Kia sportage 1

Jak zkontrolovat uzavírací ventil paliva kia sportage 1

KIA Sportage-1 2006. benzínový pohon všech kol rám – rozsvítila se kontrolka, otáčky stouply na 1000 tempem 750-800 Diagnostika ukázala chybu P 1123 – bohatá směs, tzn. únik vzduchu. Prohrabal jsem se pod kapotou a našel prasklou hadici a vyměnil jsem ji. Kontrola zhasne, ale otáčky se drží na 1000 a za studena jede jako traktor. Prosím, řekněte mi, jestli se někdo s takovým problémem setkal. Děkuji předem.

Sergej Krokhin
Téma je uzavřeno Téma je aktuální Téma je skryté
Reklamace byla přijata. Děkuji!
Chyba odeslání
Spolužáci
VKontakte
Komentáře Komentáře Zatím žádné komentáře, buďte první!
00000 24. února 2014 21:58
Resetoval jsi řídící jednotku?
Odkaz Stížnost
Sergey Krokhin V reakci na 00000 24. února 2014 22:37
00000 24. února 2014 21:58
Resetoval jsi řídící jednotku?
Odkaz Stížnost

Děkuji za odpověď Pokud tomu rozumím, znamená to resetování chyby nebo odstranění záporného pólu na chvíli. Pokud ano, udělal jsem všechno.

Odkaz Stížnost
00000 V reakci na Sergey Krokhin 24. února 2014 22:42
Sergey Krokhin 24. února 2014 22:37

Děkuji za odpověď Pokud tomu rozumím, znamená to resetování chyby nebo odstranění záporného pólu na chvíli. Pokud ano, udělal jsem všechno.

Odkaz Stížnost
Historie korespondence 2

Na některých jednotkách nelze toto školení odstranit odstraněním terminálu. To lze provést pouze ze skeneru nebo možná kromě toho, co jste napsal, existují další problémy, takže cesta k diagnostice je pokračovat v debriefingu.
A absolutně zde neuvádíte kompletní informace o autě!
Konkrétní odpovědi na své otázky proto nedostanete!

Zajímavé:
Kde je koncový spínač kufru na Kia Sportage 1.

Odkaz Stížnost
00000 24. února 2014 22:48

říkáme tomu (pro jasný dialog)

4. Podstata problémů

Odkaz Stížnost
Sergey Krokhin V reakci na 00000 24. února 2014 23:30
00000 24. února 2014 22:48

říkáme tomu (pro jasný dialog)

4. Podstata problémů

Díky za odpověď
KIA Sportage-1 2006 rám s pohonem všech kol jeep 2l 128 hp 16v benzín
Jak je uvedeno výše, problém zůstává: nerovnoměrný volnoběh s škubáním a otáčky motoru 1000
.Při diagnostice navrhli i vyjmutí vstřikovačů, omytí a výměnu o-kroužků Diagnostik sám chybu vymazal skenerem (kontrola), ale po cca 60-70 km kontrola opět naskočila. Doma jsem objevil prasklou hadici za baterií, vyměnil ji, dal baterii na místo, nastartoval, kontrola zhasla a otáčky motoru a chod zůstaly stejné

Odkaz Stížnost
00000 24. února 2014 22:52
5. Velikost motoru a MODEL
Odkaz Stížnost
Sergey Krokhin V reakci na 00000 24. února 2014 23:52
00000 24. února 2014 22:52
5. Velikost motoru a MODEL
Odkaz Stížnost
výkon motoru 94.1/128
model FE
Odkaz Stížnost
00000 25. února 2014 00:17

Ano, máte snímač hmotnostního průtoku vzduchu, řídicí jednotku Bosch Motronic 4.6, hlavní snímače, které vedou k této chybě a rychlost 960 jsou snímač hmotnostního průtoku vzduchu a regulátor volnoběhu, snímač průtoku vzduchu, tlak paliva, záleží také na činnosti lambda sondy a je třeba vynulovat adaptační hodnoty.
Obecně platí, že to všechno nemůžete překonat bez skeneru.

Odkaz Stížnost
Sergey Krokhin V reakci na 00000 25. února 2014 01:07
00000 25. února 2014 00:17

Ano, máte snímač hmotnostního průtoku vzduchu, řídicí jednotku Bosch Motronic 4.6, hlavní snímače, které vedou k této chybě a rychlost 960 jsou snímač hmotnostního průtoku vzduchu a regulátor volnoběhu, snímač průtoku vzduchu, tlak paliva, záleží také na činnosti lambda sondy a je třeba vynulovat adaptační hodnoty.
Obecně platí, že to všechno nemůžete překonat bez skeneru.

Odkaz Stížnost
Děkuji moc za radu, teď mám alespoň směr a nápovědu
Odkaz Stížnost
00000 25. února 2014 01:16
Zkontrolujte také analyzátor plynu CO% A zapalovací svíčky jsou pravděpodobně všechny černé.
Odkaz Stížnost
00000 25. února 2014 01:29

Analýza a diagnostika plynů.

Moderní diagnostická oblast je nemyslitelná bez analyzátoru plynů. Bohužel i mezi profesionály v autoservisech existuje názor, že toto zařízení je nezbytné pro úpravu CO před technickou prohlídkou nebo kvůli „zeleným“. To je špatně. S jistotou lze říci, že analyzátor plynů je jedním z hlavních diagnostických nástrojů. Stejně jako lékař potřebuje ke stanovení diagnózy testy pacientů, potřebuje mechanik data z „analýzy“ k identifikaci „vředů“ motoru, protože složení výfukových plynů přímo závisí na jeho stavu.

V moderní diagnostické oblasti je nepochybně zapotřebí pouze čtyřsložkový analyzátor plynů s výpočtem parametru lambda. Dvousložková zařízení jsou vhodná pouze pro seřizování karburátorů. Kterého výrobce zvolit, záleží především na finančních možnostech autoservisu a nehraje velkou roli.

Pokusme se zjistit, jaké informace lze získat ze složení výfukových plynů.

Nejprve si připomeňme složení atmosférického vzduchu ze školního kurzu to bude nutné pro správné pochopení podstaty děje.

Dusík ______ _________________________78 %
Kyslík ______________ ____________20.95 %
Argon_____________________ ___________0.93 %
Oxid uhličitý (CO2)_______________0.03 %

Zbývající plyny, většinou inertní, jsou přítomny v malém množství a v našem případě na nich nezáleží, stejně jako argon. Čísla velmi blízká uvedeným údajům můžete vidět na displeji analyzátoru plynu, pokud jej zapnete na „čerstvý vzduch“.
Hořlavá směs tedy hoří ve válcích motoru. Oxidační reakce palivových uhlovodíků probíhá podle následujícího schématu:

CH + O2 => CO2 + H2O.

Složení směsi se obvykle posuzuje koeficientem přebytku vzduchu „lambda“. Představuje poměr skutečného množství vzduchu vstupujícího do válců k množství, které je nutné pro úplné spálení paliva vstupujícího do válců. Směsi, ve kterých se množství vzduchu shoduje s teoreticky potřebným, se nazývají stechiometrické. Lambda je v tomto případě rovna 1. Pokud je množství vzduchu větší než je nutné, pak se směs obvykle nazývá chudá a lambda je v rozmezí 1.0. 1.3. Chudší směs se přestane vznítit. Pokud je vzduchu méně, než je nutné, pak se směs nazývá bohatá. Tato směs se vyznačuje hodnotou lambda 0.8. 1.0.

Zdálo by se, že při spalování stechiometrické směsi by se výfukové plyny měly skládat z oxidu uhličitého CO2, vodní páry H2O a dusíku N2. Ve skutečnosti to tak jednoduché není. Vlivem vysoké teploty ve válci motoru dochází k reakci dusíku a kyslíku, čímž dochází ke vzniku oxidů dusíku, především NO. Výfukové plyny (EG) navíc vždy obsahují uhlovodíky, obvykle označované CH. Představují původní nebo rozpadlé molekuly paliva, které se nezúčastnily spalování. Část CH je vypouštěna v důsledku toho, že při sacích a kompresních zdvihech hořlavé směsi jsou výpary paliva pohlcovány olejovým filmem na stěnách válců. Při uvolnění jsou uvolněny z filmu.

Kromě toho výfukové plyny nutně obsahují produkt nedokonalého spalování paliva – oxid uhelnatý CO (oxid uhelnatý). A samozřejmě tam nevyhnutelně zůstává nezreagovaný kyslík. Složení výfukových plynů provozuschopného motoru se vstřikováním se směsí blízkou stechiometrickému proto vypadá takto:

Hodnoty parametrů na fotografii jsou blízké typickým, ale daleko od standardních.

Pokud se podíváte na reakční diagram, je zcela zřejmé, že optimální spalování hořlavé směsi se vyznačuje maximálním uvolňováním oxidu uhličitého CO2. Zhruba řečeno, čím lépe hoří palivo v konkrétním motoru (a každý motor je z velké části individuální), tím více CO2 je ve výfukových plynech, a to je jedno z kritérií, které lze použít při nastavování dodávky paliva.

Jak získat potřebné informace z dat analýzy plynu? Za prvé, analyzátor plynu nebude indikovat vadný senzor, ale může být použit k určení směru hledání. Podívejme se na to s příklady.

Špatná směs. Tento režim se vyznačuje nízkým obsahem CO, nízkým obsahem CO2 a vysokým obsahem kyslíku a CH. Vypočtený parametr lambda bude větší než jedna. Důvody takové závady ve vztahu k motorům se vstřikováním jsou úniky vzduchu do sacího traktu, nízký tlak paliva, nesprávné údaje snímače hmotnostního průtoku vzduchu, nesprávné seřízení dodávky paliva. Konkrétní příčinu je nutné hledat pomocí jiných zařízení. Chudá směs by neměla být zaměňována s následující závadou.

Netěsný výfukový systém. Představme si, že je zde uvolněný spoj nebo prasklina. Co se stalo? Netěsností je nasáván atmosférický vzduch a smícháním s výfukovými plyny mění jejich složení. Začátečníci se mohou divit, proč je vzduch nasáván, zdá se, že by to mělo být naopak. Pohyb plynů ve výfukovém traktu je totiž vlnový a tlakové zóny se střídají se zónami řídkosti. Právě do zóny řídnutí je nasáván vzduch. Nyní si připomeňme složení atmosféry. I když je únik nepatrný, obsah O2 ve výfukových plynech se velmi zvýší! Ve vzduchu je ho totiž téměř 21 %, ve výfukových plynech asi 1 %. Ve vzduchu je přitom málo CO2 a množství tohoto plynu ve výfukových plynech se nebude tak výrazně měnit. Totéž lze říci o CO a CH. Je tedy nutné rozlišovat mezi chudou směsí a úniky vzduchu do výfukového traktu. V druhém případě jsou nepřirozeně vysoké hodnoty O2 a lambda:

Poměrně nízký obsah CH znamená, že palivo dobře hoří a CO se zdá být normální, ale je tam hodně kyslíku, a tedy vysoká hodnota lambda. Fotografie byla pořízena na autě, jehož svorka tlumiče byla záměrně uvolněna. Ještě dodám, že odhalit takovou závadu pomocí dvousložkového analyzátoru plynů je prostě nemožné.

Bohatá směs. V tomto případě bude analyzátor plynu ukazovat vysoký obsah CO, zvýšený CH, nízký CO2, O2 a lambda menší než jedna. Existuje mnoho důvodů – nesprávné odečty snímače hmotnostního průtoku vzduchu (nejčastěji), zvýšený tlak paliva, nesprávný signál DTOZh a také benzín v oleji, článek o kterém je třeba číst spolu s tímto, aby bylo možné vyvinout plné pochopení toho, co se děje. Když mluvíme o zvýšeném obsahu CH, je třeba rozumět hodnotě do 300..500 ppm, tato hodnota obvykle doprovází bohatou směs. Pokud je výrazně vyšší a známky bohaté směsi mohou chybět, je to již projev další vady.

Vysoký obsah CH. O způsobech, jak se CH objevuje ve výfukových plynech, jsme již mluvili. Normální hodnota tohoto parametru je 50..200 ppm. Pokud na displeji přístroje vidíme CH rovnající se 300..400 nebo více, je to důvod hledat důvod, proč benzín prostě nehoří, jinými slovy dochází k vynechání záblesků. Ne „chybějící jiskry“, jak se někdy říká, ale záblesky. Ale existuje mnoho důvodů pro tato opomenutí. Opotřebené nebo vadné svíčky, vysokonapěťové vodiče, vadný zapalovací modul, neseřízené ventily, nízká komprese, vadný (ucpaný) vstřikovač. A to vše – jak v jednom, tak ve více válcích. Dalším důvodem zvýšeného obsahu palivových par ve výfukových plynech je netěsný výfukový ventil nebo ten, který začíná vyhořet. V tomto případě je během kompresního zdvihu část palivové náplně jednoduše vytlačena do výfukového traktu. V tomto případě může motor fungovat zcela normálně a ostatní parametry analýzy plynu budou normální. Níže uvedená fotografie ukazuje příklad výfukových parametrů motoru s vadnými zapalovacími svíčkami.

Všechny ostatní systémy jsou evidentně v naprostém pořádku. Pojďme analyzovat získaná data. Zvýšený obsah palivových par ve výfukových plynech naznačuje, že výfukové plyny prostě nehoří. Dále. CO se snižuje a jeho hodnota nám umožňuje dojít k závěru, že nedochází k bohaté směsi. Vysoký obsah kyslíku ve spojení s vysokým obsahem CH nám umožňuje předpokládat opomenutí. Odkud pochází kyslík? Ano, ze stejných válců, které při špatném zapalování jednoduše vyplivnou atmosférický vzduch smíchaný s benzínem. CO2 je nízký, což také ukazuje na abnormální spalování. No lambda – přístroj ji vypočítá mimo jiné na základě obsahu kyslíku. Právě vynechané záblesky byly u tohoto motoru pozorovány a na konci výfukového potrubí jsou jasně slyšitelné.

Senzor kyslíku. Skutečnost, že vůz je vybaven stejnosměrným proudem a katalyzátorem, kupodivu nevylučuje použití analyzátoru plynu. Kompletní diagnostika zahrnuje kontrolu správného fungování systému řízení motoru, i když ten neposkytuje možnost cokoliv upravit. Takže Euro 2. Vložíme sondu zařízení do potrubí a čekáme. Pokud je vše v pořádku, bude něco podobného:

co vidíme? Vidíme, že katalyzátor zná svou práci a plně „spálí“ výfukové plyny do mnohem neškodnějšího stavu. CO – pod mezí měření, velmi málo CH. Ale hodnota CO2 se blíží maximu a kyslíku je velmi málo, protože všechen byl vynaložen na přeměnu CO a CH na neškodný CO2 a H2O. No, lambda je skoro ideální. Zde oxidy dusíku neuvidíme, ale musíte vědět, že v katalyzátoru se tyto oxidy, které jsou velmi škodlivé pro zdraví a životní prostředí, redukují na čistý dusík a již nekazí ekologickou situaci.

Můžete se ale setkat s úplně jiným obrázkem. Rekreační středisko funguje, napětí na něm vesele poskakuje, ale složení výfukových plynů je na pohled děsivé. Směs je velmi bohatá a katalyzátor si s ní již neporadí. Abychom pochopili důvod tohoto jevu, musíme si zapamatovat, jak funguje kyslíkový senzor. Vůbec neměří, porovnává obsah kyslíku ve výfukových plynech s jeho obsahem v atmosférickém vzduchu. K tomu potřebuje snímač proudění vzduchu, které se mimochodem provádí přes stejnosměrné vodiče. Pokud je tomuto přítoku z jakéhokoli důvodu bráněno, DC začne produkovat signál, který je neadekvátní obsahu kyslíku ve výfukových plynech. V tomto případě senzor funguje, ECU podle jeho signálu upraví dodávku paliva, ale směs bude bohatá. Příčinou tohoto, nutno říci zcela ojedinělého jevu mohou být zkroucené stejnosměrné vodiče, voda v konektoru nebo nekvalitní antikorozní úprava.

Dovolte mi uvést další příklad. Níže uvedená fotografie ukazuje složení výfukových plynů motoru se zcela nefunkčním vstřikovačem (to se stává). Naprostá disharmonie, obrovský obsah kyslíku a odtud ta přemrštěná lambda.

Pomozte vyřešit problém – Senzor tlaku benzínových par selhal

KIA Sportage 1999. Senzor tlaku benzinových par selhal. kdo zná jeho vlastnosti a jak ho oklamat?

Neregistrovaný

Host

Odpovídám na vlastní otázku, třeba se to někomu bude hodit.
K senzoru se přibližují tři vodiče: žlutozelený, zelenožlutý jsou informativní; bílo-černé-jídlo.
Vezmeme dva rezistory 62 Ohm a zapájíme je do série, volné hodíme na informační dráty a dvojitě připájený na bílý a černý.
Poté „kontrola“ přestane svítit a nedojde k žádné chybě.
Děkuju.

mitrich

Nováček

v klubu od 05.07.2010 příspěvků: 1
kde je umístěn tento chytrý senzor? Chci ho vyloučit, protože. Z tohoto důvodu se kontrolka pravidelně rozsvěcuje.

Jack Sparrow

KIAvod

v klubu od 29.08.2010 příspěvků: 68

Odpovídám na vlastní otázku, třeba se to někomu bude hodit.
K senzoru se přibližují tři vodiče: žlutozelený, zelenožlutý jsou informativní; bílo-černé-jídlo.
Vezmeme dva rezistory 62 Ohm a zapájíme je do série, volné hodíme na informační dráty a dvojitě připájený na bílý a černý.
Poté „kontrola“ přestane svítit a nedojde k žádné chybě.
Děkuju.

Chytrá odpověď.
Svůj Spogtag nikomu nedám, sám takové auto potřebuji.

Neregistrovaný

Host

Tento senzor na Sportage z roku 1999 je umístěn na palivové nádrži.

Oleg66

Nováček

v klubu od 23.12.2011 příspěvků: 7
Řekněte mi, jakou roli hraje tento senzor a jaký chybový kód dává, pokud nefunguje?

Neregistrovaný

Host

Zkuste vyměnit víčko plynové nádrže. Pomohlo mi to

Neregistrovaný

Host

Senzor tlaku benzínových par v nádrži

Řekněte mi, jakou roli hraje tento senzor a jaký chybový kód dává, pokud nefunguje?

Když je P benzínových par v nádrži vyšší než atm. — odvzdušňuje tlak ze sacího potrubí přes ventil adsorbéru (ventil je umístěn za adsorbérem), když je tlak par nižší než atm. — čidlo otevře ventil pro komunikaci s atmosférou (umístěný zespodu před adsorbérem).

Pro informaci: V Gazelles tuto funkci plní malý plastový ventil (modrá trubka s černým ventilkem pod kapotou ve spodní části pouzdra vzduchového filtru). Neustále to vadí. Výsledkem je, že podtlak stlačí nádrž na 12. Kdo jezdí na benzín, neustále otevírá uzávěr plynové nádrže.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button