ford focus 2

Jak demontovat startér ford focus 2

Startér je u Fordu Focus 2 nejdůležitější částí motoru, stejně jako u ostatních vozů se spalovacími motory.

Problémy se spouštěcí jednotkou motoru mohou být mechanického nebo elektrického charakteru, protože spouštěč je součástí spouštěcího okruhu motoru spolu s dalšími částmi, jako je baterie a ovládací mechanismus spouštění.

 • trakční relé — část se skládá z pohyblivé kotvy (jádra), přídržné cívky (sestava kartáče), tyče;
 • bendix (jednosměrná spojka) — díl se skládá z hnaného kroužku, hnacího kroužku, pouzdra, kroužku, podložky, sady kroužků, tlačné pružiny opatřené kladkami, tlumicí pružiny a opěrné misky.

Problémy se startérem pro Ford Focus 2 a způsoby jejich řešení

Selhání součásti může být způsobeno elektrickými problémy. Pokud startovací zařízení motoru neposkytuje požadovaný točivý moment klikovému hřídeli, měli byste se ujistit, že součásti elektrického obvodu fungují normálně. Chcete-li diagnostikovat poruchu, musíte zkontrolovat:

 • baterie, kterou je třeba nabít;
 • kontakty a zem musí být pevně přišroubovány;
 • vodič solenoidového relé a vodič spojující startovací baterii z důvodu poškození a chybějícího kontaktu;
 • provozuschopnost skupiny kontaktů spínače zapalování.

Startér Ford Focus 2

Problémy s těmito součástmi mohou nastat, pokud se kotva neotáčí při otočení klíčku ve spínací skříňce. Také příčiny takových problémů mohou nastat v důsledku přerušení vinutí trakčního relé nebo zkratu mezi závity. Další možností elektrického problému bude pomalé protáčení setrvačníku.

Zajímavé:
Což je lepší ford focus 2 nebo ford fusion.

Pokud nejsou žádné viditelné závady, musí být díl demontován pro pečlivější kontrolu. Při kontrole startéru můžete diagnostikovat problémy s kolektorem ve formě zkratu jeho desek nebo spálení části.

Mechanické poruchy

Mechanické závady lze snadno diagnostikovat a odlišit od elektrických. V případě mechanických problémů nejsou problémy se startérem, při otočení klíčku funguje, ale klikový hřídel se neotáčí. Viníky těchto problémů budou takové části jako: páka nebo kroužek jednosměrné spojky, pružina nárazníku, kroužek setrvačníku.

Pokud se ozývá atypický zvuk startéru, je nutné zkontrolovat díl z jámy az motorového prostoru, aby se zjistily následující problémy:

 • opotřebení ložiskových pouzder nebo čepů na hřídeli kotvy;
 • startér je uvolněný;
 • zuby ozubeného kola jsou zdeformované nebo zlomené;
 • Upevnění tyče v plášti startéru se uvolnilo a způsobilo tření o kotvu.

Startér Ford Focus 2

Došlo k poruše startéru v důsledku jeho pokračování v provozu po nastartování motoru. To může být způsobeno zaseknutím páky pohonu nebo pohonu kotvy, „přilepení“ relé nebo oxidací jeho kontaktů. Častou příčinou je opotřebená vratná pružina zapalování nebo pružina volnoběžky.

V tomto případě musíte okamžitě odpojit kontakt (svorku startéru nebo relé).

Běžné problémy

Startér Ford Focus 2 má typické problémy spojené s nesprávným umístěním kartáčů k tělesu komutátoru, poruchou trakčního relé nebo opotřebením komutátoru kotvy.

Majitelé modelu se potýkají s poruchou jednotky ve formě nedostatečné činnosti při prvním otočení klíčku, kdy součást poprvé nenastartuje motor, ale začne se otáčet při druhém nebo třetím otočení klíče. klíč. To je způsobeno spálením kontaktů relé. Při vyřazování se zpožděním je možné opotřebení zubů ozubeného kola Bendix nebo věnce setrvačníku.

Abyste si ověřili, že je startér vadný před jeho demontáží, můžete provést jednoduchou diagnostiku snadného pohybu spojky pohonu podél hřídele pomocí šroubováku. Stejným způsobem musíte otočit hnací kolo. Převodovka by se měla snadno otáčet a neměla by se otáčet v opačném směru.

Jaký originál nebo analog mohu dodat?

Sestavený startér stojí přibližně 7 tisíc rublů. Existuje několik výrobců dílů pro model Focus 2:

Jméno Položka č.
Bosch 986021351, 0001108408
Valeo 458371458470
Delco DRS3797, DRS3797N

Proces výměny a instalace startéru

Startér na Ford Focus 2 nelze vyjmout z prostoru, kde je umístěn motor, takže k odstranění dílu budete potřebovat jámu nebo výtah. Po instalaci stroje na pozorovací otvor nebo výtah odpojte kladný pól od baterie. To musí být provedeno tak, aby nedošlo ke ztrátě nastavení elektronické jednotky automobilu.

Poté měrku oleje dobře odpojíme odšroubováním šroubu zajišťujícího trubku měrky.

Po těchto krocích demontujte vlnité pouzdro vzduchového filtru.

Dalším krokem je odpojení ochrany motoru, po kterém je třeba odšroubovat dva upevňovací šrouby startéru pomocí klíče 13 a 8 budete muset odpojit svorky startéru zespodu na spodní straně. Pro snazší vyjmutí startéru z motorového prostoru můžete vyjmout olejový filtr. Je důležité si uvědomit, že z filtru vyteče asi 12 gramů oleje. Poté je startér vyjmut a součást je diagnostikována nebo vyměněna.

Instalace nového dílu se provádí v opačném pořadí. Obecně platí, že výměna startéru u tohoto modelu není náročná na práci a náhradní díl můžete diagnostikovat nebo vyměnit sami bez pomoci autoservisu. Na čerpacích stanicích díl většinou neopravují, ale vyměňují za nový. Ve vlastní garáži můžete samostatně vyměnit jednotlivé části startéru, s výjimkou případů, kdy jsou závity cívky (sestava kartáče) zkratovány a pájeny. Při diagnostice a prevenci startéru je důležité nepromazávat jádro solenoidového relé. Přítomnost maziv v mrazu může způsobit vzpříčení jádra.

Demontujeme startér na Ford Focus 2 vlastníma rukama, abychom jej vyměnili

Startér pro Ford Focus 2 zblízka

Sotva počítáme počet startů motoru auta za den, za týden, mnohem méně za rok. V okamžiku každého startu se uvede do provozu startér se všemi svými, i když nijak zvlášť složitými, mechanismy a díly, které mají svůj vlastní zdroj.

Video o výměně startéru na přepracovaném Fordu Focus 2:

Startovací život

Životnost startéru u druhého Focusu není určena závodem, ale po nájezdu 50-70 tisíc existuje možnost poruchy jednotky.

Při sebemenších odchylkách od normálního provozu musíte vědět, jak odstranit startér na Ford Focus 2, zvláštnosti jeho výměny a výběru podle čísel článků celé jednotky nebo dílů k výměně.

Demontujeme startér na Ford Focus 2 vlastníma rukama

Algoritmus odstranění startéru pro Ford Focus 2

Obecný algoritmus stažení.

Je možné, že bez zkušeností s prací s elektrickými stroji, relé, elektromotory nebudeme schopni opravit startér sami, ale nechceme platit mistrovi asi 1,5 tisíce za elementární výměnu. Práce navíc není nijak zvlášť obtížná a lze ji provádět s minimální sadou nástrojů (knoflíky, hlavy, klíče, šroubováky) a průhledovým otvorem nebo výtahem, protože není možné vyjmout startér z pod kapotou. Výměnu provádíme v následujícím pořadí:

 1. Nainstalujeme auto na nadjezd nebo inspekční jámu, otevřeme kapotu a odšroubujeme kladný pól z baterie. Plus, aby se nastavení zařízení neztratilo v závislosti na konfiguraci.
 2. Dobře vyjměte měrku. Chcete-li to provést, odšroubujte upevňovací šroub trubky.
 3. Nyní opatrně odstraňte vlnitou manžetu vzduchového filtru.

Demontován vzduchový filtr pro Ford Focus 2

Demontoval kryt filtru.

Dva upevňovací šrouby startéru pro Ford Focus 2

Dva startovací šrouby.

Umístění šroubů startéru na Ford Focus 2

Demontovaný startér pro Ford Focus 2

Připraveno. Startér byl odstraněn! Hurá!

Instalace startéru se provádí v opačném pořadí.

Náhradní díly pro startér (revize nebo výměna)

Demontovaný startér. Ford Focus 2

Na čerpacích stanicích Ford se prodejci raději neobtěžují výměnou dílů startéru, ale jeho kompletní výměnou. Nejběžnějšími problémy jsou však pouze některé konstrukční prvky jednotky a typické poruchy:

 • porucha relé navíječe;
 • opotřebení kolektorů;
 • opotřebení sestavy kartáče;
 • odmítnutí bendixu.

Samozřejmě existují poruchy a složitější, například meziotáčkové uzavření vinutí startéru, a v tomto případě je výměna startéru skutečně levnější a jednodušší. Startovací sestava stojí asi 7 tisíc rublů a vyrábí ji několik společností:

V prodeji jsou však také náhradní díly pro opravu startéru Ford Focus 2:

 • sestava kartáče pod číslem 1 004 336 526 ;
 • bendix kompletní s katalogovým číslem 1 006 209 804 ;

Bendix pro Ford Focus 2 staré a nové

Starý a nový Bendinx. Pokud křupe, není nutné startér úplně měnit.

Demontáž startéru na Ford Focus 2

Můžete tak vyměnit sestavu startéru nebo se zapojit do diagnostiky a výměny jejích prvků. Systematicky sledujte stav startéru a motor pak naskočí rychle a za každého počasí.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»