ford focus 2

Jak vypnout palivové čerpadlo na Ford Focus 2 1.8

Palivové čerpadlo je nejdůležitějším prvkem palivového systému, čerpá palivo z nádrže. Pokud dojde k jeho poruše, nebudete moci doslova cestovat daleko. Proto vám doporučujeme přečíst si náš článek o výměně palivového čerpadla Ford Focus 2.

Jak najít palivové čerpadlo ve Ford Focus

Naprostá většina moderních vozů je vybavena palivovými čerpadly. Jedná se o nejdůležitější prvek palivového systému, který vytváří potřebnou úroveň tlaku pro dodávku paliva do motoru. U Fordu Focus je umístěn uvnitř plynové nádrže, bez demontáže, kterou není možné odstranit vyčerpanou část. V případě potřeby se však k pumpě dostanete i zevnitř vozu. Chcete-li to provést, budete muset vyjmout zadní sedadlo a odšroubovat zástrčku.

Příznaky poruchy palivového čerpadla

Palivové čerpadlo je extrémně jednoduché technické zařízení, ale i jeho zdroje jsou omezené. Majitelé Fordu Focus se s podobným problémem setkávají zpravidla poprvé po 200 tisících kilometrech. Nekvalitní palivo a nesprávné provozní podmínky vozidla však vedou k předčasnému opotřebení čerpadla. Můžete mluvit o nutnosti vyměnit palivové čerpadlo Ford Focus, pokud se objeví následující příznaky:

 1. problémy se startováním vozu;
 2. cizí hluk během provozu čerpadla;
 3. škubání během zrychlování;
 4. snížení volnoběžných otáček.

Ignorování problémů v průběhu času vede k úplnému zastavení motoru. Abyste se na silnici nedostali do problémů, musíte naslouchat chování vozu a včas podstoupit diagnostiku.

Důležité! Pokud dojde k poruchám, je nutné palivové čerpadlo bezpodmínečně demontovat a následně vyměnit za nové. Čištěním nebo částečnou výměnou prvků nebude možné obnovit jeho funkčnost.

Kde koupit palivové čerpadlo pro Ford Focus

1345817

Tváří v tvář potřebě vyměnit palivové čerpadlo Ford Focus 2 je dalším problémem pro majitele vozu výběr dílu. Výrobce doporučuje používat originální autodíly a spotřební materiál. Originální palivové filtry mají objednací čísla 1345817 a 1364663. Vyznačují se vysokou kvalitou a nadprůměrnou cenou. Mnoho majitelů Ford Focus proto volí ekvivalentní analogy. Zkušení odborníci doporučují produkty následujících společností:

 • umění ERA. 775238
 • FEBI umění. 34604

Produkty pro váš Ford Focus si můžete objednat v internetovém obchodě ViAuto. Našim klientům garantujeme přijatelné ceny a kvalitu potvrzenou certifikáty. Naši specialisté jsou vždy připraveni vám pomoci s výběrem dílů pro váš vůz.

Pokyny pro výměnu palivového čerpadla ford focus 2 restyling

Konstrukční chybou Fordu Focus je chybějící přístup k palivovému filtru. V případě nutnosti výměny je nutné demontovat celou palivovou nádrž. Tato práce je poměrně pracná, takže zruční řemeslníci, kteří nezávisle obsluhují své Focusy v garážových podmínkách, již přišli na to, jak si tento úkol zjednodušit. Podíváme se na každou možnost podrobně, abyste se mohli rozhodnout, co dělat.

Oficiální metoda s vyjmutím plynové nádrže

Tento algoritmus je považován za oficiální, protože je doporučen výrobcem a nevyžaduje zásah třetí strany ani poškození integrity dna.

Nejprve si připravte potřebné nástroje. Budete potřebovat:

 1. vrtejte malým vrtákem;
 2. nůžky na stříhání kovů;
 3. hadry;
 4. sada šroubováků a klíčů;
 5. krátké šrouby;
 6. deska použitá jako kryt;
 7. pilník k odstranění otřepů kolem okraje.

výměna palivového čerpadla ford

Umístěte auto do inspekční jámy, abyste měli přístup k plynové nádrži. Je důležité uvolnit tlak v systému. Vyjměte pojistku: u modelů před restylingem je to relé K4; na přepracovaných verzích Ford Focus — R19. Nastartujte auto a počkejte, až se zastaví. Poté můžete začít!

Odstraňte tepelný štít odšroubováním dvou matic. Pak najděte dvě potrubí. Pomocí šroubováku je seberte, utáhněte spony a odpojte je.

Uvolněte svorku hrdla, kterým protéká benzín. Odpojte také výfukové potrubí par. Odšroubujte šrouby držící nádrž.

Pomocí šroubováku odpojte podložky po odepnutí západky. Vyjměte palivovou nádrž. Očistěte jej od nahromaděných vrstev prachu a nečistot. Odšroubujte kroužek a vytáhněte palivové čerpadlo. Nainstalujte nový náhradní díl a znovu smontujte.

Důležité! Při instalaci palivového čerpadla věnujte pozornost malé šipce zobrazené na krytu. Měl by odpovídat značce na palivové nádrži.

Alternativní možnost s vyříznutím poklopu

Tato metoda spočívá v demontáži palivového čerpadla zvětšením velikosti technologického otvoru umístěného pod zadní řadou sedadla spolujezdce.

Důležité! Tuto práci provádějte nejlépe venku s otevřenými dveřmi vozu, aby se zabránilo hromadění benzínových výparů.

Návod krok za krokem vypadá takto:

 1. Odstraňte zadní sedadlo a koberec, abyste získali přístup k poklopu.
 2. Najděte zástrčku a vyjměte ji. Fixem kolem něj nakreslete kruh o průměru asi 25-30 cm. Sledujte dráty procházející dnem do plynové nádrže.
 3. Opatrně vyvrtejte otvory v kruhu. Poté, vyzbrojeni nůžkami na cín, vyřízněte oblast na kovovém panelu.
 4. Ostré hrany pilujte. Odpojte potrubí od čerpadla a opatrně umístěte hadr, aby nedošlo k zaplavení interiéru zbývajícím benzínem.
 5. Vyjměte čerpadlo a nainstalujte nové. Sestavte sestavu v opačném pořadí. Výsledný otvor lze uzavřít kovovou deskou vhodné velikosti, upevněnou na krátkých samořezných šroubech.

výměna palivového čerpadla fordvýměna palivového čerpadla ford

Při provádění práce je třeba dodržovat zvláštní opatření. Elektrické nářadí, které zahřívá kov, používejte opatrně. Za prvé, pracujete v těsné blízkosti plynové nádrže s palivem uvnitř. Za druhé, jedna jiskra stačí k zapálení obložení interiéru.

Porušením celistvosti spodního obložení vyvoláváme vznik řady problémů. Abychom pochopili možná rizika, je důležité uvést nevýhody této metody:

 • snížená zvuková izolace v kabině;
 • výskyt koroze u technologického otvoru.

Navzdory zjevným nevýhodám této metody je velmi oblíbená při servisu stroje sami. Kromě toho, po vyříznutí poklopu jednou, při příští výměně palivového čerpadla stačí odstranit zadní sedadlo a odšroubovat kryt.

Výměna palivového čerpadla Ford Focus 2 před stylingem

Ford Focus 2. generace se okamžitě stal jedním z lídrů na ruských silnicích. Aktualizovaná verze sedanu, která sjela z montážní linky v roce 2008, není dodnes v popularitě horší než jeho předchůdce. Změny se pak ale dotkly výhradně vnějšího vzhledu vozu; „Náplň“ zůstává stejná. V souladu s tím je algoritmus pro výměnu palivového čerpadla u verze Ford Focus před restylingem identický s algoritmem popsaným výše.

Pro názornost však stále doporučujeme zhlédnout video návod s vysvětlením krok za krokem.

Prodejna ViAuto nabízí široký sortiment náhradních dílů a souvisejících produktů. Dostupné produkty pro Ford Focus si můžete prohlédnout kliknutím na odkaz.

Zajímavé:
Jak odstranit lištu na zadním krytu první karoserie Ford Focus.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»