ford focus 2ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia Tour

Jak zvednout přední část vozu Škoda Octavia Tour

Polyuretanové distanční podložky a další způsoby zvýšení světlé výšky vozu Škoda Octavia. Část 5

V dříve publikovaných článcích jsme hovořili o tom, jak zvýšená světlá výška ovlivňuje vůz a jaká opatření je třeba přijmout, aby se negativní dopad neutralizoval. Nyní začínáme mluvit o různých způsobech zvýšení světlé výšky, jejich výhodách a nevýhodách a recenzích od těch, kteří je používali. Tento článek se bude zabývat tak široce propagovanou metodou zvýšení světlé výšky, jako je instalace kovových distančních vložek.

Kovové rozpěrky

Na Škodě Octavia se používají dva typy kovových rozpěrek — instalované mezi nosná ložiska vzpěry MacPherson a karoserii a také mezi pružinu zadního zavěšení a karoserii. V tomto článku nebudeme uvažovat o vlivu tak extrémně potřebného zařízení, jako je prodloužení tlumiče, na zadní odpružení, protože mluvíme o vlivu kovových rozpěrek na fungování odpružení. Pro jízdu na velmi špatných silnicích a v terénu jsou instalovány jakékoli distanční podložky, protože na dobrých silnicích je standardní vůle Škody Octavia více než dostatečná. Distanční podložky se často instalují za účelem zvýšení rychlosti jízdy na rozbitých silnicích nebo v terénu. Koneckonců, hlavní problém, který na takových místech vzniká, nesouvisí s průchodností terénem, ​​to znamená se schopností překonat obtížné oblasti, se kterými je Škoda Octavia vynikající (na poměry osobních automobilů), ale s možným poškozením na karoserii, nárazníky a olejové vany. Často dochází k situacím, kdy auto vlivem přehnaně vysoké rychlosti jízdy na nerovnostech poskakuje, následně kola spadnou do údolí a spodek vozu narazí na nerovný povrch. Poměrně často vedla rychlá jízda na rozbitých silnicích k vážnému poškození nebo utržení nárazníku. Přeci jen od nárazníku ke kolu je minimálně 40 centimetrů, proto má Škoda Octavia velmi malé nájezdové a odjezdové úhly, které se ještě zmenšují, pokud auto nejprve na nerovnosti odskočí a pak se pod jeho váhou propadne.

Zajímavé:
Co se změní při výměně spojky Škoda zpráva.

Není také neobvyklé, že se odpružení při přejíždění jednoho hrbolu stlačí a vůz přejede další, než dojde k úplnému uvolnění pružiny. Když k tomu dojde, změní se tuhost odpružení, protože čím více je pružina stlačena, tím větší síla je potřeba pro další stlačení. V terénu zažívá odpružení velmi silné vertikální zatížení způsobené obrovskými výškovými rozdíly a relativně vysokou rychlostí. Při normální tuhosti pružiny se tato zatížení (otřesy) v průběhu času úspěšně natahují, přecházejí v plynulé stoupání a klesání těla, nicméně jak se tuhost zvyšuje, všechny tyto procesy začnou probíhat rychleji a energičtěji. Současně není zavěšení jedním pevným mechanismem, ale skládá se z velkého množství dílů a má také alespoň tři upevňovací body na každé straně. Hlavní část nárazu, procházející nadměrně tuhou pružinou, tedy směřuje do místa, kde je na karoserii připevněno opěrné ložisko nebo pružina, a mnohem menší část jde do silentbloků páček. Když odpružením projde prudká silná rána, hledá příležitost udělat nějakou práci, něco zvednout. Uzvednout tisícikilové těleso v krátkém čase je však pro jeho obrovskou setrvačnost nemožné a většina energie jde do silentbloků, které se mnohem snáze stlačují, tedy produkují práci. Následkem silného nárazu se výplň silentbloku ulomí a odloupne z kovových svorek, načež silentblok již nedokáže efektivně držet páčky na jednom místě.

Při porušení silentbloků se ramena zavěšení mohou libovolně pohybovat o malé (2–5 milimetry) hodnoty. To se nezdá moc, ale díky pohybu páky se kola mohou otočit o 0,1–1 stupeň. V nízkých rychlostech to není problém, protože řidič může mírným otočením volantu narovnat dráhu vozu, ale při rychlostech nad 100 kilometrů za hodinu tento vývoj představuje vážné nebezpečí. Vždyť při rychlosti 100 kilometrů v hodině auto ujede za vteřinu téměř 28 metrů, což znamená, že odchylka od přímého směru v důsledku posunu páček a z toho vyplývající rotace pěsti může být až jedna Metr. Pokus o prudké posunutí volantu dozadu, aby se vůz vrátil do předchozího kurzu, navíc s největší pravděpodobností skončí smykem. S takovou pohromou si proto poradí jen zkušený řidič, který dokáže v klidu posoudit situaci na silnici a plynule točit volantem i ve stresové situaci. To vše říká jednu věc: kovové distanční podložky jsou velmi neúspěšným způsobem, jak zvýšit světlou výšku kvůli extrémně nepříjemným vedlejším účinkům. Pokud je nainstalujete, připravte se na to, že tiché bloky budete muset měnit 3–5krát častěji a práce je složitá a velmi nákladná.

Zajímavé:
Jak resetovat kontrolu chyby motoru Skoda Yeti.

JAK ZVÝŠIT VÝPRODEJNOST SKODA OCTAVIA TOUR ⛔ ZVÝŠIT VÝPRODEJ CENY VOZU

Ikona kanálu automatického fóra

Jak zvýšit světlou výšku vozu Škoda Octavia Tour ➡➡ https://kahgo.top/ELKNKoJ ⚡ NÁRAZNÍKY AUTOMOBILŮ POWER GUARD — OCHRANA VOZU PŘED ZATUŽENÝMI ULICEMI ?? https://kahgo.top/ELKNKoJ Co jsou to automatické vyrovnávací paměti POWER GUARD? Autobuffery jsou tlumicí polštáře (vložky tlumící rázy) instalované v pružině za účelem zvýšení provozních parametrů vozidel. Stručně řečeno, změny v jízdních vlastnostech vozidel po dokončení instalace autobufferů lze popsat jako vliv vzduchového odpružení. Autobuffery Power Guard jsou autokomponenty od německého výrobce. Tyto náhradní díly zaručují silnou ochranu podvozku vozidla před mechanickými poruchami. Zvyšte světlou výšku Solarisu. Právě díky jejich montáži, přísně vzato, ušetříte velmi velké peníze za údržbu vozu. Jarní pohár. Jak fungují automatické vyrovnávací paměti POWER GUARD? Jejich činnost je založena na zvýšení světlé výšky a zajištění bezpečnosti vozu před problémy na dálnicích. Zvýšení světlé výšky vozu Kia Rio jb. Tyto náhradní díly pomohou chránit vnitřní díly a podvozky vozidel, což umožňuje lepší ovládání a komfort při řízení vozidel. Distanční vložka pro zvýšení světlé výšky Toyoty Avensis. Zakoupením autobufferů Power Guard prodloužíte životnost podvozku svého vozidla třikrát a budete si moci užívat jízdu s autem i v extrémních situacích. Vyberte distanční podložky pro zvýšení světlé výšky. Komponenty jsou dodávány jak pro zahraniční značky automobilů, tak pro vozy tuzemské výroby. Autobuffery pro Ford Focus 2. Výrazně snižují riziko a zabraňují dodatečným nákladům ve vašem rozpočtu. Autobuffery pro Kia Sportage 3. Účinnost značkových autobufferů německého výrobce je prakticky potvrzena a spočívá v: 1 — Zvýšení světlé výšky. Zvýšená světlá výška Passatu B3. 2 — Největší ochrana při přepravě při pohybu po mizerných silnicích a v terénu. Zvyšte světlou výšku vozu Toyota Prius 30. 3 — Snižte naklánění nebo je zcela odstraňte. Zvyšte světlou výšku Chevrolet Aveo T250. 4 — Spolehlivost a pohodlí při pohybu i v extrémních podmínkách. Auto spacers Moskva. Jak zvýšit světlou výšku vozu Škoda Octavia Tour #Jak #zvýšit #světlou výšku vozu Škoda #Octavia #Tour.

Chcete-li zanechat komentáře, přihlaste se

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»