ford focusford focus 2

Jak vyčistit maf senzor ford focus zx4

2jb44s-960.jpg

— Kapalina pro proplachování karburátoru značky ABRO.
— Vzduchový filtr
— Ubrousky, hadry a čím si umýt ruce podle svého uvážení.

A stejně tak technologie.

1. Odpojte baterii. Zatímco si čistíme mozek, resetujeme se.
2. Odpojte čip od MAF
3. Odšroubujte dva šrouby (to je jediný problém; buď to nejde jako moje, musel jsem to zaříznout pilkou na štěrbinový šroubovák, nebo potřebujete speciální klíč)

Po odšroubování
mytí rukou
Kouříme
Pojďme se uklidnit
Kontrolujeme, že je venku světlo a neprší
Vezměte oplach a otevřete víko
Položte víko na rovný povrch plochou stranou dolů.
Myslíme si, že jsme to ještě neudělali.

POUZE PO TOMTO MAF ODSTRANÍME. Jsou tam dvě tenké nitě. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEDOTÝKEJTE RUKAMI. Pokud vás něco svědí a vaše ruka je zaneprázdněná, můžete ji vložit do oplachovacího víčka. Díváme se pozorně, jeden drát má bílý povlak, druhý je našedlý nebo černý. To je to, co je potřeba smýt. Nešetřete tekutinou. Chce to asi půl válce. Po proceduře by se mělo vše lesknout. Ještě jednou vám připomínám, abyste se NEDOTÝKALI RUKAMI. Dáváme opatrně zpět, abychom nepoškodili dráty. Našroubujeme, nasadíme čip a radujeme se. Pokud je mezi MAF a ním špína (nevím, jak se tomu svinstvu říká, zkrátka na co je přišroubovaný), tak ho vyčistěte také. Obecně platí, že čím je čistší, tím lépe.

Zajímavé:
Který motor je lepší pro Ford Focus 2.

1. Po celém postupu vyměňte vzduchový filtr
2. umístěte svorku na baterii
3. jezdit a radovat se.

Výměna těsnění víka ventilů

Pokud zpod kapoty cítíte nepříjemný zápach spáleného oleje, zkontrolujte, zda neuniká pod kryty ventilů. Pokud odtamtud teče jak zpod těsnění, tak zpod šroubů, tak teče přímo na výfukové potrubí, které je pochopitelně velmi horké. Nesnažte se šrouby utahovat – s největší pravděpodobností to bude ještě horší, pokud budete mít stále původní těsnění. Je vyrobena z korku a uvnitř jsou věci jako nýty. Při pokusu o vytažení jsou zbytky korku stlačeny, ale není tam žádný nýt a otvor vyjde ještě větší.
Takže náhrada. Nejtěžší je dostat se na stranu spolujezdce. NEBUĎTE líní odstranit vše, co překáží a PEČLIVĚ očistěte kryty a vše kolem od nečistot, aby se při demontáži a montáži nedostaly dovnitř motoru. Je zaručeno, že je potřeba demontovat generátor a zapalovací cívky, plus doporučuji horní trubku chladiče, samozřejmě nejdříve vypustit chladící kapalinu. Kromě toho budete muset demontovat kompresor klimatizace a bez odpojení (samozřejmě) hadic posunout celou konstrukci na stranu. Nezapomeňte také označit podtlakové hadice, které budete odpojovat. Obecně je postup popsán ve stejném Haynesovi. Jen dodám, že jde hlavně o to, abyste si přístup k víčkům co nejvíce opatrně a pomalu vyčistili.
Nyní prodávaná těsnění jsou pryžokovová. Pokud jste povrchy důkladně očistili od zbytků starého těsnění a všechny povrchy jsou hladké, můžete je nainstalovat bez tmelu. Před započetím všech prací doporučuji pro každý případ odlehčit tlak v palivovém systému, pokud chcete odpojit např. palivové hadice od regulátoru tlaku.

Čištění spalovacích komor a obnovení výkonu motoru

Pokud motor vaší vlaštovky po letním zahřátí začne místo ušlechtilého dunění vydávat hrdelní řev a dochází ke ztrátě výkonu, zkontrolujte kompresi. Je velmi dobrá šance, že míříte na kompresi vysoko nad specifikaci. Neposlouchejte lidi, kteří budou říkat něco jako „proč sebou cukáte – je to špatné, když je komprese málo, ale když je komprese hodně, je to skvělé.“ Všechno jsou to ignorantské lži a hlavně velmi nebezpečné. Zvuk, který váš motor vydává při zatížení, je specifická detonace způsobená nahromaděním karbonových usazenin na pístech a spalovací komoře. Tvoří se hlavně přes zimu, kdy motor pracuje na nízkou teplotu a karbonové usazeniny nestihnou samy dohořet. Dalším způsobem kontroly je vypnout ovládání zapalování počítače vyjmutím zástrčky OSB (oktanový zkratovací blok) na Explorerech 91-94, která se nachází na konektoru vedle ICM (modulu řízení zapalování). Jedná se o krabici vedle pravého světlometu a samotný konektor visí mezi baterií a světlometem. Po vypnutí je zapalování z výroby nastaveno na 10 TDC. Pokud motor začne běžet jemně podle ucha (nemluvím o výkonu a spotřebě paliva), je to další potvrzení hypotézy detonace. Další kontrola je, když detonace již probíhá delší dobu, tedy když je motor tak dlouho, můžete pozorovat klepání prstů při sešlápnutí plynu. Při jízdě po dálnici na 3. nebo 4. sešlápněte plyn (vypněte hudbu a požádejte kamaráda, aby zmlkl) a uslyšíte dunění a teprve potom zrychlení. Jedna poznámka – to vše platí pro vozy, které nejsou vybaveny snímačem klepání. V tomto případě je hlavním příznakem ztráta energie.

Jak tuto situaci řešit? Nejjednodušší variantou je pokusit se všechny ty svinstva spálit dlouhým cestováním ve vysokých rychlostech. Bohužel, pokud je případ zanedbán, pomáhá to málo nebo nepomáhá vůbec. Nejnepříjemnější je rozebrat motor a vše vyčistit ručně. Metoda je radikální, ale velmi problematická a drahá — budou vyžadována nová těsnění. Za starých časů existovala jiná metoda — odšroubovat svíčky a přes noc nalít petrolej, aby se změkčily uhlíkové usazeniny. Samotná myšlenka je pozitivní, ale použití petroleje je plné nebezpečí kvůli lambda sondě a katalyzátoru.
Místo toho však můžete použít speciální kapaliny, jako je WYNN’s Combustion Chamber Cleaner. Jedná se o malou sklenici tekutiny s terpentýnovým aroma. V dobrém slova smyslu se musí používat společně se speciálním adaptérem, o kterém ani oficiální prodejci WYNN v Moskvě nic neslyšeli. Myšlenkou adaptéru je striktně dávkovat (po kapkách) tuto kapalinu přivádět do sacího potrubí, a tak karbonové usazeniny postupně měknou a pomalu vyhoří. Ale to je teoreticky. V praxi můžete použít více oaky metodu s nemenším nebo dokonce větším úspěchem. Potřebujete tedy pouze klíč na zapalovací svíčky a velkou injekční stříkačku s 15-20 cm trubičkou na konci místo jehly.

Postup je takový. Uvolněte tlak v palivovém systému. Pak zhasnete svíčky a nalijete plnou stříkačku této tekutiny do válců a jdete klidně spát. Druhý den ráno zakryjte otvory pro zapalovací svíčky hadrem a otočte startérem. Z otvorů zapalovací svíčky vypadne černá špína. Dále opět nalijte novou část kaše, a to tak, aby se válce, ze kterých bylo méně nečistot, nalily více a ostatní méně. Vše by mělo zabrat asi 2/3 sklenice nebo trochu více. Optimální by samozřejmě bylo udělat toto — dát válec na TDC a naplnit tolik kapaliny, kolik se vejde, aby se dostala jak na ventily, tak na spalovací prostor. A tak pro všechny. Ale na velmi dlouhou dobu.

Obecně platí, že po druhé fázi počkáte dalších několik hodin a několikrát otočíte startérem, abyste odstranili co nejvíce nečistot. Poté pečlivě otřete otvory pro zapalovací svíčky a našroubujte (ne příliš pevně) svíčky a zkuste je nastartovat. Pokud v této fázi nic nefunguje, vyjměte zapalovací svíčky a znovu je vyčistěte. Rada — pokud jsou svíčky více zatopené než zanesené nečistotami, vypněte palivové čerpadlo a otočte jej tak. S největší pravděpodobností by auto mělo nastartovat. Počkejte, až bude trochu pracovat a zemře. Vypněte zapalování a zapněte čerpadlo, poté by mělo být zaručeno nastartování motoru.
Jakmile se vlaštovka rozběhne, z výfuku se vyvalí modrý kouř, ale ne nadlouho. Zde bez váhání sedněte za volant a jeďte půl hodiny 130-150 km/h. Budete muset spálit zbývající uhlíkové usazeniny a kromě toho budete mít velkou radost. Vlaštovka poletí jako mládě, motor bude zpívat, ne vrčet a vy budete zpívat spolu s ním. Až se vrátíte do garáže, nezapomeňte vyměnit olej. Je lepší tyto dvě operace kombinovat.
V mém případě celá tato operace neovlivnila činnost lambda sondy a katalyzátoru. Ale obecně se účinnost motoru výrazně zvýšila. Vřele doporučuji všem, kteří trpí podobnými příznaky. Detonace může být samozřejmě způsobena mnoha jinými příčinami, především ucpaným EGR ventilem. Ale to už je jiný příběh.

Klub Ford Focus

Maršále

Pelikánský maršál
Zprávy: 3165 Registrovaný: 04. července 2010, 11:57 Kde: Tuapse Krasnodarské území Dík: 86 krát poděkoval: 227 krát

senzor MAP

zpráva Pelikan »19. února 2013, 21:03

Řekněte mi, kdo čistil senzor MAP S jakými nástrahami se můžete setkat? A také, jak zjistíte, jaký firmware je v mozku Zdá se, že tento firmware 7M51ADG z února 2012 odstraňuje problém s plovoucími otáčkami o 1,8-2,0?

Pelikan
*Sergey* Ford Focus 2, 2007.” Ghia » sedan-stříbrná manuální převodovka. 1,8:125 klisen.

Pelikan

leksuss mladší seržant
Zprávy: 37 Registrovaný: 04. dubna 2013, 15:01 Auto: ford fokus 1.8 115 hp zetec německy 2000 Kde: DE

Re: senzor MAP

zpráva leksuss »06. dubna 2013, 00:13

jak to chceš vyčistit a co to udělá? Zkoušel jsem to párkrát na různých strojích, ale je to skoro jako zalátat kondom, nic to nedává, ale zničíš drát, který za to stojí a budeš muset koupit nový

Chyby čtení nejsou diagnostikou, mazání chyb není oprava

leksuss

Moderátor Sunrise Zprávy: 6405 Registrovaný: 25. května 2009, 01:30 Auto: ano Kde: Petrohrad Dík: 7 krát poděkoval: 72 krát Kontaktní informace:

Re: senzor MAP

zpráva svítání »06. dubna 2013, 12:34

Není třeba vytvářet zmatek. V MAP není žádné zpoždění. Jedná se o piezorezistivní snímač.
1.8 je sakra motor, ale ne pro mě.

svítání

leksuss mladší seržant
Zprávy: 37 Registrovaný: 04. dubna 2013, 15:01 Auto: ford fokus 1.8 115 hp zetec německy 2000 Kde: DE

Re: senzor MAP

zpráva leksuss »06. dubna 2013, 23:48

Na mém je drát, chtěl jsem ho vyčistit, ale neodvážil jsem se
Chyby čtení nejsou diagnostikou, mazání chyb není oprava

leksuss

Moderátor Sunrise Zprávy: 6405 Registrovaný: 25. května 2009, 01:30 Auto: ano Kde: Petrohrad Dík: 7 krát poděkoval: 72 krát Kontaktní informace:

Re: senzor MAP

zpráva svítání »07. dubna 2013, 19:12

Můj příteli, váš motor má MAF, ale to není totéž. Jedná se o odporový snímač a MAP je piezorezistivní. Za těmito téměř identickými slovy se skrývá obrovský rozdíl v konstrukci samotných senzorů.
Ale zvídavá a bystrá mysl našich lidí může snadno nahradit MAP za MAF. A naopak. To jen zámořští soudruzi, kteří jsou přivedeni do strnulosti výměnou kola, mohou dělat cokoliv.

1.8 je sakra motor, ale ne pro mě.

svítání

leksuss mladší seržant
Zprávy: 37 Registrovaný: 04. dubna 2013, 15:01 Auto: ford fokus 1.8 115 hp zetec německy 2000 Kde: DE

Re: senzor MAP

zpráva leksuss »07. dubna 2013, 19:27

a kdo ví, jak se to přesně jmenuje, německy se to jmenuje Luftmasenmesser, jako měření hmotnosti vzduchu, mluvíme o tom, co je za vzduchovým filtrem, že?

Chyby čtení nejsou diagnostikou, mazání chyb není oprava

leksuss

Moderátor Sunrise Zprávy: 6405 Registrovaný: 25. května 2009, 01:30 Auto: ano Kde: Petrohrad Dík: 7 krát poděkoval: 72 krát Kontaktní informace:

Re: senzor MAP

zpráva svítání »07. dubna 2013, 19:35

leksuss napsal: kdo ví, jak se to přesně jmenuje, německy se to nazývá luftmasenmesser, jako měření hmotnosti vzduchu, mluvíme o tom, co je za vzduchovým filtrem, že?

To je pravda, proudění vzduchu je proudění vzduchu hmotou, tlak je tlakem. Máte snímač hmotnostního průtoku.

1.8 je sakra motor, ale ne pro mě.

svítání

Moderátor motoristů Zprávy: 3691 Registrovaný: 06. ledna 2010, 01:46 Kde: Čerepovec Dík: 83 krát poděkoval: 89 krát

Re: senzor MAP

zpráva motorista »07. dubna 2013, 20:13

leksuss napsal: na mém je drát, chtěl jsem ho vyčistit, ale neodvážil jsem se
Nedotýkej se toho. Je to stejné jako zabít komára na nose svého syna veslem. (Existuje takový vtip)

Изображение

=Kolya= FF 2.0 Titanium, kombi, prosinec 2009, Sea Grey

motorista

leksuss mladší seržant
Zprávy: 37 Registrovaný: 04. dubna 2013, 15:01 Auto: ford fokus 1.8 115 hp zetec německy 2000 Kde: DE

Re: senzor MAP

zpráva leksuss »07. dubna 2013, 20:15

ano, vím, že se to dá zničit, tak do toho nelezu, bojím se stříkat i sprejem, kupovat nový není dobré
Chyby čtení nejsou diagnostikou, mazání chyb není oprava

leksuss

Moderátor motoristů Zprávy: 3691 Registrovaný: 06. ledna 2010, 01:46 Kde: Čerepovec Dík: 83 krát poděkoval: 89 krát

Re: senzor MAP

zpráva motorista »07. dubna 2013, 20:26

My, já, ty, on, ona, celá země dohromady si někdy neuvědomujeme, jak sofistikovaná zařízení a technologie mohou být. Ostatně nikdy by nás ani nenapadlo rozebírat a čistit například LSD monitor. Tento „drát“ se tedy při každém zapnutí zapalování na zlomek vteřiny rozžhaví a veškerý prach a nečistoty se tak spálí a následně to nemá žádný vliv na chod zařízení.

Изображение

=Kolya= FF 2.0 Titanium, kombi, prosinec 2009, Sea Grey

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»