ford focus

Jaká je velikost reproduktorů ford focus

Instalace akustiky na Ford Focus

Historie automatického zvuku tohoto Fordu Focus je mnohem delší než tato poznámka, ale je těžké popsat vše v jednom článku a není třeba, možná někdy napíšeme samostatný článek o „praktických zkouškách našeho města, “, ale to přijde později.

Majitel tohoto vozu nás kontaktoval s požadavkem udělat něco s instalací, která již byla provedena v jiném „studiu“ . Co jsme viděli při diagnostice systému mě uvrhlo do kulturního šoku: pódia z polyuretanové pěny, uvolněné vysokofrekvenční reproduktory, děravý subwoofer, to není úplný seznam toho, co jsme viděli.

Plán modernizace dozrál celkem rychle, protože Muselo se předělat skoro všechno, kromě zesilovací sekce prostě opravili elektroinstalaci, vyměnili propojky a to bylo vše.

Majitel tohoto pěkného auta se jmenuje Vadim a díky tomu, že už měl zkušenosti v oblasti autoaudia a rozuměli tomu, jak by se to mělo dělat a jak by to mělo hrát , rychle jsme našli společnou řeč a dali se do práce!

Takže modernizace zvukového systému Ford Focus

Pro roli předních reproduktorů jsme vybrali reproduktory od americké firmy Řada CDT ES062i (165 mm nebo 6,5″) . Středobasy z této řady jsou schopny hrát v hlasitosti dveří a zároveň dokážou reprodukovat dostatečně nízké frekvence pro tento typ provedení, a to je to, co potřebujeme.

Výškové reproduktory v této sadě jsou z velmi úspěšné řady — DRT26 . Řada DRT má hedvábnou kopuli a výkonný magnetický systém, což dohromady umožňuje reprodukovat širokou škálu frekvencí, což je důležité zejména při instalaci obousměrné akustiky.

Dvoupásmové CDT reproduktory

V první řadě my odstraněna předchozí „hluková izolace“ , žehličku vyčistil a odmastil. Na vnější kov dveří byl aplikován materiál izolující vibrace ComfortMat D4 Premium , samozřejmě s rozehřátím a válením.

Je velké štěstí, že Ford Focus má průměr Štít je také vyroben z kovu Navíc v něm nejsou žádné zbytečné technické díry. Tato konstrukce za prvé umožňuje dosáhnout celkově lepšího zvuku a za druhé lze takový štít dobře tlumit izolací vibrací. Střední štít srolujeme s izolací proti vibracím ComfortMat D3 Premium .

Vibrační izolace dveří Ford Focus

Dále jsme z MDF vyřízli „kroužek“, který pasuje do standardního otvoru ve dveřích a začneme vyrábět rozložení adaptéru dobře pro reproduktor . Vezměte prosím na vědomí, že tato studna není několik plochých kroužků slepených dohromady, ale geometricky složitá struktura. Tím posuneme reproduktor ve dveřní kartě, což nám umožní nasměrovat veškerý zvuk jde do kabiny a ne pod kartu dveří. Tato operace se nazývá odstranění reproduktoru.

Kromě posunutí reproduktoru směrem do kabiny jsme také zařadili otočte ji směrem ke kabině . V obousměrném systému je to nutné, protože Středobasový reproduktor reprodukuje nejen nízké frekvence, ale i některé střední frekvence.

zvuková izolace dveří Ford Focus

Technologie je veškerá standardní, MDF kroužky + sklolaminát. V důsledku toho má silný a správný design s vynikajícím „otevíráním“ za reproduktorem.

Jímky pro reproduktory CDT

Samotná studna je připevněna ke dveřím na šestihranné šrouby . Samozřejmostí dveří jsou ocelové úchyty na šrouby. Pro ochranu před vlhkostí je celý MDF potažen pryskyřicí.

Instalace 6,5 akustiky do Ford Focus

Současně vyrábíme kroužky pro dveřní kartu, rozšiřujeme otvory a kombinujeme je s jamkami na samotných dveřích.

Instalace 165mm akustiky do dveří Ford Focus

Níže uvedená fotografie ukazuje, jak přesně to bylo provedeno kombinace studny a prstence na mapě dveří, přesnost až 1 mm! Poté se nakreslí a zakryje tvar dveřní karty.

Kombinace pódií se studnami

Dále začneme finalizovat rohy, ve kterých budou instalovány vysokofrekvenční reproduktory, poté vysokofrekvenční reproduktory. Faktem je, že běžné místo, uvnitř rohu, nejsme spokojeni ani s velikostí grilu, ani se směrem «od posluchače.»

Bohužel nebyly žádné fotografie, ale jako první jsme nastavili směr (v tomto případě do středu kabiny mezi opěrky hlavy). Pak začaly nabírat na objemu a tvarovat se. Následně byly rohy přečalouněny ekokůží.

Rohy pro HF v rozích zrcátek Ford Focus

Finální verzi předcházely četné armatury, úpravy atp. Je téměř nemožné promítnout do zprávy o práci celý rozsah odvedené práce v této fázi, ale věřte mi, toto je nejnáročnější a nejnákladnější fáze . Právě výroba prvků na zakázku prodlužuje dobu dodání projektu a výrazně zvyšuje náklady.

Akustika ve Fordu Focus

Finální pohled na dvířka, vlevo bez mřížky, vpravo s mřížkou. Kapsa je potažena kůží, aby ladila s barvou rukojeti a vršku.

konečný vzhled

Pohled na hotové dveře a roh s výškovým reproduktorem. To můžeme s klidem říci změněné prvky harmonicky zapadají do designu dveře nevypadají cize. Oba prvky kromě vzhledu nenarušují běžný provoz vozu a nebrání demontáži autodílů při opravách.

Možnost hotové revize

Teď to nejzajímavější, důvod, proč se to všechno udělalo 🙂 Zvuk systému lze nazvat otevřený, tonálně pravdivý, středobasy jdou perfektně dolů a vysokofrekvenční akustika dobře reprodukuje ty nejmenší detaily. Díky správnému nasměrování akustiky se již ve fázi nastavení ukázalo, že scéna byla zformována správně. Z kůží nevznikají žádné parazitní vibrace.

Zákazník (Vadim) již ve vzdálenosti několika metrů pocítil rozdíl oproti tomu, co bylo! O něco později, po poslechu systému na různé hudební žánry, Vadim jen upevnil svůj původní názor. Taková nadšená reakce je nejlepším hodnocením naší práce!

Jako doporučení jsme doporučili zamyslet se nad přidáním středopásmových reproduktorů do systému, pomůže to posunout jej na ještě vyšší úroveň. Rádi bychom poznamenali, že jsme tento scénář předpokládali na samém začátku, ale nezahrnuli jej do splátky, protože v případě instalace středotónových reproduktorů je jednoduše nainstalujeme do palubní desky, aby se odrážely od čelního skla. V tomto případě není třeba nic předělávat!

Musíme vzdát hold, že v autě už byly nainstalované zesilovače, a to docela kvalitní, takže práce na této části se zredukovala na uvedení elektroinstalace do pořádku, rozdělení napájení a výměnu propojovacích kabelů.

jestli ty není spokojený se zvukem standardní systém nebo nejste spokojeni se zvukem již modernizovaného systému Zveme vás k nám! My absolutně Diagnostiku provedeme zdarma , budeme naslouchat, v případě potřeby parametry odstraníme a zformulujeme doporučení pro zlepšení.

Máme mnoho originálních řešení a Jsme připraveni sdílet naše zkušenosti a znalosti!
Další položky

Hi-end hudební systém pro Zeekr 001

Zcela skrytá instalace zařízení
Podporuje všechny formáty Hi-Res
Podpora streamovacích služeb Qubuz, Tidal
Integrovaný ekosystém Roon

Instalace třípásmové akustiky a subwooferu. Skryté umístění zesilovačů. Instalace zdroje zvuku Hi-Res. Integrace Wi-Fi routeru.

Zajímavá instalace s vážnými komponenty. Třípásmový systém se subwooferem na bázi zařízení JL Audio, DEGO, Scan-Speak, Mosconi.

Zajímavé:
Jak připojit elektrické střešní okno ford focus.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»