hyundai tucson

Což je lepší nissan x-trail nebo hyundai tucson

Vše pro automobilové nadšence: recenze, opravy, schémata aut a novinky

Článek o modelech Nissan X Trail a Hyndai Tucson: srovnání vlastností, vzhledu, interiéru, cenovky, ovladatelnosti. Na konci článku je video X Trail vs. Tucson. Článek o modelech Nissan X Trail a Hyndai Tucson: srovnání vlastností, vzhledu, interiéru, cenovky, ovladatelnosti. Na konci článku je video X Trail vs. Tucson.

Nissan X Trail vs Hyundai Tucson - co je lepší?

Trend posledních let naznačuje, že mezi majiteli automobilů jsou nejoblíbenější kompaktní, stylové a dynamické crossovery. Proto má dnes téměř každá automobilka ve své nabídce alespoň jeden kompaktní crossover.

To vše má dopad na motoristy, kteří stojí před nesmírně těžkým úkolem vybrat ten nejlepší a nejhodnější vůz. Rozhodli jsme se trochu pomoci s výběrem a porovnat dva nejprodávanější vozy ve své třídě — Nissan X-Trail a Hyundai Tucson, které nedávno prošly plánovanou aktualizací a dostaly celý „arzenál zbraní“ určených k tomu, aby pomohly boj o peněženky potenciálních kupců. Tak pojďme!

Vnější vzhled Nissan X Trail a Hyundai Tucson

Vzhled Hyundai Tucson

Oba vozy mají stylový a moderní design, přičemž vzhled Hyundai Tucson působí trochu ukřivděněji a dynamičtěji, díky čemuž vůz rozhodně osloví mladé.

Exteriér Nissan X-Trail

Nissan X-Trail vyznává trochu jinou ideologii, a proto za volantem vypadají lépe lidé ve středním věku. Vnější design je však věcí vkusu a každý si vybere to, co je mu duchem a pocitem bližší.

Vnější rozměry strojů jsou následující:

Vlastnosti Nissan X-Trail Hyundai Tucson
Délka, mm 4643 4475
Šířka, mm 1820 1850
Výška, mm 1695 1645
Rozvor, mm 2706 2670

Jak vidíte, „Japonec“ je znatelně větší než jeho protivník, což znamená, že může nabídnout prostornější interiér a prostornější zavazadlový prostor.

Pro srovnání, objem kufru X-Trailu je 550/1982 litrů, zatímco Tussan vás nutí spokojit se s 488/1478 litry. Světlá výška „korejce“ je 182 mm a světlá výška „japonce“ je 210 mm, díky čemuž se tato lépe hodí pro jízdu v terénu.

Pokud tedy hledáte auto na pravidelné vyjížďky, je lepší se poohlédnout po Nissanu X-Trail.

Design interiéru vozů Nissan X Trail a Hyundai Tucson

Interiér Nissan X-Trail

Jakmile se dostanete do vozů, okamžitě stojí za zmínku, že každý z nich se může pochlubit srovnatelnou kvalitou použitých materiálů, podobnou montáží a ergonomií. Ale z hlediska designu není vše tak jednoduché.

Interiér Nissan X-Trail, i když vypadá atraktivně, je vnímán jako trochu zastaralý na pozadí aktualizovaného interiéru „korejského“.

Řidič má k dispozici pohodlný tříramenný víceramenný volant, dobře čitelnou sdruženou přístrojovku a moderní multimediální systém, jehož maximální úhlopříčka displeje může dosáhnout 8 palců.

Interiér Hyundai Tucson

Pracoviště řidiče v Tucsonu nabízí také pohodlný multifunkční volant, dobře čitelnou sdruženou přístrojovku a efektně vystupující dotykový displej multimediálního informačního centra umístěného v horní části centrální palubní desky.

Ergonomie předních sedadel obou vozů je srovnatelná – bez větších potíží se zde usadí i vysoký člověk bez ohledu na jeho stavbu těla. Všechna tlačítka, páčky a spínače jsou tam, kde byste je čekali, nebo téměř všechny, protože tlačítka pro aktivaci vyhřívání zadní pohovky jsou u X-Trailu umístěna vpředu a ne jako u Hyundaie, vzadu.

Zadní pohovka „Japonce“ však vypadá mnohem prostornější a funkčnější, což je přičítáno jejím větším rozměrům.

Jednou z příjemných drobností je přítomnost podélného nastavení zadních sedadel a nastavení sklonu opěradel, přičemž „korejec“ umí nabídnout pouze to druhé.

Již dříve jsme zjistili, že objem kufru Nissanu je výrazně větší než u Hyundai. X-Trail má navíc velké množství různých zásuvek a polic v kufru, které výrazně usnadňují přepravu nákladu.

Důležité je zmínit i takový parametr, jako je akustický komfort, který je od zástupce korejského automobilového průmyslu mnohem lepší. Do kabiny prakticky neproniká žádný hluk ani při rychlostech 90-105 km/h.

Technické specifikace Nissan X Trail vs Hyundai Tucson

Technické specifikace Nissan X Trail vs Hyundai Tucson

Na fotografii: motor Hyundai Tucson

Nissan X-Trail na ruském trhu je nabízen s jednou ze tří elektráren:

    2litrový benzinový motor o výkonu 144 koní, který lze spárovat s 6-pásmovou manuální převodovkou nebo bezestupňovou převodovkou. Zrychlení z 0 na 100 s manuální převodovkou trvá 11,1 sekundy a maximální rychlost dosahuje 183 km/h. S CVT trvá zrychlení na „stovky“ minimálně 11,7 sekundy a maximální rychlost je 183 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva se pohybuje od 7,1-8,3 litrů.

Vůz je v závislosti na úrovni výbavy k dispozici jak s pohonem všech kol, tak s převodovkou s pohonem předních kol.

Hyundai Tucson v Ruské federaci také nabízí tři motory:

    2litrový benzínový motor o výkonu 150 koní. a tahem 192 Nm, kterému může pomoci 6stupňová manuální převodovka nebo automatická převodovka. S ním trvá zrychlení na stovku 100 (10,3) sekund a maximální rychlost je 11,8-180 km/h. Průměrná spotřeba je udávána na 186-7,9 litru.

Stejně jako v případě „Japonce“ je Tussan k dispozici ve verzi s pohonem předních i všech kol.

Obsluha vozů Nissan X-Trail a Hyundai Tussan

jízdní vlastnosti Nissanu X-Trail

Když už mluvíme o ovladatelnosti, okamžitě stojí za zmínku, že Tucson se chová lépe na povrchu vozovky než v terénu. Navíc má ostřejší a „hravější“ ovládání, které nepochybně osloví příznivce rychlé a ostré jízdy.

Nissan X-Trail se trochu hůře ovládá na asfaltu, ale v terénu mnohonásobně předčí svého konkurenta. Na rozdíl od „korejce“ nabízí X-Trail odměřenější, pohodlnější a bezpečnější jízdu, proto se vůz bude líbit spíše lidem ve zralejším věku.

Cena a úroveň výbavy Nissan X Trail vs Hyundai Tucson

Výbava Hyundai Tucson

Minimální náklady na Nissan X-Trail v Ruské federaci jsou 1,401 milionu rublů., přičemž vůz nabízí až 10 možností konfigurace. Seznam standardního vybavení je uveden:

Cena Hyundai Tucson začíná na 1,444 milionu rublů.a kupující má na výběr mezi 6 různými úrovněmi výbavy. Seznam standardního vybavení obsahuje:

V maximálních konfiguracích nabízejí oba vozy velký výběr příplatkové výbavy určené k ještě pohodlnějšímu řízení.

Závěr

Abychom srovnání shrnuli, podotýkáme, že přestože jsou vozy ve stejné třídě a mají plus mínus srovnatelné náklady a úroveň výbavy, každý z nich má na rozdíl od svého konkurenta svůj charakter.

Hyundai Tucson je tedy vhodnější pro mladé publikum a také obyvatele města, kteří milují hazard a chtějí mít stylovější a dynamičtější vůz.

Nissan X-Trail je určen pro odrostlejší publikum, které nemá rádo rychlou a drsnou jízdu, má velkou rodinu a pravidelně cestuje včetně off-roadů.

Nevíme, jaký jste typ řidiče, ale naším oblíbencem v konfrontaci, čistě subjektivně, je Tucson.

Video X Trail vs Tucson:

Zajímavé:
Jak používat klimatizaci Hyundai Tucson.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»