hyundai tucson

Jak doplnit olej do automatické převodovky Hyundai Tucson 2.7

Výměna oleje v automatické převodovce Hyundai Tucson

Stejně jako každé auto v Hyundai Tucson má převodovka olej, který je třeba pravidelně měnit. Proto v tomto článku zvážíme proces výměny oleje v automatické převodovce Hyundai Tucson, výběr oleje, analogy, které lze nalít, důvody pro výměnu a doporučení.

Náhradní video

Video vám řekne, jak správně vyměnit olej automatické převodovky, a také vám řekne o složitosti a nuancích postupu.

Proces automatické výměny oleje

Přestože se dnes prodávají speciální jednotky pro výměnu hardwaru na amatérské úrovni, není s nimi tak snadné pracovat a navíc jejich účinnost je výrazně nižší ve srovnání s profesionálním vybavením. Kupovat takový komplex nemá smysl. Je levnější kontaktovat dobrý autoservis a využít jeho služeb k odstranění starého maziva z převodovky.

Proto pro práci v garážových podmínkách musíte vzít:

 • sada klíčů;
 • šroubovák;
 • nový převodový olej;
 • těsnění pro vypouštěcí zátku;
 • prázdná nádoba na vypouštění odpadu;
 • hadry;
 • montérky.

Standardní sada, která se používá pro každé auto, kde si potřebujete sami vyměnit olej v převodovce.

Design Hyundai Tussan je docela promyšlený pro pohodlí majitelů automobilů. Proto se snadno dostanete ke všem prvkům, kde potřebujete vyměnit spotřební materiál.

Jedinou výjimkou je převodový filtr. Je považován za nevyměnitelný, to znamená, že zůstává v automatické převodovce po celou dobu životnosti převodovky. Jsou chvíle, kdy box selže a je třeba vyměnit filtr. To se stává zřídka, ale pak je nutné demontovat a rozebrat automatickou převodovku. Není možné vyjmout filtr jinou metodou.

Začněme tedy s výměnou oleje v automatické převodovce Hyundai Tucson:

 1. Ve skutečnosti by se zdálo, že vše je jednoduché, jako všechna auta, dvě zátky, vypuštěné a naplněné, ale ne. Ale o tom to teď není. Kupujeme ropu.
 2. Odstraňte ochranu motoru.
 3. Hledáme vypouštěcí zátku.

Výměna oleje v automatické převodovce Hyundai Tucson

Odšroubujte vypouštěcí zátku, vypusťte starý olej ATF;
Odšroubovali jsme vanu automatické převodovky, která je kromě šroubů, které ji drží, ošetřena podél obrysu tmelem.
Získáme přístup k filtru automatické převodovky, je vhodné jej vyměnit při každé výměně oleje, případně propláchnout.
Na dně vaničky jsou magnety, které jsou nezbytné pro sběr kovového prachu a hoblin.

Výměna oleje v automatické převodovce Hyundai Tucson

Magnety očistíme a tác umyjeme, vytřeme do sucha.
Instalujeme filtr automatické převodovky na místo.
Nainstalujeme vanu automatické převodovky na místo a v případě potřeby vyměníme těsnění vany automatické převodovky.
Utáhneme vypouštěcí zátku a vyměníme těsnění vypouštěcí zátky pro automatickou převodovku.

Frekvence výměny

Jihokorejská automobilka dobře přizpůsobuje své vozy ruskému trhu. Mnoho modelů se montuje v Rusku, což poněkud snižuje náklady na automobily a umožňuje jim lépe se přizpůsobit naší realitě.

V případě modelu crossover Hyundai Tussan je výměna oleje v automatické převodovce povinná. V tomto případě existují dvě hlavní kritéria pro výběr servisního intervalu:

 • oficiální návod k použití;
 • skutečné zkušenosti majitelů automobilů.

Když se podíváte do manuálu, který je dodáván s SUV Hyundai Tucson, uvidíte cifru 90 tisíc kilometrů. Přesně tak dlouho umožňuje automobilka provozovat vůz po výměně pracovní kapaliny v automatické převodovce.

Hodnota 90 tisíc kilometrů ale pro většinu případů neplatí. Zde se bere ohled na obtížné klimatické podmínky a ne nejlepší kvalitu povrchu vozovky. Ale ukazuje se, že to nestačí. Těchto 90 tisíc kilometrů můžete ujet bez výměny oleje v automatické převodovce pouze s měřenou jízdou a životem v regionu s mírným klimatem, kde jsou i silnice v dobrém stavu.

Výměna oleje v automatické převodovce Hyundai Tucson

Ve skutečnosti, jak ukazuje praxe majitelů automobilů, skutečný počet najetých kilometrů mezi změnami maziva v automatické převodovce je 50 — 60 tisíc kilometrů. Pokud olej vyměníte dříve, auto z toho bude jen těžit. S výměnou kapaliny byste však neměli otálet, protože opotřebovaný olej způsobuje problémy, zvyšuje se tření, převodovka se přehřívá a nakonec selže.

Abyste předešli problémům s převodovkou, snažte se vyměnit olej ve svém Hyundai Tucson včas a používejte pouze vysoce kvalitní maziva.

Doporučený olej do automatické převodovky Tucson

Každý majitel auta nasype do svého Tussanu, co uzná za vhodné. Ne každý dodržuje doporučení automobilky ohledně používání originálního oleje.

U automatické převodovky je lepší nalít olej uvedený v návodu. Nebo se mu co nejvíce přibližuje kvalitou a vlastnostmi.

Praxe ukazuje, že majitelé Hyundai Tucson nalévají oleje do automatických převodovek, které mají různá jména, ale jsou v podstatě stejné. Výměna oleje na Tucsonech je zajímavá. Trh nabízí poměrně širokou škálu převodových olejů od různých výrobců a pod různými názvy. Ale ve skutečnosti se jedná o totožné kompozice.

Proto si můžete vybrat z následujících možností:

 • Hyundai ATF SP III (toto je původní složení, které se do Tucsonu lije standardně z továrny);
 • Petro-Canada Dura Drive MV Synthetic ATF;
 • ATF SP III od ZIC;
 • Diamond ATF SP III;
 • SK ATF;
 • Mannol ATF SP III;
 • Dexron III;
 • Mercon V;
 • DiaQueen ATF SP-III pod značkou Mitsubishi;
 • BP Autran SP-III.

Názvy olejů jsou opravdu různé. Ale ve skutečnosti to vše bylo vyvinuto pro vozy Hyundai a Mitsubishi. Nemá smysl přemýšlet o tom, který z prezentovaných převodových olejů je lepší.

Pokud majitel crossoveru Hyundai Tucson již nalil původní složení, pak po nalití některého z prezentovaných alternativních řešení nepocítí žádné změny. Koneckonců, ve skutečnosti jde o stejný olej.

Jedinou otázkou je cena. Některé přípravky jsou dražší, jiné o něco levnější. Použijte to, co najdete. Ale nezapomeňte na zlaté pravidlo. Můžete přidat olej, ale rozhodně ho nemůžete míchat.

Automatické převodovky na Tussanu nejsou příliš vybíravé, pokud jde o kvalitu maziva. Pokud si koupíte směs, která splňuje požadavky a specifikace převodovky, převodovka bude fungovat perfektně a bez problémů. Nedoporučuje se však plnit levné oleje, které se liší vlastnostmi.

V případě automatické převodovky je potřeba být opatrnější. Automatické stroje selhávají častěji v závislosti na tom, jaký druh oleje jste nalili do Tussanu. Zde není potřeba šetřit. Kupte si originální složení pod libovolným jménem.

Doporučení

Výrobce doporučuje nalít do automatické převodovky Hyundai Tucson pouze originální olej, protože:

 • je navržen speciálně pro tento typ automatické převodovky a vozidla;
 • má speciální chemickou strukturu, která chrání části;
 • technické a technologické vlastnosti oleje odpovídají rostlinným normám;
 • zabraňuje rychlému opotřebení dílů.

Olej v převodovce je určen k chlazení prvků a jejich mazání, ale vlivem zahřívání ztrácí své původní vlastnosti, což je důvodem jeho výměny.

Výkon

Po zvážení procesu výměny a výběru oleje stojí za zmínku, že v tomto případě má výrobce Hyundai Tucson pravdu, že je lepší nalít originální olej, i když je dražší. Na ochraně prvků automatické převodovky byste neměli šetřit a zanedbávat všechna technická bezpečnostní opatření.

Zajímavé:
Jak používat klimatizaci Hyundai Tucson.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»