Kia sportage 2

Jaká je spotřeba paliva Kia Sportage 2?

Kia Sportage 2 je jedním z nejlevnějších modelů ve své třídě. Cenovky za použité kopie začínají na přibližně 500 000 rublech. Prodat Kia se ziskem je docela obtížné. Korejský vůz byl jako nový relativně levný a stál těsně pod 700 000 rublů. Crossover nenadchne kvalitou zpracování ani stylem. Ale ve věcech funkčnosti je těžké mu něco vyčítat.

Sportage dokonale vyhovuje potřebám typického kupce kompaktních SUV. Auto velmi usnadňuje manévrování ve městě. V kabině se pohodlně ubytují 4 osoby. Zavazadelník o objemu 332 litrů je však zklamáním – ve třídě málo.

Na rozdíl od předchozí generace s rámovou konstrukcí má karoserie pro tento segment typickou nosnou konstrukci. Mnoho majitelů si přitom stěžuje na průměrnou přesnost řízení typickou pro starší generaci SUV s karoserií na rámu.

Kiya Sportage 2 byla dobře vybavena. Všechny jednotky jsou vybaveny klimatizací a po modernizaci — audio systémem se vstupy AUX a USB. Od roku 2006 dostaly všechny Sportage 6 airbagů.

Motory

Řadu pohonných jednotek představují tři motory v různých výkonových variantách.

Hlavním z nich je 2litrový 16ventilový benzínový motor G4GC 140 koní (142 koní). Motor je spolehlivý, ale chybí točivý moment. Dobře snáší instalaci plynového zařízení, takže se může stát alternativou k dieselovým jednotkám.

Pohon kombinovaného typu mechanismu distribuce plynu. Rozvodový řemen spojuje klikový hřídel a vačkový hřídel. A vačkové hřídele jsou spojeny řetězem. Řemen se mění každých 60 000 km (asi 7-12 tisíc rublů). Řetěz obvykle běží dlouho — přes 200-300 tisíc km.

Vůle ventilu se nastavuje výběrem tlačníků. Mezery mohou zmizet po 200-250 tisících kilometrech.

Po 200-300 tisíc km je možný nárůst spotřeby oleje. Častěji je možné zmírnit chuť k jídlu po výměně těsnění dříku ventilu (7-16 tisíc rublů). Pokud výměna nepomůže, budete muset vyměnit zaseknuté kroužky.

Druhým nejoblíbenějším motorem je benzinový 2,7litrový V6 G6BA. Motor je spolehlivý.

Mechanismus rozvodu plynu je poháněn ozubeným řemenem a dvěma řetězy spojujícími vačkové hřídele každé hlavy. Pás (asi 12 000 rublů včetně práce) se obnovuje každých 60 000 km a řetězy vydrží nejméně 250–300 XNUMX km.

Ventilové vůle se nastavují automaticky pomocí hydraulických tlačníků.

Po 250-300 tisíc km se zde může objevit i problém s vypalováním oleje. Příčiny a způsoby odstranění jsou stejné jako u 2-litrového motoru — těsnění dříku ventilů a kroužky.

Značný zájem na sekundárním trhu je také o naftu 2.0 CRDi D4EA. Původně vyvíjel 112 hp. Tento vznětový motor je vcelku jednoduchý a spolehlivý: nemá turbodmychadlo s proměnnou geometrií a filtr pevných částic. Dvoulitrový dieselový motor však není dostatečně ekonomický. Při klidném tempu v kombinovaném cyklu spotřebuje od 2 do 7 litrů nafty na každých 9 km.

V Evropě v roce 2006 zesílil 2litrový dieselový motor — 140 koní a dva roky před koncem výroby se objevila jeho modifikace o výkonu 150 koní. Přestože se oba agregáty nestaly úspornějšími, přidaly crossoveru na dynamice.

Zároveň přinášejí více technických problémů. Většina z nich souvisí s filtrem pevných částic. Stejně jako u jiných modelů se filtr nedokáže sám plně vyčistit, když auto jezdí pouze po městě. Dlouhé cesty po dálnici vysokou rychlostí pomohou ochránit majitele před návštěvou autoservisu.

Navíc musíte počítat s nutností výměny dvouhmotového setrvačníku.

Turbodiesely D4EA dostaly pohon rozvodovým řemenem. Náklady na jeho aktualizaci spolu s čerpadlem budou asi 13 000 rublů.

Vstřikovače paliva (9000 200 rublů za opravu jednoho vstřikovače) vydrží více než 000 40 km a turbodmychadlo (60–300 tisíc rublů) vydrží více než 000 XNUMX km.

Zajímavé:
Kde je řídící jednotka srs kia sportage 2.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»