Prachovka renault

Kde vyměnit rozvodový řemen na Renault Duster

Rychlá výměna rozvodového řemene Renault Duster s motorem 2.0

Venku je prosinec minus 20 a sníh a v garáži teplo a světlo, hrnek kafe a v jámě Renaultu Duster s motorem 2,0 probíhá výměna rozvodového řemene na 62 tis. jako zapalovací svíčky a olej, alespoň neměníme čerpadlo.

Z chytré knihy víme, že frekvence výměny rozvodového řemene u Renault Duster je každých 60 000 km nebo jednou za 4 roky, podle toho, co nastane dříve.

A protože pokud u tohoto motoru praskne rozvodový řemen, prohnou se všechny ventily, je lepší tento interval neprodlužovat.

Z důvodů, které nemohu ovlivnit, po včerejšku některé fotky nevyšly, budu je muset nahradit těmi, které jsem čerstvě našel na globálním webu, ať mi můj čtenář a slavný automagazín odpustí.))

Potřebné nářadí a příslušenství

Budeme potřebovat sadu klíčů a nástrčných klíčů, která by měla obsahovat hlavy pro 16 a 18. Dále budeme potřebovat sadu svorek klikového a vačkového hřídele. Můžete si koupit tovární nebo vyrobit sami pro upevnění klikového hřídele je vhodná běžná 8palcová vrtačka a pro vačkové hřídele je vhodný roh upravený bruskou. Stále používám domácí, nákresy přikládám níže.

Držák vačkového hřídele

Přípravné operace

Nechte motor vychladnout, zavěste pravou stranu a sejměte pravé přední kolo. Odstraňte plastový blatník. Nyní přichází ta zábavná část.

Zajímavé:
Jak vyměnit konce řízení na Renault Duster.

Pokyny krok za krokem pro výměnu rozvodového řemene

Ujistěte se, že používáte prkno, aby nedošlo k poškození klikové skříně.

Odšroubujte upevnění pravého držáku motoru (hlava 16) a sejměte jej.

podpěrný držák

Odšroubujte dvě matice a tři šrouby zajišťující horní kryt rozvodového řemene (hlava 13), kryt sejměte.

Přední kryt rozvodu

Odstraňte potrubí z škrtící klapky spolu s rezonátorem.

Trubka s rezonátorem

Za ním na hlavě válců jsou dvě plastové zátky, propíchněte je šroubovákem a vypáčte.

Drážky vačkového hřídele

Nastavení horní úvratě

Pomocí šroubu zajišťujícího řemenici pomocného pohonu otočte klikovým hřídelem ve směru hodinových ručiček (hlava 18). Určitě jděte po směru hodinových ručiček.

Šroub řemenice klikového hřídele

Otáčíme jím, dokud drážky na koncích vačkových hřídelů nejsou v jedné linii rovnoběžné s osou hlavy válců a jsou posunuty nad středovou osu. Poté vložíme naši svorku.

Pevné vačkové hřídele

Odšroubujte šroub řemenice pomocných jednotek. Dočasně vyjměte držák vačkového hřídele. Zařadíme pátý rychlostní stupeň, zablokujeme zadní kola ruční brzdou a nastavíme dorazy. Do větracího otvoru brzdového kotouče vložíme šroubovák mírně pod třmen a mírným pohybem ruky vyšroubujeme šroub. To platí pro manuální převodovky. V případě automatické převodovky budete muset demontovat plastový držák kabelového svazku na spoji skříně převodovky a bloku válců.

Plastový držák

Zajistěte klikový hřídel vložením šroubováku mezi věnec setrvačníku a skříň převodovky.

Upevnění klikového hřídele

Odšroubujte pět 8 šroubů zajišťujících spodní plastový kryt rozvodového řemene.

Přední kryt rozvodu

Odšroubujte zástrčku. Hlava E14.

Zástrčka klikového hřídele

Poté, co vyšroubujeme šroub klikového hřídele, se drážky na vačkových hřídelích mírně posunou, je nutné vrátit píst do polohy TDC. Bez vypnutí pátého rychlostního stupně otáčejte brzdovým kotoučem pravého kola ve směru hodinových ručiček, dokud se drážky opět nezarovnají, a nainstalujte zámek. Místo hmoždinky vložte do otvoru stopku 8mm vrtáku o délce alespoň 70 mm, měla by zapadnout do drážky na čepu klikového hřídele a zablokovat ji v libovolném směru;

Nový Renault Sandero Stepway: recenze modelu, nová karoserie a výbava

Nový Renault Sandero Stepway: recenze modelu, nová karoserie a výbava

Upevnění klikového hřídele

Demontáž starého rozvodového řemene

Povolte matici zajišťující napínací kladku a pomocí šestihranu ji otočte proti směru hodinových ručiček, abyste uvolnili napnutí řemene.

Povolte napnutí rozvodového řemene

Demontujte starý rozvodový řemen.

Demontáž starého rozvodového řemene

Matici úplně odšroubujte a sejměte napínací kladku.

Napínací válec odstraněn

Odšroubujeme šroub zajišťující opěrný válec a vyjmeme jej spolu s opěrným pouzdrem. Hlava 16.

Demontáž opěrného válečku

Instalace nového rozvodového řemene

Nainstalujeme opěrný válec na místo, nezapomeňte na pouzdro. potom napínací váleček tak, aby ohnutý konec jeho držáku zapadl do drážky na hlavě, matici neutahujte.

Nový napínací válec

Nový rozvodový řemen namontujeme na místo vždy ve směru otáčení naznačeném šipkami na vlastním řemenu, přičemž dbáme na napnutí větve řemene mezi ozubenou řemenicí klikového hřídele a sacím vačkovým hřídelem. Napínáme rozvodový řemen. Pomocí šestihranu otáčejte napínacím válečkem ve směru hodinových ručiček, dokud nebudou značky 1 a 2 na válečku proti sobě. Utáhněte matici.

Správné napětí

Odstraníme všechny naše svorky, otočíme klikovým hřídelem o dvě otáčky a zkontrolujeme správné časování ventilů, svorky klikového hřídele a vačkového hřídele by měly bez námahy zapadnout na místo, také kontrolujeme napnutí rozvodového řemene. Pokud vše souhlasí, nainstalujte na místo zátku klikového hřídele a dvě zátky vačkového hřídele. Všechny díly namontujeme v obráceném pořadí demontáže.

Ujistěte se, že vyměňte šroub klikového hřídele za nový a utáhněte jej momentem 40 N/m, poté jej utáhněte o 110 stupňů.

Existuje i druhý způsob výměny řemene, při kterém se nic nefixuje, ale značky se na kladky a samotný řemen umístí fixem a následně se přenesou na nový rozvodový řemen. Nedoporučuji jej používat zejména lidem bez zkušeností s autoopravami, protože existuje vysoká pravděpodobnost chyb.

Vše je velmi jednoduché, výměna trvá přibližně 3 hodiny a lze ji provést v jednoduché garáži.

Hodně štěstí na silnicích. Žádný hřebík, žádná tyč!

Výměna rozvodového řemene Renault Duster

Rozvodový řemen je důležitou součástí motoru. Jeho úkolem je přenášet rotaci z klikové hřídele na hřídele mechanismu rozvodu plynu, které ovládají otevírání a zavírání sacích a výfukových ventilů. U Renault Duster pohání stejný řemen vodní čerpadlo chladicího systému motoru.

Včasné otevírání a zavírání ventilů, a tedy stabilní a spolehlivý provoz celé pohonné jednotky, závisí na správné a koordinované činnosti hřídelí mechanismu distribuce plynu.

Rozvodový řemen je vícesložkový rozvodový řemen vyrobený z několika vrstev pryže. Vnitřní strana pásu je vyztužena speciální elastickou šňůrkou. Pomocí vulkanizace jsou všechny vrstvy pásu sestaveny do jednoho celku.

Výměna rozvodového řemene Renault Duster se provádí podle doporučení výrobce po 60 4 najetých kilometrech nebo po 1,6 letech — podle toho, co nastane dříve. Postup výměny rozvodového řemene u motorů 2,0L i XNUMXL je stejný. Je důležité vědět, že pásy pro ně jsou různé, liší se celkovou délkou, počtem zubů a šířkou.

Vlastnosti výměny rozvodového řemene Renault Duster

  • Motory Renault Duster využívají dvouhřídelový rozvod plynu. Jeden hřídel otáčí sací ventily, druhý — výfukové ventily. Tento systém se používá, když je na válec velký počet ventilů – více než čtyři
  • Během této práce musíte použít speciální zařízení a nástroje k zajištění hřídelů proti otáčení, když je pás odstraněn.
  • Společně s rozvodovým řemenem doporučujeme ihned vyměnit opěrnou kladku, napínací kladku s napínacím mechanismem a uložení řemenice pohonu čerpadla
  • Při výměně řemene je nutné demontovat správné uchycení motoru a správný plastový ochranný štít motoru.

Při přetržení rozvodového řemene, ožírání zubů a otáčení řemene dochází k nekoordinovanému otáčení hřídelí motoru. To může vést jak k nestabilnímu chodu motoru, tak k velkým opravám kvůli dotyku pístů s ventily, jejich ohýbání a zaseknutí motoru.

Tento odpovědný postup doporučujeme provádět pouze na čerpacích stanicích. Například v našem technickém centru Renault Repair. Nešetřete na včasné výměně rozvodového řemene Renault Duster. Jeho cena spolu s výměnnými pracemi je desetkrát nižší než náklady na generální opravu motoru.

Zvláště pokud jste si nekoupili nové auto. Je lepší okamžitě vyměnit veškerý spotřební materiál a rozvodový řemen.

Telefonicky 8(495)94-067-94 Určitě vám řeknou, co máte dělat, a pomohou vám přihlásit se k opravám.

Musíte jít na adresu Moskva, st. Lom č. 2, bldg.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»