Škoda Fabia

Jak zkontrolovat počítač na Škodě Fabia

1. Zkontrolujte, zda je zapnutý snímač motoru. Pokud je tento signál detekován, znamená to, že ECU má nebo detekovala konflikt zařízení. V zásadě je rozsvícení tohoto světla způsobeno problémem s indikátory nebo obvody. K provedení diagnostiky je nutné provést skenování počítače, což umožní zjistit, co se přesně stalo.

2. Motor zhasne. To je další známka toho, že počítač má problém. Vadná ECU může způsobit zhasnutí motoru.

3. Problémy s provozem pohonné jednotky. Kromě toho ECU dává signál, když se parametry motoru související s palivem a spotřebou paliva odchylují od normálních hodnot a mají negativní dopad na výkon. Nefunkční elektronika může vést ke ztrátě výkonu a také ke snížení spotřeby paliva.

4. Auto nejde nastartovat. Vozidlo nemusí vůbec nastartovat nebo může mít potíže se startováním motoru. Pokud dojde k poruše ECU, motor ztratí svou řídicí jednotku a v důsledku toho se nespustí. Současně mohou pracovat i jiné systémy, ale bez signálu z ECU nebude motor schopen nastartovat. Podobný problém se může objevit z jiných důvodů, například pokud není zapalování nebo palivo, z tohoto důvodu stojí za to kontaktovat autoservis, aby problém odstranil.

Jiné známky poruchy ECU

Neexistuje žádný řídicí signál pro vstřikovače, zapalování, palivové čerpadlo, ovládání vzduchu při volnoběhu nebo jiné ovladače.
Na lambda regulaci, TPS, teplotní čidla atp.
Autodiagnostika nedetekuje (nekomunikuje).
Fyzické poškození (spálené elektronické součástky, vodiče na desce plošných spojů).
Příčiny selhání ECU
— Zásahy do elektrického systému automobilu nekvalifikovanými „specialisty“ při instalaci alarmů nebo provádění oprav.
— „Přepólování“ při připojení baterie.
— „Rozsvícení“ z auta s běžícím motorem.
— Vyjmutí pólu z baterie při běžícím motoru.
— Spuštění startéru s vypnutou napájecí sběrnicí;
— Kontakt se svařováním během svářečských prací při opravách snímačů nebo elektrického vedení vozidla.
— Přerušené nebo zkratované vedení.
— Voda vstupující do ECU.
— Porucha vysokonapěťové části zapalovacího systému (přerušení cívky nebo vysokonapěťových vodičů k zemi) způsobuje přetížení a v důsledku toho vyhoření výkonových spínačů v řídicí jednotce.
Typ závady komponent řídicí jednotky nám téměř vždy umožňuje poskytnout rady ohledně kontroly součástí motoru a systémů, které by mohly způsobit tyto poruchy, protože mezi nimi existuje přímá souvislost. Pokud dojde k vyhoření řídicí jednotky kvůli problémům s kabeláží nebo akčním členem, pouhá výměna ECU v 90% případů nemusí přinést nic kromě několika dalších vyhořelých ECU, které už nikdo nepřijme zpět.

Zajímavé:
Jak vyměnit lichoběžník na stěračích čelního skla Škoda Fabia.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»