Škoda

Co je lepší Hyundai Santa Fe 2004 nebo Škoda 2009

Test: co vám vyhovuje víc, Škoda Kodiaq nebo Hyundai Santa Fe?

Crossover střední velikosti již dlouho ztělesňuje většinu tužeb ruského kupce. Atraktivní vzhled, prostorný interiér, dobrá výbava a ne „nejzelenější“ motor — možná, pokud jde o vyváženou sadu spotřebitelských kvalit, takové auto se prakticky nevyrovná. Dnes vám nabízíme výběr mezi dvojicí SUV původem z Česka a Koreje. Takže je to Evropa versus Asie v nejoblíbenějším provedení — a to je Škoda Kodiaq versus Hyundai Santa Fe.

Škoda_kodiaq_4_4_35 hyundai_santa_fe_991

Škoda Kodiaq

Hyundai Santa Fe

Sdílet: 2 0 0 Odebírejte nás v Yandex Zen
Přidat komentář

Pro komentování musíte být přihlášeni

Přihlásit
Komentář odeslán
3 komentář
26.06.2019 12: 19

Minimálně u jednoho ze srovnávaných vozů se autor neobtěžoval pochopit skutečný stav.

Takže podle Kodiaka:

  1. „Charakteristickou vlastností společnosti Kodiak jsou ochranné lišty, které se při otevření „nasunou“ na okraje dveří. nenacházejí se v ruských montovaných autech. Důvodem je, že nepřežijí první zimu.
  2. „Všestranné fotoaparáty jsou u Santa Fe k dispozici v nejvyšších úrovních výbavy,“ v Kodiaku stejným způsobem, jaký je rozdíl?
  3. „Řidič korejského vozu má však méně příležitostí doladit a individuálně vyladit podvozek a pohonnou jednotku – tedy“ Tři abstraktní polohy „ovládání“ pro Kodiak – jsou to „jemná“ nastavení?
  4. „Mnoho výklenků roztroušených po celé kabině není u vozů této třídy neobvyklé. „Zároveň již nebude možné umístit dvě sklenice do širokého výklenku mezi předními sedadly, ačkoli formálně tam dvě místa jsou. Hrubý špatný výpočet ergonomie.
  5. „Příznivci manuální převodovky budou potěšeni – Škoda je nabízena i s klasickou mechanikou, a to ve verzi s pohonem předních i všech kol. » Rukojeť je pouze u nejslabšího motoru. V nejslabší konfiguraci. To je pro bohaté Rusko. Z nějakého důvodu je v Evropě pero dostupné nejen pro chudé.
  6. „Multimediální zařízení se vyznačuje rychlými reakcemi a disponuje všemi komunikačními protokoly se smartphony a tablety, včetně Wi-Fi. » Výrobce jako vždy vložil zaškrtávací políčka, aniž by pochopil, proč je uživatel potřebuje. Uživateli již byl ukázán zdravý Yandex. S rozumnými multimédii. S rozumným hlasovým asistentem. Oproti tomu pokusy Škody (má jeden a půl povelu a problémy s rozpoznáváním) jsou dětinské a zbytečné bláboly.
Zajímavé:
Jak zjistit počet najetých kilometrů Škody odb.

A nejdůležitější pro rodinné auto je, že náklady na minimální konfiguraci se 7 sedadly se liší jeden a půlkrát (Hyundai upřímně věří, že za děti musíte zaplatit samostatnou cenovku). Konec srovnávání.

Dieselové sedmimístné vozy: Hyundai Santa Fe, Kia Sorento Prime a Škoda Kodiaq

Dieselové sedmimístné vozy: Hyundai Santa Fe, Kia Sorento Prime a Škoda Kodiaq

Foto: Dmitry Pitersky | Kirill Kalapov
Expertní skupina: Alexander Divakov | Andrey Mokhov | Roman Černý | Jaroslav Tsyplenkov

Odkud pochází řeka Moskva? Na hranici moskevské a Smolenské oblasti jsme se vydali v sedmimístných dieselových crossoverech Hyundai Santa Fe, Kia Sorento Prime a Škoda Kodiaq Scout. Jen 150 km po minské dálnici — a. bažina!

„Kdybyste věděli, z čeho poezie vyrůstá, aniž byste znali stud. » Na levé straně dálnice je bažina a na pravé je naše řeka Moskva, potůček. Vytéká z bažin posetých mrtvým dřevem, klikatí se v okolních polích, dělá smyčku na sever – a vlévá se do nádrže Mozhaisk jako skutečná řeka. «A ten verš už zní živě, něžně, k radosti tebe i mě.»

LED řasy jsou světla pro denní svícení. Hlavní světlomety (nahoře jsou LED natáčecí) jsou umístěny ve spodních partiích

Dostat se k vodě na focení nebylo jednoduché. Na březích nádrže jsou celé chatové osady a tam, kde žádné nejsou, jsou tratě nesjízdné. Alespoň pro naše crossovery. A na Kodiaq s téměř 20centimetrovou světlou výškou by to šlo, ale Santa Fe a Sorento Prime i bez nákladu pod břichem mají necelých 170 mm! No, alespoň pokud se mezi koly stane velký kámen, zasáhne kovová ochrana instalovaná prodejci. Scout má plastovou ochranu, ale je také snadné ji změnit na dvoumilimetrovou kovovou (ta stojí 2000 6000 rublů a čtyřmilimetrová ocel stojí XNUMX XNUMX).

Po technické stránce se verze Scout dodávaná z České republiky nijak neliší od běžného Kodiaku montovaného v Nižním Novgorodu. Stejný dvoulitrový turbodiesel s převodovkou DSG a světlá výška je o 7 mm vyšší pouze díky 19palcovým kolům. Takže odpružení je, bohužel, stejně tuhé: zatímco vyhrává v geometrii mimo asfalt, Škoda je horší než Korejci, pokud jde o hladkost na hrubé vozovce. Musíte jet šeptem: tvrdé nárazy, otřesy. A jak se zatížení zvyšuje, situace se nemění: Kia a Hyundai jsou stále měkčí.

Korejské crossovery mají motory o zdvihovém objemu 2,2 litru a výkonu 200 koní. — o třetinu výkonnější než Kodiak. A v tradiční osmistupňovou automatickou převodovku je větší důvěra než ve škodovou sedmistupňovou DSG. Těsně před prvním sněhem se nám však podařilo změřit dynamiku: Kodiaq se se svými 150 koňmi nestal hledačem bičování — ve zrychlení na „stovky“ ztrácí na „korejce“ necelou vteřinu. . I když maximální rychlost je oproti nim o téměř 15 km/h nižší. Hodnocení dynamiky zrychlení jsme ale snížili kvůli něčemu jinému: ve městě je „robot“ v plynulosti kontroly trakce stále horší než „automat“. A bez ohledu na to, jak moc si hrajete s režimy podvozku – Eco, Comfort, Sport nebo Individual – situaci nelze napravit. V korejských autech mimochodem neexistuje žádný individuální režim — místo toho existuje pseudoadaptivní režim Smart, ve kterém elektronika krátce zapne Sport při aktivním sešlápnutí plynového pedálu. A nebude možné přepnout například pohonnou jednotku do sportovního režimu a nechat volant v Comfort jako u Škody.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»