ŠkodaŠkoda Rapid

Co je lepší: Škoda Rapid nebo Hyundai Solaris?

S Audi se srovnávat nedá a není potřeba

Na klidnou jízdu po městě jsem zvolil Hyundai Solaris sedan. Před ním často jezdil na pronajatých autech, včetně KIA Rio. Solaris zařídil nejvíce. Cestuji sám, takže místa pro spolujezdce mě nezajímají.

0 0 0 13K
Rychlost není pro toto auto
2017 – současnost, II • 1.6 MT • Elegance
Grigorij Shopnik
20 2019 июня

Hyundai Solaris si svůj nový vůz vybral výhradně pro jízdy po městě do práce i na obchodní jednání. Pronajal jsem si mnoho aut, ale pak jsem se rozhodl pořídit si osobní a rozhodl jsem se na základě vlastního op.

0 0 2 14K
Povedlo se to na první pokus
2017 – současnost, II • 1.6 AT • Elegance
Olgis85
3 2019 мая

Dlouho jsem nechtěla řídit, ale můj manžel je neustále na cestách. Proto jsem musel získat práva a „vyjet na velkou cestu“. Od auta jsem chtěl maximální pohodlí ve všem, ale bez extrémních sportů. Na radu svého manžela Fr.

Recenze na Škoda Rapid

Nejlepší auto za ty peníze!
2017 – současnost, I Restyling • 1.4 RT

Ilja Lastnamev

Ilja Lastnamev
13 2024 апреля

Zajímavé:
Jak odstranit centrální vzduchové potrubí Škoda Octavia.

Spotřeba na dálnici je pohádková – 3-5 litrů. Kufr je obrovský. Dynamika super, zrychlení výborné. Vzadu není dost místa pro 3 dospělé.

0 0 0 2.9K
Totální zklamání
2017 – současnost, I Restyling • 1.6 MT
Alexander Ivanov
14 2022 февраля

Na tomto nedorozumění jsem jezdil rok a půl. Na začátku samozřejmě radost z koupě nového auta. Ale radost byla krátkodobá. Před Rapidem byl Opel Astra. Vynikající a promyšlené ve všech směrech.

2 2 1 12K
Velmi pochybné auto
2017 – současnost, I Restyling • 1.6 AT
Dmitry
17 ledna 2021

Z výhod: Prostorný ergonomický interiér (ale pečlivě velmi křehký, kůži protlačíte nebo rozbijete prstem, máme obložení ruční brzdy) Výkon a účinnost motoru a převodovky (v porovnání.

1.6 XNUMX automatická převodovka

1.6 XNUMX automatická převodovka
2017 – současnost, I Restyling
VYDRŽ
18 2019 ноября
2 0 0 10K

Ten zvláštní pocit, když se splní sen

Ten zvláštní pocit, když se splní sen
2017 – současnost, I Restyling
Jaroslava Mirošničenko
21 2019 октября
3 0 1 14K

Recenze videa

Testovací jízda a recenze Hyundai Solaris 2017 // AutoVesti Online

Testovací jízda a recenze Hyundai Solaris 2017 // AutoVesti Online
AutoVestiTV

Testovací jízda: nová Škoda Rapid po restylingu. 1.6 AT (edice Monte Carlo)

Testovací jízda: nová Škoda Rapid po restylingu. 1.6 AT (edice Monte Carlo)
klábosení a auta

Porovnejte Hyundai Solaris s jinými modely

Porovnejte Škodu Rapid s jinými modely

Hyundai Solaris vs Škoda Rapid: který model přitáhne pozornost?

Srovnání stojí za to začít zmínkou, že formálně jsou oba vozy podmíněně klasifikovány jako sedany, ale vzhledem k tomu, že víko kufru vozu Škoda se zvedá spolu se zadním oknem, nazývá se liftback.

Pokud jde o velikost zavazadlového prostoru, Rapid je lídrem, protože přítomnost 5 dveří výrazně zjednodušuje nakládání a objem kufru je 530 litrů. Pro soupeře je tento údaj 480 litrů, i když mají oba vozy v kufru rezervní kolo. Navenek lze Hyundai Solaris snadno odlišit přítomností „trojrozměrné“ mřížky chladiče, ale Škoda Rapid v základní verzi má diody v zadní optice, zatímco korejský vůz je má ve verzi Prosafety.

Zajímavé:
Které auto je lepší vzít: haval f7 nebo kia sportage.

V interiéru Solarisu stojí za zmínku sedadla čalouněná koženkou, elektromechanická sklopná zrcátka a také přítomnost mediálního systému s vestavěným Yandex.Navigatorem a funkcí Yandex.Auto, kterou nemá konkurence. Jeho protivník má ale možnost nastartovat motor na dálku, stejně jako paměť pro zapnutí topení. Nespornou výhodou Rapidu je přítomnost systému sledování vzdálenosti a také automatické brzdění Front Assist s radarem umístěným ve spodní části předního nárazníku. Sedadla Solaris mají již ve standardní výbavě elektricky nastavitelnou bederní opěrku, která pomáhá odlehčit námahu zad při dlouhých cestách.

Technické vlastnosti modelů

Škoda Rapid je v katalogu prezentována se dvěma typy benzínových motorů: 1,6-litrovým motorem se dvěma možnostmi – 90 a 110 koňských sil a také 1,4-litrovým motorem o výkonu 125 koňských sil. S. 5stupňová manuální převodovka je vybavena motorem s nejnižším výkonem a výkonnější 1,6litrový motor lze spárovat s manuální převodovkou a 6stupňovou automatickou převodovkou. Pro motor o výkonu 125 koní. S. K dispozici je pouze 7rychlostní robot.

Pro Škoda Solaris je základním motorem 1,4litrový motor o výkonu 100 koní. s., a nejvyšší modely mají 1,6litrový motor s výkonem 123 koní. S. Pro oba motory je k dispozici 6stupňová automatická převodovka a manuální převodovka.

Aktualizovaný Rapid je k dispozici v následujících konfiguracích:

  • Aktivní – pro všechny motory kromě 1,4-litrového;
  • Ambition – obsahuje vyhřívaná přední sedadla a tempomat;
  • Vstup, který je základní a je dodáván s nejméně výkonnou elektrárnou;
  • Styl – vyznačuje se přítomností vyhřívaného volantu, bezklíčového vstupu, dešťových senzorů a parkovacích senzorů.

Hyundai Solaris je k dispozici také ve 4 stupních výbavy, základní Active – pouze s 1,4litrovým motorem a manuální převodovkou, dále centrálním zamykáním, dvěma 12V zásuvkami a dvojicí airbagů. Dalším je paket Active Plus, který může mít všechny motory a převodovky. Je vybaven klimatizací, elektrickými zdvihy, vyhřívanými vnějšími a vnitřními zrcátky a také předními sedadly. Následuje Comfort s palubním počítačem a plnohodnotným multimediálním systémem. Nejluxusnější je ale Hyundai Elegance, který přidal kotoučové brzdy vzadu, LED optiku a parkovací senzory.

Zajímavé:
Jaký je nejlepší způsob, jak umýt motor ve Škodě A4 BFQ 2008.

Jak najít nejlepší cenu za auto?

Uživatelé internetové platformy Autospot dlouhodobě oceňují výhody, které lze s její pomocí získat. Tyto zahrnují:

  • rychlé vyhledání vozu konkrétní značky;
  • výhodné nákupní podmínky nabízené zákazníkům služeb oficiálními prodejci;
  • příjemné slevy na všechny druhy služeb od partnerů platformy.

Zde si můžete zakoupit CASCO politiku se slevou, používat „chytrou“ myčku aut, získat chiptuning atd.

Každý den tisíce lidí porovnávají konfigurace nových vozů na autospot.ru. Rozhodli jsme se sestavit žebříček nejčastěji porovnávaných vozů. Můžete si také vybrat konkrétní model a podívat se, se kterými vozy byl nejčastěji srovnáván.

Co je lepší: Škoda Rapid nebo Hyundai Solaris?

Co je lepší: Škoda Rapid nebo Hyundai Solaris?

Třída B – malá městská auta určená pro jízdu po asfaltových dálnicích a městských ulicích. Mezi zástupci této třídy existuje aktivní konkurence mezi asijskými a evropskými výrobci. Srovnejme dva výrazné zástupce znepřátelených táborů – Škodu Rapid a Hyundai Solaris.

Oba vozy patří do městské třídy, mají podobné vlastnosti a málo se liší cenou. Co je lepší vybrat: Hyundai Solaris nebo Škoda Rapid a podle jakých parametrů jsou nejlepší?

Exteriér a interiér

Rozdíly začínají u designu: Solaris je model s jasným a nezapomenutelným exteriérem, navržený v klasickém evropském stylu. To zahrnuje charakteristický tvar optiky hlavy s LED světlomety, stylovou masku chladiče a aerodynamickou karoserii. Délka karoserie je téměř o 10 mm menší než u Škody.

Design Škody Rapid lze nazvat přísnější a lakoničtější: je zde méně nezapomenutelných detailů, ale více klasické evropské zdrženlivosti. Značkové ráfky vypadají zajímavě; krásně doplňují exteriér vozu.

Stejné rozdíly jsou v interiéru kabiny: v Solaris to vypadá stylověji a výrazněji. Palubní deska má neobvyklý barevný design a nastavitelné podsvícení stylový nastavitelný volant vypadá na levné zahraniční auto neobvykle. Interiér škodovky je střídmější, ale také funkčnější: vše je zde podřízeno požadavkům logiky a ergonomie.

Zajímavé:
V jakém roce byla vydána Škoda Rapid.

Oba vozy se vyznačují malým prostorem v zadní části kabiny, vysokým cestujícím bude připadat poněkud stísněný. Čalounění je v obou případech plastové, což je typické pro všechny levné zahraniční vozy.

Vlastnosti a rychlostní vlastnosti

Hyundai Solaris má pouze dvě možnosti pro pohonné jednotky 1,4 a 1,6 litru s výkonem 107 a 123 koní. S. respektive. Škoda má širší výběr: nabízí tři možnosti motoru o objemu 1,2, 1,4 a 1,6 litru, kromě toho existuje několik dalších možností, které se do Ruska nedodávají. Jejich výkon je nižší, spotřeba paliva je téměř stejná jako u Solarisu.

Existuje několik dalších parametrů, které stojí za pozornost:

  • Suspenze. Odpružení Solarisu je dost tuhé a nezajistí hladkou jízdu na nerovných cestách. Odpružení škodovky efektivněji vyhlazuje nerovnosti, přestože jsou oba vozy zaměřeny především na jízdu ve městě.
  • Odbavení. Hyundai má zvýšenou světlou výšku o 16 cm, zatímco Škoda má 14,3 cm To je důležité pro ruské silnice, to je jasná výhoda Solarisu.
  • Maximální rychlost deklarovaná výrobcem pro Solaris je 190 km/h, pro Škodu – 193 km/h. Dá se říci, že vozy mají téměř stejné vlastnosti.

Který je lepší zvolit?

Škoda Rapid a Hyundai Solaris se zaměřují na různé kategorie kupujících. Solaris cílí především na mladé lidi: jeho jasný sportovní design přitahuje pozornost, dobré rychlostní charakteristiky, rychlá akcelerace, vynikající dynamika, pohodlný interiér – to vše jej činí atraktivním pro aktivní mladé lidi, kteří chtějí vyčnívat z davu.

Škoda Rapid nemá tak cílené zaměření na jednu věkovou skupinu: tohle auto s decentnějším designem sluší skoro každému. Je to dobré řešení jak pro studenty, tak pro rodiny s dětmi.

Zajímavé:
Jak demontovat obložení zadního sloupku na Škodě A 5.

Pokud srovnáme objemy prodejů Solarisu a Rapidu v Moskvě v posledních letech, pak má Hyundai jasnou a nepopiratelnou výhodu. Spolehlivost na ruských silnicích, dostupnost autoservisu, zvýšená záruka, lukrativní speciální nabídky prodejců a dobré rychlostní charakteristiky udělaly ze Solarisu nesporného lídra ve sporu s Rapidem.

Nový Hyundai Solaris sedan 2016 Kupte si nový Hyundai Solaris se slevou od oficiálního prodejce v Moskvě

Oficiální prodejce Hyundai „Autocenter City South“: +7(495) 660-04-00 adresa: 142717, Moskva, vnější strana moskevského okruhu, 22 km; m. Domodědovská

Objednejte si nový Solaris 2019

Nová fotka Solarisu 2019

Veškeré informace uvedené na stránce týkající se nákladů na automobily a služby slouží pouze pro informační účely a nejsou veřejnou nabídkou ve smyslu ustanovení čl. 437 (2) Občanského zákoníku Ruské federace. Pro podrobné informace prosím kontaktujte manažery Autocenter City South. Informace zveřejněné na těchto stránkách se mohou kdykoli bez předchozího upozornění změnit.

©2024 Autocenter City South LLC – oficiální prodejce Hyundai v Moskvě. Všechna práva vyhrazena.

O jaké volné pozice máte zájem?

Pokračováním v používání našich webových stránek souhlasíte se zpracováním uživatelských údajů (včetně, pomocí metrických programů Google Analytics a Yandex.Metrica, vašich uživatelských údajů: soubory cookie, informace o akcích provedených uživatelem na webu, informace o těchto používané pro tato zařízení, datum a čas relace, IP adresy) za účelem zjištění návštěvnosti webu, provádění dalších statistických studií a recenzí. Pokud si nepřejete, aby byly vaše údaje zpracovávány, musíte tyto stránky opustit.

Pokračováním v používání našich webových stránek souhlasíte se zpracováním uživatelských údajů (včetně, pomocí metrických programů Google Analytics a Yandex.Metrica, vašich uživatelských údajů: soubory cookie, informace o akcích provedených uživatelem na webu, informace o těchto používané pro tato zařízení, datum a čas relace, IP adresy) za účelem zjištění návštěvnosti webu, provádění dalších statistických studií a recenzí. Pokud si nepřejete, aby byly vaše údaje zpracovávány, musíte tyto stránky opustit.

Zajímavé:
Proč má Škoda 2letou záruku.

Používání cookies

Pokračováním v používání našich webových stránek souhlasíte se zpracováním uživatelských údajů (včetně, pomocí metrických programů Google Analytics a Yandex.Metrica, vašich uživatelských údajů: soubory cookie, informace o akcích provedených uživatelem na webu, informace o těchto používané pro tato zařízení, datum a čas relace, IP adresy) za účelem zjištění návštěvnosti webu, provádění dalších statistických studií a recenzí. Pokud si nepřejete, aby byly vaše údaje zpracovávány, musíte tyto stránky opustit.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button