ŠkodaŠkoda Rapid

Co je větší: Škoda Rapid nebo Corolla Spasio?

Srovnání konkurentů Škoda Rapid VS Toyota Corolla [Str 1 z 2]

Srovnání konkurentů Škoda Rapid VS Toyota Corolla

Novinka na ruském trhu Toyota Corolla se svými rozměry, ale i parametry motoru a převodovky v nejlevnější konfiguraci může stát velmi silným konkurentem Škody Rapid. Corolla je s délkou 4620 mm a rozvorem 1700 mm jedním z nejoblíbenějších vozů na světě, což je o něco větší než Škoda Rapid.
Základní konfigurace nové Crolly přichází s běžnou klimatizací, ocelovými koly a nabízen je pouze jeden typ látkového čalounění – černé. Mimochodem, malý výběr je charakteristickým rysem mnoha japonských vozů.
Podvozek je jedna ku jedné, jako u Škody Rapid, vzpěra MacPherson vpředu a polonezávislý nosník vzadu, takže chování obou vozů je podobné. Odpružení Corolly je jen o málo měkčí.
Motor japonského vozu je 1,3 litru s výkonem 99 koní. spojen se šestistupňovou manuální převodovkou. Na Corollu lze nainstalovat plynule měnitelný variátor. Volitelná výbava v základní konfiguraci zahrnuje také ABS, dva airbagy a elektrické ovládání předních oken.
Hlavní a velmi významnou nevýhodou Corolly je její cena — 659 tisíc rublů za úpravu „Standard“, zatímco úpravy s výkonnějším motorem o objemu 1,6 litru stojí od 700 tisíc rublů a „top“ verze s motorem o objemu 1,8 litru obecně v hodnotě více než 1 milion.

Tady ať se na mě Škoda Rapid neuráží, ale jsem pro jejího konkurenta — Corolla je vyšší třída, jako pro mě. Ale také cenou.

Zajímavé:
Jak nainstalovat napájecí kabel do Škody.

Tady ať se na mě Škoda Rapid neuráží, ale jsem pro jejího konkurenta — Corolla je vyšší třída, jako pro mě. Ale také cenou.

Myslím, že každý, kdo se rozhodne koupit bohatě vybavenou Škodu Rapid, se může klidně podívat směrem k Toyotě, ale pokud se Škodou zachází jako s levným vozem, pak Corolla není konkurent, je velmi drahá.

Pokud jde o mě, pokud budete utrácet peníze, bez ohledu na cenu, je lepší vzít Toyotu. Ale pro ty, kteří jsou zvyklí utrácet rozumně, by byla optimální Škoda Rapid bez speciálních zvonků a píšťalek.

Hmm, tím lepší je Toyota. Pokud jde o spolehlivost, Toyota na tom nyní není.

Osobně se mi víc líbí Škoda Rapid, King je sice vyšší třída, ale taky stojí víc. A Rapid je spíše cenově dostupná varianta, takže jsem pro.

Toyota je Toyota, bez ohledu na to, jak se na to díváte. Rapid je kvalitou stále horší než tato japonská auta, musíte souhlasit.

irdaport napsal:
Hmm, tím lepší je Toyota. Pokud jde o spolehlivost, Toyota na tom nyní není.

Jak řekli v jednom vtipu, než Škoda Rapid)) Podívejme se však na Rapid v maximální konfiguraci.

Před Škodou Rapid jsem jezdil s Toyotou Carolla, samozřejmě ne stejnou jako ve starttopicu, starší model. No, co můžu říct, motor 1,33 se do města vůbec nehodí, ze semaforu je tak těžké zrychlit, je to noční můra! A interiér vrzá o nic méně než u Škody Rapid. A kufr je velmi malý a je stlačen mezi podběhy kol. A prostor vzadu je ve Škodě Rapid necelá hodina. A taky legendy o spolehlivosti, v 90tis jsem vyměnil tlumiče, ty dva vpravo úplně vytekly. A ceny náhradních dílů nejsou povzbudivé, všechno je velmi drahé a neexistují žádné levné analogy.
Tohle je Toyota Corolla, kterou jsem měl

Přílohy:
001.jpg [ 251.03 KB | Zobrazení: 5367 ]

No, rapid má jednu výhodu – světlou výšku. 150 je na Corollu málo. Kvůli tomu jsem se na Corollu nepodíval.

Na stránku 1 , 2 Další

Kdo je nyní na konferenci

Uživatelé procházející toto fórum: žádní registrovaní uživatelé a 2 hosté

Vy nemůžeš spustit vlákna
Vy nemůžeš odpovídat na zprávy
Vy nemůžeš upravte své příspěvky
Vy nemůžeš smazat své zprávy
Vy nemůžeš přidat přílohy

Které auto je lepší koupit: Škoda Rapid nebo Toyota Corolla?

avtoava

Třídní automobilový trh «V» V naší době se tak nasytil, že je pro jednoho člověka prostě nemožné je spočítat a zapamatovat si. Některým zástupcům třídy se však daří prosadit se v prodeji a zůstávají dlouhodobě populární. Tento článek porovná veterána na trhu Corolla a relativně nedávno se objevil Rapid.

Co je to Škoda Rapid?

„Rapid“ je automobil české výroby, poprvé vyrobený v r 2012 rok. Škoda dnes patří do velkého koncernu Volkswagen, což je důležitý argument ve prospěch kvality tohoto vozu. Tento model se na ruský trh dodává převážně s karoserií sedan.

Škoda Rapid

Kupující si však může vybrat z 10 různých paketů výbavy, 3 možností převodovky a motoru a také 6 různých barev karoserie. Vyvolávací cena Škody Rapid v době psaní tohoto článku je 797 000 rub.

Salon Škoda Rapid

Co je Toyota Corolla?

Stojí za to si položit otázku: „Opravdu potřebuje tohle auto představovat?“, protože tohoto mastodonta automobilového průmyslu viděl snad každý. Přesto bude stále velmi užitečné systematizovat informace o Corolle v roce 2019.

Toyota Corolla

Na výběr je tedy 7 paketů výbavy, pouze 2 možnosti převodovky a motoru, ale je tu ještě jedna selektivní barva karoserie – 7 možností. Vyvolávací cena Toyota Corolla je 1 173 000 XNUMX RUB.

Salon Toyota Corolla

Jaké jsou podobnosti mezi těmito vozy?

Hlavní podobnost mezi těmito jednotkami je v tom, že patří do obecné třídy automobilů. To naznačuje přibližně stejné rozměry (4,4/1,7/1,4 m u Rapidu a 4,6/1,7/1,4 u Corolly) a také stejná, což je pro mnoho uživatelů nesmírně důležité, spotřeba paliva – 6,1 a 6,3 u Rapidu a Corolly.

Stejné jsou i převodovky vozů – obě mají bohužel pouze přední náhon. Ale kdysi dávno se Corolly vyráběly se zadní částí! Základní technické vybavení, jako je navigátor, kontrola stability a bezpečnostní systémy, je navíc téměř totožné, i když většina doplňkových funkcí nejvyšších výbav je velmi odlišná.

Jaké jsou rozdíly?

Když jsme se vypořádali s podobnostmi, můžeme mluvit o rozdílech, protože ty nakonec určí favorita. Nebo jednoduše vytvoří úplnější pochopení účelu tohoto srovnání.

  1. Motor a dynamické vlastnosti. Navzdory podobnému objemu a spotřebě paliva se výkon motoru automobilů velmi liší. Sériový motor Škody produkuje pouhých 90 koní, zatímco motor Toyota 122. Situace se stává ještě žalostnější, když vyjde najevo mimořádně podivná skutečnost: hmotnost Škody je větší než hmotnost Toyoty. Netřeba dodávat, jak moc to bude patrné při stoupání do kopce.
    Hovoří o tom i dynamické vlastnosti. Rapid zrychlí na 100 km/h za 11,4 s, Corolla to zvládne za 10,8 s. Zdálo by se, že mezera je malá, ale i to může mít při výběru váhu. Maximální rychlost je dále 185 km/h pro Rapid a 195 km/h pro Corollu. Zdálo by se, že mezera 10 km/h není příliš výrazná, ale věřte, že při stejném stoupání to bude znát.
  2. Vnitřní technické vybavení. Přejděme k tzv. interiéru. Srovnání bude zahrnovat nejdražší a nejlevnější konfigurace. Kromě toho je důležité objasnit, že zde budeme hovořit o různých dalších „nádivkách“ — nestandardních osvětlovacích systémech, typech palubního počítače atd.
    Co vás tedy může potěšit skladovou výbavou Škody? Kromě běžné výbavy je k dispozici několik provozních režimů pro světlomety, návěstidla, systém přípravy rádia a. to je vše. Inženýři Toyoty dokázali potěšit přídavným elektrickým vyhříváním interiéru, světelným senzorem a systémem světlometů s automatickým vypínáním. Když už mluvíme o nejvyšších úrovních výbavy Škoda, stojí za zmínku systém „CORNER“, který mění úhel natočení světlometů spolu s natočením kol, a audio paket „Skoda Surround“. Toyota má zase naprosto překvapivou sadu nestandardních prvků: systém rozpoznávání chodců a automatické brzdění, automatické přepínání dálkových světel na potkávací, tempomat udržující odstup od vpředu jedoucího vozu, head-up displej na čelním skle a kupodivu další informační displej s 3D efektem, zabudovaný v palubní desce.
  3. Design. Konstruktéři Škody se, myslím, vydali tou nejsprávnější cestou — udělali auto příjemným na pohled a docela diskrétním. Rapid nemá příliš ostré linie ani velké rozměry a téměř všechny vnější obložení jsou vyrobeny z hladkých materiálů. Design Toyoty. se s každou generací zhoršuje. Nárazník současného modelu připomíná rozzlobenou kočičí tvář a to se možná do městského auta třídy B příliš nehodí — je příliš chytlavé. To je však čistě otázka osobních preferencí.

Škoda Rapid a Toyota Corolla

Jaký je výsledek?

Navzdory obecné třídě a některým podobnostem mají vozy jeden důležitý rozdíl — oni zaměřené na trochu jiné lidi. Rapid se dobře hodí pro roli rodinného vozu v mladé rodině — je pohodlný, docela prostorný a nechybí mu funkce zvyšující komfort používání. Za pouhých 14 000 můžete nainstalovat vyhřívaná zadní sedadla a tónovaná skla, díky čemuž bude jízda pohodlná pro dítě nebo řekněme příbuzné, kteří jezdí na zadních sedadlech – a není to u rodinného auta to hlavní? Corolla je možná zaměřena na „bohatší“ lidi. Možná je pro začínající podnikatele příliš brzy na to, aby si koupili Camry, ale už chtějí vyniknout mezi většinou aut. Naznačuje to dostupnější cena Rapidu a velká přítomnost technologicky vyspělých, ale velmi volitelných funkcí Corolly.

Každý si tak při výběru z těchto vozů celkem snadno najde přesně to, co vyhovuje jeho osobním potřebám a požadavkům.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»