ŠkodaŠkoda Kodiak

Jak dlouho čekat na Škodu Kodiak

S největší pravděpodobností začneme s agónií výběru)) Věřte tomu nebo ne, tentokrát byli mnohem vážnější a začali jako obvykle rok a půl před nákupem Proč jste se rozhodli vyměnit Hyundai s 63 tisíci najetými kilometry a mladší 3 let? Ale je to jednoduché, unavil mě, unavila služba, jakýkoli problém se setkává s nevraživostí, nejoblíbenější odpověď servisních techniků je: „Všichni tak jezdí, jezdíš taky, nikomu to kromě tebe nevadí.“ zkrátka moje víra v Korejce byla podkopána, ale koupil jsem si to kvůli testování a Hunai nevypadá jako poslední v řadě, ale takhle to dopadlo.

Nyní, proč Škoda, protože ti, kteří četli moji recenzi o Hyundai, si pravděpodobně pamatují můj postoj k TSI a DSG)) A vše je jednoduché, lokalizace Kodik v Rusku ukončila výběr, čímž umožnila nákup dieselového motoru za cenu kolem 2 milionů, ale ptáte se s největší pravděpodobností, na co jsem se díval jako na alternativu? A koukal jsem na ty samé Korejce, Santu a Prime, ale nějak mi to s korejci nevyšlo, psal jsem výše o i40, jelikož nejsem příznivcem skákání na hrábě podruhé, ale Rozhodně jsem chtěl naftové auto a cena korejce optimismus nebudila, 2,6-2,7 milionu ve výbavách, které mě zajímají. Je jasné, že existuje normální automatická převodovka, je jasné, že naftový motor je silnější, ale jak ukazuje praxe, já i ShNiva jsme víceméně spokojeni, není kam spěchat. Díval jsem se na LR Discovery Sport, ale cena je 3 miliony za minimální konfiguraci bez popoverů a na hadru, sorry, nejsem tak bohatý a dolary nepadají z nebe.

Před Kodiakem, respektive před jeho lokalizací, byl v roce 2017 oblíbencem Outback, ale škrt ve výbavách a rostoucí ceny nevzbuzovaly optimismus, zvlášť když jsem přirozeně došel k závěru, že i přes všemožná dieselová vrátka bych vezmi dieselový motor a ze Subaru tam není. Obecně platí, že Subarus nemá nic jiného než odpružení. Ano, v recenzi bude hysterie ze subarovodů))) Pak v roce 2017 byla zakoupena nová ShNiva, Hyundai zůstal na lepší časy a objevilo se auto, které mi vyhovovalo.

Zajímavé:
Jak vyměnit volant na Škodě Octavia.

Nyní o tom, co nám vyhovovalo a co jsme chtěli, jsme se rozhodli pro motor, DSG a pohon všech kol ve výchozím nastavení, pouze jeden balíček byl zajímavý pro „Style“, plus další možnosti, zimní balíček 2 (vyhřívané čelní sklo (nenabízí ho některý z uvažovaných konkurentů), vyhřívaná všechna sedadla, webast, vyhřívaný volant.), Package Style -1 (Canton, zadní výklopné dveře s elektrickým pohonem.) Rodinný balíček (je to hlavně pro zásuvky pro cestující vzadu, ale jak se ukázalo, ostatní vychytávky nejsou moc špatné) , Paket Traffic Jam Assist (udržení jízdního pruhu, adaptivní tempomat, automatické brzdění, něco jiného) bezpečnostní balíček (boční airbagy pro cestující vzadu, předpětí všech pásů, bezpečnosti není nikdy dost, něco jiného) Obecně všechny doplňkové balíčky. A taky 3zónová klima, virtuální pedál, když noha pod zadním nárazníkem odskočila, kufr se otevřel, to je pohodlné, hlavně pro mě, často musím kufr a když ano, tak mechanismus skládání zádi sedadla z kufru nebyla nadbytečná.

Teď o tom, kolik celá tahle sranda stála, jelikož jsem auto objednal v červnu, cena dle ceníku vyšla na 2,16 milionu, ale co nadělám, musel jsem si zaplatit, co jsem chtěl, ale smůla, Škoda rozhodl se měnit ceník každý měsíc a půl, dost mě to stresovalo, nebylo auto a cena rostla, ale co dělat, internet říkal, že ceny konkurence také nestojí stále čekáme, nakonec to čekání trvalo 5 měsíců, nikdy jsem nečekal tak dlouho ani jedno auto, ale pak to vypadalo, že jsem chtěl koupit to, co jsem chtěl, a ne to, co mi dali, a celou tu dobu Jezdil jsem ShNiva, vše v pohodě, dokonce jsem si zvykl, naštěstí to opravdu nebyly žádné dlouhé cesty. Konečná cena vozu byla 2 337 000 rublů, prosil jsem o malou slevu od prodejce, trochu navíc, ale ani náznak opuštění vozu prodejce nezklamal, kluci jen řekli, že to nevydrží týden, prodáme, ale proč tomu tak je, moc tomu rozumím, ale rodina si ani nesedla se Santou, řekli fuj))) Pamatujete si, jak jsem byl proti DSG? No, co jste četli)) Pojďme k aktuálnímu provozu a podrobnostem o tom, co máme.

Zajímavé:
Proč zapalovač cigaret Škoda Fabia 2002 nefunguje.

DSG, ale nemá chybu, vyhovuje mi, přepíná rychle, není nápadný, je spolehlivý? Někdo se bude ptát, koho to ve světě jednorázových řemesel zajímá? Navíc je zde DQ500, mokrý robot schopný strávit 500 točivého momentu. A protože nejsem semafor, nemám se čeho bát. Praxe ukázala, že na jednom voze bylo najeto více než 100 tisíc kilometrů pouze jednou, tak proč přemýšlet o spolehlivosti po staletí? Turbodiesel, takže se nezdálo, že by s nimi byly nějaké zvláštní problémy, hlavní věcí zde není hledat bezplatné solárium, žádné problémy nebudou. Myslím, že jsme vyřešili vše, co každého trápí, nyní o voze samotném, o pocitech z výzdoby interiéru a jízdních vlastností.

Auto jede dobře, hlavně ve srovnání s Hyundai a ShNiva, ale víc nepotřebuji, 150 turbodieselových koní nese dobře, ve městě v pohodě, na dálnici a na dálnici jezdím vždy s hlavou na ramenou , to mi stačí. Hned první den, co jsem auto zaregistroval, jsme jeli k tchýni, 200 km od Ťumeně směrem na Omsk, tma, noc, LED světlo bylo nádherné, třízónové klima dalo zapomenout na nespokojenost pasažérů, teď už každý svoje a každý měl svoje, jsem rád, že jsem na to nešetřil, venku mrzlo, zima nám je už asi -20, ale v autě je teplo, Mluvím o dálnici. Ticho, hluk celkem dobrý, naftový motor při předjíždění příjemně duní, převodovka neznatelně cvaká, spotřeba potěšující, nádhera.

A pak začalo neustálé používání, úplně jsem samozřejmě zapomněl, jak jsem vám neřekl o zimních pneumatikách, ale u nich je vše jasné, pro ty, kteří už četli mé recenze, je to samozřejmě SUV Continental ContiIceContact 2, no, pneumatiky se mi líbí, jsou tiché, dobře drží a jsem pro bezpečnost na silnici. Auto bydlí v garáži, Webasta s dálkovým ovládáním, garáž je na dohled, dálkový ovladač vyjmutý, Webasta se zapne, auto se zahřeje, chůze trvá cca 10-15 minut, přijíždím, vše ok, nastartoval jsem, vyjel a jedu. to se děje každý den. S Webastou jsem si uvědomil jednu věc: neměli byste nechat rozsvítit nouzovou kontrolku paliva, Webasta se v tomto režimu nespustí, před Novým rokem jsem si uvědomil, že je to špatné, protože. Webasta funguje jako automatické topení za jízdy a to je důležité, ale tenkrát jsem o tom nepřemýšlel a ten moment byl vtipný, -30 na ulici, provoz ve městě, strkání od semaforu k semaforu v dopravních zácpách vidím, že se motor začal ochlazovat a v autě je to nějak nepohodlné, je to tak studené, není to zmrzlé, ale není to pohodlné, chápu, že něco není v pořádku, pamatuji si pokyny a chápu, co je špatně, není tam žádný webast, motor se při volnoběhu nezahřívá, problém je smutek, po cestě nejsou žádné čerpací stanice. O všem jsem rozhodoval, směřoval domů a na benzínku, naštěstí jsem musel jet po obchvatu a tam to byla větší zábava, doslova pár kilometrů v rychlosti vrátilo teplo jak do motoru, tak do interiéru. Teď nechodím k žárovce, zima je studená. Minulý týden bylo -35, Afrika ne, ale stěhovat se dá, zase město, ale tady na rozdíl od Hyundaie alespoň nezamrzají okna. Topení nemilosrdně topí, interiér kombinovaný, kůži už nechci, přeplácet za mě stejně nemá smysl.

Zajímavé:
Jak aktivovat skryté funkce na Škoda Rapid.

Několikrát bylo spuštěno varování před kolizí, červená ikona na palubní desce a ošklivé skřípání, sledování mrtvého úhlu je pohodlné téma, když se snažíte změnit jízdní pruh, pokud je v mrtvém úhlu auto, volant zavibruje a strašně se lepí)) Řízení jízdních pruhů také odolává změně jízdního pruhu, ale zapínání Problém řeší blinkr, ale vždy ho zapnu, zkoušel jsem řadu experimentů. Parkovací senzory v kruhu jsou také velmi pohodlná věc, nikdy jsem je neměl, teď jsou a pomáhají, nebudu říkat, že bych bez nich nepřežil, ale jsou, zadní kamera je mnohem lepší než ten Hyundai a o obrazovce Bolero netřeba mluvit, Navíc kamera s ostřikovačem, co v tom ostatním brání?

Interiér je velmi úhledný, vše je po ruce, jediná páka tempomatu je pro mě čistým návratem, tlačítka na volantu jsou pohodlnější. Ale zvykl jsem si, sice jsem zpočátku často blikal dálkovými světly, místo zapnutí plavby se mi jako plus zdá fakt, že je adaptivní, ale někdy je to otravné, akustika Canton se Subicem hraje v pohodě, jsem spokojený, senzory tlaku v pneu, dobrý, byly na chrysler, je to pohodlné, Hyundai to je skřípnuté, tlak vlastně určuje továrna, ale na mě je moc vysoký, jezdím v komfortním režimu, 2,4 bar, mám žádná touha zvýšit to výš, je to drsné. Cesta do Šadrinska byla orientační, máme takovou cestu, je to hodně mizerné, úsek má sice jen 100 km, ale vytřese z vás celou duši, párkrát jste vletěli do boxů natvrdo, až prásk. , ale to je v pořádku, zatím je vše v pořádku. Dnes jsem jel po polní cestě, po které se valil housenkový náklaďák, stupnice 70-90 jde sebevědomě a připadá mi, jako by se o Škodovce říkalo „více rychlosti – méně děr“)) Zpočátku se mi zrcátka moc nelíbila, teď už jsem si zvykl, s viditelností problémy nejsou.

Zajímavé:
Jak otevřít kapotu Škody Kodiak.

Co jiného mohu říci, pomyslím si na otázku: „Koupil bych si toto auto znovu, kdyby bylo vše vráceno? Odpověděl bych „ANO“. S autem jsem spokojený, nemám k němu žádné výhrady. Volba je na mně, prosím, žádné rady nebo příklady typu „ano, za takové peníze bych si to koupil“. „Vezmi si peníze a kup si je sám, neradím ti, co si koupit, zvlášť když už bylo všechno koupeno))))

Najeto za dnešek 5200 km, foto spotřeby na jednu z cest, pokud by měl někdo zájem, ptejte se. Nevadí mi říct, jak to je, pokud o tom pochybujete, přečtěte si moje recenze.

P.S. Nafta Gazpromněfť, u domu je čerpací stanice, což mi vyhovuje.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button