ŠkodaŠkoda Yeti

Jak dlouho jezdí kulové čepy na Škodě Etty?

Neoriginální náhradní díly ŠKODA (neoriginální, analogové) jsou díly, které jsou obvykle vyráběny stejnou technologií jako originální (pro dodání na dopravník ŠKODA). Výrobní závod, kromě dodávek pro automobilku, může dodávat své produkty na sekundární trh — autoservisy a prodejny náhradních dílů ŠKODA. Kvalita takových dílů se neliší od původních.
Kromě toho existují společnosti, které nikdy nedodávají náhradní díly na montážní linky ŠKODA, ale vyrábějí autodíly pro aftermarket. Kvalita takových náhradních dílů se může výrazně lišit od originálu. Jsou levnější než analogy a originál ŠKODA.

© 2001—2024 autodíly. ru

Výměna kulových čepů Škoda Yeti 2011 1.8 TSi

Výměna kulového čepu

Velmi malá část táhla řízení, ale velmi důležitá a bohužel pro motoristy s krátkým zdrojem. Podle různých odhadů se u nás ročně prodá asi 20 ml kusů. Kulové klouby Všechny slouží k náhradě použitých.

Cena výměny kulového kloubu
Typ Cena
Přední strana z 1700 rublů.
Zadní část z 2000 rublů.
Zařízení a odrůdy

Až dosud na automobilech existuje v závislosti na roku výroby několik typů kulových kloubů:

  • Demontovatelné, použitelné s kovovými nebo metalokeramickými vložkami.
  • Servisováno s vložkami vyrobenými z polymerních materiálů. Mají mazací armaturu pro mazání.
  • Bezúdržbový. S polymerovým povlakem konvexní části spodní části a reciproční horní části.

První dva typy postupně ustupují bezúdržbovým podpěrám, které jsou levnější a technologicky vyspělejší. Optimalizace výrobních procesů vede k nahrazování složitých výrobků jednoduššími.

Vývoj a sjednocování ale pokračuje. A ty náhradní jsou nahrazeny rameny zavěšení předinstalovanými z výroby. A nyní je nebude možné přenést „do plic“.

Známky opotřebovaných kulových čepů

Kulové čepy pro Škoda Yeti 2011 1.8 TSi jsou vysoce zatěžovaným dílem. U automobilů jsou v předním zavěšení umístěny dva kusy; váha přední části spočívá na tak malé ploše. Vibrace a rázová zatížení při pohybu zvyšují opotřebení.

Ale stojí za to si rezervovat, že ty nainstalované z továrny vydrží mnohem déle než opravné. To vypovídá o systému řízení ve výrobě a kvalitě dílů na trhu.

Proto doporučujeme nakupovat produkty pouze od známých značek. Úspory jsou zde nevhodné, protože se týkají bezpečnosti. Náhradní díly potřebné k opravě si u nás můžete objednat.

Důvody neúspěchu:
  • Přirozené opotřebení. K první výměně kulových čepů dochází v rozsahu ujetých kilometrů od 90 do 150 t.km.
  • Terénní a agresivní jízda.
  • Voda a písek se dostaly na pracovní plochu. Vyskytuje se při prasknutí pryžového těsnění nebo botky.

Známky havarijního stavu produktu — jedná se především o klepavý zvuk, který se objevuje při jízdě po nerovném povrchu a při vybočení vozu.

Stejné příznaky se mohou objevit i u jiných poruch, takže pokud se objeví, musíte jít na diagnostiku zavěšení nebo se pokusit přijít na to sami.

Jízda s klepajícími se kulovými klouby je nebezpečná. Při jízdě po nerovném povrchu nebo zatáčení může podpora vyletět z těla a pak je zaručeno „přistání na břicho“. A neovladatelná.

Jak správně vyměnit kulový kloub?

Výměna kulového čepu na Škodě Yeti 2011 1.8 TSi byla donedávna celkem jednoduchá. Opotřebovaný bylo potřeba jednoduše demontovat a na jeho místo nainstalovat nový. Poté proveďte seřízení kola a můžete zase dlouho jezdit.

To je stále případ mnoha aut. Ale na těch „novějších“ je těžké nahradit ty kuličkové.

Evropští a japonští výrobci instalují podpěru do páky ve výrobě. U některých se nasazuje na nýty, jiné jsou zalisovány přímo do těla.

Tam, kde je nýtován, musíte nýty odříznout a na šrouby nainstalovat kulový kloub. Nedoporučujeme to dělat, protože je to nebezpečné řešení. A tam, kde je čep zalisován, budete muset vyměnit spolu s pákou.

Měli byste si to udělat sami v garáži nebo přijít k nám? Pro lidi, kteří si cení času a své bezpečnosti, je odpověď zřejmá.

Zajímavé:
Co je levnější na údržbu: Škoda nebo Renault.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»