ŠkodaŠkoda Superb

Jak demontovat motor topení Škoda Superb

Proč se můj ventilátor kondenzátoru AC pomalu točí u Škody Superb z roku 2002?

Pomalý chod ventilátoru klimatizace může být způsoben zvoleným nastavením nebo problémy se součástmi včetně ložisek, provozního kondenzátoru a řemene. Nečistoty se také mohou dostat do venkovní jednotky a zpomalit ventilátor.

Mohou klimatizace produkovat oxid uhelnatý?

Většina domácností má elektrické jednotky na střídavý proud, a protože oxid uhelnatý produkují spotřebiče spalující palivo, nemohou do vašeho domova uvolňovat CO. Existují však i jiné způsoby, jak se oxid uhelnatý může dostat do vašeho domova.

Kolik stojí výměna kondenzátoru v klimatizační jednotce na Škodě Superb?

Výměna kondenzátoru klimatizace stojí v průměru 72000 252000-18000 72000 rublů. Možná budete muset zaplatit za instalaci pouze v případě, že je zařízení stále v záruce, což snižuje cenu na XNUMX XNUMX až XNUMX XNUMX RUB.

Kolik stojí výměna motoru HVAC na Škodě Superb?

V průměru v celé zemi stojí výměna motoru ventilátoru pece od 24000 36000 do 27000 36000 RUB, včetně dílů a práce. Výměna jednorychlostního motoru ventilátoru stojí asi 4500 7500 RUB a motoru s proměnnou rychlostí XNUMX XNUMX RUB. a více. Budete také muset zaplatit za práci, od XNUMX do XNUMX rublů. v jednu hodinu.

Zajímavé:
Kde se nachází auto Škoda.

Kolik stojí výměna motoru ventilátoru na Škoda Superb 2017 na AC jednotce?

Výměna motoru ventilátoru v AC jednotce stojí stejně jako v peci, protože používají tento mechanismus. Očekávejte, že zaplatíte v průměru mezi 15000 48000 a 120000 XNUMX RUB. Můžete utratit až XNUMX XNUMX rublů. v závislosti na značce.

Jak můžete zjistit, zda je kondenzátor ventilátoru špatný?

Pokud se ventilátor po zapnutí spínače nezačne otáčet, ale otáčí se při ručním stisknutí lopatek, pak je kondenzátor vadný. Pokud se otáčky ventilátoru snížily, jedním z důvodů může být špatný kondenzátor. Můžete to ověřit testováním kondenzátoru multimetrem.

Kolik stojí výměna kondenzátoru ventilátoru na Škodě Superb 2019?

Průměrné náklady 10200 rublů.
Vysoká cena 24000 rublů.
Nízké náklady 7200 rublů.

Jak odstranit ventilátor Škoda Superb 2008?

Škoda Superb 8P – Jak demontovat motor ventilátoru topení. Stačí ji rukou přitáhnout a otočit ve směru hodinových ručiček, zatímco se na ni díváte, takže ji otáčíte od zatáčky a vyjede a zakolísá. Škoda Superb 8P – Jak demontovat ventilátor topení s klimatizací.

Vyplatí se měnit AC motor ve Škodě Superb?

Bez funkčního motoru AC ventilátoru mohou další díly ve vaší klimatizaci rychle selhat, což vede k ještě potřebnějším opravám a frustraci v domácnosti, která je nesnesitelně horká.

Kdy byste měli vyměnit AC motor ventilátoru?

Pokud z ventilačních otvorů necítíte proudění vzduchu, může to znamenat, že se problém s motorem ventilátoru rozvinul do bodu, kdy je komponenta zcela nefunkční. V takovém případě jej budete muset vyměnit za nový motor.

Nedávno bylo zajímavé zjistit, kde je v autě umístěn ventilátor topení Škoda Superb. Našel jsem to, na tomto videu je naprosto jasné, kde je umístěn ventilátor topení Škoda Superb.

Zajímavé:
Jak odstranit televizi na Škodě Fabia.

Diskuse nebo doplnění, kde je umístěn ventilátor topení Škoda Superb

Z Moskvy je to k vám samozřejmě dlouhá cesta. Ale ten motor bych ti věřil. Pravda, polovinu už mám.

Grabylnikov Aberdeen
Long vag kódování se mi neotevře. Proč?
Luisa

Ano, zapomněl jsem říct při přepínání. V D. Pocit zatížení a mírné chvění Jak řídit a zastavit v režimu D Tiše, ale často

Hmmm. Bez znalosti brodu, jak se říká. Motor 1.8 TSI 2012 úředníci neopravují – vymění se pouze blok – za ty peníze je to šílené, kolik. Podle oficiálních předpisů pro opravárenské práce neexistují pro písty vůbec žádné opravy – a to ani teoreticky. – odtud by lidé neměli usuzovat, že je to opravdu sračka na jedno použití. Moje zapalovací svíčka trochu povytáhla stěny válce – téměř okamžitě byl povlak na stovce dílů.

Ilham Ostashkina
Majitel tohoto auta potřebuje mozek. motor je naprostý bordel.
Kemp

Marně se mluví o volkswagenech, koupil jsem Golfa 3, ze kterého 11 let vůbec nikdo nic nedělal, třepal jsem hlavou, prasklo těsnění hlavy válců, navíc to je ono, vyzvedni si to na autoservisu, zkontrolujeme, jak a co je to auto ZVĚSTÍ S TAKOVÝM POSTOJEM SLOUŽENO 11 LET!

Zohar
Ne nadarmo jsi to podepsal velmi kompetentně a jasně to vysvětluješ
Brynina Fira

Děkuji, našel jsem, miluji krátký a hned srozumitelný návod. Koupil jsem Vasyu D. Chci zkontrolovat, mám stejný. Řekněte mi prosím, mám si koupit novou zástrčku nebo nainstalovat originální? Ještě jednou děkuji.

Autore, udělal jsi fatální chybu, v zásadě děláš všechno dobře, ale proč na všechno nanášíš silikonový tmel, to už je minulé století, tím spíš, že nemrznoucí kapalina a tmel nejsou kamarádi a guma začne zase protékat.

Zajímavé:
Kde koupit automechanika Škoda.

Jak demontovat motor topení Škoda Superb

Po přečtení recenzí o kontaminaci oběžných kol topení na vozech VAG jsem se rozhodl je vyčistit. Navíc je motor za studena hlučný. Kdo má elzu, jak odstranit motor elektrického topení?

AlexeyA
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu AlexeyA
Najít další příspěvky od AlexeyA

Zkušený Superbovod
Registrace: 10.02.2012
Adresa: Murmanská oblast
Příspěvky: 3,638
Re: Jak demontovat motor topení?
Tady se podívej.
Obraz

fan.JPG (94.3 kB, 289 zobrazení)
slasher
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu Slasherovi
Najít další příspěvky od Slashera

Aktivní Superbovod
Registrace: 19.01.2011
Adresa: Moskva
Příspěvky: 1,175
Re: Jak demontovat motor topení?
slasher, Stanislav moc děkuji. Tento týden se to pokusím odstranit.

AlexeyA
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu AlexeyA
Najít další příspěvky od AlexeyA

VELMI ZKUŠENÝ SUPERBOARD
Registrace: 08.04.2010
Adresa: Moskva (Jihozápadní správní obvod)
Příspěvky: 4,533
Re: Jak demontovat motor topení?

AlexeyA, můžete zveřejnit fotky z natáčení a všech nuancí, které se objeví? Taky chci v létě vyčistit a promazat pouzdra, myslím, že do příští zimy to začne pískat. Budu moc vděčný a myslím, že nejsem sám.

__________________
Škoda Superb 2.0 TSI Laurin&Klement Real Czech

DIFast
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu DIFast
Najít další příspěvky od DIFast

Milý Superbovode
Registrace: 10.04.2010
Příspěvky: 2,894
Re: Jak demontovat motor topení?

Musíte to odstranit velmi opatrně OD se podařilo rozbít mikrovýtah v přihrádce, protože jsem byl příliš líný podívat se na dokumentaci k této záležitosti. Nejobtížnější je vyjmout tlačítko otevírání přihrádky v palubní desce, pak se vše jednoduše vyjme, ale při montáži je třeba dávat pozor, abyste mikrozdvih nerozbili, protože Nedodává se samostatně, pouze smontovaný s víkem odkládací přihrádky

Zajímavé:
Jak vyčistit vstřikovače na Škodě Octavia Tour.

__________________
.
Zkušený Superbovod
Registrace: 10.02.2012
Adresa: Murmanská oblast
Příspěvky: 3,638
Re: Jak demontovat motor topení?

Natáčet budu i v létě. Mám Webasto, a když sedím v kabině, už je teplo a ticho. A tuhle zimu jsem nějak zapomněl zapnout topení, venku bylo -28; Nastartoval jsem auto jako obvykle polovičním kopnutím, ale to, co jsem slyšel od ventilátoru, bylo v pohodě. Skřípavý zvuk, který po několika sekundách zmizel.

slasher
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu Slasherovi
Najít další příspěvky od Slashera

Milý Superbovode
Registrace: 10.04.2010
Příspěvky: 2,894
Re: Jak demontovat motor topení?

slasher, dva roky mi pískal motor a každou zimu se v silném mrazu zasekl. V první zimě jsem to zahříval sám a ve druhé jsem přesvědčil OD k výměně. Toto je známá chyba VAG

__________________
.
Zkušený Superbovod
Registrace: 10.02.2012
Adresa: Murmanská oblast
Příspěvky: 3,638
Re: Jak demontovat motor topení?

pan I, minulou zimu se mi stala nějaká nerozluštitelná chyba, když se Vasja díval. Vypadalo to, jako by byl v motoru klín, ale klín jsem necítil.
Tuto zimu je to zatím dobré. V létě to stejně sundám a namažu.

slasher
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu Slasherovi
Najít další příspěvky od Slashera

Začátečník Superbovod
Registrace: 23.03.2011
Adresa: Moskva
Příspěvky: 86
Re: Jak demontovat motor topení?

Ahoj všichni!
Pískání motoru kamen mě trápilo 2 zimy, myslel jsem si, že se to bude dlouho složitě rozebírat a bude to oříšek, ale ve skutečnosti se vše ukázalo celkem jednoduše, bez návodu a znalosti umístění. dílů, to trvalo 1,5 hodiny. Omlouvám se za předchozí, nefotil jsem, pokusím se to vysvětlit na prstech a pokud máte další dotazy, napište mi a vysvětlím. Z nástroje budeme potřebovat sadu hvězd, nebo spíše jen jednu.
1. Odšroubujte držák schránky na rukavice (celkem 6 šroubů, z nichž 5 je snadno přístupných, 3 zespodu a 2 shora). 6. šroub je skrytý pod tlačítkem pro uvolnění odkládací přihrádky. Nejprve jsem se to snažil odstranit (tlačítko), ale nefungovalo to. Výsledkem je, že tento šroub lze a měl by být odšroubován pod velkým úhlem (podařilo se mi k němu přiblížit a vy také), aby nedošlo k poškození mechanismu otevírání schránky v palubní desce.
2. Po odstranění všech 6 šroubů musí být odkládací schránka tažena směrem k vám (směrem k zadním sedadlům), ne dolů, ne doprava, přesně k vám (pokud v tuto chvíli sedíte na sedadle spolujezdce), protože je vedle tlačítka K dispozici je plastové vodítko, které lze snadno zlomit, pokud se to stane, nebojte se, nebude to mít vliv na rychlost.
3. Trochu posuňte kryt, odpojte dva konektory podsvícení a hadici přívodu vzduchu do přihrádky v palubní desce.
4. Odšroubujte jeden šroub zajišťující vzduchový kanál (přivádějící vzduch k nohám spolujezdce) a vyjměte jej.
5. Uděláme si pohodlí vleže, s hlavou pod torpédem a vidíme celý mechanismus.
6. Ve spodní části uvidíme motor, v plastovém pouzdře, ke kterému se dráty ve skutečnosti hodí, je to jediné zařízení, ke kterému se dráty hodí – nemůžete se pokazit;
7. Uchopte motor rukou a otočte jej proti směru hodinových ručiček o 30 stupňů, poté jej stáhněte dolů a vyjměte. K čištění a proplachování motoru je vhodné mít vzduchový kompresor, ale i to je možné.
8. Neodstranil jsem oběžné kolo, ale nemyslím si, že je to doma proveditelné.
Motor ventilátoru je umístěn v plastovém pouzdře a lze jej jednoduše oddělit. Na okrajích motoru jsou nalepena gumová vodítka, která drží samotný motor a tlumí vibrace Konce těchto vodítek z vnější strany zahloubíme při současném vytahování motoru z pouzdra (budete potřebovat tenký šroubovák).
Hned řeknu, že jsem ničemu jinému nerozuměl.
Dále jsem vyčistil všechny mechanismy od prachu, pečlivě umyl ložiska 40 wd – bez fanatismu a stejně pečlivě pomocí lékařské stříkačky naplnil ložiska motorovým olejem a současně točil a vyvíjel mechanismus.
Znovu jsem to složil v obráceném pořadí, vše funguje a nehlučí.
Na konci práce jsem si položil jednu otázku: kde jsem byl předtím?

Zajímavé:
Jaké ojeté auto, když ne Škoda.
jtikhomirov
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu jtikhomirov
Najít další příspěvky od jtikhomirov

Aktivní Superbovod
Registrace: 19.01.2011
Adresa: Moskva
Příspěvky: 1,175
Re: Jak demontovat motor topení?

Můj elektromotor nebyl zajištěn jediným šroubem. K odstranění tedy nebyl potřeba žádný nástroj.
Nejprve sejměte ochranný panel z měkkého materiálu, který je připevněn na dvě spony (šroubky).
Vyjměte kontrolní čip.
Poté odstraníme západku.
IMAG0410 (2).jpg
Dále jím otočte proti směru hodinových ručiček a vypadne ze zapínání.
Motor odstraníme otáčením a pohybem v různých směrech, protože Na jedné straně se opírá o vzduchový kanál a na druhé straně o kabelový svazek. Toto je nejtěžší fáze.
Po 50,000 XNUMX a třech letech se to tolik nezanášelo špínou. Na internetu jsem viděl hroznější obrázky za kratší kilometry.
IMAG0398 (2).jpg
IMAG0399 (2).jpg
Nečistoty z vnitřku elektromotoru.
IMAG0405 (2).jpg
S těmito třemi pryžovými dorazy je motor namontován v plastovém pouzdře. Stačí je stisknout šroubovákem.
IMAG0404 (2).jpg IMAG0407 (2).jpg
Samotný motor není skládací, celá konstrukce je držena pohromadě rozevřením. Bez speciálního nářadí to nesestavíte, můžete to rozebrat.
Po vyfoukání a vyčištění, kde se dalo, jsem to promazal injekční stříkačkou a mazivem na řetěz Motul, protože Nejprve je tekutý a pak houstne.
IMAG0406 (2).jpg
Spodní design a špína uvnitř
IMAG0403 (2).jpg

AlexeyA
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu AlexeyA
Najít další příspěvky od AlexeyA

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button