ŠkodaŠkoda Fabia

Jak připojit mlhová světla na Škoda Fabia

Ahoj všichni. Dnes budeme recenzovat mlhovku, dojmy z ní jsou dvojí, zájemce prosím.

Když přestala fungovat mlhovka, rozhodl jsem se, že bude vše v pořádku pouhou výměnou žárovky. Žárovka byla zakoupena, ale při pokusu o její výměnu mě čekal průšvih – byl roztavený reflektor světlometu a bylo potřeba vyměnit celý světlomet. Když jsem šel na autobazar, trochu mě šokovaly ceny „originálních“ světlometů, které se pohybovaly kolem 64 USD. Nabízeli čínské za 26 USD, ale rozhodl jsem se, že si ty čínské seženu sám a ještě levněji.

Po procházení eBay a Ali jsem si vybral a balíček dorazil za 4 týdny.
Přední světlo bylo dobře zabaleno – pěnová guma, spousta bublinkové fólie a to vše v kartonové krabici.Na světlomet je nalepena silná ochranná fólie.
Světlomet dorazil v pořádku bez poškození.
Demontáž

Všude tam, kde to výrobce poskytuje, jsou vloženy pryžové těsnící kroužky. Tělo lampy se mi líbilo ještě více než to původní. Tady se mi zdá, že Číňané vzali originál a vylepšili ho. Nejdůležitějším rozdílem je držák lampy, který je kovový, zatímco původní byl plastový, proto starý světlomet selhal.


Tělo lampy vypadá jako kovové, ale je vyrobeno z plastu. Dostatečně odolný. Skládá se ze dvou hlavních částí, mezi kterými je velký gumový o-kroužek. Ale tady byly potíže. Tyto poloviny jsou spojeny na jedné straně pomocí stavěcího šroubu a západky

a na druhé straně pomocí samořezného šroubu

Problém je v tom, že tento šroub je krátký a nepasuje do otvoru, kvůli tomu je mezi polovinami světlometu na jedné straně větší mezera než na druhé

Problém je vyřešen výměnou krátkého šroubu za delší.


Obával jsem se, že nový šroub má větší hlavu než ten, který byl přibalen, ale při montáži to nezpůsobilo žádné problémy.

Zajímavé:
Kolik stojí titul pro Škodu Rapid v Samaře.

Součástí světlometu byla svítilna, která na rozdíl od původní měla dva gumové těsnící kroužky

Hmotnost smontovaného světlometu je 259 gramů

Instalace světlometu

Montáž proběhla rychle, sundal jsem plastový kryt, odšrouboval starý světlomet a namontoval nový.


Po rozsvícení čelovky se hned spálila žárovka, no, co jiného se dalo od Číňanů čekat.

Poté jsem vzal dříve zakoupenou žárovku a vložil ji do světlometu. Proces instalace žárovky však trval déle, než se očekávalo, protože lampa „visela“ v objímce jako tužka v kbelíku a vůbec tam nezůstala. Nejprve jsem umístil další O-kroužek, ale nemohl jsem otočit lampu v objímce a málem jsem ji rozbil. Vzal jsem tedy oboustrannou pásku, vložil ji do objímky a lampa pevně zapadla na místo. Poté k mé radosti vše fungovalo.


Důvod selhání původního světlometu byl pravděpodobně stejný. Stará lampa se jednoduše vyšroubovala z objímky, „položila“ na plastový reflektor a propálila ho. Tady je fotka starého světlometu


Otevřel jsem spor za 7 $, uvidíme, co bude dál.
Světlomet se zdá být normální, ale lampa je vadná. Uvidíme, jak se chová v provozu, ale mohu s jistotou říci, že upevnění lampy na čínský světlomet se mi zdá spolehlivější než na původní.
Nakreslete své vlastní závěry.

PS Auto vlastním od úplného začátku, takže starý světlomet je původní.

Děkuji vám všem za vaši pozornost.

Aktualizace od 14.12.2015. XNUMX. XNUMX
Ohledně sporu. Prodejce se snažil smlouvat, ale přesto vrátil 7 babek.

Plánuji nákup +7 Přidat k oblíbeným Oblíbená recenze +25 +45

  • 13 PROSINEC 2015, 23: 38
  • autor: argelios
  • zobrazení: 10434

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button