ŠkodaŠkoda Octavia

Jaký benzínový motor tsi pro Škodu Octaviall

Nabídka motorů Volkswagen EA211-TSI byla doplněna o nový model.

popis

V roce 2012 byl vydán další ICE řady 1,4 TSI EA211. Motor se vyrábí ve Škodových závodech v Mladé Boleslavi (Česká republika).

Motor lze bezpečně nazvat novým, protože ve srovnání s motory dříve vyráběné řady EA111 má mnoho změn.

Volkswagen CHPA je 1,4litrový řadový čtyřválcový benzínový motor o výkonu 140 koní. s, točivý moment 250 Nm s turbodmychadlem.

motor CHPA

Pohon CHPA pro vůz Škoda Octavia 1.4 TSI

Instalováno na auta:

Škoda Octavia A7 /5E/ (2012-2014) a 5E combi/ (2012-2014)
Seat Leon III /5F/ (2012-2014), 5F SC/ (2013-2014) a 5F ST/ (2013-2014)
Volkswagen Golf 7 /5G/ (2012-2014) a varianta 1,4 TSI/ (2012-2014)

Během vydání byl motor několikrát vylepšen. Jedna z jeho modifikací byla vybavena systémem ACT (vyřazení z provozu druhého a třetího válce úplným uzavřením jejich sacích a výfukových ventilů). Ale tento model ICE šel pod index CPTA.

Hliníkový blok válců s litinovými vložkami. Na rozdíl od dříve vyráběné řady motorů 1,4 TSI EA111 se průměr válce zmenšil o 2 mm (74,5) při zvýšení zdvihu pístu na 80 mm.

Motor využívá odlehčené ojnice a klikový hřídel.

Hlava válců je nasazena o 180°. Má dva vačkové hřídele s fázovými posuvníky a 16 ventilů s hydraulickými kompenzátory.

Pohon rozvodovým řemenem. Pás musí být kontrolován každých 60 tisíc kilometrů vozu.

Chladicí systém je dvouokruhový. Čerpadlo má dva zabudované termostaty.

Kombinovaný mazací systém. Ve spodní části bloku jsou namontovány olejové trysky pro chlazení dna pístů.

Olejové trysky pro chlazení pístů

Olejové trysky pro chlazení pístů

Systém vstřikování paliva s přímým vstřikováním paliva.

Na motoru je instalována turbína s mezichladičem, která vytváří přetlak 1,2 baru. Jeho zdroj se blíží 200 tisíc km, což se nedá říci o řídicím pohonu. Může selhat na 50-70 tis. km běhu. Pro zvýšení termínu

Turbínový pohon

servisu, doporučuje se jej namazat žáruvzdorným tukem a za jízdy si najděte příležitost několikrát krátce sešlápnout pedál přívodu paliva (akcelerátor), dokud se nezastaví.

K ovládání motoru se používá ECU Bosch Motronic MED 17.5.21.

Obecně je provoz motoru CHPA považován za ekonomický, ale nákladný na opravu.

Технические характеристики

Производитель Závod Mladá Boleslav
Rok vydání 2012
Objem, cm³ 1395
Síla, hp z 140
Točivý moment, Nm 250
Stupeň komprese 10
Blok válců hliník
Počet válců 4
Hlava válce hliník
Průměr válce, mm 74.5
Zdvih pístu, mm 80
Časovací pohon řemen
Počet ventilů na válec 4 (DOHC)
Přeplňování turbína (IHI RHF3)
Hydraulické kompenzátory je
Seřizovač vačkového hřídele 2 (na sacích a výfukových hřídelích)
Kapacita mazacího systému, l 3.8
Aplikovaný olej 5W-30, 5W-40 (se schválením VW 502)
Spotřeba oleje (vypočtená), l / 1000 km 0,5 *
Systém přívodu paliva vstřikovač, přímé vstřikování
Palivo benzín AI-95
Environmentální standardy Euro 5
Zdroj, venku. km 250
Hmotnost, kg 106
umístění příčný
Ladění (potenciál), l. S 230 **

*skutečná spotřeba oleje provozuschopným motorem — do 0,1 l / 1000 km; ** bez snížení zdroje 170 l. S

Spolehlivost, slabiny, udržovatelnost

Spolehlivost

Motor Volkswagen CHPA je spolehlivý, odolný a ekonomický agregát. Potvrzením toho jsou prohlášení majitelů automobilů v jejich recenzích.

Igor L. tedy píše následující: „… být šťastným majitelem Škody Octavia A7 1.4 TSI (CHPA) 2013. Informuji, že najeto 240 000 km, s motorem kromě údržby a výměny rozvodového řemene, při nájezdu 175 000 km (jednou jsem umyl plyn a vstřikovač) jsem neudělal absolutně NIC, přitom se snažím provést STK každých 15 000 km. «.

Alexander S. mu odpoví tónem: „. Igore, naprosto souhlasím a potvrzuji, Octavia A5, 2012, 1,4 TSI, DSG7, najeto 300 000, normální let (včasnou službu nikdo nezrušil). «.

Důležitým kritériem spolehlivosti je míra bezpečnosti motoru. Na CHPA je slušný. Svědčí o tom možnost posílení jeho výkonu až na 230 koní. S. Zároveň je třeba mít na paměti, že ladění negativně ovlivňuje zdroj motoru.

Výrobce věnuje velkou pozornost zlepšení spolehlivosti jednotky. Takže v tomto ohledu byla provedena vylepšení pro zlepšení vysokonapěťových cívek.

Nyní jsou odolnější. Nemalý význam pro zlepšení spolehlivosti spalovacího motoru má výměna rozvodového řetězu za řemen. Motor se stal méně hlučným a pohon rozvodu je téměř bezproblémový. Vylepšený systém chlazení. Motor se začal zahřívat mnohem rychleji.

Byla zvýšena spolehlivost turbíny — při dodržení všech provozních norem (výměna oleje, paliva atd.) má tato turbína najeto 150 — 200 tisíc km.

Je důležité zdůraznit, že spolehlivost CHPA přímo závisí na její včasné a vysoce kvalitní službě.

Slabé body

S mnoha pozitivními vlastnostmi není motor bez slabin.

Za prvé, mnoho problémů způsobuje takový jev, jako je maslozhor. Tato kvalita byla zvláště akutní na jednotkách prvních šarží (do roku 2013). Problémem byly nekvalitní hlavy válců. Výrobce je vyměnil v rámci záruky. Později byla upravena hlava válců a spotřeba oleje se vrátila do normálu.

Pomalé zahřívání spalovacího motoru v chladném období. Také s vylepšením hlavy válců od roku 2013 se tento problém stal irelevantním.

Zakysání s následným zaseknutím nebo poruchou pohonu odpadní brány turbíny. Tuto poruchu lze snadno odhalit zvýrazněním chyby P334B00.

Pohon odpadní brány (sada na opravu)

Pohon odpadní brány (sada na opravu)

První verze motoru se vyznačovaly slabou konstrukcí zapalovacích cívek. Snadno se rozbily, zejména při kontrole nebo výměně svíček. Výrobce provedl konstrukční změny a problémy s cívkami již nejsou pozorovány.

Složitou a nákladnou sestavou motoru je jeho čerpadlo. V případě poruchy je jeho oprava nemožná, je nutné jej kompletně změnit. Životnost uzlu je asi 200 tisíc km. Nejčastějším problémem je těsnění čerpadla. Pokud je narušena jeho integrita, je pozorován únik chladicí kapaliny. Jediným východiskem je výměna těsnění.

Zbývající potíže (zvýšený hluk při startu, chrastění motoru při akceleraci nebo s prudkým poklesem otáček) se objevují méně často a nejsou kritické.

Udržitelnost

Motor 1.4 TSI CHPA (140 k) má podle majitelů automobilů dobrou udržovatelnost. Mnoho z nich věří, že to lze opravit vlastníma rukama v prostředí garáže.

Je třeba poznamenat, že obnova motoru není tak jednoduchý proces. Kromě speciálních nástrojů a přípravků jsou vyžadovány vynikající znalosti struktury jednotky a zkušenosti s prováděním takových prací. Proto je nanejvýš vhodné provádět větší opravy v autoservisu.

Hliníkový blok válců podle výrobce není opravitelný. To je pravda, ale v praxi se vyskytly případy nudy s výměnou rukávů. Navíc, pokud chcete, můžete najít čerpací stanice, které se zabývají tímto konkrétním typem práce.

Zbývající uzly a mechanismy jsou obnoveny jejich nahrazením. Nejsou žádné problémy se sháněním náhradních dílů na opravu. Jediným problémem je jejich vysoká cena. Například cena nové turbíny je asi 116 tisíc rublů. Plus práce s odstraněním starého a instalací nového. Opravy motoru tak nebudou levné.

Někdy je jednodušší koupit smluvní motor. Ve většině případů je takové řešení problému levnější než oprava vadného. Cena smluvního motoru závisí na jeho najetých kilometrech, kompletnosti a roku výroby. Cena se pohybuje od 50 (použité) do 155 (nové) tisíc rublů.

Motor CHPA má vynikající potenciál, výdrž a vysoký točivý moment. Při včasné údržbě a neagresivním provozu výrazně převyšuje vázané zdroje.

Zajímavé:
Jak povolit servisní režim pro Škoda Octavia bez maxidotu.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»