ŠkodaŠkoda Octavia

Jaký rozvodový řemen pro Škoda 1 6 bfq

Pokud potřebujete vyměnit rozvodový pohon na Octavii I, neváhejte se obrátit na naši prodejnu. Nabídneme možnosti, které vám budou vyhovovat z hlediska kvality a ceny. V případě potřeby zajistíme doručení na požadované místo.

První generace Škody Octavia se vyráběla v letech 1996 až 2010. Model prošel jedním restylingem v roce 2004. Restylovaný model dostal ve svém názvu předponu Tour.

Na této stránce najdete kity a jednotlivé díly rozvodů pro první Octavii v následujících úpravách:

 • 1.4 — 75 k
 • 1.6 — 75 k
 • 1.6 — 101, 102 k
 • 1.8 — 125, 150 k

Vybrali jsme možnosti, které určitě zajistí bezproblémový provoz vozu.

Rozvodové sady pro Škoda Octavia I, motor 1.4 — 75 hp. (BCA)

U tohoto typu motoru se používají 2 rozvodové sady, které se liší počtem válců:

 1. 2 řemeny (rozvod a vyvažovačka) a 4 válečky, používané do 06/2006
 2. 2 řemeny (rozvod a vyvažovačka) a 3 válečky, používané od 06/2006
Zajímavé:
Jak zkontrolovat teplotu motoru Škoda Rapid.

Sada rozvodů Škoda Octavia 1.4 (4 válečky)

Contitech (Německo)

Sada rozvodů Škoda Octavia 1.4 (3 válečky)

Contitech (Německo)

Sada rozvodů Škoda Octavia 1.4 (4 válečky)

Gates (Belgie)

Sada rozvodů Škoda Octavia 1.4 (3 válečky)

Gates (Belgie)

Sada rozvodů Škoda Octavia 1.4 (4 válečky)

Ina (Německo)

Sada rozvodů Škoda Octavia 1.4 (4 válečky)

SKF (Švédsko)

Sada rozvodů Škoda Octavia 1.4 (3 válečky)

SKF (Švédsko)

Rozvodový řemen Škoda Octavia 1.4 (sada 2 řemenů)

Contitech (Německo)

Obrázek není nakonfigurován

Rozvodové sady pro Škoda Octavia I, motor 1.6 — 75 hp. (AEE)

Rozvodová sada Škoda Octavia 1.6

Contitech (Německo)

Rozvodová sada Škoda Octavia 1.6

Dayco (Itálie)

Rozvodová sada Škoda Octavia 1.6

Ina (Německo)

Rozvodová sada Škoda Octavia 1.6

Gates (Belgie)

Obrázek není nakonfigurován

Rozvodové sady pro motory Škoda Octavia I 1.6 — 101 hp. (AKL, AEH); 1.6 — 102 koní (AVU, BFQ, BGU, BSE, BSF)

Sada rozvodů pro Škoda Octavia

VAG (originál)

Obrázek není nakonfigurován

Všechny díly ze stavebnice lze zakoupit i samostatně

6 nejlepších rozvodových řemenů pro Škoda Octavia

* Recenze toho nejlepšího podle redakční rady expertology.ru. Na výběrová kritéria. Tento materiál je subjektivní, nepředstavuje reklamu a neslouží jako průvodce nákupem. Před nákupem je třeba se poradit s odborníkem.

U vozů Škoda Octavia výrobce doporučuje výměnu rozvodového řemene jednou za 120 tisíc kilometrů s povinnou kontrolou jeho stavu při údržbě po 60 a 90 tisících kilometrech. To je však za ideálních podmínek, kterých je v praxi zejména v ruském klimatu obtížné dosáhnout. Abyste byli připraveni na další výměnu rozvodového řemene, níže se podíváme na 6 nejlepších modelů kompatibilních s motory Škoda Octavia.

Jaký rozvodový řemen si mám koupit pro Škoda Octavia?

Vzhledem k tomu, že Škoda Octavia není jedno auto, ale celá řada s různými motory, stává se výběr rozvodového řemene obtížným úkolem. Abyste předešli chybám, přečtěte si návod k obsluze stroje od výrobce v papírové nebo elektronické podobě. Najdete tam doporučení týkající se parametrů rozvodového řemene. Včetně tohoto:

 1. počet žeber;
 2. délka a šířka;
 3. Katalogové číslo.

Ozubené řemeny se prodávají buď jednotlivě nebo jako sada spolu s jedním nebo více válečky. V případě plánované výměny kupte sadu. Pokud se řemenový pohon rozbije dlouho před ujetím prvních 120 tisíc kilometrů, můžete si řemen koupit samostatně a nainstalovat pouze ten.

6 nejlepších rozvodových řemenů pro Škoda Octavia

Nominace Místo Jméno Cena
6 nejlepších rozvodových řemenů pro Škoda Octavia 1 VAG INA 530 0592 10 3 989 ₽
2 CONTITECH 6PK1045 1 073 ₽
3 Brány 6PK1735 1 842 ₽
4 Dayco 6PK1115 1 047 ₽
5 CONTITECH 6PK1115 1 100 ₽
6 Brány K01163S7M 7 366 ₽

VAG INA 530 0592 10

VAG INA 530 0592 10

Sada na opravu obsahuje rozvodový řemen a 2 válečky — napínací a bypass. Šířka 20 mm, počet zubů – 163 kusů. Kompatibilní s motory Škoda Octavia II, II a IV generace, včetně liftbacku a kombi. Vyrobeno z vysoce kvalitní pryžové směsi, odolné proti opotřebení při velkém zatížení. Výrobce udává životnost 2 roky i při extrémních provozních podmínkách včetně nepříznivého počasí. Záruka je platná pouze 1 rok. Nelze si nevšimnout všestrannosti opravné sady — kromě různých generací modelu Škoda Octavia dokáže také obnovit provoz motoru Volkswagen Polo.

Cenu sady na opravu rozvodů VAG INA 530 0592 10 nelze nazvat dostupnou, ale to nebrání tomu, aby model zůstal na jednom z prvních míst ve vydávání tržišť. Kupující chválí dobrou kvalitu materiálu a výroby, nejsou žádné stížnosti na životnost, což nelze říci o vysoké ceně.

Hodnota

 • součástí jsou dva válečky;
 • dlouhá životnost;
 • tovární záruka po dobu jednoho roku;
 • všestrannost produktu.

Omezení

 • vysoké ceny.

CONTITECH 6PK1045

CONTITECH 6PK1045

Optimální obdoba originálního rozvodového řemene pro Škoda Octavia s motorem 1,6 litru (BSE). Vyrobeno ze syntetické pryže vyztužené vlákny pro větší odolnost. Polyesterová šňůra prodlužuje životnost dílu a zvyšuje odolnost proti prasknutí a roztržení. Tento řemen byste však neměli považovat za věčný – výrobce doporučuje výměnu dílu v souladu s doporučeními pro Škodu Octavia. Součástí nejsou žádné válečky, takže je v případě potřeby budete muset zakoupit samostatně. Tato nepříjemnost je kompenzována nízkou cenou rozvodového řemene CONTITECH — jedná se o jedno z nejdostupnějších řešení na trhu kompatibilní s motory Octavia.

Z komentáře uživatele Yandex.Market s více než ročními zkušenostmi s používáním: „Nelituji, že jsem si tenkrát koupil tento pás, aniž bych se podíval na recenze, řídil jsem se čistě cenou. Používám ho už rok a půl a ani se na něj neprášilo. Myslím, že bude stále stejně dlouhý.»

Hodnota

 • univerzálnost použití;
 • vysoce kvalitní pryžová směs;
 • odolnost proti opotřebení.

Omezení

 • nejsou žádné závažné nedostatky.

Brány 6PK1735

Brány 6PK1735

Poly žebrovaný rozvodový řemen je svými parametry podobný původnímu dílu instalovanému na Škodu Octavia s motorem 1,8 l (CAXA). Vyrobeno z etylen propylenové pryže (EDPM). Design je reprezentován 6 ostrými žebry. Délka pásu je 1735 mm a šířka 21,36 mm. Země výroby je Španělsko, takže kupující, kteří jsou skeptičtí k čínským podnikům, si mohou vydechnout a v klidu si tento díl koupit. Jeho cena je navíc jedna z nejnižších na trhu komponentů pro Škodu Octavia. Mimochodem, řemen je 100% kompatibilní s motory Octavia II generace, ale i Rapid, Superb, Fabia, Yeti a dalšími.

O řemenu Gates 6PK1735 není mnoho recenzí, ale ty, které se nám podařilo najít, o jejich koupi zákazníci mluví dobře. Nejsou žádné problémy s instalací, stejně jako s dostupností dílu v obchodech a velkých tržištích. Co chybí, jsou válečky v ceně, ale cena by byla vyšší.

Hodnota

 • relativně nízké náklady;
 • vhodné pro různé vozy Škoda;
 • vysoká pevnost a spolehlivost.

Omezení

 • Nebyly nalezeny žádné zásadní nevýhody.

Dayco 6PK1115

DAYCO 6PK1115

Rozvodový řemen je kompatibilní s motory 1,8 litru CDAA, CCZA a CDAB. Společnost navrhuje a vyrábí řemenové pohony již více než 100 let, takže se není třeba obávat o kvalitu výrobků. Tento konkrétní model má 6 ostrých žeber, kterými pás pevně přilne k válcům a neklouže ani při nestandardních provozních podmínkách stroje. Výrobce poskytuje záruku 1 rok, ale v praxi díl vydrží mnohem déle — až 2-3 roky každodenního používání vozu. Pozoruhodná je také všestrannost tohoto modelu, který je kompatibilní se Škodou Octavia a vozy jako Superb a Superb II, Yeti a řada dalších.

Kromě relativně nízké ceny kupující pozitivně reagují na takové kvality řemenů Dayco 6PK1115, jako je snadná montáž, přijatelná kvalita materiálů a zpracování. Závity nevyčnívají, díl dobře drží náklad a i po tisících kilometrech si zachovává svůj původní vzhled.

Hodnota

 • nízké náklady;
 • jednoduchá a rychlá instalace;
 • kvalitní materiál.

Omezení

 • ne vždy k dispozici.

CONTITECH 6PK1115

CONTITECH 6PK1115

Poněkud pokročilý analog levnějšího modelu Dayco 6PK1115, kompatibilní také s 1,8litrovými motory CDAA, CCZA a CDAB Škody Octavia. Stojí o něco vyšší, ale to je kompenzováno větší pevností díky vyztužení polyesterovou šňůrou. Syntetická pryž, která tvoří základ řemene, je odolná proti opotřebení a dlouhodobému zahřívání, ke kterému v každém případě dochází při provozu motoru. Součástí provedení je 6 žeber, celková délka opasku je 1115 mm. Zajímavé je, že model je kompatibilní nejen s vozy Škoda Octavia, ale také s domácími LADA, zejména s modely Priora, Granta a Kalina různých let.

Z recenze uživatele tržiště Ozon: „Je to dobrý a nepříliš drahý pás, nainstaloval jsem ho sám, aniž bych s tím měl nějaké zkušenosti — dopadlo to dobře, nic složitého. Používám ho asi šest měsíců, jezdím každý den 2-3 hodiny do práce a zpět, pás stále drží, což mě těší.“

Hodnota

 • relativně nízká cena;
 • kompatibilní s širokou škálou automobilů;
 • snadná instalace bez problémů;
 • vysoce kvalitní guma s výztuhou.

Omezení

 • nejsou žádné zásadní nevýhody.

Brány K01163S7M

Brány K01163S7M

Poměrně drahá, ale vysoce kvalitní a mezi kupujícími oblíbená sada pro výměnu rozvodového řemene. Navíc obsahuje dva válečky — napínací a bypass — díky kterým můžete motor opravit jedním tahem a nemusíte se starat o opotřebení starých válečků. Sada je kompatibilní s různými motory pro Škoda Octavia A7. Patří mezi ně 1,2-litrový s výkonem 105 k, 1,4-litrový s výkonem 140 a 150 k a 1,6-litrový s výkonem 110 k. Kromě toho je deklarována kompatibilita s vozy Škoda, jako jsou Kodiaq, Yeti a Rapid, a také s Volkswageny Polo, Golf a Jeta. O kvalitě a odolnosti přiloženého pásu a válečků není pochyb, pokud si samozřejmě koupíte originál.

Vysoká cena nebrání mnoha majitelům vozů Škoda Octavia v nákupu sady na opravu rozvodového řemene Gates K01163S7M. Ve skutečnosti je lepší koupit dobré komponenty jednou a zapomenout na jejich výměnu až na 100-120 tisíc kilometrů. Z dlouhodobého hlediska to nebude tak drahé.

Hodnota

 • součástí jsou dva válečky;
 • všestrannost v aplikaci;
 • vysoce kvalitní materiály;
 • dlouhá životnost.

Omezení

 • vysoké náklady.

Ohodnoťte článek

Celkem hlasů: 0, hodnocení: 0

Pozornost! Toto hodnocení je subjektivní povahy, není reklamou a neslouží jako návod k nákupu. Před nákupem je nutná konzultace s odborníkem.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»