ŠkodaŠkoda FabiaŠkoda OctaviaŠkoda Octavia Tour

Kde je tlačítko zavírání kufru na Škodě Fabia?

Dveře kufru Škody Fabia nejdou otevřít? Jaký je důvod?

Dveře kufru Fabie nejdou otevřít

Stalo se to nečekaně a v tu nejméně vhodnou chvíli — Dveře kufru věrné Fabie se nechtěly otevřít. A teď stojím na parkovišti u supermarketu s plnými taškami potravin a přemýšlím: Co se stalo se zadními dveřmi? Jak otevřít dveře kufru na Škodě Fabia, když nefunguje rukojeť zámku? Druhou záležitost se nám podařilo vyřešit přímo na parkovišti. Pomohl mi zvyk z doby vlastnictví a řízení VAZ-2101 — mít vždy po ruce šroubovák. 30 sekund machrování a zadní vrátka jsou otevřená! Pokud by někoho zajímalo, jak otevřít dveře kufru, když je vybitá baterie nebo zlomená klika, tak popíšu sled akcí: vyndejte šroubovák (pokud nemáte šroubovák, můžete použít tl. drát), ohněte se přes opěradlo zadního sedadla, najděte speciální otvor poblíž zámku zadních dveří (viz foto 1), vložte tam šroubovák (foto 2), nahmatejte západku (nebo jednoduše pohněte šroubovákem doleva a doprava) a. Zámek by měl zaklapnout a otevřít. Poté jednou rukou zvedneme dveře (vím, že to není pohodlné, ale musíme být trpěliví) a znovu vložíme náš záchranný šroubovák mezi zámek a držák zadních dveří (další podrobnosti viz foto 3). To musí být provedeno tak, aby se zámek nerozhodl zavřít pod váhou dveří.

Zadní dveře Škody Fabia 2 nejdou otevřít

Kufr Fabie 2 nejde otevřít

Jak otevřít dveře zavazadlového prostoru Fabia 2 kombi

První otázku ale bylo možné uzavřít až o pár dní později, jakmile se objevil volný čas. Ukázalo se, že vše nebylo tak těžké, jak by se mohlo zdát. Za prvé, při stisknutí tlačítka na klice zadních dveří nebyl slyšet žádný zvuk. Pokud by bylo slyšet kliknutí a bzučení, pak by důvod byl v samotném zámku. Přesněji řečeno, v rozbitém převodovém kolečku se jedná o známou nemoc Fabie. Na základě toho byla zkontrolována pojistka zadních dveří. Kde je pojistka zadních dveří na Škoda Fabia 2?, Můžete vidět na fotografii 4. V mém případě je spálená pojistka. Po instalaci nové pojistky se začaly otevírat zadní dveře, i když ne na dlouho — po 4 nebo 5 případech jsem musel znovu vzít šroubovák a pověsit ho na zadní sedadlo.

Zajímavé:
Co je lepší než skoda octavia ve srovnání se skodou.

Kde je pojistka zadních dveří na fabii 2?

Tak krátká životnost pojistky vedla k myšlence, že někde v elektroinstalaci auta došlo ke zkratu. Kde najít slabé místo v elektroinstalaci tak spolehlivého a promyšleného stroje, kde může časem a počtem otevření dveří vzniknout zkrat? Uhodli jste to? Jakkoli bolestivé je přiznat, Fabia má stejně jako ostatní vozy s kombi nebo hatchbackem problém s dráty, které jdou od karoserie ke dveřím a jsou schované v ochranném krytu (foto 5).

Proč se neotevřou zadní dveře mé Fabie?

Kontrola stavu drátů ve svazku potvrdila mé domněnky (foto 6, 7 a 8). Jeden drát byl přerušený, druhý držel dva závity a izolace třetího byla roztržená. Smutný obrázek.

jak otevřít kufr Škody Fabia

Oprava kabeláže kufrových dveří Fabia

důvod, proč se dveře kufru Fabie neotevírají

Ale příčina zkratu byla nalezena! Pomocí kleští, smršťovací a elektropásky se nám podařilo opravit elektroinstalaci a víko zavazadlového prostoru na nenahraditelné Škodě Fabia se otevírá jako dříve — stisknutím tlačítka na klice dveří))

Při použití článku nebo fotografií je vyžadován aktivní přímý hypertextový odkaz na stránku www.avtorem.info!

Líbil se vám článek? Sdílejte to na své stránce!

Viz také:

  • Výměna čerpadla na vozech VAZ-2101, VAZ-2102, VAZ-2104, VAZ-2105, VAZ-2106, VAZ-2107, Classic
  • Výměna silentbloků předních (spodních a horních) ramen nápravy na vozech VAZ-2101, VAZ-2102, VAZ-2103, VAZ-2104, VAZ-2105, VAZ-2106, VAZ-2107
  • Výměna předních brzdových destiček pro Škoda Octavia Tour

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»