ŠkodaŠkoda Octavia

Kolik stojí výměna rozdělovače zapalování u Škoda Octavia 2.0 tdi

Auto ztratilo při jízdě trakci a objevilo se chybové hlášení. Šel jsem do servisu na diagnostiku, našel jsem problém v turbíně (spadl kroužek), oprava stála pár tisíc. Doporučuji!

Sergej, Audi A6

Servisuji své auto v Krylatskoye. Vše se mi líbí, mistři vše vysvětlí a nevnucují doplňkové služby.

Alla, Volkswagen Golf

Ceny jsou přiměřené a odpovídají kvalitě práce. Všichni jsou spokojeni, práce je profesionální, svému autu můžete věřit.

Nikolay, Škoda Octavia

Auto nešlo nastartovat a museli jsme zavolat odtahovku. Objevili jsme problém v elektronických jednotkách a během jednoho dne jsme vše opravili. Zkušení specialisté!

Victor, Audi Q7

generace Škody Octavia

A5 (2004–2013 a dále)

A7 (2003–2017 a dále)

A8 (2019-současnost)

Populární díla Škoda Octavia

Zobrazit sekce
Modifikace

1.2, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0: CHPA, CWVA, DKZA, CJSA, CJSB, CHHA, CJZA, CHPB, CZDA, CRVC, CKFC, CRMB, CHHB, CAXA, BGU, BSE, BSF, CCSA, CMX CDAB, BKD, CGGA, CCZA, BLF, BYJ, BZB, BJB; BKC; BLS; BXE, BMM, BLR/BLY/BVY/BVZ, BWA, BGU

Škoda Octavia je spolehlivé a prakticky bezproblémové auto. Při včasném servisu v servisním středisku jsou komplexní opravy vozu Škoda Octavia vyžadovány pouze při vysokém počtu najetých kilometrů nebo po nehodě.

Vůz je k dispozici v široké škále možností. Liší se typem a výkonem motoru, převodovky a instalovaného doplňkového vybavení. Pravidla pro jeho údržbu a provoz závisí na roku výroby stroje.

Typická rozdělení

Jako každé jiné auto má i Octavia designové prvky. Při nákupu automobilu je důležité vědět, kterým komponentům a mechanismům je třeba věnovat zvláštní pozornost.

Slabé stránky Škody Octavia:

  • Automatická převodovka. Šestistupňová automatická převodovka je náchylná k přehřívání, což může mít za následek nestabilní chod.
  • Robotická převodovka DSG. Krabice je považována za nejsložitější a „rozmarná“. Mechatronika často selhává. Box je velmi citlivý na kvalitu převodového oleje, proto by se údržba vozidla neměla zanedbávat.
  • S najetými kilometry 80-90 tisíc km se často objevují problémy s rozvodovým řemenem a může být nutné vyměnit sadu.
  • Majitelé modelů s přeplňovaným motorem se občas potýkají se zvýšenou spotřebou oleje. Možná bude nutné vyměnit hlavu válců nebo opravit turbodmychadlo.

Dalším charakteristickým znakem modelu je umístění kamen. Vzduchová potrubí se mohou díky své konstrukci rychle znečistit. Někdy se ozve hučení a šum. Chcete-li se problému zbavit, můžete na potrubí nainstalovat další filtr.

Údržba a oprava

Abyste se vyhnuli složitým opravám, nechte své auto opravit pouze v autoservisu. Diagnostiku Škody by měli provádět technici obeznámení s konstrukčními prvky značky.

Četnost údržby závisí na roku výroby stroje a typu motoru. Přesné informace naleznete v servisní knížce nebo si je ověřte u techniků technického centra.

Pravidelně kontrolujte stav brzdového systému, předního a zadního odpružení a prvků palivového potrubí. To vám umožní identifikovat problém v rané fázi a provést opravy s minimálními náklady.

Podrobnější informace o údržbě a opravách získáte od svého servisního technika.

Zajímavé:
Jaký druh klíče je potřeba k odšroubování granátu na Škodě Rapid.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»