Škoda

Který motor je lepší: Subaru 2.5 175 nebo Škoda 2.0 180

Crossover s dobrými terénními schopnostmi je pověstný svou spolehlivostí a dlouhou životností. Je to správné?

Čtvrtá generace Foresteru (SJ) pro ruský trh se vyráběla v Japonsku. Podle japonských tradic byl lehký restyling proveden dvakrát. Postupně jsme aktualizovali multimediální systém a optiku, zlepšili hlučnost a změnili nastavení některých komponent a sestav.

 • Pohon všech kol a silné odpružení, pevná světlá výška — více než 200 mm.
 • Velký kufr, pěkný interiér.
 • Dobrá povrchová úprava laku a odolnost proti korozi.
 • Systémy aktivní bezpečnosti fungují dobře.
 • Interiér je stísněný, zejména vzadu.
 • Zničující ceny za opravy a údržbu.
 • Některé servisní operace jsou složité: například výměna zapalovacích svíček vyžaduje vyjmutí baterie, sacího potrubí, nádržky ostřikovače a vzduchového filtru.
 • Zvuková izolace na autech před rokem 2016 je slabá.

Vysoce ceněnými charakteristickými rysy Subaru jsou motory boxer a symetrický pohon všech kol.

Dvoulitr FB 20 (150 k) je velmi spolehlivý, najede až 250 000 km. Při generální opravě často není nutné měnit skupinu pístů. Rozvodový řetěz vydrží až 200 000 km. Specifikem motoru boxer je vysoké riziko hladovění oleje kvůli malému objemu klikové skříně. Častěji než ostatní hladoví čtvrtý válec a na opotřebení upozorňuje klepáním. U všech motorů Subarov je nutné pečlivě sledovat hladinu oleje s přihlédnutím k nevyhnutelné spotřebě oleje u starých vozů.

Motor 2.5 (171 nebo 175 k) je relativní (průměr válců byl zvětšen). Také nemá žádné vážné nedostatky, ale je náchylný k přehřívání (mezera mezi válci je menší). Radiátory se doporučuje propláchnout alespoň jednou za dva roky. A ovládat chladící kapalinu.

Zajímavé:
Který motor si vybrat ford focus.

Turbo verze 2.0 (241 k) se v Rusku prodávala nepravidelně, takových aut je na trhu málo. V těžkých režimech se tento motor zahřívá ještě více, až ke zničení pístů, ale životnost se odhaduje na 150 000–200 000 km.

Lineartronic CVT tvrdí, že je nejspolehlivější. Případy poruchy do 150 000 km jsou vzácné a jsou spojeny s nesprávnou obsluhou.

Je lepší měnit olej v podobném variátoru častěji než v čerstvém — každých 40 000–45 000 km; Je lepší používat drahou značkovou kapalinu Subaru.

Klasický kulomet nebyl do Ruska dodán. A pětistupňová manuální převodovka (v kombinaci s motorem o výkonu 150 koní) je na aftermarketu vzácností. Dlouho žije, málokdy se zlomí (slabým článkem jsou ložiska hřídele). Pokud se nebráníte ruční práci, bez váhání ji vezměte.

Životnost „symetrického pohonu všech kol“ prodlouží častější výměna oleje v převodovkách a rozdělovací převodovce. Interval výměny doporučený továrnou u ojetin je lepší zkrátit na polovinu – na 30 000 km.

Viskózní spojka je poměrně odolná a méně choulostivá než její konkurenti.

OPERAČNÍ ONEMOCNĚNÍ

 • Stabilizační vzpěry jsou spotřební materiál, ložiska kol (kompletní s nábojem) málokdy vydrží do 100 000 km.
 • Při pravidelných přejezdech přes grejdry se hřeben řízení rychle poddá; klepání neznamená naléhavou výměnu — stává se, že s ním můžete jezdit dlouho.
 • Těsnění dveří se poměrně rychle opálí a propustí prach a nečistoty do interiéru.
 • „Lesní“ choroba několika generací: u mnoha starších aut se zadní dveře odmítají zavřít napoprvé.

Euro NCAP: 2013: pět hvězdiček. Řidič/spolujezdec – 91 %, dítě – 91 %, chodec – 73 %, bezpečnostní systémy – 86 %

Nejoblíbenější nabídka aftermarketu: Forester 2.5 CVT.

OPTIMÁLNÍ VÝBĚR: Forester 2.0 CVT

ZA STEJNÉ PENÍZE: Hyundai Santa Fe, Renault Koleos, Nissan X-Trail, Honda CR-V, Toyota RAV4.

 • Chystáte se na dovolenou s velkou skupinou? Přijďte navštívit naši prodejnu! Vybereme kufr auta a řekneme vám, jak a jaký autobox vybrat. Pro milovníky aktivního odpočinku vám povíme vše o prostředcích pro zvýšení běžeckých schopností.

Přihlaste se k odběru „Za volantem“.

59774 18
27. 09. 2019
Sdílet:
Ohodnoťte materiál:

Recenze Subaru Forester (5)

— Je to dobré auto, radím ti, vezmi si ho.
Subaru Forester z roku 2016
/ funkční období: 1 – 3 roky
Doplňky:

Vynikající SUV se stálým pohonem všech kol, vysoký interiér i světlost, prostorný, pohodlný, dynamický, nízká spotřeba paliva, působivá ovladatelnost. Potěší také systém natáčecích světel, ve tmě je velmi příjemné vidět zatáčku na světle.

1) Rychlost reakce variátoru ve správný okamžik (po mechanice); 2) nedostatečná zvuková izolace — za ty peníze to šlo udělat lépe; 3) není dobrá navigace, ale to je v zásadě problém všech výrobců obecně a řeší se různě.

Tělo 4th SJ 2016 přepracováno. Po dobu 2 let nebyl zjištěn jediný problém. Vypadá jako crossover, ale ovladatelnost působí jako sportovní vůz, zatáčky drží jasně a v případě potřeby ostře reaguje na volant. Nemáte pocit, že řídíte těžké auto. Velmi nízká spotřeba benzínu díky CVT, 2,0 litru. spotřeba atmosféry je v průměru 6-7 litrů, v nejtěžší dopravní zácpě v Moskvě vyjde 10 litrů. V chladném počasí udrží kabinu dlouho teplou a snadno startuje při -32C (olej 5w30), motor i kabina se rychle zahřejí. Systém X-mode dělá svou práci. Všechna 4 kola drží na ledu jako drápy, i když jsou vypnutá. VDC systém. Ihned při koupi u prodejce byl proveden antikorozní nátěr na celém spodku vozu. Ohledně předjíždění dole psali, že ze 100 je těžké jet, s tím nemohu souhlasit. Ano, variátor má zpožděný přenos točivého momentu, ale spěchá velmi upřímně, zrychluje naprosto lehce bez donucení. Do kopce cca 5000 otáček, pardon, jak a kde se má v takových otáčkách jezdit? Za celou dobu provozu jsem na palubní desce nikdy neviděl nic nad 3500 ot./min. Na své 1500-2000 se bez problémů řítí do kopce bez problémů a ještě k tomu při pohybu setrvačností do kopce zcela bez napětí. A ze závějí se dostane bez námahy. Pokud jde o nový Forester 2019: Nevím, jak se kdo cítí, ale zdá se mi, že instalace elektronické ruční brzdy na sportovní SUV? Proč? Jinak se to jen zlepšilo, hlavně respekt ke zlepšení rámce karoserie.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»