ŠkodaŠkoda OctaviaVolkswagen passat

Proč může mít Volkswagen Passat cc spáleniny olejem?

Proč může mít Volkswagen Passat cc spáleniny olejem?

V prvním případě není nutné demontovat přední nárazník, panel, chladiče, protože motor stojí napříč autem. V druhém případě je motor podél vozu, takže se bez demontáže přední části neobejde. Podle toho se přidá 2000 XNUMX rublů.

Každý měsíc my složit skladem! Slevy až 25000 XNUMX RUB. Chtít dozvědět se více nebo se přihlásit? Zanechte své telefonní číslo a zavoláme vám zpět.

Proč motory 1.8 TSI a 2.0 TFSI spotřebují tolik oleje?

1. Konstrukce pístního kroužku Faktem je, že na motory CDA CDAB CDAA CDH CDN byly nainstalovány následující velikosti kroužků:

1,0 mm
1,2 mm
Nižší komprese
1,2 mm
1,5 mm
Škrabka na olej
1,5 mm
2,0 mm

Vypouštění odstraněného oleje ze stěn válců přes staré kroužky je obtížné nejen kvůli výšce, ale také kvůli konstrukci odvodnění. Malé otvory se koksují a olej prostě nemá kam jít, takže jeho přebytek vyhoří v komoře válce. Upravené skruže mají zcela jiný systém odvodnění. Místo malých kulatých otvorů jsou vytvořeny štěrbiny. Lepší odvod oleje. Posunuli jsme se dál. A JE TO LEPŠÍ! Instalujeme kroužky vrstveného typu. Tři části stíracího kroužku oleje fungují nezávisle na sobě. Odstraňování oleje je 10x lepší!

 • Tepané železo (tuningu motoru se nebojí, výkon spalovacího motoru snadno zvýšíte)
 • Kolbenschmidt (vysoká kvalita, i když vyvinuli první verzi pro VAG)
 • Starkmeister (centrála je v Německu, ale výroba je bohužel v Číně)
 • Dominantní (čistá Čína, myslete sami, rozhodněte se sami. Mít či nemít)
 • Původní (stejný KS, ale bolestně drahý, i když bez ojnic)
 1. Injektor
 2. Tlakový redukční ventil
Zajímavé:
Jak nainstalovat SD kartu do Škoda Rapid.
Předpisy Standardní řídicí jednotky Standardní nové Vylepšené nové
1.6 — 1.9 bar 0.8 — 0.9 bar 1.5 — 1.6 bar 1.9 — 2.0 bar

Rádi bychom poznamenali, že použité (použité) vstřikovače mají nízký počet najetých kilometrů, pouze 67000 0,7 km. Z toho vyplývá, že pružina, která je umístěna v samotném ventilu, se poměrně rychle prověsí o 1.9 baru. Závěr: Instalujeme pístovou chladicí trysku s otvíracím momentem 2.0 — XNUMX bar, čímž snížíme zatížení stíracích kroužků oleje a snížíme přívod oleje ke stěnám válců bez kontroly. Pokud jde o chlazení pístů, rádi bychom poznamenali, že když sešlápnete plynový pedál, tlak v olejovém systému stoupne a vstřikovače se odpovídajícím způsobem otevřou. Odstraníme tak třetí příčinu popálení olejem. A zvýšená spotřeba vás navždy opustí!

4. Opotřebení válce, oděrky, elipsa a) Tyrani. Každý ví, že se stěnami bloku válců „nejdou“ písty, ale pístní kroužky. Jak tedy vzniká ložisko ropy s „hlubokými“ důsledky? Těmito hlubokými následky jsou oděrky na stěnách bloku válců. K zadření dochází, protože se stírací kroužky oleje zakoksují a píst se začne otírat o válec. Nejdříve v okamžiku řazení, pak níž a níž. Vznikají svislé rýhy, kterými začne unikat ještě více oleje. Kroužky nejsou schopny odstranit tento olej z prohlubní těchto oděrek.
b) Elipsa Může se tvořit i v místě posunutí pístu, nebo prostě časem. Mnoho lidí píše, že to není běžný jev! Záleží na tom, co se považuje za časté. V roce 2016 jsme u 1.8 motorů vyřadili olejový hořák 127 TSI. Z toho 25 má vyvrtané válce, aby odpovídaly opravné velikosti pístů. Když se vás mechanik zeptá: «Je ve válcích elipsa?» odpovídá: «Neexistují žádné oděrky, což znamená, že válce jsou vyrovnané.» pak vezmi motor do rukou a UTEČI PŘED TAKOVÝM ZÁMÁREM. Zapomeňte na tento autoservis navždy, pokud nechcete spadnout do tohoto 20% rizika. Před opravou je bezpodmínečně nutné změřit válce na elipsu. Je správné měřit alespoň ve třech bodech na jednom válci, podél a napříč motoru.
c) Nuda. Pokud jste stále museli vyvrtat válec, abyste vyřešili problém se spotřebou oleje, pak je to v pořádku! To je důvod, proč existují opravné velikosti pro písty. Nejdůležitější je vybrat správnou firmu na vyvrtávání a honování blokových válců. Honování je navrženo tak, aby zadržovalo částice oleje na stěnách válců. Více informací o technologii honování lze nalézt na internetu. Důležité: správný úhel značek vůči sobě, jejich hloubka, struktura. Pokud je jedna ze tří sad kamenů na honovacím stroji velmi opotřebovaná a vedení společnosti kameny nemění, aby ušetřilo, vězte, že NA VÁS ŠETŘÍ! Vždy se obraťte na profesionály!

Zajímavé:
Jak odstranit palubní desku Škody Octavia Tour.

Dekarbonizace motoru TSI. Stojí to za to?

 • Velká naděje majitelé vozů s motorem 1.8 TSI nebo 2,0 TFSI číhají hluboko v duši, navržených k ošetření motoru od spálenin olejem odkoksováním. Ale to se stává při 15000 XNUMX km. Motor žere litry oleje, takže dekarbonizace je bezmocná. Pomůže to lidem s vysokým počtem najetých kilometrů? Pojďme na to přijít.
 • Minimální sada pro odkoksování. Pro maximalizaci efektu celého procesu je nutné:
 1. Vyčistíme písty zespodu: Naplníme měkkým mytím, které necháme dlouho běžet v motoru. Jezdíme s tím až 200 km.
 2. Potom použijeme dekarbonizátor z válce Shumma, podle našeho názoru nejlepší možnost.
 3. Třetí fáze: odstraňte karbonové usazeniny a strusku přes horní část pístu, naplňte tekutý Lavr, postupujte podle pokynů. Pamatujte, že musíte kliknout na klikový hřídel.
 4. Díváme se skrz písty skrz otvory pro svíčky, jestli jsou všechny písty čisté, to znamená dobře. Když zůstane jeden nebo dva špinavé písty, přidejte další Shumma z válce.
 5. Protože se v pánvi nahromadily všechny nečistoty a neznámé látky, vypustíme ji a na 20 minut doléváme proplachovací olej. Postupujeme podle návodu. Vypusťte.
 6. Naplňte motorový olej a nainstalujte nový olejový filtr.
 • ZÁVĚR: Tento postup nemá smysl provádět. S největší pravděpodobností se najdou lidé, kteří řeknou: „Toto píšete proto, abyste vyděsili zákazníky a zahnali je do oprav.“ Spěcháme poznamenat, že pro mnoho autoservisů je výhodné provádět další práce, prodávat související materiály a náhradní díly a jednoduše vydělávat peníze od nuly. Nezaručuji však žádné výsledky!

Jak odstranit únik oleje 1.8 TSI, 2.0 TFSI

Motory řady 1.8 TSI a 2.0 TFSI jsou proslulé vysokou spotřebou oleje. Příčinou problému je chyba výrobce. Motory s velkým apetitem oleje byly vyráběny v letech 2008 až 2011 a byly instalovány na následujících vozech:

 • Volkswagen Passat B6, B7, CC.
 • Audi TT, A3, A4, Q5.
 • Škoda Octavia, Yeti, Superb.

Příčiny a způsoby eliminace olejových popálenin

Spalování oleje u 1.8 TSI a 2.0 TSI vzniká díky konstrukčním prvkům, podívejme se blíže na každý z nich.

Velikost pístního kroužku

Příčina úniku oleje TSI spočívá v nesprávné velikosti pístních kroužků: výška horního kompresního kroužku je 1, spodního 1,2, stírací kroužek oleje pouze 1,5 milimetru. Malé otvory znesnadňují vypouštění oleje, jehož přebytek hoří v komoře válce.

Ukázka pístu pro motory 1.8 TSI, 2.0 TFSI

Můžete eliminovat olejový hořák 1.8 TSI za cenu, která příjemně překvapí každého majitele vozu instalací upravených kroužků. V takových prvcích jsou vyrobeny štěrbiny, což má pozitivní vliv na odvod oleje. Můžete také použít díly setového typu, u kterých všechny části stíracího kroužku oleje fungují odděleně od sebe. Toto řešení několikrát zlepší odvod oleje.

Konstrukční vlastnosti pístů

Písty jsou určeny pro kroužky, a proto mají nedostatečné výšky drážek. V důsledku toho se prvky rychle koksují a přestávají fungovat. Problémy začínají i u vozů s nízkým počtem najetých kilometrů. Majitel vozu by neměl píst vrtat sám, protože to může vést k poškození vozu a nákladným opravám.

Příklad koksovaného pístu

Jak odstranit únik oleje TSI? Stačí nainstalovat nové písty s výškou drážky odpovídající normálním kroužkům. To může být:

 • Kované písty zvyšující výkon motoru.
 • Spolehlivé produkty německé značky Kolbenschmidt.
 • Vysoce kvalitní písty z Německa Starkmeister.
 • Originální modely, jejichž jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Uspořádání pístů u motorů 1.8 TSI, 2.0 TFSI

Konstrukce trysek pro přívod oleje

Olejové trysky ochlazují olej jeho přiváděním do koruny pístu. Přetlakový ventil se podle předpisů otevírá při tlaku v rozmezí 1,6 až 1,9 bar. Skutečná hodnota otevření ventilu pro použité vstřikovače je menší než 1 bar. Najeto může mít vůz i méně než 70 000 kilometrů. Pokles tlaku je způsoben prověšením pružiny instalované v redukčním ventilu.

Jak vypadá tryska přívodu oleje 1.8 TSI, 2.0 TFSI

Vylepšené nové vstřikovače pracují v rozsahu 1,9 — 2 bar, výrazně snižují zatížení stíracích kroužků oleje, snižují nekontrolovaný přísun oleje ke stěnám válců při provozu součásti. Dalším pozitivním aspektem instalace těchto prvků je, že při stlačení plynu se tlak zvýší, v důsledku čehož se vstřikovače otevřou. Výsledkem je výrazné snížení spotřeby oleje.

Opotřebení prvků

Když se stírací kroužky s nízkým obsahem oleje koksují, dochází ke tření mezi pístem a válcem. V důsledku toho dochází k vertikálnímu oděru, což vede k velkým ztrátám oleje. Kroužky nezvládají odstraňování tekutiny z prohlubní, což způsobuje olejové popáleniny.

Docela vzácným, ale stále se vyskytujícím jevem je pohyb prstenců v elipse místo pravidelné kružnice. Abyste se ujistili, že neexistuje žádný problém, musíte válce změřit a to ve 3 bodech. Tvar se může měnit nejen opotřebením, ale také působením vysokých teplot a zplodin hoření. Elipsa vede k tomu, že kroužky již nedoléhají těsně ke stěnám, je narušena komprese v motoru a vzniká problém s únikem oleje. Pokud se opravy neprovedou, kroužky poškodí válec a motor jednoduše selže.

Deformaci tvaru válce nelze opravit instalací nového pístu, protože bude mít správnou kruhovou geometrii. V tomto případě, abyste odstranili únik oleje z 2.0 TSI a 1.8 TSI, budete muset vyvrtat bloky válců.

Příklad vrtání válců pro motory 1.8 TSI, 2.0 TFSI

Postup by měl být proveden po povinných měřeních, která určí stupeň opotřebení. Opravy se provádějí, pokud se původní rozměry v horním bodě pístního kroužku změnily o 0,05 milimetru nebo více. Vrtání bude také nutné, pokud se šířka v místě kontaktu pláště pístu a stěny válce zvětšila nebo zmenšila o 0,03 milimetru. Postup pomůže obnovit správný tvar válců, což vyřeší problém s vysokou spotřebou oleje.

Abyste dosáhli optimálních výsledků, nenuďte se. Doporučujeme vyhledat pomoc od profesionálů, kteří úspěšně provedli mnoho podobných zákroků. Opravny používají speciální vysoce přesné zařízení, které umožňuje chybu menší než 0,01 milimetru. Řemeslníci také vědí, jak důležité je udržovat pracovní plochy čisté, protože to určuje dobu, kterou zabere broušení dílů. Chcete-li tuto službu používat, klikněte na tlačítko níže.

Oblíbené tagy v článcích

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»