ŠkodaŠkoda FabiaŠkoda OctaviaVolkswagen passat

Proč palivové čerpadlo po vypnutí motoru bzučí?

Volkswagen Passat CC (2010). Proč hučí palivové čerpadlo?

Elektrické palivové čerpadlo u automobilů se vstřikovačem je ponorné palivové čerpadlo, které je instalováno přímo v plynové nádrži. Konstrukčně je takové čerpadlo elektromechanické zařízení, které odebírá palivo z nádrže a dodává jej do motoru. Úkolem palivového čerpadla (BN) je čerpat palivo do palivového potrubí. Díky tomu se v palivové liště vytvoří potřebný tlak pro následné vstřikování benzínu pomocí vstřikovacích trysek.

Seznam běžných poruch obsahuje následující:

— palivové čerpadlo hučí/píská;
— palivové čerpadlo je velmi horké;
— palivové čerpadlo se nevypne;

Podívejme se na hlavní důvody, proč k těmto problémům dochází, a také zvažte dostupné způsoby, jak sami zkontrolovat palivové čerpadlo.

Palivové čerpadlo píská a hučí

Začněme tím, že správný chod palivového čerpadla zahrnuje určitý hluk nebo jemné hučení po otočení klíčku zapalování. Jinými slovy, palivové čerpadlo hučí, zatímco vytváří provozní tlak v potrubí. Tento proces trvá 2-3 sekundy, po kterých řidič uslyší lehké cvaknutí. Toto cvaknutí způsobuje relé palivového čerpadla.

Všimněte si, že mnoho řidičů automobilů s najetými kilometry 100 tisíc km nebo více. a další si všimněte mírně zvýšené hladiny hluku z palivového čerpadla. Palivové čerpadlo může hučet nebo pískat hlasitěji, když otočíte klíčkem zapalování. Odpadají přitom problémy se startováním motoru, spotřebou paliva a plynulými reakcemi na sešlápnutí plynového pedálu za jízdy. Auto prakticky neztrácí dynamiku, což vám umožňuje ujet s hučící benzínovou pumpou desítky tisíc kilometrů.

V případě takových problémů s čerpadlem je vhodné provést diagnostiku, protože stálý provoz se zvýšenou zátěží způsobuje přehřívání palivového čerpadla a snižuje jeho životnost. Neměli byste však okamžitě měnit čerpadlo, aniž byste to zkontrolovali. Výměna sítka palivového čerpadla a palivového filtru, stejně jako čištění vstřikovačů, v mnoha případech umožňuje zbavit se hluku.
Silnější nebo progresivní pískání a hučení palivového čerpadla je důvodem k okamžitému zjištění a odstranění poruchy, která obnáší kontrolu funkčnosti jednotlivých prvků energetické soustavy motoru. V tomto případě se zvýšená hladina hluku palivového čerpadla obvykle vyskytuje z následujících důvodů:

špinavý palivový filtr a sítko palivového čerpadla;
palivové potrubí je ucpané;
motor palivového čerpadla selže;
vstřikovače paliva jsou ucpané;
regulátor tlaku v rozdělovači paliva je vadný;

Tyto poruchy jsou také často doprovázeny špatným startováním motoru, nestabilním chodem spalovacího motoru (motorové troity) na volnoběh a při zatížení. Docházelo k trhání, propadům a zpožděním v reakci motoru na sešlápnutí plynového pedálu. V takové situaci se auto stává obtížně ovladatelným a dokonce nebezpečným, protože při pokusu o předjíždění můžete náhle zastavit nebo se dostat do nouzové situace.

Palivové čerpadlo je velmi hlučné: odstraňování závad

Ve většině případů dochází ke zvýšení hladiny hluku v důsledku zvyšujícího se zatížení plynového čerpadla, které se stává obtížnějším čerpat požadované množství paliva. Méně časté je přehřátí nebo porucha samotného čerpadla.

V počáteční fázi je třeba chápat, že pokud plynové čerpadlo vydává zvuk (i když se liší od normálního), je do zařízení dodáváno napájení a čerpadlo samo reaguje na dodávku elektřiny. Na základě toho lze problém rychleji lokalizovat. Před diagnostikou se doporučuje vyměnit palivový filtr, aby se vyloučila možnost poklesu průchodnosti v této oblasti.

Chcete-li začít s kontrolou palivového čerpadla, musíte změřit tlak paliva v rozdělovači paliva pomocí tlakoměru. Za průměrný tlak se považuje 3 atmosféry. Tato metoda umožňuje přesně posoudit výkon palivového čerpadla.
Existuje také jednoduché řešení, které vám umožní rychle zkontrolovat stav vašeho zařízení. Metoda zahrnuje odstranění vratné hadice a její vložení do samostatné nádoby vhodné pro nalévání benzínu. Dále je třeba změřit, kolik paliva je vypuštěno zpět do nádrže. Normou pro mnoho plynových čerpadel je minimální hodnota 1.5 litru za minutu nebo více. Za nevýhodu takových měření lze považovat velmi přibližné odečty, které neumožňují získat přesná data.

Pokud kontrola ukáže, že čerpadlo nevytváří požadovaný tlak nebo neustále pracuje na jeho udržení, musíte vyměnit nebo vyčistit sítko palivového čerpadla. K tomu budete muset demontovat palivové čerpadlo, které se obvykle nachází v zadní části vozu pod sedadlem. Vezměte prosím na vědomí, že u automobilů, které se používají po dlouhou dobu, je nutné souběžně s výměnou sítě umýt samotnou plynovou nádrž. Nečistoty a usazeniny totiž nový filtr rychle poškodí.

Po výměně nebo vyčištění filtru čerpadla byste měli také zkontrolovat regulátor tlaku v rozdělovači paliva a vyčistit vstřikovací trysky. Ve většině případů lze těmito postupy snížit hladinu hluku nebo téměř úplně odstranit pískání a hučení palivového čerpadla. Pokud čerpadlo i nadále vydává hluk, je vysoká pravděpodobnost, že bude potřeba vyměnit motor čerpadla.

Výměna motoru palivového čerpadla

Důvodem výměny motoru modulu palivového čerpadla je nízký tlak benzínu nebo náhlé změny tlaku, které zaznamenává manometr během diagnostického procesu. Také hrozící porucha motoru je indikována tím, že palivové čerpadlo hučí nebo píská.

V tomto případě je často možné neměnit sestavu čerpadla, což ušetří peníze. Zařízení musí být vyjmuto (podobně jako při čištění nebo výměně síťového filtru), poté je demontováno. Samotný motor je vyměněn a lze jej zakoupit samostatně. Pouzdro a snímač hladiny paliva lze ponechat ze starého palivového čerpadla. Současně se doporučuje vyměnit těsnění plynového čerpadla a další pryžová těsnění, která nejsou určena k opětovné instalaci po odstranění, to znamená, že jsou jednorázová.

Palivové čerpadlo se nevypíná a přehřívá se

Jednou z běžných poruch je, že po otočení klíčku zapalování se palivové čerpadlo nevypne, to znamená, že neustále hučí. V seznamu hlavních důvodů autoelektrikáři zdůrazňují:

spálení (přilepení) kontaktů řízeného obvodu relé palivového čerpadla;
zkrat v elektrickém vedení k čerpadlu;
Méně často dochází k poruše ECU nebo snímače tlaku na čerpadle (která závisí na zařízení pro tlak paliva konkrétního vozidla), což také nutí palivové čerpadlo pracovat neustále. Dalším důvodem mohou být vstřikovače, které se „nalévají“, což neumožňuje čerpadlu vytvořit tlak v kolejnici a nastartovat motor. Můžete zkontrolovat stav zapalovacích svíček. Pokud jsou zapalovací svíčky zaplavené, měli byste zkontrolovat řetěz vstřikovače, zda není zlomený.

Kontrola relé palivového čerpadla je poměrně jednoduchá. Pracovní prvek v pracovním systému cvakne po 3-5 sekundách. po zapnutí zapalování, po kterém se čerpadlo vypne. Pokud relé nezacvakne nebo se ozve cvaknutí, ale čerpadlo se nevypne, musíte relé odstranit. Zastavení čerpadla bude indikovat, že zadané relé selhalo. Můžete také vyjmout relé a lehce na něj poklepat a současně vyjmout svorku z baterie. Tato metoda často řeší problém zaseknutého relé palivového čerpadla.
Nyní pár slov o přehřívání čerpadla. Pokud se palivové čerpadlo na vstřikovači přehřívá, projevuje se to poklesem jeho výkonu a nestabilním chodem motoru. Samotné elektrické palivové čerpadlo je ponorné, to znamená, že je umístěno v palivové nádrži přímo v benzínu. Toto uspořádání umožňuje zařízení účinně se ochlazovat v palivu. Nízká hladina paliva pod 1/4 nádrže při aktivním provozu vozidla při vysokých venkovních teplotách může způsobit takové přehřátí.

Palivové čerpadlo vydává hlasitý zvuk Palivové čerpadlo vydává hlasitý skřípavý zvuk

Palivové nádrže bylo méně než polovina, palivové čerpadlo v nádrži hlasitě zapípalo. Pročetl jsem fórum, získal odvahu a nápady. Vytáhl jsem ho z nádrže a prozkoumal. Obě síťky nejsou chirurgicky sterilní, ale zdá se mi, že nejsou moc špinavé Foto 1.

Začal jsem hledat dál a objevil jsem promáčknutý (skřípnutý) gumový kroužek, druhý shora na fotografii 2.

Samotný prsten je vadný na fotografii 3.

Může to být viník abnormálního chodu čerpadla, skřípání, mám ho vyměnit? Proč? Nebo to není důvod kopat dál? Nebo je čerpadlo úplně poškozené a je potřeba ho vyměnit? Poraďte prosím něco.

alex zav

Člen

Vzkazy 15 Reakce 1 Město Kaluga region Auto VW LT-35 2,4 DW 1986

prsten nemůže vytvářet šum. Vzhled cizího hluku a vibrací z palivového čerpadla obvykle naznačuje jeho zánik. Pokud je to možné, změřte tlak vytvářený čerpadlem. A jelikož při pohybu nebo při akceleraci cuká, popřemýšlejte o jeho výměně.

VW Passat 1,8 RP 1988 — prodáno
VW Passat 1,8 ABS 1993 — prodáno
VW Golf 2 1,6 1990

paravozz

Člen

Zprávy 14 Reakce 1 City Estonia, Tartu Car VW Passat Variant B4 2.0, automatická převodovka 1994

Chápu tedy, že prsten není třeba měnit? Šel jsem nakupovat a nic vhodného jsem nenašel. Originál pouze spolu se sestavou čerpadla. Co je příčinou zvýšeného hluku obecně? Opotřebované díly čerpadla? Není možné to opravit? Při jízdě a zrychlování zatím necuká a přibližně 5-10 minut po začátku cesty začíná skřípat. Ďábel ví. Co bych měl dělat?

Shadov

Nesuďte tvrdě: už jsem toho hodně zapomněl. ))

Vzkazy 1 931 Reakce 283 Město Moskva Auto VW Pointer 1.8 2005 — byl. Zůstal jsem ve VW-Pointer Club. Škoda Fabia FL 1.6 manuální převodovka Elegans 2010

pokud to dělá více hluku než obvykle, pak je to Začátek konce, která může, ale nemusí nastat velmi rychle.
S takovými značkami bych si troufl jezdit jen kolem garáže nebo domu)
——
Na měření tlaku je již pozdě (pokud čerpadlo nevložíte zpět), ale je dokonce nutné jej dále rozebírat. Možná ano bude plavat nahoru)

Po těžké, krátké nemoci, Shadov (Sergei Larin) opustil tento svět 1. listopadu 2011. Pohřben ve vesnici. Aksinino.
Pane, udělej mě tak, jak mě vidí můj pes!

alex zav

Člen

Vzkazy 15 Reakce 1 Město Kaluga region Auto VW LT-35 2,4 DW 1986

Jednou jsem to ze zvědavosti rozebral a rozpadlo se oběžné kolo a opotřeboval se sběrač. Není co sázet. Šel jsem do obchodu pro nový.

VW Passat 1,8 RP 1988 — prodáno
VW Passat 1,8 ABS 1993 — prodáno
VW Golf 2 1,6 1990

paravozz

Člen

Zprávy 14 Reakce 1 City Estonia, Tartu Car VW Passat Variant B4 2.0, automatická převodovka 1994

A o prstenu jsem taky pochyboval, že za to může. Auto mám už 8 let, předtím bylo v Německu a málokdo si kdy pohrál s palivovým čerpadlem. Prsten byl tedy v továrně instalován křivě (uchycen). A vše fungovalo dobře. Buzz se objevil poměrně nedávno.

Teoretik

Hlavní poradce

Vzkazy 168 Reakce 10 City Karelia Auto Škoda Octavia, 1.6 AKL, 2002
paravozz napsal:

A o prstenu jsem taky pochyboval, že za to může. Auto mám už 8 let, předtím bylo v Německu a málokdo si kdy pohrál s palivovým čerpadlem. Prsten byl tedy v továrně instalován křivě (uchycen). A vše fungovalo dobře. Buzz se objevil poměrně nedávno.

16 let stará pumpa?! Asi je čas.

vovan2

Všechny mé myšlenky o PASSAT

Zprávy 417 Reakce 12 Město Žádné
O víkendu jsem měnil zanesený palivový filtr a čerpadlo se uklidnilo.
Bílý PASSAT VR6 92 Oblast ohně Bui

Shadov

Nesuďte tvrdě: už jsem toho hodně zapomněl. ))

Vzkazy 1 931 Reakce 283 Město Moskva Auto VW Pointer 1.8 2005 — byl. Zůstal jsem ve VW-Pointer Club. Škoda Fabia FL 1.6 manuální převodovka Elegans 2010

vovan2 napsal:
O víkendu jsem měnil zanesený palivový filtr a čerpadlo se uklidnilo.

Dobře, příteli, přišel jsi

Po těžké, krátké nemoci, Shadov (Sergei Larin) opustil tento svět 1. listopadu 2011. Pohřben ve vesnici. Aksinino.
Pane, udělej mě tak, jak mě vidí můj pes!

vovan2

Všechny mé myšlenky o PASSAT

Zprávy 417 Reakce 12 Město Žádné
Dobře, příteli, přišel jsi

HZ. 27tis km.
Bílý PASSAT VR6 92 Oblast ohně Bui

Shadov

Nesuďte tvrdě: už jsem toho hodně zapomněl. ))

Vzkazy 1 931 Reakce 283 Město Moskva Auto VW Pointer 1.8 2005 — byl. Zůstal jsem ve VW-Pointer Club. Škoda Fabia FL 1.6 manuální převodovka Elegans 2010

vovan2 napsal:
HZ. 27tis km.

znamená změnit sloupec)

Po těžké, krátké nemoci, Shadov (Sergei Larin) opustil tento svět 1. listopadu 2011. Pohřben ve vesnici. Aksinino.
Pane, udělej mě tak, jak mě vidí můj pes!

paravozz

Člen

Zprávy 14 Reakce 1 City Estonia, Tartu Car VW Passat Variant B4 2.0, automatická převodovka 1994

Takže, abych dokončil téma, hlásím: rozhodl jsem se nebát a nehrát v klubu „Skillful Hands“. Koupil jsem si nové čerpadlo.

Emisní cena je 60 eur. Dát. Vše OK! Vše funguje bez hluku a prachu. Napadlo mě však, zda peníze nebyly dány zbytečně. Rozebral jsem to až na šrouby. Vše čisté, bez opotřebení, kartáčky by vydržely dalších 5 let. Zkrátka jsem našel důvod, třeba se to někomu bude hodit, jako poznámka. Došlo k poškození (prasknutí) nosného pouzdra pro osu rotoru na straně kartáče.

Když jsem se pokusil díl vytáhnout a podrobněji prostudovat důvod, úplně se rozpadl.

Cítil jsem se lépe, zejména v duši, protože takovou poruchu bych ve svých vlastních provizorních podmínkách stěží sám opravil.

Zajímavé:
Co je lepší: Škoda Octavia nebo Ford Focus.
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»