Toyota yaris

Jak nainstalovat řemen alternátoru na Toyota Yaris 1.3 l

Tato fotoreportáž ukazuje, jak se vyměňuje řemen alternátoru u Toyoty Yaris 3 z roku 2015 s motorem 1.5 1NZ-FE a klimatizací. Poslední, poměrně důležité upřesnění, protože záleží na tom, zda je vhodný ten či onen hnací řemen. To může také záviset na konfiguraci a roku výroby vozu, proto byste při výběru pásu měli vzít v úvahu všechny tyto nuance.

Kdy vyměnit a jaký řemen nainstalovat na Yaris 3

Hnací řemen se doporučuje kontrolovat každých 20,000 XNUMX km nebo každý druhý servis. Řemen alternátoru by měl být vyměněn, pokud jsou na něm praskliny, oděrky nebo delaminace.

Pro Toyotu Yaris 3 s motorem 1.5 a klimatizací je instalován originální řemen Toyota 90916-02705. Fungovat budou i Gates K040476, Dayco 5040478 nebo Bando 4PK1210.

Jak vyměnit řemen alternátoru Yaris 3

Samotný postup není příliš složitý. K výměně budete potřebovat nástrčné klíče 12 a 14 nebo stejné nástrčné klíče s ráčnou.

Nejprve musíte povolit horní (12) a spodní (14) šroub generátoru. Pak posuňte generátor dopředu, směrem k zadní části motorového prostoru, povolte napnutí řemene. Horní šroub generátoru se bude v držáku otáčet směrem dolů. Po uvolnění napnutí hnacího řemene tímto způsobem jej lze sejmout z řemenic.

Pokud starý pás nemá praskliny nebo známky delaminace, můžete jej nosit s sebou v kufru jako náhradní pro případ, že by nový pás náhle selhal.

Nový hnací řemen se instaluje žebrovanou stranou dolů. Mělo by se nosit počínaje řemenicí klikového hřídele, potom řemenice klimatizace, procházející pod řemenicí čerpadla a končící řemenicí generátoru.

Zajímavé:
Kde je číslo vína Toyota Yaris 2008.

Pomocí klíče na kola jako páky mezi blokem válců a generátorem nastavte správné napnutí řemene a utáhněte horní šroub generátoru. Spodní by měl být také utažen, ale zatím ne moc.

Napnutí řemenu alternátoru musí být takové, aby nemohlo dojít k jeho přetočení více ani méně než přibližně 90 stupňů v nejdelší části pásu — mezi klikovým hřídelem a řemenicemi generátoru.

Pokud se pás otáčí o více než 90 stupňů, znamená to, že je příliš volný, pokud pás nelze otočit o 90 stupňů, znamená to, že je příliš napnutý.

Po seřízení napnutí utáhněte šrouby a nastartujte motor. Pak pozorně poslouchejte a pokud se objeví nějaké cizí zvuky — ostré pištění nebo pískání — Okamžitě vypněte motor. Pískavý zvuk signalizuje, že je řemen příliš napnutý a neotáčí se na kladkách, zatímco pískavý zvuk signalizuje, že je řemen příliš volný a prokluzuje.

Toyota Yaris 2015 s motorem 1NZ-FE 1.5.

Jak nainstalovat řemen alternátoru na Toyota Yaris 1.3 l

Model: Toyota Yaris Xp90 — Roky 2005-2011
Část: Klínový řemen
vykořisťování: Jak vyměnit řemen alternátoru na Toyota Yaris.

Dnešní průvodce nám ukáže základní kroky potřebné k demontáži a výměně řemenu alternátoru nebo klínového řemene na Toyotě Yaris. Nejprve otevřeme kapotu našeho auta a začneme povolovat šrouby generátoru a kompresoru klimatizace; Chcete-li to provést, musíte zvednout auto a sejmout pravé přední kolo a blatník, jak je znázorněno na videu. Poté nainstalujte nový řemen a vložte jej správným směrem; Vše zajistíme tak, aby byl pás napnutý, podle videonávodu až do konce!

Publikováno 2. června 2023 by Scegli Auto

Seřízení ruční brzdy na Ford Ecosport

Nejprve odstraňte plastový profil na základně řadicí páky. Chcete-li to provést, mírně roztáhněte boční okraje a opatrně jej zvedněte, aby se uvolnil. Nemusíte ji úplně sundávat, stačí ji posouvat dopředu, abyste se o ni nemuseli starat. Nyní sejměte plastovou středovou konzolu kolem ruční brzdy, nejprve zezadu, abyste ji uvolnili, a zvedněte, dokud nebude páka brzdy volná. Také v tomto případě není nutné jej zcela vyjímat, ale pokud věnujete pozornost připojeným kabelům, lze jej uložit před sedadlo spolujezdce. V tomto okamžiku si všimneme, že na základně páky ruční brzdy vpředu najdeme matici. Působením na něj pomocí klíče 10 můžeme upravit brzdnou sílu, zvýšit ji otáčením matice ve směru hodinových ručiček nebo ji snížit otáčením proti směru hodinových ručiček. Po nastavení lze středovou konzolu upravit, nejprve lehkým zatlačením, aby se zajistila na místě, a poté pomocí základního profilu převodovky.

by Scegli Auto

další videa

 • Kde jsou umístěny pojistky Volvo FH?
  Publikováno 15. května 2024 Scegli Auto
 • Jak otevřít kapotu Volkswagen Polo
  Publikováno 12. května 2024 Scegli Auto
 • Jak nastavit čas a datum na Peugeot 3008
  Publikováno 12. května 2024 Scegli Auto
 • Jak otevřít sedlo Honda Sh 125, když je baterie nízká
  Publikováno 11. května 2024 Scegli Auto
 • Schéma pojistkové skříňky Volkswagen Crafter 2019
  Publikováno 11. května 2024 Scegli Auto
 • Jak resetuji systém start/stop Jeep Compass?
  Publikováno 11. května 2024 Scegli Auto
 • Jak nastavit čas na Citroen C3
  Publikováno 11. května 2024 Scegli Auto
 • Přiřazení pojistek pro Volkswagen Polo
  Publikováno 11. května 2024 Scegli Auto
 • Jak resetovat indikátor TPMS na Volkswagen Polo 2011
  Publikováno 9. května 2024 Scegli Auto
 • Jak vyměnit nádrž AdBlue na Peugeot 3008
  Publikováno 9. května 2024 Scegli Auto

Pro reklamu na webu pište na info@scegliauto.com

ScegliAuto nenese odpovědnost za nepřesnosti v záznamech. Chcete-li nahlásit jakékoli nepřesnosti nebo o vaší firmě (pokud firmu vlastníte), zašlete e-mail na adresu info@scegliauto.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»