Volkswagen passat

Jak vypadá mechanismus plynového uzávěru volkswagen passat?

Střední

Stalo se, že můj první příspěvek na Kadabře bude napsán o oblíbeném (pasát, provet) klapce plynové nádrže u nás všech.

Geneze problému:
Poprvé jsem se s tak závažným problémem setkal v sobotu večer s téměř nulovou nádrží. Od mytí auta uplynuly 2 týdny. Přijel jsem celý veselý a čekal, až na mě přijde řada na benzínce. Jezdím nahoru, táhnu a. Chápu, že mě čeká zábavné období 🙂

Vynechám popis toho, jak jsem kolem ní v jednu v noci pobíhal kousek od benzínky, sundával obal a cestou odlamoval nýty. Dobře, myslím, že ráno je moudřejší než večer, chci spát a trochu se napít + milovanou jsem si přivezl z firemní akce, ještě ji potřebuji zabavit 🙂

Malý FAQ a „nedělejte to“:
Ráno jsem se vrátil do kruté reality v podobě prázdné nádrže a pevně uzavřeného poklopu. Nastartoval jsem a jel do nejbližšího servisního střediska, japonského, kde je auto mého otce servisováno. Našel jsem známého jeho majitele (obsluha je Japonec a majitel jezdí Němec :)), říkám „nech se zahřát, hrana je jak má být, jsi moje poslední bašta naděje. “, samozřejmě ne tak domýšlivý, ale něco znělo blízko :). Na což režisér odpoví: „Žádný problém, pojďte dál“.

Auto rozmrzlo a my jsme ho zkusili otevřít — *zip*. Hmm, zvuk tam je, ale efekt je nulový. Začal jsem tahat za tento prut, současně jsem se otáčel různými směry, snažil jsem se ho zaháknout a v jednom okamžiku jsem zaslechl ten blažený zvuk otevírání poklopu. V hlavě mi zazněla fanfára.

Radost byla krátkodobá. Ve snaze přijít na to, proč tah neodtlačí jazyk, rozebrali jsme vnitřní prostor, který obepíná krk, a vyndali právě tento tunel, ve kterém se tento plast pipka, který byl na základně rozbitý, a pak jsem si uvědomil své největší chyba: v prvních hodinách tancování kolem nádrže (po odstranění pláště) jsem se zdravým rozumem a střízlivou pamětí pokusil ručně zatáhnout za táhlo ovladače, a to samé plastové potrubí nevydržel můj tlak a praskl, takže jsem nechal v rukou akční tyč, kterou jsem v noci bezpečně nasadil na místo až do lepších časů (až do rána), naivní.

Zajímavé:
Jak odstranit strom passat.

Přímá oprava:
V Exist stojí tento zabloudil asi sekačku, což mě nemohlo netrápit. Odvážný majitel služby ale vymyslel rytířský tah — vzal jednoduchou dutou gumičku (něco jako gumička na infuze, každý si pamatuje :)) a opatrně ji natáhl na prasklou pecku (dopadlo asi jako gumová náplast), nevím, jak dlouho to vydrží, jen bych si přál, abych měl dost do léta a pak si to objednám.

Závěry:
Svým příspěvkem, kluci/holky, vás na to chci upozornit není třeba tahat tahpokud se poklop neotevře. Samozřejmě je šance, že se otevře, ale -20 přes palubu říkalo opak. Je lepší to zahřát fénem nebo zahřát auto v krabici (na parkovišti u nákupního centra) nebo zaklepat na poklop (existují případy, které pomáhají), ale neprotahovat obložení kufru v chladném počasí.
Často se také vyskytují případy, kdy bažení odskočí od servomotoru, což pro případ vyšší moci zajišťuje projekt. Stačí to nahodit dolů nahoru (na Passatu B6), po předchozí demontáži krytu.
Znalci radí po umytí a důkladném osušení samotného poklopu a otevřené dutiny ošetřit jazyk WD-40 (nebo ještě lépe silikonovým mazivem), ale ani to mě nezachránilo.
Doufám, že moje bláboly někdy někomu pomohou.

Doplňující informace:

karek (Passat Club):
1 — Plnicí poklop
2 — Instalační prvek
3 — Těsnění
4 — Tah pohonu
5 — Pohon
6 — Elektrický konektor
7 — Vypouštěcí hadice
8 — Šroub

Roztržená tyč ovladače.

Ovládací tyč s namontovaným samotným pohonem (~ 1 000 rublů).

Děkujeme za obrázky a za samotné informace (obrázek č.):
1. RÁM (B6club);
2. karek (Passat Club);
3. Marcel972 (Drive2).

Zvláštní poděkování patří majiteli služby JapanCars na Sovětské ulici.

UPD. V telefonu jsem našel fotku s rozebraným krytem. Zřejmě jsem fotil, když jsem to svítil 🙂

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»