Vw passat b5

Jak vyjmout palivový filtr na passat b5

Výměna palivového filtru pro Volkswagen Passat B5 z roku 1999 ukazuje tuto fotoreportáž. Palivový filtr můžete vyměnit sami; hlavním problémem je odstranění svorek na palivových hadicích. Před výměnou je nejlepší se ujistit, že máte po ruce spolehlivé řezačky drátu a zásobit se novými svorkami.

Kdy vyměnit a kde je umístěn palivový filtr Passat B5?

Mnoho řidičů se domnívá, že optimální četnost výměny palivového filtru je kolem 30,000 XNUMX km. Další známkou výměny je, když se motor „dusí“ a zhasíná při volnoběhu. V tomto případě je velmi pravděpodobné, že je palivový filtr ucpaný a čerpadlo nemůže čerpat palivo.

Palivový filtr je umístěn pod vozem na pravé straně. Nachází se v oblasti pravého zadního kola. Často je přístup k filtru blokován ochranným panelem.

Jak vyměnit palivový filtr Passat B5

Chcete-li vyměnit palivový filtr, umístěte auto na jámu nebo auto zvedněte. Poté odstraňte ochranu, která je připevněna ke dvěma šroubům a blokuje přístup k filtru.

Před vyjmutím palivového filtru se vyplatí odšroubovat víčko palivové nádrže, aby se uvolnil tlak v systému. Doporučuje se také vyjmout pojistku palivového čerpadla. Je umístěn v montážním bloku na pravé straně palubní desky.

Dále odšroubujte 2 šrouby zajišťující palivový filtr a sejměte montážní držák. Poté odpojte palivové hadice odstraněním jejich svorek. V čem pojede trochu paliva. Když si zapamatujete umístění šipky na filtru, můžete starý filtr odstranit.

Zajímavé:
Jak odstranit zámek kufru passat b5 kombi.

Nový filtr je instalován se šipkou ve směru toku paliva.

Instalace probíhá v opačném pořadí. Tento návod s fotografií ukazuje, jak vyměnit palivový filtr na Passat B5.

K výměně budete potřebovat nový palivový filtr. Můžete také vyměnit opotřebované přívodní/výtlačné hadice paliva a utáhnout je novými svorkami.

Palivový filtr je umístěn na pravé „straně spolujezdce“ poblíž zadního kola.

Abyste se dostali k filtru, možná budete muset odstranit ochranný štít odšroubováním několika šroubů.

Palivový filtr pro Passat B5.

Před vyjmutím filtru se vyplatí odšroubovat víčko palivové nádrže, aby palivo nevytékalo z hadic.

Doporučuje se také vyjmout pojistku palivového čerpadla. Je umístěn v bloku na konci panelu.

Při návratu pod vůz byste měli odšroubovat dva šrouby (10) držáku palivového filtru.

Poté si zapamatujte směr šipky na starém palivovém filtru (nový se instaluje stejným způsobem) a odpojte palivové hadice. Zároveň poteče trochu paliva.

Starý filtr odstraněn vedle nového.

Namontujte nový palivový filtr v opačném pořadí, utáhněte víčko palivové nádrže a vyměňte pojistku.

Výměna palivového filtru Volkswagen Passat B5

Výměna palivového filtru Volkswagen Passat B5

Komentáře: 0 22.01.2018 Výměna palivového filtru u Volkswagenu Passat B1999 z roku 5 není vůbec náročná, pokud máte po ruce potřebné nářadí a samozřejmě návod. Potřebujete nůžky na drát a klíče. Jediným problémem je odstranění svorek umístěných na palivových hadicích.

Pokud se spoléháte na zkušenosti řidičů, pak je nejlepší interval výměny filtru třicet tisíc kilometrů. Pokud je však s výměnou spojen příznak – motor se zastaví při volnoběhu, musíte jej předčasně změnit. Zřejmě je filtr prostě ucpaný a čerpadlo si nedokáže poradit s čerpáním paliva.

Filtr je bezpečně umístěn na pravé straně vozu. Přesněji řečeno oblast pravého zadního kola. Než se ale k filtru dostanete, bude potřeba demontovat i panel, za kterým je schovaný. Není žádným tajemstvím, že výběr filtrů je pestrý, dalo by se říci téměř neomezený. Někteří lidé radí koupit vysoce kvalitní originální filtry, zatímco jiní neváhají uchýlit se k analogům, ale samozřejmě existují dobré analogy. Jak vyměnit filtr? Měli byste pracovat v pozorovací díře nebo jako poslední možnost zvedněte auto, jak uznáte za vhodné. Poté odšroubujeme dva šrouby zajišťující ochranu. Poté odstraníme panel a uvidíme filtr. Ale nevyjímejte ho hned, je lepší, když víčko nádrže odšroubujete, pomůže to snížit tlak v systému. Nezapomeňte vyjmout pojistky palivového čerpadla. Hledejte jej v montážním bloku na pravé straně palubní desky. Nyní odšroubujeme šrouby zajišťující držák, který drží filtr. Odpojíme palivové hadice a vytáhneme svorky. Buďte opatrní, připravte si nádobu nebo hadr, během procedury může dojít k úniku paliva. Podívejte se, kam ukazuje šipka na filtru, zapamatujte si a vyjměte ji. Nový filtr se instaluje ve stejném směru. Nyní můžete nainstalovat filtr a začít opětovně sestavovat v opačném pořadí. Níže je podrobná fotoreportáž: 1. Vidíme zbrusu nový filtr. . Toto je jeho umístění, samozřejmě se neobejdete bez kontrolního otvoru. A tady je samotný palivový filtr. Odšroubujeme uzávěr nádrže, pomůže to zabránit silnému toku paliva z hadic. Palivové čerpadlo, respektive jeho pojistky, jsou vytažené. Podívejte se na jejich umístění na konci panelu. Toto je pojistka, kterou je třeba vytáhnout. Nyní se vrátíme do pracovní polohy (pod autem) a hledáme šrouby, které zajišťují držák filtru, a odšroubujeme je. Směr je vyznačen na filtru. Podívejte se, jak vypadají staré a nové filtry v porovnání.

Zajímavé:
Kde je umístěno relé palivového čerpadla pro volkswagen passat b5.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button