Volkswagen passat b6

Jak odstranit kryt vnitřní pojistkové skříňky Volkswagen passat b6

Passat B6 je vybaven pokročilou automatizací, elektronikou a základními provozními automatizačními systémy, aby uvolnil pozornost řidiče a soustředil veškeré jeho soustředění na silnici a řízení. Celý systém je umístěn na třech místech: kapota, interiér, blok motoru. Centralizace systému se sbíhá na ovládacím panelu řidiče vpravo od volantu. Na panelu se však nezobrazuje rozhraní a na digitální obrazovce se nezobrazuje stav prvků.

Umístění pojistkové skříňky

Aby bylo možné v reálném čase sledovat stav všech pojistkových systémů, je Passat B6 vyladěn a vybaven speciální řídicí jednotkou. Aby však bylo možné vzít v úvahu všechny systémy, není takový blok potřeba.

Důležité! Automatika je z nějakého důvodu skrytá, ale právě proto, aby se řidič neobtěžoval zbytečnými zbytečnými informacemi, ale užíval si řízení a pohodlí.

Podívejme se, kde jsou umístěny jednotky nouzového vypnutí, jak která pojistka funguje, za co je zodpovědná, na jaké další pojistky je připojena, co dělat v případě poruchy, když se nemůžete dostat do čerpací stanice standardním způsobem .

Pojistkový modul motorového prostoru

  1. Blok, který se nachází pod kapotou, je zodpovědný za základní akce vozu. To zahrnuje sledování provozu žárovek, které udržuje jejich teplotu v přijatelných mezích, informuje řidiče o přehřátí a případné výměně a provede nouzové vypnutí v případě havárie nebo pokud je těsnost jedné žárovky, celé jednotky, popř. kabeláž je přerušená.
  2. Následuje pojistka víka kufru. Dbá na to, aby bylo víko zavřené, neotevíralo se vlivem svévolných vibračních pohybů a také bylo po celou dobu pohybu pevně uzavřeno. Pojistka může pevně uzavřít kryt, pokud je poškozena integrita jeho kabeláže nebo kontakt základnové stanice.
  3. Následuje pojistka otevírání dveří, která zavře dveře, dokud se vůz úplně nezastaví. To se děje tak, aby řidič nevypadl na silnici a spolujezdec nemohl otevřít dveře.
  4. Další je pojistka záložního paliva. Pouze řidiči signalizuje, že v nádrži není dostatek paliva, a zobrazuje odpovídající informace na ovládacím panelu poblíž volantu.
  5. Nedostatečná nebo přehřátá chladicí kapalina Toto je další pojistka, která může naznačovat, že bez výměny kapaliny nebo nemrznoucí kapaliny nebude motor schopen pracovat při této teplotě po dlouhou dobu. Aby se zajistilo, že se auto nepřehřívá a všechny jeho baterie mohou vydržet dlouhou dobu, je taková pojistka instalována co nejblíže k mechanismu motoru.
  6. Pojistka generátoru může zapnout nebo vypnout generátor v případě zkratu, přetížení, přehřátí, poškození vnějšího pláště nebo kabeláže.
  7. Následuje pojistka řídicího systému motoru. Tato pojistka je potřebná k tomu, aby se řidič před nastartováním vozu mohl ujistit, že všechny systémy jsou v pořádku, přívod paliva a výfukové plyny jsou správně připojeny a vůz se může bez překážek rozjet. Jedná se o jeden z nejdůležitějších prvků, který vysílá signály z několika dalších pojistek do řídicí základny.
  8. Poté následuje pojistka otevřené kapoty. Stejně jako u víka zavazadlového prostoru tato pojistka zabraňuje otevření kapoty, když je vůz v pohybu. Řidič tak nemusí svévolně otevírat kapotu vysokou rychlostí, protože kvůli odporu větru se kapota může naklonit více, než je úhel sklonu, v důsledku čehož rozbije čelní sklo a zablokuje řidiči celý výhled.
  9. Další jsou pojistky zadního světla proti krádeži. Zhasnou, když je zapnutý alarm. Pokud takové pojistky nejsou, můžete toto světlo zvenku vypnout a auto pak bez problémů ukrást.
  10. Následuje hladina motorového oleje, to je pojistka, která určuje množství oleje potřebné k pokračování v jízdě danou rychlostí a další parametry. Tyto parametry jsou uměle vypočítávány automatickým systémem automobilu s malou tolerancí. Na funkčnost a aktuální stav této pojistky musíte být velmi opatrní, abyste předešli nehodě.
  11. Následuje pojistka sledování tlaku v pneumatikách. Neumožňuje měnit nebo snižovat tlak v pneumatikách, když je vozidlo v pohybu, nebo dokud není aktivován příslušný režim, který zahrnuje opravu vozidla nebo výměnu pneumatik. Pokud by tento bezpečnostní prvek nebyl přítomen, mohlo by dojít k vypuštění pneumatiky během jízdy, což by nevyhnutelně vedlo k nehodě.
  12. Následuje pojistka zámku převodovky. Tento systém vám brání přeřadit rychlostní stupně způsobem, který by způsobil nehodu nebo poškození jiných systémů vozidla.
  13. To je také jeden z klíčových parametrů, ze kterého jsou data přenášena na řídicí sběrnici.
  14. Poté přichází na řadu bezpečnostní režim. Tato pojistka neumožňuje rozepnutí bezpečnostních pásů a nastavení sedadla včetně dětského za jízdy. Můžete jej zapnout nebo vypnout podle potřeby, protože Passat B6 vyžaduje ruční konfiguraci tohoto parametru. Doporučuje se však ponechat jej ve standardní poloze, aby nerušil činnost ostatních pojistek.
  15. Za touto pojistkou je kontrolka denního svícení, která reguluje stav světlometů a hlásí na kontrolní displej informace o jejich stavu, teplotě a poškození.
  16. V tomto bloku je obsaženo ještě několik malých pojistek, a to indikátor víčka a otevřeného hrdla palivové nádrže a indikátor nedostatku kapaliny v nádržce ostřikovače. Tyto parametry také obsahují podmínky, které vám umožní otevřít palivovou nádrž, stejně jako upravit kapalinu do ostřikovačů Bez nich byste mohli tankovat auto za jízdy a také otřít sklo suchými stěrači, což by mohlo vést k poškození nebo poškození. škrábance
Zajímavé:
Jak restartovat passat b6.

Přečtěte si také Světlomety v Passatu B5

Přídavný pojistkový blok motoru

Blok, který se nachází v blízkosti motoru, není tak snadné rozebrat na jeho součásti. Faktem je, že jeho označení je dešifrováno pouze podle pokynů a mezinárodní nomenklatury. Taková data mají dělníci, profesionální mechanici, elektrikáři, automechanici.

Faktem je, že tato jednotka reguluje veškerou elektroniku, parametry napětí, elektrické obvody, pojistky na bateriích, obecně vše, co se týká proudové a elektrické součásti vozu.

Obyčejný člověk ani s návodem není schopen porozumět všem datům a parametrům, tím méně provádět diagnostiku sám bez použití profesionálního vybavení. Seřízení pojistek v motorovém prostoru doporučujeme svěřit profesionálům, jinak hrozí nebezpečí poškození vozu i vás. I pouhé odpojení baterie, při kterém nebyl dodržen postup pro odstranění krému, může mít za následek silný úraz elektrickým proudem nebo poškození baterie. Co se týče samotné pojistkové části motoru, frekvence takových situací roste úměrně s počtem pojistek a složitostí konstrukce vozidla.

Důležité! Mezi dostupné parametry, které může uživatel měnit v bloku motoru, patří GPS modul, automatické řízení řízení, parametry pro vypnutí displeje, ventilace, popelník a zapalovač cigaret, vnější a vnitřní akustika vozu a přídavné osvětlení.

Tyto moduly jsou zpravidla instalovány nahoře, takže uživatel bude přesně vědět, kde a co je třeba vypnout, aby nedošlo k poškození vozu, a ještě k tomu, aby jej opravil a vrátil plnou funkčnost. Jednoduché pravidlo: nedoporučuje se dotýkat se čehokoli, co bylo v autě původně nainstalováno. To by měli dělat profesionálové, kteří přesně vědí, k jakým důsledkům může operace s konkrétní jednotkou vést, a také vědí, jak předejít případné nehodě.

Pojistkový modul kabiny

Následuje vnitřní blok. Zde lze téměř vše opravit vlastníma rukama, protože odpovědnost dílů a složitost designu je na průměrné úrovni.

  1. K dispozici je deaktivace systému „autohold“, který odemyká všechny dveře a okna, ovladač sloupku řízení, který umožňuje jeho otočení i někdy, když vůz ještě nezrychlil, a kontrolka brzdových světel, která je zodpovědná. pro jejich normální fungování.
  2. Na řadu přichází pojistka brzdového pedálu, která určuje rychlost a intenzitu jeho chodu.
  3. Pojistka pro ovládání xenonu, ale i jiných světelných zdrojů, které regulují jejich výkon a dobu zbytkového svitu.
  4. K přívěsu je připojen snímač, který detekuje, zda je vozidlem tažen další náklad. Takový senzor hraje velmi důležitou roli, protože mu budou přizpůsobeny všechny ostatní parametry. Je celkem logické, že pokud auto táhne jiné, pak se jeho výkon bude lišit od normálu, protože hmotnost, kterou je nucen řídit, se bude rovnat jeho vlastní a někdy i více. To je také ovládací pojistka, která je připojena přímo na hlavní sběrnici.

Přečtěte si také Jak vyměnit kabinový filtr v Audi A4 B8

Mezi sekundární pojistky patří senzory displejů, akustiky, připojené nabíječky telefonů, indikátory náklonu sedadel, automatické GPS senzory, regulátory výkonu a také pojistky pro netovární systémy, které si instaloval sám uživatel. Je důležité pamatovat na to, že při instalaci systémů je třeba věnovat zvláštní pozornost jejich integraci s řídicí sběrnicí, aby na ni přímo přenášely své signály. Nedoporučuje se zapojovat takové senzory do série s přenosem dat do nativní automatizace, je lepší to obejít.

  1. Pokud jde o přídavnou jednotku, je zde generátor automobilu a pojistky, které regulují jeho provoz.
  2. Pohon elektrického posilovače řízení, který usnadňuje ovládání vozu v zatáčkách nebo ve vysokých rychlostech.
  3. Ovladač přídavného ventilátoru chladiče, který je zodpovědný za chlazení chladiče a udržování jeho normální teploty.
  4. Nechybí ani pojistka hydroelektrické jednotky systému, která pomáhá vozu cítit se jistěji na nerovném povrchu, tlumí nárazy při odskakování vozu na nerovnostech a ovlivňuje celkový komfort.
  5. Tuto jednotku lze opravit nebo diagnostikovat nezávisle, pokud máte po ruce multimetr s pokyny a schématem zapojení.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button