Obsah
- 1 Jak utáhnout ruční brzdu na Volkswagen Passat Jetta 6
- 2 Jak se projevuje porucha parkovací brzdy?
- 3 Jak zjistit, že ruční brzda nefunguje?
- 4 Z jakých důvodů nemusí ruční brzda fungovat?
- 5 Jak zjistit příčinu poruchy ruční brzdy?
- 6 Jak vyměnit lanka ruční brzdy?
- 7 Musím seřídit ruční brzdu?
- 8 Seřízení parkovací brzdy Volkswagen Jetta
- 9 Platební možnosti
- 10 Záruky
Jak utáhnout ruční brzdu na Volkswagen Passat Jetta 6
Neřeknu o všech značkách, ale VW má „bolest z ochranné známky“ – mrazivou ruční brzdu. A to nemluvíme o poruše, ale o nějakém konstrukčním přepočtu. Což se však později napravilo. Podívejme se na příklad:
Majitel JETTA 2011 kontaktoval jednu ze stanic sítě EuroAuto:
A stěžoval si na nedostatečný chod ruční brzdy. Ano, ano, přesně neadekvátní.
Jak se projevuje porucha parkovací brzdy?
Večer majitel auto v klidu zaparkoval, zatáhl ruční brzdu a zatáhl páku nahoru:
Páka se podle očekávání zvedla s odporem a cvaknutím západky. Ráno ale předstíral, že je v tom autě sám. To znamená, že jsem získal svobodu pohybu bez jakéhokoli odporu:
Auto mělo nějaký odpor, ale pohnulo se. A po krátké době páka znovu získala svou dřívější pružnost. S brzdami se nežertuje, proto auto skončilo pod diagnostikou.
Jak zjistit, že ruční brzda nefunguje?
Samotný fakt poruchy (s výjimkou páky vyžadující nezávislost) lze snadno určit:
Stačí roztočit kola. Pokud se rychle zastaví, nebo se dokonce nechce točit vůbec, je problém. Důvodů pro to však může být několik.
Z jakých důvodů nemusí ruční brzda fungovat?
K výčtu nepotřebujete mnoho prstů:
— vadná lanka ruční brzdy;
— zakysání destiček na držáku třmenu;
– problém s průvodci.
Jak zjistit příčinu poruchy ruční brzdy?
Obvykle, pokud je problém mechanický, je problém trvalý. Dočasný projev je ale velmi charakteristickým znakem zamrznutí vody v lankách ruční brzdy. Musíte se však o tom ujistit a je to docela jednoduché. Musíte se dostat ke třmenu a podívat se na polohu páky pohonu:
Způsob fungování ruční brzdy je následující: lanko táhne páku, která tlačí píst, čímž stlačuje destičky. Po sejmutí z ruční brzdy by se páčka na třmenu měla vrátit do původní polohy.
Tak se podívejme, jestli udělal toto:
Ano, páka se dotýká dorazu
Pokud se v tomto okamžiku kolo volně otáčí, pak nejsou žádné stížnosti na samotný třmen, podložky nebo vodítka. Nyní musíme zkontrolovat kabely. Chcete-li to provést, můžete pomocí páčky stisknout páku třmenu:
a odpojte kabel:
Zkontrolujte kabel pro volnost pohybu:
Snadno chodí?! Neméně zázrak 🙂 Ale má to vysvětlení. Pokračujeme v demontáži: kabel je připevněn ke třmenu pomocí dvou „antén“:
Zde je třeba je zkomprimovat:
A stáhněte si košili:
Nyní se musíte podívat pod gumový kryt:
Z fotky možná není patrné, že je uvnitř voda, ale dejte mi to za slovo: když byl kryt sundán, tekl odtud potok
Odkud se bere voda v košili? Základní: prochází horní částí gumové botky, podél samotného kabelu:
Ve skutečnosti k žádnému objevu nedochází, téma je staré, mnohokrát diskutované na různých specializovaných fórech. Existují vyznavači prevence, kteří vodu vysuší, nalijí silikonový tuk podél kabelu a botu upnou svorkou. Někdy to pomůže, někdy ne. Loterie. Zaručeného výsledku dosáhnete pouze výměnou kabelů za nové.
Jak vyměnit lanka ruční brzdy?
Část práce zespodu (odpojení od třmenu) je již hotová, zbývá pouze vyjmout kabely z dvojice svorek:
Poté se kabel zavede do vodítek:
Nejprve je ale musíte odpojit od páky ruční brzdy. A kvůli tomu se stěhujeme do salonu.
U většiny modelů VW pro přístup k montážnímu místu jednoduše vyjměte popelník (nebo držák nápojů) v zadní části loketní opěrky:
V mexickém smontovaném Jetta je ale všechno poněkud složitější. A abyste měli volný přístup ke kabelům, budete muset odstranit celou loketní opěrku, což je pracný a časově náročný proces. Je zde kratší zdvih, ale budete muset pracovat ve velmi omezeném prostoru. Nejprve musíte odstranit všechen svůj majetek z pod loketní opěrky, poté odstranit gumový (nebo pěnový) kryt a plastovou zátku:
Toto je obrázek, který se otevře:
V malém okénku můžete vidět spojovací bod mezi kabely a „vahadlem“ (kompenzační pákou):
Vzhledem k tomu, že kabely jsou již odpojeny od třmenu, není obtížné je odpojit od „vahadla“. Jen ne rukama. K tomu budete muset použít „prodlužovač prstů“:
Opět se vracíme pod auto. Ale netahej si tak rychle košili. Je šance, že vyjde spolu s průvodci, ale zatlačit to zpět bude cirkus. Doporučuji kombinovat úsilí s rotačními pohyby:
A teprve poté, co se ujistíte, že se košile otáčí, zatáhněte:
Co je první věc, kterou musíte udělat před instalací nových kabelů? Že jo! Porovnejte je se starými. Možné možnosti:
Pro Jetta jsou kabely z nějakého důvodu jedinečné a nemají žádné analogy od výrobců třetích stran:
A navzdory skutečnosti, že čísla jsou stejná jako na starých, existuje „práce na chybách“:
Jak vidíte, v této verzi je bota již stlačena svorkou
Před instalací nových kabelů je třeba vyčistit vodítka:
Nyní můžete vložit nové kabely:
Pomocí stejných „prodlužovacích nástavců“ připojte a vložte konce kabelů do „vahadla“:
Protáhněte kabel okem na třmenu:
Zatáhněte za páku a zasuňte konec kabelu do oka:
Připraveni? Připraveno! A pak vyvstává logická otázka:
Musím seřídit ruční brzdu?
U vozidel se zadními kotoučovými brzdami se parkovací brzda seřídí jednou a během provozu nejsou nutné žádné další manipulace. Často se však majitel vozu, který pociťuje ztrátu účinnosti brzd, nejprve snaží „zatáhnout ruční brzdu“. A to je chyba. Takže zkontrolujeme:
Na levém třmenu je páka zcela uvolněna a dotýká se dorazu (jehož roli hraje hlava šroubu). Ale vpravo.
Porucha. Musíme uvolnit napětí. V podmínkách omezeného prostoru je nejoptimálnějším nástrojem pro otáčení seřizovací matice tento klíč s ráčnou:
Matici odšroubováváme, dokud se páka pohonu na obou třmenech nedotkne dorazů.
A nezapomeňte: parkovací brzda může a dokonce by měla být používána neustále. A pokud to začne fungovat, je potřeba to opravit.
Technický Specialista EuroAuto.
Seřízení parkovací brzdy Volkswagen Jetta
Potřebujete seřídit parkovací brzdu na Volkswagen Jetta 5, 6? BRZDA SPB — kvalitní seřízení ruční brzdy Volkswagen Jetta v Petrohradě..
Co je parkovací brzda
Kromě své hlavní funkce – znehybnění vozu při dlouhém zastavení, může být použit jako nouzový systém v případě poruchy hlavního brzdového systému.
Je snadné zkontrolovat, zda je vše v pořádku se systémem parkovací brzdy – zatáhněte ruční brzdu a po zařazení rychlostního stupně pro pohyb vpřed zkuste vyjet. V ideálním případě by se auto mělo pohybovat s obtížemi, ale pokud se pohyb stále bez potíží rozjede, musíte kontaktovat naše servisní středisko pro preventivní údržbu a opravu parkovací brzdy.
Platební možnosti
- – Hotovost.
- – Kreditní karty.
- — Bezhotovostní platby pro organizace.
Záruky
Naši specialisté rychle a efektivně diagnostikují nebo opraví váš vůz. Diagnostika aut je pro naše stálé zákazníky vždy zdarma a nejlepším důkazem kvality oprav jsou recenze a doporučení od automobilových nadšenců. BRZDA SPB – váš autoservis v Petrohradě pro opravy a diagnostiku automobilů.
Výměna brzdových kotoučů, destiček, Generální oprava třmenů, Oprava jednotek ABS, ESP, EBD, VSC, Broušení kotoučů v St.
Diagnostika brzdového systému je prováděna zdarma. Naši specialisté provádějí výměny, odvzdušnění brzdové kapaliny, ale i výměny brzdových kotoučů kvalitně a se zárukou. Oprava a diagnostika jednotky ABS, ESP, EBD, BAS, VCS pomocí speciálního stojanu a skeneru. Generální oprava třmenu je hlavní poruchou brzdového systému. Výměna brzdového potrubí a vedení pouze z vysoce kvalitních materiálů ve stejný den. Výměna brzdových destiček v Petrohradě. Údržba a prevence brzdových třmenů. Čištění a mazání zadních brzdových mechanismů. Počítačová diagnostika brzdového systému se provádí pomocí profesionálního vybavení