ford focus

Jak ošetřit oblouky křídel nového vozu Ford Focus

Dnes jsem se podíval na spodek mého auta z konce roku 2008, vše je v pořádku, ale. v místech, kde jsou na lankách ruční brzdy ježci z gumy, aby lanka neklepala na karoserii, tyto věci svými žebry odřely lak až na kov, natřel jsem antikorozí, dotáhl drátěné držáky zajišťující lanka, I‘. budu hledat dál.

Dnes jsem měnil žárovky světlometů. A náhodou si všiml vnitřku křídla. Z neznámých důvodů jsou ve vložce blatníku z výroby udělané 2 otvory, kde je nárazník připevněn k blatníku. Navíc jsem je osobně viděl náhodou (předtím jsem zpracovával pouze dno, bez křídel), byl jsem překvapen, jak jsem po odstranění světlometu přes křídlo viděl zem a trávu =)
Navíc vtipné je, že když se podíváte pozorně na fotografie, uvidíte na křídle vedle otvoru (těsně nad černým plastem) šedou čtvercovou skvrnu. Takže to není špína, ani odraz ani barva. Tohle je holý kov. A na obou křídlech je to stejné. Pokud se jim ty dírky ve vložce blatníku dají nějak odpustit (no, možná je ta technologie taková, při montáži nárazníku se tam něco vkládá. Třeba prsty), tak je to holý kov. Tohle je vyloženě sabotáž.

zveřejněný obrázek zveřejněný obrázekzveřejněný obrázek

Ta zrnka písku, která jsou na fotografii na tomto místě, jsou v procesu mytí. Ve skutečnosti bylo toto místo divoce špinavé (a to i přesto, že auto má najeto 300 km a pouze 1 cestu v dešti)

Zajímavé:
Jak zjistit hlavní klíč ford focus.

Ve výsledku jsem vše zpracoval pomocí Tectyl ML. Pokud ho také zpracováváte, určitě tato místa ošetřete vyjmutím světlometů a nalitím přes obličej (jako na fotce). V opačném případě naplníte světlomety antikorozí a možná se dostanete k chladiči (nebo pokud pracujete na obloucích, nejprve zacpěte tyto otvory)

FARIT-ZAMĚŘENÍ

26. srpna ústa 2010

Jak se zbavit rzi na obloukech aut, antikorozní úprava

Karoserie automobilů jsou vyráběny především z jednoduchého ocelového plechu, který v zásadě není nijak zvlášť odolný vůči korozi. Kov je nutné chránit barvou a lakem a dno také protinárazovými směsmi, jako jsou tmely. Ale jsou místa, kde je boj proti rzi obzvláště důležitý, protože tam je kov neustále bombardován pískem a štěrkem zpod vlastních kol. Jedná se o vnitřní plochy oblouků, tedy křídla a blatníky.

Příčiny koroze

Když je kov spolehlivě pokryt utěsněnými a plynotěsnými vrstvami základních nátěrů, barev, laků a tmelů, pak ho nic neohrožuje. Jakmile ale může voda a kyslík reagovat, začíná intenzivní přeměna železa na všemožné oxidy a hydroxidy, tedy rez.

Hlavním důvodem hniloby těla je tedy zničení tovární ochrany.

Navrhuje se přirozený závěr – tautologická aplikace ochrany na ochranu. Rostlina to neudělá, je to drahé a ekonomicky hloupé.

Úkol je přidělen majiteli vozu a jím financovaným dealerstvím a specializovaným autoservisům. Zachováním velmi kvalitního továrního vybavení můžete udělat tělo, ne-li věčné, pak jistě uspokojující jeho stav nejen prvnímu majiteli, ale i několika dalším. To bude mít velmi pozitivní dopad na cenu vozu na sekundárním trhu.

Je nemožné zcela replikovat tovární technologie. Jsou spojeny s takovými fázemi stavby auta, jako je montáž karoserie, návštěva obrovských bazénů se základním nátěrem a robotické nanášení tmelů a dalších nátěrů.

A hodnota výsledků takových operací nás nutí dbát o bezpečnost ochrany potrubí ne méně než o samotný hardware.

Jakou kompozici zvolit pro zpracování oblouků

Výběr materiálů pro zpracování vnitřního povrchu podběhů kol je určen souborem funkcí vykonávaných dodatečnou (vlastní) obranou nového vozu, který má stále čistý spodek s neporušenými povlaky:

  • schopnost nepoškodit tovární ochranu;
  • maximální přilnavost ke stávajícím nátěrům;
  • nepropustnost pro vodu a kyslík;
  • vytvoření dostatečně silné vrstvy, nejméně 0,5 mm;
  • odolnost proti praskání, to znamená, že kompozice by neměla zcela vyschnout se sadou tvrdosti;
  • odolnost proti nárazu při pískování a štěrku;
  • snadnost aplikace;
  • pronikavá síla;
  • inertnost vůči pryži a plastu;
  • zvukově izolační vlastnosti;
  • malá měrná hmotnost;
  • ohnivzdornost.

Složení mohou mít různé názvy, není až tak důležité, zda se jedná o tmel, protištěrk nebo tekutý blatník.

Asfaltové tmely

Ropné pryskyřice a bitumeny mají dobré hydroizolační vlastnosti, snadno se nanášejí a poskytují silnou vrstvu.

Odolávají nárazům od kamenů, ale neodlupují se, protože spolehlivě drží na jakémkoli povrchu. Speciální kvalita – nízká cena a široká nabídka. Starý, osvědčený lék.

Nevýhodou jsou špatné teplotní vlastnosti. V chladu tvrdnou, v létě měknou, někdy až do tekutého stavu.

Výrobci se s tím úspěšně vyrovnávají výrobou různých polymerních přísad a dalších přísad. Kompozici můžete také pokrýt barvou nebo jiným materiálem. Trvanlivost také není rekordní, ale vždy ji lze levně aktualizovat.

Epoxidové výrobky

Epoxidové sloučeniny se častěji používají při opravách s výztuží ze skelných vláken. Jako ochrana fungují průměrně, protože ztvrdnou do kamenného stavu a nezůstávají na těle.

Ochranu zlepšují všechny druhy změkčovadel, včetně těch na bázi bitumenu nebo kaučuku. Cena je dost vysoká.

Voskové výrobky

Vosk a umělé kompozice s podobnými vlastnostmi jsou vhodnější pro vnější panely. V obloucích neposkytnou sílu. Odolnost vůči nízkým teplotám je slušná, ale odolnost vůči vysokým teplotám je špatná. Snadná aplikace, ale nízká přilnavost.

Tekutá zvuková izolace

Tekuté vložky blatníků se nanášejí obzvlášť pohodlně – jednoduše se nastříkají z plechovky pod tlakem. Kompozice zahrnuje polymery, umělý kaučuk a také látky, které zastavují korozi.

Pevně ​​přilne ke kovu. Kvalita značně závisí na výrobci, existují skutečně unikátní kompozice, ale celková hmota je spíše typická anti-grave.

Konzervanty

Produkty pro skryté dutiny mají speciální vlastnosti, z nichž hlavní je penetrační schopnost a vysoká tekutost i po zaschnutí.

Užitečnost pro otevřené plochy oblouků je sporná, ale pro hlavní účel jsou kompozice nepostradatelné.

Krok za krokem algoritmus pro zpracování oblouků

Všechny kompozice se aplikují stříkáním z plechovky, pistole s velkou tryskou nebo štětcem. Dno se nejprve vyčistí a vymyje pod tlakem.

Je důležité důkladně vysušit, někdy to při vysokých teplotách trvá až jeden den, protože voda se z malých prohlubní odpařuje velmi nerada.

  1. Povrch je očištěn od starých a odlupujících se nátěrů. Rez se odstraňuje mechanicky nebo chemicky.
  2. Holý kov je opatřen základním nátěrem s kyselinou. Ne všechny typy klenby jsou schopny pracovat přímo na železe.
  3. Nátěr se nanáší v několika vrstvách na požadovanou tloušťku. Střídat můžete například mastixové a tekuté vložky blatníků.
  4. Provoz je přípustný až po úplném vysušení.

Pryžové a plastové díly je lepší chránit maskovací páskou.

Jak si vyrobit vlastní antikorozní úpravu

S moderní řadou prostředků na ochranu oblouků, zejména tak jednoduchých a levných, jako jsou bitumenové tmely, není nejmenší potřeba znovu vynalézat kolo.

Existují „lidové“, ale ve skutečnosti zastaralé způsoby práce s červeným olovem, mazivy a jinými olejovými barvami se zahušťovadly.

To je krajně nepohodlné, nespolehlivé, ale hlavně to jistě zničí dochovanou tovární ochranu. Můžete používat pouze speciálně navržené autochemické produkty.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button