ford focus

Kdy začne prodej řady ford focus st?

Ford Focus opět aktualizován: plus jeden válec

Evoluce čtvrté generace Focusu jde dvěma paralelními směry. Plánovaná modernizace vozů pro Evropu a Čínu probíhá nezávisle na sobě, takže tyto vozy dokonce vypadají jinak. Čínský Ford Focus byl aktualizován na konci roku 2020, ale pouze částečně. Druhá fáze právě dorazila a dotkla se „ohřáté“ verze ST-Line, na kterou místní pobočka Fordu klade zvláštní důraz.

Restyling provedlo Fordovo místní studio v Šanghaji. Nyní má Focus ST-Line svou vlastní tvář, která se, ač podobná základnímu modelu, skládá z originálních prvků: odlišný je nejen nárazník a maska ​​chladiče, ale dokonce i LED světlomety a kapota. Objevila se i nová 18palcová kola, ale záď sedanu i hatchbacku se nezměnila. V Číně existuje i Focus kombi, ale nemá verzi ST-Line.

Interiér je stejný jako u základního Focusu 2020 s osmipalcovou obrazovkou přístrojů a mediálním systémem Sync 4 s 12,3palcovou dotykovou obrazovkou. Jedinými rysy verze ST-Line jsou kyprý volant, červené prošívání a malý dekor. Sportovní podvozek s tužšími pružinami a stabilizátory a také světlá výška snížená o 10 mm zůstala zachována. Hlavní je, že modernizace přinesla do „zahřátého“ Focusu nový motor!

Místo motoru Ecoboost 1.5 turbo zaujala turbočtyřka stejného objemu. Výkon symbolicky vzrostl ze 174 na 177 koní a točivý moment se vůbec nezměnil (243 Nm), i když krátkodobě dokáže nový motor vyprodukovat až 270 Nm – například při předjíždění. S převodovkou udělal Ford zdánlivě krok zpět: místo osmistupňového automatu je nyní šestistupňový, který se montuje do méně výkonných verzí Focusu. Výsledek byl ale neočekávaný: Ford Focus ST-Line nyní zrychlí na „stovky“ za 7,9 sekundy oproti 8,9 sekundám u předchozího tříválcového modelu.

Zajímavé:
Jak odstranit řídicí jednotku světla Ford na Focusu.

Aktualizovaný Focus ST-Line se na čínském trhu objeví před koncem léta a při zahájení prodeje bude nabízen i sedan Ford Focus S Edition, který se vyznačuje rozšířeným sportovním dekorem, jako jsou pruhy na karoserii. Nyní stojí auta před reformou od 22700 XNUMX $.

Věc dne: Čtvrtá generace Fordu Focus

Svého času patřil Focus mezi lídry ruského automobilového trhu. Důvody jsou jasné: dobrá kvalita za dobré peníze. Ale všechno přejde. Navzdory tomu, že Focus je z hlediska složení vozového parku nejoblíbenějším zahraničním vozem v Rusku, show nyní vládne Kia Rio a také dvě Lady: Vesta a Granta. Dokáže se Ford probojovat mezi první tři? A čím se nový Focus pokusí nalákat kupce v roce 2018?

Nové verze

Evropská divize představila čtyři verze Fordu Focus: tři hatchbacky a jedno kombi. Kromě prémiového Vignale a pseudosportovní ST-Line představil Ford také Active – jakýsi cross-hatch se světlostí zvětšenou o 30 mm. Kromě výšky vyniká také přeladěným zavěšením a černým plastovým obložením oblouků, prahů a nárazníků. Součástí je také ochrana z imitace oceli na nárazníky – koneckonců je to křížový poklop!

Verze ST-Line je naopak snížena o 10 mm (standardní verze má stejně jako kombi světlou výšku 150 mm). Dostalo výrazný sportovní bodykit a přepracované tlumiče. Bohužel, předpona Line znamená, že tento vůz nemůže klientovi dát nic sportovního. Vypadá jen jako jeden, ale jeho motor je nejobyčejnější. Už teď ale slibují skutečně infikovanou verzi ST. Pravděpodobně dostane motor o výkonu 275 koní.

Ale Wagon se stal pohodlnějším. Jednak klesla nakládací plošina o 4 cm Zdá se to jako maličkost, ale někdy to hraje velmi důležitou roli. Samotný kufr se zvětšil: 530 litrů oproti 436 u předchozí generace. Nárůst téměř o sto litrů! No, to je úžasné! A se sklopenými zadními sedadly toto číslo dosáhne 1650 litrů! To jsou opravdu skvělá čísla.

Zajímavé:
Který generátor je vhodný pro ford focus st st170.

Vrcholná verze Vignale je zručným počinem v prémiovém segmentu. Interiér zdobí kůže a hliník, maska ​​chladiče se leskne chromem. Verze získala exkluzivní barvu lilku, kterou společnost z nějakého důvodu nazývá „tmavá moruše“. S největší pravděpodobností bude tento model stát jednu z nejdražších nabídek ve třídě C.

O něco dříve než evropská verze byl v Číně představen sedan. Kromě „zádi“ se vůz vyznačuje designem mlhových světlometů. V Evropě se sedan prodávat nebude, ale s největší pravděpodobností se dostane do Ruska.

Co je nového?

Čtvrtá generace Focusu je postavena na nové platformě C2. Podle Fordu se tuhost karoserie zvýšila o 20 % a hmotnost se snížila přibližně o 88 kg. Auto se rozhodně stane ovladatelnějším. Zvýšila se i pasivní bezpečnost: při čelních srážkách se výsledek zlepšil o 40 %. Nezapomněli ani na toho aktivního. Například světlomety se „otáčejí“ směrem ke značení.

Vůz také dostal nové turbomotory: zážehový 1,5litrový EcoBoost o výkonu 150 a 182 k a také naftový 1.5 EcoBlue s výkonem 95 a 120 k. To vše bude spojeno se starým 6stupňovým manuálem a novým 8stupňovým automatem. Umí se mimochodem přizpůsobit stylu jízdy, rozlišuje i klesání, stoupání a zatáčky.

Přepracováno bylo také odpružení. Nyní jsou k dispozici adaptivní tlumiče. Každé dvě milisekundy upravují parametry tlumení. Focus má takovou funkci poprvé. Vůz navíc dostane nový posilovač řízení. Zdá se, že díky tomu bude ovládání citlivější.

Salon se stal prostornějším. Stalo se tak díky zvětšení rozvoru o 5 cm. Auto také trochu přibralo. To si všimnou zejména ti, kteří mají úzká ramena: tato plocha byla zvětšena o 60 mm.

Salon

Uvnitř auta se zklidnilo. Středová konzola nyní není tak masivní. Namísto hlavice řadicí páky je nyní hlavice, která umožňuje zvolit požadovaný režim. Obrazovku centra médií lze zvětšit na 8 palců. Změnil také své místo a přesunul se nahoru.

Zajímavé:
Kde se nachází pojistková skříňka v hatchbacku Ford Focus.

Design

Design nového Focusu je dvousečný meč. Na jedné straně existuje mnoho rozpoznatelných vlastností, které jsou tomuto konkrétnímu modelu vlastní. Na druhou stranu. stačí se kolem něj projít a vidět něco známého. Ne, tento „známý“ není známý z předchozích „Triků“. Přední světlomety jako by citovaly nové modely Volva a crossová verze je velmi podobná crossové verzi Kia Rio. Zdá se, že zasklení hatchbacku provedli stejní lidé, kteří jej navrhli pro první generaci hatchbacku Chevrolet Cruze. A lucerny, které naznačují korejský „lesk“?

A zdá se, že „tvář“ modelu zůstala zachována. Ale také to bylo děláno s přihlédnutím k ostatním.

Kdy očekávat?

Představený model se již montuje v závodě Ford v německém městě Saarlouis. Očekává se, že se tento vůz dostane na trh koncem léta – začátkem podzimu. Rusové se zatím budou muset spokojit s Focusem třetí generace. Ta se mimochodem letos dočká aktualizace. Čtvrtý „Focus“ k nám ale přesto dorazí. Stane se tak ale nejdříve v příštím roce. Rusové navíc s největší pravděpodobností dostanou sedan, dříve představený v Číně.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button