ŠkodaŠkoda Octavia

Jak rychle zahřát interiér vozu Škoda Octavia

Mám Škodu Octavii A5 2008, zajímá mě, jak dlouho trvá zahřátí motoru, kamarád jezdí s Focusem 15. Nyní máme mráz -5 stupňů Ve stejných podmínkách za 7-90 minut jeho teplota stoupá na 50 stupňů, ale pro mě to není vhodné ani pro 50, co mám dělat? Ručka začne stoupat 15+, když auto jede 20-XNUMX minut, jak dlouho ho musíte zahřát a v jakém okamžiku můžete jet, abyste nezničili motor

Hlasovalo 55 lidí
Možnosti odpovědí
Komentáře
Vasya VasyaOracle (59825) před 5 lety
Až 1200-1000 ot./min a pomalu (20-35 km/h) jeďte alespoň 300 metrů a jeďte!
slabina Osvícený (26120) před 5 lety
vyměňte termostat a pak přemýšlejte.

ab Student (159) S termostatem je vše v pořádku, protože dlouhý nárůst teploty je znakem vozů VAG. Stejný problém se vyskytuje u vozů Volkswagen

Fedor ŠesterikovSage (13948) před 5 lety

Moderní oleje jsou dosti tekuté a několik sekund po nastartování vytvářejí pracovní film. proto zahřejte 1-2 minuty a jeďte v šetrném režimu, aby se převodovka zahřála.

Dmitrij BurukhinGenius (89274) před 5 lety

teplá v zimě od 2 do 10 minut, v závislosti na teplotě. Je jasné, že pokud je -30 a méně, zahřívám alespoň 20 minut.

HottabychGuru (4573) před 5 lety

Otázka není správná. Za prvé, vy a váš přítel můžete mít významný rozdíl v množství naplněné chladicí kapaliny. Zadruhé bude mít vliv i rozdíl ve velikosti motoru a jeho konstrukci. Za třetí, pokud hledáte optimální dobu zahřívání, abyste ušetřili benzin nebo čas, můžete se při prvních pohybech šipky na zařízení ukazující teplotu pohybovat. Nejhorší pro motor je volnoběh. Vyberte si tedy sami. Tachometr sice ukazuje 120.000 XNUMX km, ale skutečné motohodiny budou hrozné.

Zajímavé:
Jak nainstalovat startovací relé na Škoda Felicia.

ab Student (159) No, auta stejné třídy, Focus 5 a Octavia AXNUMX mají stejný objem motoru, vše by mělo být přibližně stejné

Alexandr SamojlovOracle (87777) před 5 lety

I při minus 30 trvá nahřátí více než 3-5 minut. Stroji trvá 3 minuty, než rozptýlí olej skrz kanály. A pak pomalu, alespoň 0,5-1 km, ne více než 30 km/h.

Ivan SarajevOracle (65195) před 5 lety

Výňatek z návodu k obsluze moderního automobilu (většina výrobců)
„Nezahřívejte motor, když je zaparkovaný, ale rychle umírněte
počet otáček. Studený motor díky tomu rychle dosáhne provozní teploty.“

Ano, udělají vše pro to, aby motor rychleji odumřel. Vždy se můžete schovat za ekologii. To je z kategorie – že se olej v automatické převodovce plní po celou dobu životnosti.

Alexej KorolkovMyslitel (7956) před 5 lety

Zahřívejte 1 minuty, aby lambda sonda začala fungovat. Po spuštění je snímač zahříván ohřívačem a výfukovými plyny, ale ne okamžitě. Na začátku si motor bere informace z paměti. Pokud máte přímé vstřikování, znamená to, že auto funguje ve velmi chudém režimu a okamžitá jízda na špatnou směs může mírně poškodit oba katalyzátory – budou dva. U moderních aut nedochází k hladovění olejem, naopak na volnoběh to má více důvodů.
Pokud máte automatickou převodovku, pak je v silném mrazu ještě vhodné vydržet zařazený rychlostní stupeň asi tři minuty. Příliš hustý olej narušuje přesnost spojek a snižuje účinnost měniče momentu. V důsledku toho může při přepínání docházet k otřesům. Není to nebezpečné, ne škodlivé, ale nepříjemné.

Alexej Korolkov Thinker (7956) Rozdíl v rychlosti ohřevu motoru může být způsoben rozdílnou tepelnou kapacitou a účinností při nízkém výkonu. Motory s přímým vstřikováním generují méně tepla. Hliníkové motory mají vyšší tepelnou kapacitu než motory litinové. Může být jiné množství nemrznoucí směsi – to také ovlivňuje tepelnou kapacitu. Většina moderních motorů se kvůli vysoké účinnosti zahřívá velmi pomalu.

Zajímavé:
Jaká je maximální šířka pneumatik, které lze namontovat na Škoda Yeti.

Sgt.Oracle (90786) před 5 lety

Pokud hodně spěchám, nahřeju si ho minimálně na 50 stupňů (je mi jedno, jestli je léto nebo zima).
Když se ochladí na -40 a níže, vydržím mlátit půl hodiny (vyjít, nastartovat, zavřít a jít domů na snídani).

StrachUmělá inteligence (183821) před 5 lety
Nezapínejte sporák a zahřeje se mnohem rychleji a budete unavení z kapání sporáku.
StrachUmělá inteligence (183821) před 5 lety
obecně skener ELM327 OBD2, podíváme se na teplotu a jakmile 30-40 můžete jít
Djon krvavé vejceOracle (99042) před 5 lety
Dokud se sklo nezačne odlepovat, evidentně nikam nepůjdete.

ab Student (159) Zachytil jsi podstatu

Alexej AlexandrovOsvícený (42026) před 5 lety

Vždycky mě vzruší, když lidé říkají: „Zahříval jsem to 2 minuty a šel jsem!“ V létě snad bude vstřikovač fungovat víceméně. Ale v zimě, minimálně při -15, i 5 minut po nastartování motoru neumí adekvátně jezdit ani cizí auto! Zastavuje, cuká a nenabírá rychlost. Proč se vysmívat autu a vy sami se v něm budete skvěle řídit!?
Další a nejzřetelnější bod: pocit, že všichni tito „rychloohřívači“ žijí někde na Krymu! I při -5 se okna zamlžují dýcháním! A při -10 a méně nevidíte vůbec nic! A jak takoví „zahřívací řidiči“ jezdí naslepo?

Rychlé vytopení interiéru: nutná varianta pro. 60 tisíc rublů!

V dlouhodobém testu máme Škodu Octavii. „Behind the Wheel“ zjistil, jak funguje topení, zda vás zachraňuje drahé volitelné Webasto a zda je klimatizace účinná.

Od února 2021 ujela redakční Škoda Octavia 15 500 kilometrů a expert „Za volantem“ Maxim Sachkov připravil další provozní zprávu. Tentokrát je pozornost věnována provozu elektronických systémů a také připravenosti vozu na chladné počasí – chápete, tato vlastnost v autě pro Rusko je možná nejdůležitější.

Zajímavé:
Jak vyměnit brzdové kotouče na Skoda Yeti 1 2.

Přežije elegantní Octavia nápor tuzemských mrazů?

Přiznejme si, že auto je na zimu dobře připravené. Vyhřívaná přední a zadní okna fungují efektivně. I ve velkých mrazech stačí pár minut, aby sníh a led začaly tát. Volant se také rychle, rovnoměrně po celém obvodu zahřívá. Na vyhřívání předních a zadních sedadel nejsou žádné stížnosti.

Podle našich výpočtů stojí kilometr najetých kilometrů na Octavii 3,95 rublů. Zatím utrácíme peníze jen za benzín

Skvělý je i „sporák“ v Octavii – nenechá vás zamrznout. A interiér se po nastartování studeného motoru velmi rychle zahřeje. Přestože je to velká zásluha volitelného ohřívače Webasto, i v nejvyšší konfiguraci požadují 60 tisíc rublů.

Ale nastavení klimatizace je takové, že často musíte její fungování upravovat ručně. Například teď v zimě se potí okna – nepustí se klimatizace. V takové situaci bych chtěl mít fyzické klávesy, ale žádné tam nejsou, všechny ovládací prvky jsou kompletně „zapojeny“ do nabídky mediálního systému.

Existují nuance týkající se provozu trysek ostřikovačů čelního skla a standardních stěračů. Vše vám podrobně povíme!

Reportáž o zimním provozu a fungování elektronických asistentů v nové Škodě Octavia je v lednovém čísle časopisu Za Rulem. Je k dispozici k prodeji!

Poznámka byla připravena na základě materiálů z článku „Hard Soft“ od Maxima Sachkova.

Přihlaste se k odběru „Za volantem“.

Fotografie: “Za volantem”
5533 1
09. 01. 2022
Fotografie: “Za volantem”
Sdílet:
Ohodnoťte materiál:

Recenze na Škoda Octavia (9)

— Skvělé auto, plné radosti.
Škoda Octavia 2017
/ funkční období: 1 – 3 roky
Doplňky:

Výbava 1.4 DSG Style S vozem velká spokojenost. Vlastním ho od roku 2018. Vzal jsem si nový. Nic neudělal, vše bylo v pořádku. Nedochází ke spotřebě oleje. Spotřeba paliva byla 5.4. A to i přesto, že při předjíždění vybuchne jako raketa. DSG je na tom nejlépe ve srovnání s automatickou převodovkou a CVT.

Zajímavé:
Kolik stojí ráfek pro Škodu Fabia.

Koupil jsem ho těsně před stěhováním ze severu na jih. Cestoval jsem několikrát do roka. Tankuji benzín stupně 100 Na plnou nádrž jedu 850 km před cutoff. Najel jsem 80000 35 km, žádné výdaje kromě údržby. Myslím, že všechny poruchy jsou způsobeny chamtivostí mazaných majitelů, kteří tankují levné palivo. Spokojený jsem i s diodovým světlem ve světlometech, stejně jako s klimatizací na minus 2014, jedete samozřejmě v tričku, v teplém autě. Srovnal jsem podlahu a na dlouhé cestě jsem hned vyklopil sedačky a rozložil lůžkoviny pro celou třídu. Skvělé auto. Předtím tu bylo Mitsubishi Sport od roku XNUMX.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button