ŠkodaŠkoda Fabia

 

Jak dlouho mají svítit mlhovky ve Škodě Fabia 1?

Přístrojová deska Škoda Fabia 1 „6Y“

1 – tachometr; 2 – elektronické hodinky; 3 – kontrolka pro rozsvícení mlhového světla; 4 – kontrolka pro rozsvícení potkávacích světel; 5 – kontrolka pro rozsvícení mlhových světel; 6 – kontrolka posilovače řízení; 7 – kontrolka napájecího systému (EPC); 8 – kontrolka rozsvícení levých směrových světel; 9 – ukazatel teploty chladicí kapaliny; 10 – kontrolka pro rozsvícení dálkových světlometů; 11 – kontrolka provozuschopnosti lampy; 12 – ukazatel hladiny paliva; 13 – kontrolka pro rozsvícení pravých blinkrů; 14 – výstražná kontrolka systému řízení motoru; 15 – kontrolka zapnutí ASR nebo ESP; 16 – kontrolka ABS; 17 – výstražná kontrolka pro signalizaci havarijního stavu systému pracovní brzdy a zapnutí systému parkovací brzdy; 18 – kontrolka stavu airbagu; 19 – kontrolka nezapnutých bezpečnostních pásů; 20 – rychloměr; 21 – displej palubního počítače; 22 – nulovací tlačítko denního počítadla kilometrů; 23 – blok kontrolek; 24 – kontrolka pro rozsvícení směrových světel automobilu s přívěsem

Otáčkoměr 1 ukazuje otáčky motoru. Údaje na otáčkoměru je nutné vynásobit 100. Červená zóna na stupnici otáčkoměru označuje otáčky klikového hřídele, které jsou pro motor nebezpečné.

Elektronické hodiny 2 se konfigurují pomocí tlačítka resetování denního počítadla kilometrů. Otočením tlačítka 22 doleva se posunou hodiny dopředu a doprava minuty. Při krátkém otočení tlačítka až na doraz se hodnoty změní o jednu, a když tlačítko držíte v jedné z těchto poloh, hodnota se neustále mění.

Zajímavé:
Co to znamená na hřídeli Škoda 137.

Kontrolka 3 pro rozsvícení mlhového světla se rozsvítí při zapnutí zadního mlhového světla.

Kontrolka 4 potkávacích světel se rozsvítí, když jsou zapnutá potkávací světla.

Kontrolka 5 pro rozsvícení mlhových světel se rozsvítí při zapnutí mlhových světel.

Kontrolka 6 posilovače řízení se rozsvítí při zapnutí zapalování a po nastartování motoru zhasne. Pokud kontrolka nezhasne po nastartování motoru nebo se rozsvítí za jízdy, je vadný posilovač řízení.

Pozornost! Kontrolka se nerozsvítí, když je hladina kapaliny v nádržce zesilovače nízká.

Kontrolka 7 pro řízení elektrického systému (EPC) se rozsvítí při zapnutí zapalování a po nastartování motoru zhasne. Pokud po nastartování motoru kontrolka nezhasne nebo se rozsvítí nebo bliká během jízdy, znamená to, že došlo k poruše v napájecím systému. Řídicí jednotka motoru v tomto případě pracuje podle nouzového programu a umožňuje dostat se k vám domů nebo k čerpací stanici.

Kontrolka 8 pro zapnutí levých ukazatelů směru se rozsvítí blikajícím světlem, když je zapnuto levé odbočení. Pokud některý ze směrových světel selže, frekvence blikání kontrolky se přibližně zdvojnásobí.

Když je teplota kapaliny nízká (motor není zahřátý), šipka je v levé zóně stupnice ukazatele teploty chladicí kapaliny 9. Při provozní teplotě je ručička ve střední zóně stupnice. Při zvýšených teplotách se jehla může posunout do správné zóny. Jakmile začne blikat kontrolka nízké hladiny chladicí kapaliny a vysoké teploty chladicí kapaliny, měli byste zastavit, nechat motor vychladnout a odstranit příčinu přehřátí.

Kontrolka 10 pro rozsvícení dálkového světla světlometů se rozsvítí, když je zapnuto dálkové světlo světlometů.

Kontrolka 11 provozuschopnosti svítilen se rozsvítí při poškození brzdových signálních světel, obrysových světel a potkávacích světlometů.

Ukazatel hladiny paliva 12 umožňuje přibližně určit množství paliva v nádrži.

Zajímavé:
Jak opravit vyhřívaná sedadla na Škodě Octavia A5.

Kontrolka 13 pro rozsvícení pravých ukazatelů směru se rozsvítí blikajícím světlem, když je odbočení vpravo. Pokud některý ze směrových světel selže, frekvence blikání kontrolky se přibližně zdvojnásobí.

Kontrolka 14 systému řízení motoru se rozsvítí při zapnutí zapalování a po nastartování motoru zhasne. Pokud po nastartování motoru kontrolka nezhasne nebo se během jízdy nerozsvítí nebo bliká, je vadný systém řízení motoru nebo systém recirkulace výfukových plynů. Řídicí jednotka motoru v tomto případě pracuje podle nouzového programu, který vám umožní dostat se domů nebo na čerpací stanici.

Po zapnutí zapalování se na několik sekund rozsvítí kontrolka 15 pro zapnutí ASR nebo ESP. Když je systém zapnutý, kontrolka pravidelně bliká, když je vypnutá nebo vadná, neustále svítí. Kontrolka se také trvale rozsvítí, když dojde k poruše ABS.

Výstražná kontrolka ABS 16 se po zapnutí zapalování na několik sekund rozsvítí. Pokud kontrolka po několika sekundách nezhasne nebo se nerozsvítí vůbec nebo se rozsvítí za jízdy, je ABS vadné. V tomto případě funguje pouze systém provozní brzdy. V případě závažných poruch zazní další tři krátká pípnutí.

Po zapnutí zapalování se na několik sekund rozsvítí kontrolka 17 signalizující nouzový stav systému pracovní brzdy a aktivaci systému parkovací brzdy. Pokud kontrolka po několika sekundách nezhasne nebo bliká nebo začne blikat během jízdy, došlo k poruše brzdového systému. Pokud kontrolka bliká současně s výstražnou kontrolkou ABS, znamená to, že došlo k problému s ABS. V tomto případě zazní další tři krátká pípnutí. Výstražná kontrolka se také rozsvítí, když je vozidlo zabrzděno parkovací brzdou.

Kontrolka stavu airbagu 18 se rozsvítí na 3 sekundy po zapnutí zapalování. Pokud kontrolka po 3 s nezhasne, ale začne blikat 12 s (s intervalem 2 s) nebo se rozsvítí za jízdy, je airbag vadný.

Zajímavé:
V chladném počasí se Škoda Okavia z nějakého důvodu nezahřívá.

Kontrolka 19 nezapnutých bezpečnostních pásů se rozsvítí, když není pás řidiče zapnutý – na 6 s zazní zvukový signál.

Tachometr 20 ukazuje rychlost vozu v kilometrech za hodinu.

Tlačítko 22 pro vynulování denního počítadla ujetých kilometrů umožňuje nulování denního počítadla ujetých kilometrů, nastavení hodin a ovládání palubního počítače.

Kontrolka 24 pro rozsvícení směrových světel u vozidel s přívěsem se při zapnutí směrových světel rozsvítí blikajícím světlem. Pokud některý ze směrových světel vozidla nebo přívěsu nefunguje, kontrolka nebude blikat.

Předmět: Potřebuji pomoc. Pomozte mi pochopit. Zadní PTF.

Gemel je offline

OtázkaJe potřeba pomoci. Pomozte mi pochopit. Zadní PTF.

Hezký den všem padouchům. Pomozte nováčkovi. Problém je tento: včera jsem byl v myčce, odešel a setmělo se. Rozsvítila se kontrolka signalizující spálenou žárovku. Obešel jsem celé auto – všechna světla svítila. Zapnul jsem zadní PTF a je to tady – pravé zadní nesvítí. Vložil jsem novou lampu – žádný efekt. (svítí pouze na rozměrech). Dal jsem stejnou lampu (starou) do levého dorazu – svítí normálně, jasně Řekni mi, jaký je problém. A další dotaz, po zapnutí zapalování se rozsvítí kontrolka ESP – když nastartuji motor, zhasne. Tohle je fajn?

23.02.2015, 20:14 #2

Jacques je offline

Profesní registrace 24.07.2013 Adresa opět Moskva Auto
Model Octavia Rok výroby 2013 Motor 1.8TSI Barva černá Zprávy 271

Ve výchozím nastavení

Pokud se nepletu, je potřeba aktivovat ten pravý), takže nejspíš bude problém v jiné lampě.

neitronovi se to líbí.
žádné turbo, žádná párty
23.02.2015, 21:17 #3

Mortalsaw je offline

Pravidelná registrace 22.09.2011 Adresa Autoservis Severovýchodní správní obvod (Pasáž Dobroljubova) Auto
Model Octavia Rok výroby 2003 Motor 1,8ARX 4X Barva Světle modrá Zprávy 809

Zajímavé:
Jaký formát disků čte standardní rádio ve Škoda Rapid 2014.

Ve výchozím nastavení

Podívejte se na DRL, může být problém s nimi, na displeji se píše, kde hledat vypálenou žárovku, nebo se podívejte na diagnostiku

23.02.2015, 23:27 #4

Kev4 je offline

Profesní registrace 03.08.2013/XNUMX/XNUMX Adresa Moskva Auto
Model Octavia 1.8t A5 Rok výroby 2013 Motor 1.8 tsi Barva černá Vzkazy 251

Ve výchozím nastavení

CitovatZpráva od dvojče Zobrazit zprávu

Hezký den všem padouchům. Pomozte nováčkovi. Problém je tento: včera jsem byl v myčce, odešel a setmělo se. Rozsvítila se kontrolka signalizující spálenou žárovku. Obešel jsem celé auto – všechna světla svítila. Zapnul jsem zadní PTF a je to tady – pravé zadní nesvítí. Vložil jsem novou lampu – žádný efekt. (svítí pouze na rozměrech). Dal jsem stejnou lampu (starou) do levého dorazu – svítí normálně, jasně Řekni mi, jaký je problém. A další dotaz, po zapnutí zapalování se rozsvítí kontrolka ESP – když nastartuji motor, zhasne. Tohle je fajn?

 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button