ŠkodaŠkoda Octavia

Kolik metrů měří Škoda Octavia rs230?

Aktualizovaná Škoda Octavia RS se objevila před širokou veřejností v roce 2016. Ve skutečnosti je tento model prvním plánovaným restylingem třetí generace. Odlišit novinku od předchůdce nebude těžké. Má poměrně kontroverzní design přední části. Čtyři hranaté světlomety s čočkovými prvky a elegantní tenké LED denní svícení upoutají pozornost. Maska chladiče vizuálně přiléhá k osvětlovacím zařízením a nese logo označující „nabitou“ technickou náplň. Skládá se z mnoha krátkých vertikálně orientovaných žeber s 3D efektem. Pod ním, na předním nárazníku, je lichoběžníkový přívod vzduchu krytý plastovou síťkou. Po jeho stranách můžete vidět hranaté výklenky s černými vložkami a úzkými bloky mlhových světel. Obecně auto dostalo několik velkých a kontroverzních kosmetických změn, ale zároveň neztratilo své rodinné kouzlo a na silnici je stále dokonale rozpoznatelné.

Размеры

Škoda Octavia RS je k dispozici v karoseriích liftback a kombi a patří také do segmentu C. V první verzi jsou celkové rozměry: délka 4689 mm, šířka 1814 mm, výška 1448 (1452 u kombi), resp. rozvor náprav je 2680 mm. Světlá výška vozu byla snížena na 127 milimetrů. Takto nízká světlá výška, způsobená nižším těžištěm, by měla vozu propůjčit výbornou ovladatelnost a stabilitu i ve vysokých rychlostech.

Octavia byla vždy pověstná svou vynikající prostorností. Se zvednutými opěradly druhé řady sedadel je liftback schopen poskytnout až 590 litrů volného prostoru a kombi – 610. Díky takové záviděníhodné prostornosti je vůz perfektní jak pro každodenní úkoly ve městě. obyvatel a na dlouhé cesty s několika cestujícími a velkými zavazadly, pokud bude muset majitel podle rozmaru osudu vzít na palubu dlouhý náklad, může vždy obětovat sedadla v kabině a sklopit opěradla zadní lavice. V této poloze se uvolní až 1580, respektive 1740 litrů.

Zajímavé:
Co je Škoda Felicia.

Технические характеристики

Aktualizovaná Octavia bude mít dva motory, manuální a robotizované variabilní převodovky a také pohon předních nebo všech kol. Díky rozmanitosti a všestrannosti prezentovaných jednotek vůz snadno splní požadavky i sofistikovaných automobilových nadšenců.

  • Hlavním motorem Škody Octavia RS je řadová přeplňovaná čtyřka o objemu 1984 kubických centimetrů. Díky modernímu turbodmychadlu a systému přímého přívodu paliva dokázali inženýři vymáčknout 230 koní v rozsahu od 4700 do 6200 ot./min a 350 Nm točivého momentu od 1500 do 4600 ot./min. S takovým stádem pod kapotou auto zrychlí na první stovku za 6,8 sekundy a maximální rychlost bude zase 250 kilometrů za hodinu. Navzdory vysokému výkonu a úžasné dynamice je pohonná jednotka docela ekonomická. Spotřeba paliva nové Octavie bude 7,9 litru benzinu na sto při jízdě ve městě, 5,5 litru při měřené jízdě po dálnici a 6,5 ​​litru paliva na sto v kombinovaném jízdním cyklu.
  • Pro příznivce těžkých palivových agregátů je výrobce připraven nabídnout řadovou přeplňovanou vznětovou čtyřku o objemu 1968 kubických centimetrů. Díky dobrému zdvihovému objemu produkuje 184 koní v rozsahu od 3500 do 4500 ot./min a točivý moment 380 Nm od 1750 do 3250 ot./min. Naftová verze není tak dynamická jako benzinová, zrychlení na 100 km/h zabere 7,9 s a maximální rychlost bude 232 kilometrů za hodinu. Pohonné jednotky s těžkým palivem byly vždy známé svým dobrým točivým momentem a účinností. V této konfiguraci vůz spotřebuje 5,5 litru nafty na sto ve městě, 4,1 litru na dálnici a 4,5 litru v kombinovaném jízdním cyklu.

Celkový

Škoda Octavia RS nabízí řadu úžasných kvalit. Má decentní, ale zároveň dynamický design, který dokonale podtrhuje individualitu a charakter svého majitele. Takové auto se nerozpustí v šedivém každodenním provozu a neztratí se ani na velkém parkovišti obchodního centra. Interiér je říší vysoce kvalitních dokončovacích materiálů, sportovní ergonomie, nepřekonatelné praktičnosti a nekompromisního pohodlí. Ani dlouhá cesta nebo dopravní zácpa během dopravní špičky nezpůsobí sebemenší nepříjemnosti. Výrobce velmi dobře chápe, že taková auta by měla především poskytovat potěšení z jízdy. Proto je vůz vybaven vynikající řadou jednotek, které jsou slitinou inovativních technologií a dlouholetých zkušeností inženýrů. Octavia RS v sobě spojuje to nejlepší z rodinného i sportovního vozu.

Zajímavé:
Jak zapnout oblíbenou myčku skla Škoda.

Video

Nová Škoda Octavia RS 230 rv 2016

Nový nabitý model Škoda Octavia RS 230, vydaný jako verze modelového roku 2016, se stal nejvýkonnějším vozem v rodině Octavia všech dob. Výkon zážehového turbomotoru 2.0 TSI byl zvýšen, jak asi tušíte, na 230 „koní“, tedy o 10 koní oproti standardní „er-esque“ verzi, což zlepšilo dynamiku sportovního vozu o 0,1. sekundy.

To znamená, že nová Škoda Octavia RS 230 modelového roku 2016 nyní zrychlí na „stovky“ za 6,7 ​​sekundy, maximální rychlost tradičně pro silniční „Evropany“ je elektronicky omezena na 250 km/h. Použitá převodovka je manuální 6-ti stupňová nebo robot DSG, převodovka je samozřejmě pohon všech kol, ale za opravdu hlavní technickou novinku lze považovat zavedení elektronicky řízené uzávěrky diferenciálu na přední nápravě, která, pokud nutné, je schopen přenést až 100 % trakce na jedno z předních kol. Toto řešení výrazně zlepšuje stabilitu a trakci kol a zajišťuje nejúčinnější akceleraci při výjezdu ze zatáčky. Tento systém byl původně vyvinut pro motoristický sport a nová Octavia RS 230 se stala první sériovou silniční Škodou, která jako standardní jednotku používala elektronický diferenciál.

Nedá se říci, že by produktivnější verze českého liftbacku dostala zcela novou karoserii, nicméně Škoda Octavia RS 230 získala svůj osobitý styl prostřednictvím jednotlivých černých exteriérových prvků, jako jsou: maska ​​chladiče, kryty bočních zrcátek, spoiler na víku kufru a 19palcových litých kolech se speciálním designem. Exteriér vozu si můžete detailně prohlédnout na fotografiích a videích. Zdůrazňujeme, že nová Octavia RS 230 je nabízena pouze v karoserii liftback, postavené na základě aktuální třetí generace modelu.

Zajímavé:
Jak vyměnit žárovku světlometu Škoda Fabia.

Připomeňme, že nová karoserie Škoda Octavia byla představena již v roce 2012; od začátku roku 2016 začínají ceny automobilů pro ruský trh na 854 000 rublech a nabitá Octavia RS s motorem o výkonu 220 koní, která je k dispozici v Rusku, v současné době stojí nejméně 2 030 000 rublů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button