ŠkodaŠkoda FabiaŠkoda Rapid

Jakou spotřebu má Škoda Fabia?

Všechny články Novinky Autocode Life hacks pro kupující Testovací jízdy Auto novinky Video Automarkety Různé Koupit za xxx rublů Recenze ojetých aut Life hacky pro prodejce Tiskové zprávy Hodnocení Recenze majitelů Konfrontace modelů

19. března 2024, 15:44 0 2684

Škoda Fabia

Druhá generace Škody Fabia v novém stylu je považována za malé, ale spolehlivé auto v rozpočtovém segmentu. Zdá se, že auto je jednoduché a není co rozbít, ale podle majitelů automobilů má model spoustu problémů. Majitelé Škody Fabia se podělili o svůj názor s Igorem Shagapovem, expertem a hostitelem kanálu YouTube „Auto Picker Tips“.

Historie nákupů Škoda Fabia

Majitel Škoda Fabia

Kdysi jsem řídil Prioru, takže jsem byl rád, že jsem si v roce 2019 pořídil zahraniční auto. Vybíral jsem mezi Fabií a Renaultem Sandero kvůli omezenému rozpočtu – 300 tisíc rublů.

Hledali jsme s manželem auto s motorem alespoň 1,4 litru. Model s motorem 1,6 v té době stál o 100 tisíc více. Bylo málo možností za přijatelnou cenu, a tak jsme se rozhodli pro můj vůz, který byl vyroben v roce 2012.

Auto v té době nemělo žádnou nehodu, najeto km bylo reálných – 88tis km. A stal jsem se pátým majitelem vybrané „Fábie“.

Majitel Škoda Fabia

Auto jsem koupil v roce 2015. Podle rozpočtu bylo potřeba splnit 300 tis. Za stejné peníze byly na sekundárním trhu Suzuki SX4 a Chery Tiggo. Rozhodl jsem se pro Fabii.

Zajímavé:
Kam je nejlepší jít do Škody v Samaře.

Vybral jsem si model s nízkým nájezdem km, pouhých 10tis. Předchozí řidič byla dívka, takže auto bylo v dobrém stavu.

Při koupi si auto prohlédl kamarád a řekl, že je vše v pořádku. Nekontrolovali historii vozu; vzali za to slovo bývalého majitele. Pak se ukázalo, že došlo ke ztrátě najetých kilometrů a také došlo k jedné nehodě – prodejce zatajil všechny informace. Na stav auta to ale nemělo vliv – jsem s ním spokojený, prakticky mě nezklamalo.

Lakování „Škoda Fabia“

Manžel si při koupi auta pečlivě prohlédl lak a prohlédl si auto na vleku. Fabia má dvojitou vrstvu laku, takže určit její správnou tloušťku je dost složité.

rez na Škodě Fabii

Nyní se objevily první třísky laku – auto není nové. Lak na prahech se začal také loupat nedávno, po umytí jsem tam viděl první místa koroze.

Karoserie po celém obvodu vozu je pozinkovaná, ale už se najdou nedostatky – vždyť auto je už více než deset let staré. Například na jednom místě je velká tříska kvůli nehodě předchozího majitele, po které byl tmel špatně proveden.

Optika „Škoda Fabia“

Pohybuji se pouze po městě, nejezdím po dálnici, takže mi stačí optika. Auto má dobré světlo na jízdu po městě, nestíhám LEDky. Vše co je součástí balení je za dané peníze naprosto vyhovující.

Optika Škoda Fabia

Chtěl bych více světla. Při jízdě po neosvětlené vozovce je znatelně nedostatečné osvětlení. Nebude také možné osadit výkonnější žárovky, protože začnou blednout reflektory. Musíte si na to zvyknout.

Spotřeba paliva Škoda Fabia

Fabia je ve srovnání s Priorou ekonomické auto. Ruské auto spotřebuje mnohem více benzínu, zejména ve městě. Proto teď nemám žádné otázky ohledně spotřeby paliva.

Zajímavé:
Co dostala Škoda za nejdelší sponzoring.

Spotřeba je jedna z předností Fabie. Ve městě mi přijde asi 5-6 litrů na 100 km, takže za benzín platím asi pět tisíc rublů měsíčně.

Zvuková izolace a světlá výška vozu Škoda Fabia

Škoda Fabia na silnici

Někomu se může zdát, že se auto pohybuje trochu hlučně, ale s Priorou jsou všechny zvuky slyšet ještě hlasitěji – takže se ukázalo, že všechny vlastnosti porovnávám se svým předchozím vozem ruské výroby.

Po městě jezdím docela opatrně, světlá výška mi vyhovuje. Jediná věc je, že „sukně“ předního nárazníku je umístěna nízko a v zimě se stalo, že jsem se dotkl udusaného sněhu spodkem.

Fabia prostě nemá zvukovou izolaci, všechny zvuky doslova slyšíte. To je jeden z hlavních problémů tohoto vozu.

Objevují se i dotazy ohledně světlé výšky, ale na vše se dá zvyknout. Moje předchozí auta byla vyšší než Fabia, ale nepociťuji moc nepohodlí. Zespodu nic neškrábe, nedotýkám se dnem žádné překážky.

Kufr a interiér Škody Fabia

Kufr Škoda Fabia

Když se podíváte pozorně, kufr auta je malý. Ale vždy se tam vešlo vše, co jsem potřeboval k přepravě:

  • kočárek se dvěma bloky;
  • sněžný skútr;
  • věci při pohybu.

Zadní sedadlo je sklopné, takže pokud chcete, můžete převážet spoustu věcí najednou.

Ani o interiéru vozu není pochyb: materiály interiéru jsou příjemné, místa je pro všechny cestující dost.

Interiér Fabie je lakonický, není zde nic nadbytečného, ​​co by odvádělo pozornost od řízení vozu. Panel je vyroben z měkkého plastu, stejně jako volant.

K volantu přidám také následující: má malý poloměr otáčení, snadno se otáčí, což vám umožňuje bezproblémové manévrování na silnici. Zároveň chybí elektrický posilovač, využívá konvenční hydrauliku.

Zajímavé:
Jak funguje klimatizace pro Škoda Octavia 2010.

Poruchy a údržba vozů Škoda Fabia

jízdu ve Škodě Fabia

Za čtyři roky používání nedošlo k žádným vážným poruchám. Několikrát jsem měnil reostat sporáku, protože sporák fungoval pouze v jednom režimu. Naposledy jsem musel kompletně vyměnit motor v kamnech.

Nedávno se objevil problém s dveřmi řidiče – okna se neotevírala, elektricky ovládaná okna nereagovala. Oprava takové poruchy na Fabii trvalo asi 10 tisíc rublů.

V zimě se objevil další problém – auto prostě nešlo nastartovat ani při -10. Vyčistil škrticí klapku a problém zmizel.

Pro majitele Fabií je také důležité pamatovat na to, že v zimě při -20 stupních potřebuje vůz čas na zahřátí. A zahřívá se pouze za jízdy – nepomáhá ani automatický start a vyhřívání sedadel.

Za sedm let provozu vozu prakticky nedošlo k žádným poruchám. Jen letos na podzim se porouchalo ložisko v mechanické převodovce, opravy stály 40 tisíc rublů – kvůli nárůstu ceny náhradních dílů. Také jednou selhal snímač motoru. Žádné další problémy nebyly.

Škoda Fabia zezadu

Údržba fabie od neoficiálního prodejce stojí cca 7-8 tisíc ročně. Benzín, jak už jsem říkal, vychází na cca 5 tisíc měsíčně. Celkově jsou za rok celkové náklady na servis automobilu asi 70 tisíc rublů.

Stručné shrnutí

Majitelé Škody Fabia jsou s provozem svých vozů spokojeni. Jeden z majitelů však sdílel nepříjemný příběh – předchozí majitel skryl přítomnost nehody, a proto se lak vozu začal zhoršovat.

Abyste se nestali vlastníkem problémového vozu, doporučujeme před nákupem vůz zkontrolovat prostřednictvím služby Autocode. Pokud byl vůz účastníkem nehody, zobrazí se to ve zprávě. Zpráva také ukáže skutečný počet najetých kilometrů vozu, stávající omezení dopravní policie a mnoho dalšího.

Zajímavé:
Kde je kód automatické převodovky napsán na Škoda.

příklad zprávy autokódu

Příklad sestavy naleznete pod odkazem.

Materiál připravila Anna Nikulina

*** Názor redakce se nemusí shodovat s názorem majitelů aut.

Jezdil jsi se Škodou Fabia? Podělte se o svůj názor na toto auto v komentářích!

Recenze: Škoda Fabia hatchback – Dobré auto do města? Porovnejme 1,2Classic vs1,2MT a něco málo o 1,4New.

Recenze vozu Škoda Fabia hatchback

Měl jsem možnost řídit dvě verze Fabie za jízdy a několik dalších na sedadle spolujezdce. Se Škodou Fabia Classic 1,2 2006 jsem najel se slušným nájezdem cca 10 1,2 km (polovina v zimě), poté jsem přešel na novou Fabii 2013 MT 60 a najeto už 1,2 1,4 km. Několik set kilometrů jsem najezdil také jako spolujezdec ve Fabii New 2010 a 2015 (cca 1,2). Mohu tedy porovnat současnou verzi s předchozími. Nový model XNUMX jsem viděl pouze jednou na autosalonu. Recenze se tedy dotkne tří zmíněných variant Škody Fabia: Classic, New a XNUMXMT, především té druhé.

Obecně platí, že Škoda Fabia je do města dobrý „pracant“ ve všech svých variantách – celkem svižný, skladný, ekonomický a na údržbu nijak zvlášť náročný, zahraniční auto nijak zvlášť drahé (domácí montáž 🙂 a jsem rád s tím ve všech variantách. Kromě Škody Fabia jsem měl možnost projet hodně Renault Logan 1,2 2017 (recenze), Škoda Rapid 1,0 2018 a také hodně cestujících ve Škodě Octavia (různé roky výroby), Toyota Land Cruiser, UAZ (více než 1000) km, několik set kilometrů na různých VAZ, ZAZ, Daewoo Lanos, Chevrolet, Nissan Pathfinder (recenze) – takže je s čím porovnávat. Měl jsem možnost naučit se jezdit na 412 Moskvič – není co srovnávat v rychlosti 70 km/h bylo cítit, že se buď rozjede, nebo se rozpadne 🙂

Zajímavé:
Jak připevnit světlomet na Škoda Octavia A4.

V první řadě to, co jsme o nové Fabii slyšeli, byly stížnosti na design. Ve skutečnosti je těžké nazvat takové auto krásou, i když vzhledově je rozhodně lepší než většina vozů v ekonomickém segmentu.“ I když existují velmi zajímavé možnosti, které vypadají velmi slušně.

Recenze vozu Škoda Fabia

Například jako tento 🙂
Já, stejně jako většina zaměstnanců naší společnosti, jsem dostal v základní konfiguraci „standardní“ světle šedou verzi. Staré auto mělo stejnou barvu.

Recenze vozu Škoda Fabia

Pozitivní je, že základní paket nově obsahuje klimatizaci, centrální zamykání a ABS, ale celkový dojem je takový, že se šetřilo na všem, na čem se dalo šetřit. Dokončení zjevně zlevnilo a to vás okamžitě upoutá (všichni moji kolegové, kteří již jezdili s novou Fabií, když jezdili ve staré, zaznamenali rozdíl ve prospěch staré, od vzhledu po kvalitu provedení, ačkoli v obou případech byly vozy „made in Ua“) .
Z toho, co se rychle stalo „pouhým okem“ – v novém autě se karoserie stala „plechovou“ a kvalita laku se zhoršila – nyní může spadlý žalud nebo kaštan způsobit problém v podobě promáčklin a třísek. barvy a je lepší se nedotýkat větví – škrábance mohou být velmi patrné, i když velmi povrchní. To je zvláště dobře viditelné v blízkosti rukojetí.

Recenze vozu Škoda Fabia

Dalším detailem, kde jsou jasně patrné problémy s kvalitou povrchové úpravy, je sloupek dveří.
Na fotografii je jasně vidět, že plastová fólie, kterou jsou pokryty, se v rozích nadouvá. Tomuto detailu jsem věnoval pozornost zejména u vozů s jinou konfigurací – tam je to stejné. To se ale dříve nedělo.

Recenze vozu Škoda Fabia

Objem kufru je malý, ale na cesty po městě ve většině případů dostačuje. Ve staré verzi byla o pár centimetrů širší – všiml jsem si, že jedna dlouhá krabice, dříve obtížně vtěsnatelná do kufru, se už vůbec nevešla.
Rezervní kolo a klíč jsou umístěny v „podzemí“ kufru, takže při výměně kola budete muset kufr vyprázdnit.

Zajímavé:
Kdy vyjde nový styling Škody Superb.

Recenze vozu Škoda Fabia

Objem kufru lze zvýšit snížením opěradla zadního sedadla a v některých verzích je snížen „po částech“ – zmenší se o jedno nebo dvě sedadla, ale v mé verzi – o tři najednou.

Recenze vozu Škoda Fabia

V předchozí verzi byly gumové lišty na nejvíce vyčnívajících částech nárazníku, ale nyní jsou pryč. V některých případech se mohou hodit.
Zde vidíme starou Fabii.

Recenze vozu Škoda Fabia

Recenze vozu Škoda Fabia

A tady je nový zadní nárazník.

Recenze vozu Škoda Fabia

Z čeho jiného je patrné:
Přední sloupek je nyní širší, což je problematické zejména u levého – snadno se za něj „schová“ chodec nebo i cyklista.

Recenze vozu Škoda Fabia

Recenze vozu Škoda Fabia

Viditelnost v současných standardních zrcátkách je dostatečná, ale je lepší ji zvýšit přídavným zrcátkem – jako na druhé fotce. Nějakou dobu jsem to dokonce používal místo toho rozbitého hlavního. V tomto ohledu se pro mě nic nezměnilo, ale jeden kamarád jezdil ve Fabii New (2010) s dvouzónovými zrcátky.

Recenze vozu Škoda Fabia

Tímto dokončíme vnější kontrolu a blíže se podíváme na to, co je „uvnitř“

Dovnitř se dostáváme jako předtím – vše se otevírá a startuje jedním klíčem – je společný pro dveře, spínač zapalování a víčko plynové nádrže. Sice přibyl i klíček s nápisem “Construct” – na zámek, který blokuje převodovku – pokud někdo auto otevře a nastartuje, rychle neodejde a pojede jen jedním směrem :-), ale málokdo používá to.

Na sedadle řidiče a palubní desce se nezměnilo téměř nic, kromě toho, že plasty nejsou tak pěkné a z pravé páčky zmizel přepínač údajů na displeji. Pokud se nepodíváte pozorně, vše se zdá být stejné, ale předtím bylo všechno trochu pevnější – jak plastové, tak další dokončovací detaily. Sedadlo řidiče je celkem pohodlné, ovládací prvky jsou umístěny pohodlně. Výška sloupku řízení je snadno nastavitelná, během minuty posunete a zvednete sedadlo a vyměníte opěradlo. Vyhřívaná sedadla nejsou v základní verzi k dispozici, ale pomáhá levný čínský vyhřívaný potah na autosedačku Kioki (moje recenze) a pokud to porovnáte s příplatkem za vyhřívání sedadel, můžete si koupit tucet potahů.

Zajímavé:
Která je lepší skoda kodiaq nebo audi q5.

Recenze vozu Škoda Fabia

Pod kapotou je 1,2litrový tříválec, podobný tomu předchozímu.
Nyní auto zrychluje pomaleji, je to znát zejména při rozjezdu ze semaforu na dálnici – místo, kde jsem dříve v klidu zrychloval na 100 a měnil pruh doleva, jede nyní 85-90 km/h.

Recenze vozu Škoda Fabia

Maximálka pro něj je 160 km/h, ale při pohledu na spotřebu mizí chuť jet rychleji než 130 km/h (Fabia Classic měla průtokoměr, nová ne, spotřebu určuji podle najetých kilometrů a čerpací stanice 🙂 A dokonce i oblasti, kde můžete bezpečně jezdit Není to o tolik rychlejší. Obvyklá rychlost mimo město je 110 km, což odpovídá 3oooo otáčkám motoru za minutu. Fotka rychloměru je trochu rozmazaná kvůli pohybové neostrosti.

Recenze vozu Škoda Fabia

Při jízdě do 100 km/h ve Fabii Classic byla spotřeba benzínu cca 6,9-7,5 v závislosti na zatížení a sklonu vozovky. Při 120 stoupl na 9 litrů na 100 km a při 140 už má spotřebu přes 11 litrů. Největší spotřeba je ale při jízdě na jedničku, hlavně při rozjezdu do kopce, 13-17l/100km, takže je lepší hned přeřadit na dvojku a zrychlovat v ní. Průměrná spotřeba ve městě je 2 litrů, ale svého času mě překvapilo, že Fabia s 8litrovým čtyřválcovým motorem „žere“ ve městě méně – v rozmezí 1,4-6 litrů na 6,5 km. Ale pokud jedete po dálnici 100-60, je docela možné se vejít do 80 litrů. Klimatizace zvyšuje spotřebu o 6-1 litru, ale oproti jiným autům není nijak zvlášť žravá.
Nové auto se ale snáze rozjíždí v kopci a je lepší v přejíždění „policistů“ a najíždění na obrubníky, to staré se v takových případech občas zadrhlo, zejména při jízdě couváním. Proto je jízda v dopravní zácpě ve svahu do kopce naprostým výsměchem. Při rychlosti pod 10 km/ se musí rozjíždět a zastavovat, v takové rychlosti se do kopce plynule vyjet nedá, motor se začne namáhat a snaží se zadřít a když přidáte plyn, jede už rychleji než je potřeba. . V ostatních případech je jízda vcelku snesitelná, rozhodně pohodlnější než na zázracích „domácího“ automobilového průmyslu nebo levných čínských zahraničních autech. Samozřejmě nemůžete řídit takové auto v terénu, ale je docela možné jet tam, kde už někdo řídil. Je docela možné vjet do malé závěje – která je těsně nad spodním okrajem kapoty – a dostat se z ní, i když je sníh mokrý, ale na větších plochách ji budete muset vyhrabat.

Zajímavé:
Jak zlepšit kilometrový výkon na Škodě Octavia Tour.

Nová verze má brzdy s ABS, ale její ovládání se nedá nazvat komfortní – při brzdění na kluzkém povrchu má při aktivaci pocit, jako by brzdový pedál prorazil dno a zabořil se do asfaltu a při pohybu poskakoval . A to je doprovázeno hlasitým nepříjemným chrastivým zvukem a je tak neobvyklý a nepříjemný, že mnoho uživatelů Fabius po první aktivaci ABS zavolalo do servisního střediska (o tom mi řekl servisní tým, když jsem také volal 🙂

Ráfky kol, na rozdíl od mnoha aut, nejsou zajištěny čtyřmi, ale pěti šrouby. Trochu spolehlivější, ale když musíte vyměnit kolo, je potřeba udělat ještě jeden šroub 🙂

Recenze vozu Škoda Fabia

A standardní zvedák je dost slabý – jeden můj se při zvednutí do maximální výšky zlomil.

Celkově však neexistují žádné vážné stížnosti na auto – je pohodlné řídit a je levné.

Další pozoruhodné body, které mohu poznamenat:
* výborná práce stěračů a ostřikovačů – vše je na skle, ne na střeše nebo autě za sebou 🙂
* snadné a přehledné přepínání různých spínačů a spínačů;
* dobré lícování plastových dílů – drnčení se objevuje velmi zřídka a při velmi hrbolaté jízdě.

Mohu si všimnout následujících obecných výhod tohoto vozu, aniž bych se ponořil do technických vlastností:
+ účinnost;
+ pohodlná jízda;
+ kompaktnost;
+ nízká spotřeba paliva;
+ žádné problémy se servisem a náhradními díly.

Hlavní nevýhody jsou podle mého názoru u vozu této velikosti a ceny nevýznamné:

— kabina je stísněná;
— kvalita povrchové úpravy a barvy;
– nijak zvlášť atraktivní design (ale to neplatí pro nejnovější verzi).

Celkově je to ale auto, které za ty peníze rozhodně stojí. Do pracovního auta akorát, na jízdu po městě taky, ale na dlouhé cesty s velkou rodinou to není ta správná volba.
A pokud si musíte vybrat ojetý vůz a vybrat si mezi různými verzemi, pokud existuje malý rozdíl ve stavu a počtu najetých kilometrů, doporučuji vám věnovat pozornost dřívějším možnostem. A pokud je velikost příliš malá, pak je Fabia kombi, liší se pouze velikostí kufru.
Fabia v kterékoli ze zmíněných možností jasně překonává Renault Logan 1,2, ztrácí pouze několik bodů a je horší než Škoda Rapid, když na kompaktnosti nezáleží.
Спасибо за внимание!

Zajímavé:
Kolik oleje je potřeba v krabici Škoda Superb.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button