ford focus

Kde najít číslo turbíny pro Ford Focus St 2007

Tato příručka odráží rozsáhlé zkušenosti získané při instalaci a provozu turbodmychadel. Nedodržení těchto pokynů povede k rychlému selhání turbíny.

1.1. Turbína (turbodmychadlo) je instalována na motoru tak, aby osa hřídele turbíny byla rovnoběžná se zemským povrchem. V opačném případě dochází k dodatečnému zatížení kluzných ložisek souvisejícím s gyroskopickým efektem. Při velkém úhlu sklonu vznikají problémy s vypouštěním oleje ze středního pouzdra.

1.2. Otvor pro přívod oleje do střední skříně turbíny (turbodmychadla) by měl být umístěn svisle nahoru plus/minus 15 stupňů. Jinak vznikají problémy s vypouštěním oleje ze středního pouzdra.

1.3. Zvláštní pozornost je třeba věnovat přívodnímu potrubí oleje k turbíně (turbodmychadle). Vnitřní průměr vlasce musí být minimálně 4 mm. Materiálem pro olejové vedení může být ocelová nebo měděná trubka, flexibilní hadice z vyztuženého vysokoteplotního teflonu. Používejte spolehlivé závitové spoje. Použití tvrdých hadic a přípojek na svorkách není povoleno.

1.4. Olej by měl být vypouštěn ze středního krytu samospádem; Minimální možný vnitřní průměr odtokové trubky by měl být 12 mm. Pro výrobu odpadní trubky se nejlépe hodí ocelové, hliníkové a zesílené silikonové hadice. Vstup vypouštěcího potrubí oleje do vany motoru musí být výše než hladina oleje v něm. Příruba spojující vypouštěcí potrubí se střední skříní turbodmychadla musí být výše, než je hladina oleje v motorové vaně.

1.5. Maximální tlak oleje vstupující do střední skříně turbodmychadla by neměl překročit 4,5. 5,0 bar! V opačném případě přetéká střední komora skříně olejem (olej nestihne vytéct) a olej je „vytlačen“ do turbínové a kompresorové části turbíny. Pokud je tlak v potrubí příliš vysoký, je nutné použít omezovače, postupně zmenšující průřez přívodního potrubí oleje v krocích po 0,5 mm. Minimální možný tlak oleje při volnoběžných otáčkách je 0,7 bar.

Zajímavé:
Jak odstranit tiché bloky z předního Ford Focus.

1.6. Je nutné použít vzduchový filtr s kapacitou dostatečnou pro typ instalovaného turbodmychadla. Jinak při vysokém zatížení nebude mít motor dostatek vzduchu k provozu (snížený plnicí tlak, pokles výkonu). Znečištěný nebo nevyhovující filtr vede k silnému (více než 0,05 baru) podtlaku mezi filtrem a turbodmychadlem a vede k „nasávání“ oleje z kompresorové části turbíny.

1.7. Každý motor je vybaven ventilačním systémem klikové skříně. Pro omezení vnikání oleje a nečistot do kompresorové části turbíny s plyny z klikové skříně je vhodné použít různé usazovací filtry. Kromě toho porucha (koksování) ventilačního systému klikové skříně vede ke zvýšení tlaku ve vaně motoru a v důsledku toho k potížím s vypouštěním oleje ze střední skříně turbíny a „vytlačováním“ oleje do částí turbíny a kompresoru. turbíny.

1.8. Vozidlo vybavené turbodmychadlem musí být vybaveno odpovídajícím výfukovým systémem. Pokud protitlak ve výfukovém systému překročí 0,05 baru, motor nevyvine potřebný výkon. Navíc dochází k dodatečnému zatížení axiálního ložiska turbíny, což vede k jeho rychlému opotřebení a selhání turbodmychadla.

1.9. Vozidlo s turbodmychadlem musí mít systém přívodu paliva schopný dodávat dostatečné množství paliva pro dosažení optimální směsi paliva a vzduchu. Při nedostatku paliva v jakémkoliv režimu dochází k chudší směsi a ke zvýšení teploty výfukových plynů, což může vést k poruše turbíny v důsledku přehřátí hřídele turbíny. Kromě toho může motor trpět detonací, ke které dochází u chudých směsí.

2.1. Při výměně vadného turbodmychadla za nové nebo opravené musíte nejprve zjistit příčinu poruchy a před montáží ji odstranit.

2.2. Vyměňte olej a olejový filtr.

2.3. Umyjte a vyfoukejte vzduchové potrubí mezi turbínou a vzduchovým filtrem. Ujistěte se, že je utěsněný. Vyměňte vzduchový filtr.

2.4. Umyjte a vyfoukejte vzduchové vedení mezi turbínou a motorem. Zkontrolujte těsnost spojů.

2.5. Zkontrolujte sací a výfukové potrubí a turbodmychadlo, zda v nich nejsou cizí předměty.

2.6. Před montáží nalijte čistý olej do otvoru pro přívod oleje turbodmychadla. Otáčejte hřídelí turbíny prsty. Počkejte, až se z vypouštěcího otvoru objeví olej.

2.7. Použití tmelů a výparů pro instalaci potrubí pro přívod a odvod oleje je přísně zakázáno. Použijte těsnění.

2.8. Po instalaci turbodmychadla na původní místo zkontrolujte těsnost spojů.

2.9. Před nastartováním motoru jej musíte protáčet startérem (bez startování), dokud se mazací systém nenaplní olejem (kontrolka zhasne).

2.10. Po nastartování je potřeba motor zahřát na volnoběh, poté vychladit a zase zahřát na volnoběh. Tento postup by měl být proveden několikrát.

2.11. Před zahájením provozu je třeba znovu zkontrolovat těsnost všech spojů.

2.12. Konstrukce turbodmychadla vyžaduje jeho záběh. Prvních tisíc kilometrů nedovolte motoru vyvinout plný výkon. Omezte otáčky motoru (přibližně 50 % maximálních přípustných otáček).

3.1. Turbodmychadlo je součástí motoru. Jakékoli poruchy systémů motoru přímo ovlivňují provoz turbíny a vedou k jejímu předčasnému selhání.

3.2. Je nutné pravidelně kontrolovat a odstraňovat závady palivového systému. Je zakázáno provozovat vozidlo s vadným systémem přívodu paliva.

3.3. Je nutné včas vyměnit olejové, olejové a vzduchové filtry. Je nutné používat oleje a spotřební materiál doporučený výrobcem.

3.4. Před zastavením motoru po intenzivní jízdě je nutné turbínu vychladit. K tomu je potřeba nechat motor běžet na volnoběh alespoň jednu minutu nebo nastavit turbo časovač.

3.5. Po studeném startu se doporučuje vyvarovat se intenzivní jízdy, dokud se motor nezahřeje.

3.6. Je zakázáno provozovat vozidlo bez vzduchového filtru nebo s neutěsněným potrubím.

3.7. Neprovozujte vozidlo s nízkou hladinou oleje v olejové vaně motoru.

3.8. Nedoporučuje se nechat motor běžet na volnoběh po dlouhou dobu.

3.9. Je zakázáno provozovat vozidlo s vadným výfukovým systémem. Zvýšený protitlak vede k předčasnému selhání turbodmychadla.

POPIS POVINNÝCH PRÁCÍ PŘI VÝMĚNĚ TURBODMYCHADLA.

1. Zjištění příčin poruchy starého turbodmychadla a jejich odstranění.

2. Výměna motorového oleje za nový schválený výrobcem.

3. Vyměňte olejový filtr za nový.

4. Výměna vzduchového filtru za nový.

5. Zkontrolujte, zda v sacím potrubí, výfukovém potrubí a turbodmychadle nejsou cizí předměty.

6. Kontrola těsnosti vzduchového potrubí.

7. Zkontrolujte přívodní olejovou trubku z hlediska koksování, vyčistěte ji a opláchněte. U vozidel VAG s motory 1,8T 20V je povinná výměna přívodního oleje.

8. Zkontrolujte vypouštěcí potrubí oleje z turbíny, zda není koksováno, vyčistěte a propláchněte.

9. Výměna těsnění olejového potrubí za nová. Použití tmelů k utěsnění přírub olejového potrubí je přísně zakázáno.

10. Před montáží turbodmychadla na motor je nutné naplnit motorový olej do otvoru pro přívod oleje turbodmychadla. Při otáčení hřídele turbíny prsty musíte počkat, až se z vypouštěcího otvoru objeví olej.

11. Po montáži turbodmychadla na motor je nutné, aby se mazací olej dostal do turbodmychadla pod tlakem před spuštěním motoru. Za tímto účelem protáčejte motor startérem, dokud kontrolka tlaku oleje nezhasne.

12. Je nutné zajistit přívod oleje do turbodmychadla. K tomu je nutné uvolnit upevnění přívodního nebo vypouštěcího potrubí a ujistit se, že olej je přiváděn pod tlakem.

13. Po nastartování motoru se musíte ujistit, že z potrubí připojeného k turbodmychadlu neuniká olej a chladicí kapalina.

14. Po nastartování je nutné nechat motor běžet na volnoběh, dokud chladicí kapalina nedosáhne provozní teploty. Dále musíte motor ochladit. Tato operace musí být provedena třikrát.

15. Prvních tisíc kilometrů je nutné provozovat vozidlo pouze při částečném zatížení nepřesahujícím 50 % jmenovitého zatížení.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button