Škoda

Kam nainstalovat imobilizér Škoda Felicie 1.3

Alarm proti krádeži/systém imobilizace motoru je standardem u některých modelů. Na ostatní modely lze systém nainstalovat dodatečně.

Alarm proti krádeži

Aktivace a deaktivace alarmu proti krádeži se provádí pomocí dálkového ovladače (RC). U modelů vybavených jedním zámkem je ovládání dveřních pohonů ovládáno stejným dálkovým ovladačem. Když jsou dveře uzamčeny jediným zámkem, alarm vydá krátké dvojité pípnutí doprovázené současným blikáním všech čtyř směrových světel. Systém se aktivuje přibližně 25 sekund po zapnutí.

Poznámka. Když je systém zapnutý a dvířka/kapota nejsou zavřené, zazní osmkrát krátké pípnutí.

Senzorové spínače poplašného systému proti krádeži jsou instalovány na kapotě, všech čtyřech vnitřních dveřích a zadních dveřích vozidla. Kromě toho jsou k dispozici ultrazvukové senzory, které reagují na pohyb uvnitř kabiny. Při aktivaci některého ze senzorových spínačů se aktivuje zvukový a světelný alarm, jehož nepřetržitý provoz pokračuje po dobu 30 sekund. Po uplynutí doby ovládání se systém automaticky vypne a vrátí se do původního stavu.

Na žádost majitele vozu lze deaktivovat ultrazvukové snímání objemu interiéru. Chcete-li to provést, musíte zapnout systém obvyklým způsobem a poté po krátké době znovu stisknout ovládací tlačítko. Deaktivace ultrazvukových senzorů je doprovázena aktivací směrových světel a několika pípnutími sirény proti krádeži.

Poplašný systém proti krádeži je vybaven hlavním spínačem sirény umístěným v zadní části motorového prostoru. Chcete-li systém vypnout, musíte odklopit ochranný kryt a otočit spínač pomocí speciálního klíče dodávaného s ostatními klíči od auta. Po vyjmutí klíče nasaďte ochranný kryt spínače. Pro aktivaci systému jednoduše otočte spínač do původní polohy – systém bude okamžitě fungovat a je nutné jej vypnout pomocí dálkového ovladače.

Zajímavé:
Jak vyměnit šroubení stabilizátoru pro Škoda Octavia 2.

Pokud dojde k poruše zabezpečovacího systému, je nutné jej vypnout hlavním vypínačem a vozidlo odvézt do servisního střediska k opravě.

Imobilizér motoru

Systém imobilizace motoru neumožňuje neoprávněné nastartování vozidla bez klíčku zapalování. Mikroobvod s integrovaným elektronickým kódem je namontován uvnitř klíče zapalování, který je součástí vozu. Když otočíte klíčkem ve spínací skříňce, speciální snímač imobilizéru přečte kód a porovná jej s kontrolním záznamem a v případě nesrovnalosti nedovolí nastartovat motor.

Kód vložený do systému je vyražen na speciálním štítku dodávaném s klíči. Tento štítek by měl být uložen na bezpečném místě mimo vozidlo. V případě ztráty klíče je možné v servisním středisku Škoda objednat náhradní klíč podle údajů na štítku. Pokud štítek není, jediným řešením je kompletní výměna imobilizéru.

1.3 Imobilizér (systém blokování startování motoru proti krádeži)

1.3. Imobilizér (systém imobilizéru motoru proti krádeži)

Imobilizér je navržen tak, aby minimalizoval pravděpodobnost odcizení vašeho vozu.

Pokud varovná kontrolka imobilizéru bliká do 5 sekund po otočení klíčku zapalování do polohy „ON“, signalizuje to poruchu systému imobilizéru. Bez nouzového ovládání klíčku zapalování nebudete moci nastartovat motor. Následují operace, které je nutné provést pro spuštění motoru v nouzovém režimu (čísla 0, 1, 2, 3 jsou uvedena jako příklad hesla).

1.3 Imobilizér (systém blokování startování motoru proti krádeži) Škoda Felicia

Umístění kontrolky imobilizéru ve sdruženém přístroji
výstraha

Heslo pro nouzový provoz zjistíte při převzetí nového vozu. Pokud heslo neznáte, kontaktujte svého autorizovaného prodejce Hyundai.

1. Chcete-li zadat heslo, musíte otočit klíčkem zapalování do polohy „ON“ a poté do polohy „OFF“ podle číselných čísel a výstražná kontrolka imobilizéru bude blikat.

Například pro vstupní číslici „1“ otočte klíčkem zapalování v určeném pořadí jednou, pro číslici „2“ dvakrát atd. Pokud je číslice „0“, musíte otočit klíčkem zapalování v desetkrát zadané pořadí. 2. Počkejte 3–10 s. 3. Zadejte zbývající číslice hesla podle kroků 1 a 2. 4. Po úspěšném zadání všech čtyř číslic otočte klíčkem zapalování do polohy „ON“ a ujistěte se, že svítí varovná kontrolka imobilizéru. Od tohoto okamžiku musíte do 30 s nastartovat motor. Po 30 s nebude možné nastartovat motor. Varování

Pokud se motor zastaví během jízdy v nouzovém režimu, můžete motor nastartovat do 8 sekund, aniž byste museli provádět jakékoli operace, abyste znovu vstoupili do nouzového režimu.

5. Pokud varovná kontrolka imobilizéru bliká po dobu 5 s, musíte zopakovat operace nouzového ovládání od úplného začátku. Varování

Pokud jste nebyli schopni úspěšně provést operace umožňující nouzový provoz třikrát za sebou, musíte před dalším provedením těchto operací počkat asi jednu hodinu.
Pokud, přestože jste úspěšně provedli nouzovou operaci, nemůžete nastartovat motor, nechte své vozidlo odtáhnout k autorizovanému prodejci Hyundai.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button