Škoda octavia a5

Který zesilovač se vejde pod sedadlo Škody Octavia A5 fl

Minulý týden volal člověk ohledně vylepšení zvuku ve Škodě Octavii A 5. Našel moji práci na internetu a požádal o radu v této věci.
Přede mnou stihl navštívit až čtyři studia a žádné se mu nelíbilo.
Přišel za mnou, promluvil a já mu nabídl dvě možnosti:
Varianta 1 je dvousložková přední strana kanál po kanálu se středobasy umístěnými na pódiích, před trimem + pódia pro výškové reproduktory na stojanech (tuto práci našel na internetu)
Možnost 2 je nedotýkat se obložení, umístit nové středobasy na standardní místa (středobasy ve standardní verzi jsou vzadu a hrají přímo do sedadla) a vytvořit šířky CDT-HD2al na stojanech, protože Hlavní střední a vysoké frekvence budou vycházet ze stojanů a nechají středy „mumlat“ na svých obvyklých místech.
Rozhodli jsme se vzít AMP Panacea, abych tak řekl, k testování a spustit jej na vysoké úrovni ze standardního Columbus one, přičemž jsme připojili 4 kanály vpředu a dva kanály v kobylce ke stávajícímu subwooferu kabinetu.
Vypočítali jsme dvě možnosti na základě přiděleného rozpočtu a vyšlo nám přesně rubl na rubl, první a druhá možnost. Pro lepší pochopení druhé možnosti byl dotyčný vyzván, aby si poslechl můj trik s třírublovou bankovkou a opravdu se mu vše líbilo.
Rozhodl se, že proč neuskutečnit tento experiment s širokými pásy na stojanech a středobasech na pravidelných místech, protože nijak zvlášť netoužil po řezání pláště, ale už chtěl mít před očima rozsah UHF.
Středobas vzal Eton pro 170.2. Cena je přijatelná a značku má také moc rád, protože se s ní již v minulosti zabýval.
Rozhodli se dát zesilovač pod sedadlo řidiče, musel se vejít do velikosti a kabeláž by byla kratší.
První etapou byla výroba regálů pro šířky. Prsteny byly namířeny správným směrem (k opačnému posluchači) a osoba vlevo. Jakmile jsem byl připraven, pokryl jsem stojany vinylem, aby odpovídaly barvě stropu, a pozval jsem osobu, aby je nainstalovala.
Už předem udělal plný hluk auta, takže jsem s tím neztrácel čas.
Pro procesní zesilovač jsem vyrobil novou plošinu, kterou jsem zajistil do rohů, následně jsem uzavřel koberec, zapojil nové rozvody a zesilovač přišrouboval.
Ovládací panel procesoru je umístěn v levé kapse.

Zajímavé:
Proč se motor Škoda Octavia A5 1.4 dlouho zahřívá.

Pro středobas jsem vyrobil nové distanční kroužky a zajistil je šrouby M6. Aby se zvuková vlna nedostala pod kůži, je na prstenec nalepen párovací kroužek.
Tento experiment ho velmi potěšil, co chtěl, to dostal, totiž: detailní, krásný zvuk s jasnými, otevřenými středy, průhlednými výškami, hutnými a čistými středobasy a hlubokými subbasy.

Náklady na práci se zařízením jsou 80 000 rublů


.

Přidat komentář Zrušit odpověď na komentář

Chcete -li přidat komentář, musíte být přihlášeni.

Tato stránka používá Akismet k boji proti spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávána data vašich komentářů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button