ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda octavia a5

Proč nefunguje zapalovač cigaret ve Škodě Okatvia A5

v

Tváří v tvář podobnému problému začínají motoristé a jejich cestující pociťovat nepříjemnosti. A pointa samozřejmě není zdaleka jen v neschopnosti zapálit si cigaretu. Tento port napájí elektronická zařízení, jako je navigátor. Nabíjí také váš telefon nebo tablet. A zůstat bez těchto zařízení je mnohem méně záviděníhodnou vyhlídkou i pro silné kuřáky. Proto je nutné problém pochopit a co nejdříve jej opravit. Bohužel její příčiny nejsou vždy zřejmé, což velmi ztěžuje vlastní restaurátorské práce.

Odstraňování problémů

Pokud zjistíte, že zapalovač cigaret na vašem vozidle Škoda Octavia nefunguje, měli byste nejprve provést diagnostiku. Menším zlem bude selhání pojistky. Tato zařízení jsou navržena tak, aby zabránila důsledkům přepětí v síti, které si vezmou ránu na sebe. Vyhoření takového prvku lze určit vizuálně – moderní součásti tohoto typu jsou tavitelné.

Závažnější poruchy souvisejí s elektroinstalací. Příčiny problémů mohou být skryty buď v přerušení sítě z přirozených příčin, nebo být výsledkem nedbalého jednání řemeslníků, kteří prováděli opravy, spojené například s demontáží panelů a částí obložení interiéru. Chcete-li provést přesnou diagnózu, budete samozřejmě muset provést odstraňování závad na plášti.

Podívejme se na fáze takové operace:

  • Demontáž plastových panelů
  • Zkontrolujte kabeláž, zda není přerušená
  • Obnovení integrity
  • Izolace
  • shromáždění

Pokud nejsou zjištěny žádné závady sítě, existuje možnost, že došlo k selhání samotného zařízení. V tomto případě musí být vyměněn jako sestava.

Jak se vyhnout potížím

Škoda Octavia je velmi spolehlivé auto, takže elektrické problémy jsou často důsledkem přirozených procesů při vysokém nájezdu kilometrů nebo nekvalitních oprav. Samozřejmě nejprve musíte zjistit, proč zapalovač cigaret nefunguje, protože takové problémy mohou být součástí vážnějšího problému. Samozřejmě můžete zkontrolovat pojistky sami, ale nedoporučuje se ponořit se do elektrické diagnostiky bez speciálního školení, protože existuje vysoká pravděpodobnost zhoršení situace. V tomto případě by bylo nejlepším řešením kontaktovat kompetentního elektrikáře, alespoň kvůli diagnostice.

Zajímavé:
Jak otevřít Škoda fabia 1 pomocí drátu.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button