ŠkodaŠkoda Yeti

Co je to za polský rozvodový řetěz pro Škodu Yeti 1.8

Proč, kdy a proč potřebujete vyměnit rozvodový řetěz na motorech EA888 1.8-2.0 TSI TFSI (Škoda, Seat, VW, Audi)

Existují dvě oblíbené hry pro všechny majitele vozů s motory EA888 1.8-2.0 TSI TFSI:

  • První – bNeustále se dívejte do kontrolního okénka na napínači a počítejte drážky (značky), které vyšly ven. Všechna fóra jsou plná těchto fotografií.
  • Druhá – strKontrola napnutí řetězu ve skupině 93 pomocí počítače.

Motory GEN.3 jsou na obě legrace podobně náchylné, ale je tu jedna zvláštnost. U motorů Gen 3 do roku 2016 je držák vačkového hřídele s úzkým nosným čepem, opotřebení koncových spínačů vačkového hřídele s ním je větší a při najetých kilometrech 150000 XNUMX již dochází k poklesu tlaku oleje v důsledku opotřebení koncového hřídele přepínače.

na novém typu podpěry je nosné hrdlo širší, takže u motorů Gen 3 s výměnou řetězu není potřeba utahovat a čekat na 6 zářezů na napínáku řetězu. Okamžitě bych tuto podporu starého stylu na novém enginu změnil za podporu nového stylu. Četli jsme o tom ZDE

Takže první zábava . Nemyslím si, že je nutné popisovat, kde se nachází to cenné napínací okno. Všichni to už dávno vědí. Jak vypočítat rizika nového napínáku je popsáno v TOTO článek.

Kde je kino a vzácné okno. Díváme se z okna a často vidíme něco špatně.

Na motory byly instalovány dva typy napínáků. Starý a nový vzorek.

První se ukázal jako špatný design. Během provozu rázová zatížení na napínací tyči jednoduše zlomila zuby na tyči a zajišťovací západku. Tyč byla zapuštěná uvnitř a stala se ta velmi strašná fráze –řetězový skokse všemi z toho plynoucími smutnými důsledky.

To se nestávalo vždy a ne tak často, jak se mnoho lidí obává. Jedna část majitelů, která si přečetla zprávu TPI VW 2025206-6 (kontrola rozvodového řetězu), se podívala okénkem napínáku a napočítala drážky do 4. Ve většině případů nepočítali správně, jak předepisoval návod, klikový hřídel byl není otočen, TDC nebyl nastaven. Dále zveřejnili fotografie na fóru a po radě zkušených o přítomnosti 4 drážek, které vyšly, změnili rozvodový pohon. Ostatní majitelé, neznalí problému, klidně šli na 100+ km a možná pak vyměnili řetěz se souvisejícími díly. Odkaz na souhrn TPI nedám; zájemci si jej bez problémů najdou sami. Návod není napsán zcela správně a dochází k rozporům, jejichž čtení nepřipravené čtenáře dále mate. Od samého začátku se například píše:

Ano, u motorů, kde již řetěz naskočil, je to samozřejmě relevantní. Čtení pokynů nepřipraveným uživatelem vede k mýtu a pak vyvstávají následující otázky: „Řekni mi, že když nastartuji, nic neklepe, nepraská, nerachotí, pravděpodobně je na výměnu řetězu příliš brzy.“ Bohužel přetrvávající mýtus šíří sečtělí odborníci k masám čtenářů a následně dává vzniknout mnoha výkladům.

Dovolím si Vás zodpovědně ujistit, že na provozuschopných motorech EA888 1.8-2.0 TSI TFSI při výměně řetězu nic neklepe, nepraská a nerachotí.

Ano, některé jiné motory VAG mají problémy s cizími zvuky spojenými s pohonem rozvodů. Například EA888 1.8-2.0 TSI (GEN.3) na výměnu řetězu je ještě velmi brzy, ale motor začíná vydávat různé zvuky již při nízkém nájezdu kilometrů. Zde, jak jsem již psal dříve, je téma, které si zaslouží samostatnou podrobnou úvahu. Tam mohou mechanické ventily fázového regulátoru vydávat zvuky a stará podpora vačkového hřídele nezajišťuje správný tlak oleje do systému.

Dobře, dost rozptýlení, vraťme se k naší zábavě. U starého napínáku prostě v určitém okamžiku (obvykle při startu) brzdy „selhají“, táhlo je zapuštěno dovnitř, řetěz ztrácí napnutí a. A teprve potom uslyšíte klepání a další zvuky a v nejhorší případ:

A pouze v tomto případě můžeme říci, že řetěz přeskočil dost článků řetězu na to, aby se ventily setkaly s písty.

Problematický napínač by mohl zabít prase při jakémkoliv počtu najetých kilometrů a nezáleželo na tom, kolik zubů bylo na napínači.

Skákání řetězu je možné pouze se starým napínákem, kvůli špatné konstrukci.
Zvažování rizik na ní proto není nijak obohacující úkol a najeté kilometry aut před rokem 2012 už dávno přesáhly 100000 tisíc.
Pokud tedy máte nainstalovaný napínák starého typu, musíte vyměnit pohon rozvodu bez ohledu na počet najetých kilometrů.

Nový napínák

Konstrukce zpětné svorky je spolehlivá, na rozdíl od starého napínáku. Počínaje těmito čísly motorů (Škoda, Seat, VW, Audi) začal výrobce instalovat nový typ napínáku.
CAW_135390
CBF_106200
CCT_289558
CCZ_224768
CDA_307430

Jaké číslo motoru máte, vidíte na horním plastovém krytu rozvodu.

Fotografie z mého auta, číslo motoru CDA 268468, což je méně než 307430, což znamená, že je nainstalován starý napínák. Proto jsem kolem 30000 XNUMX mil vyměnil rozvodový pohon. Aby se předešlo problémům popsaným výše.
Opět vám neukážu, jak číst drážky nového napínáku pomocí TPI (kontrola rozvodového řetězu), natáčení klikového hřídele a nastavení TDC způsobuje mnohým potíže. Stačí ta nejkratší INSTRUKCE Detailnější ČÍST Yuriho spb360

Pokud jde o mýty a rozšířený strach z řetězového skákání, odpovídám – S novým typem napínáku nedojde k přeskakování řetězu. Obavy a mýty, že se to může stát po 6 rizicích, nejsou nijak opodstatněné.

Moji přátelé Valli a Sawfish nashromáždili solidní zkušenosti s výměnou rozvodových řetězů a mohou to zodpovědně potvrdit!

Co je pak hlavním smyslem výměny řetězu, pokud nám, jak jsme zjistili, nehrozí přeskakování. Tady je ta věc. Velmi důležitý bod, proč byste neměli jet dále, pokud napínač řetězu již dosáhl 6 zářezů. Poté, co napínač dosáhne více než 6 značek, začíná intenzivnější opotřebení řetězových kol vačkového hřídele a klikového hřídele.

Což následně vede k rychlejšímu natažení nově instalovaného řetězu. A jak víte, u motorů TSI není možné vyměnit ozubená kola vačkového hřídele samostatně, jsou součástí vačkových hřídelů.
S tím souvisí i činnost fázového regulátoru.

K nastavení uzavíracího momentu sacích a výfukových ventilů motoru ve středních a zejména vysokých otáčkách je zkrátka potřeba fázový regulátor. Můžete si o tom přečíst více ZDE.A ZDE

Nastavitelné časování ventilů umožňuje provádět úpravy zohledňující změny otáček klikového hřídele a různé plnění válců směsí. To vše má za následek následující výhody: – zvýšený výkon motoru – lepší výkon točivého momentu v širším rozsahu otáček – snížené emise CO – snížená spotřeba paliva – snížená hlučnost motoru.

Vnější (převodová) část fázového regulátoru, kde je instalován řetěz, není pohyblivá. Ten vnitřní, kde jsou umístěny lopatky, je pevně spojen s vačkovým hřídelem a je pohyblivý v obou směrech. Olej vstupuje do levé komory fázového měniče a dochází k diametrálnímu posunutí střední části s vačkovým hřídelem. Tím se dosáhne nastavení uzavíracího momentu ventilu. Což zase ovlivňuje tvorbu směsi a „plasticitu“ provozu motoru v různých režimech, zejména vysokých. Tlak oleje roztáčí lopatky oběžného kola a vačkový hřídel ve směru maximálního zpoždění překrytí ventilů. Posunutím lopatek doleva se vačkový hřídel vrátí do polohy minimální prodlevy ventilů, což poskytuje maximální účinek točivého momentu při nízkých otáčkách.
Řetěz se při provozu natahuje a nepohyblivá (ozubená) část posouvače fáze se posune doprava.

Posun vede k mírné změně polohy fázového posuvníku, obrazně řečeno se ztrácí tovární nastavení. Další natahování řetězu po 6 zářezech (drážkách) začíná ovlivňovat správnost tvorby směsi při proplachování válců. Postupně se zvyšuje spotřeba paliva a ztrácí se pružnost motoru. Správnost tvorby směsi do značné míry souvisí s takovou koncepcí, jako je teplotní režim motoru. Pokud korekce není dostatečná, může hořlavá směs za určitých podmínek vést k. K čemu? Mnozí řeknou detonaci, ano, to je správný názor. Ale aby došlo k detonaci, musí se spojit více než jeden faktor. Ale zahřívání uhlíkových usazenin na pístu, a tedy i pístu samotného, ​​je skvělé. A pak zrychlená degradace motorového oleje, olejem zanesené odnímatelné kroužky a oblíbené slovo všech – OLEJOVÝ GLUTTER. Spotřeba ropy je efektivně ošetřena dekarbonizací.

Protože jsme na fotografii otevřeli vnitřky fázového regulátoru, při výměně obvodu můžete vyměnit DESKY regulátoru fáze. Dělám to tak, že vybírám tloušťku plechů v závislosti na ujetých kilometrech a opotřebení.

Co se týče výměny druhého řetězu vyvažovacích hřídelí. Obvykle se mění při druhé výměně rozvodového řetězu. A to je najeto v průměru 200000 300000+, řetěz vyvažovačky najede až 10 10 km. Natažení řetězu je určeno výkonem jeho napínací tyče. Pokud tyč vyjde XNUMX mm, není třeba řetěz měnit. Pokud je výstup tyče větší než XNUMX mm, je nutné řetěz vyměnit.

Výstup napínací tyče po výměně vyvažovacího řetězu.

Kromě výměny rozvodového řetězu můžete ČÍST Yuriho spb360
SEZNAM náhradní díly na výměnu

Vše výše popsané platí pro vozy ŠKODA, VW, SEAT, AUDI s motory 1.8-2.0 TSI, TFSI, s příčnou a podélnou zástavbou motoru v motorovém prostoru.

Bylo zjištěno, že nově vyměněný původní řetěz často běží méně než tovární, což je způsobeno opotřebením hnacích ozubených kol rozvodu a opotřebení je způsobeno tím, že některé se odvalují více než požadovaných 6 zářezů na řetězu napínák a právě po 6 zářezech začíná opotřebení řetězových kol vačkového hřídele.

Řetěz se tedy natahuje o něco rychleji, proto je lepší provést vizuální kontrolu řetězu po výměně přes kontrolní okénko, řekněme po cca 80000 XNUMX km, samozřejmě pokud máte nasazený opravdu originální řetěz.

A samozřejmě, mojí hlavní bolestí jsou ty samé falešné náhradní díly. Lidé mi neustále posílají fotky s dotazy na originalitu řetězů a napínáku rozvodů. Některé padělky jsou viditelné pouhým okem. Ale nyní se výrobci náhradních dílů „opravili“ a vyrábějí náhradní díly, které je velmi obtížné odlišit od originálu. Poznám to podle mikrofunkcí; ne vždy se to dá z fotografie vyhodnotit. Někdy si to lidé neškrtnou a koupí originál za cenu, která není nízká, ale to také nezaručuje originalitu. Někdo chce vyměnit náš řetěz za vlastní náhradní díly, nevadí, jen vás žádám, abyste si náhradní díly přinesli předem na zkoušku. A řeknu vám to, v 80% případů přinášejí padělek. Při dekarbonizaci koukám na rizika napínáku řetězu a je mnoho případů, kdy se „originál“ natáhne na 30000 6 km nebo i dříve na 13000 značek na napínači a takových případů je mnoho. Zde je konkrétní příklad: řetěz má po výměně najeto XNUMX XNUMX km a napínák řetězu již zcela vyjel. Navíc už je všechno zamlžené olejem, něco se udělalo špatně. špatně.

Další případ, najeto na řetězu 25000 6 km a je tam již XNUMX značek

Víčko bylo zespodu odtržené, zdeformované, plus tmel křivý a už to prosakovalo.

Stále ne moc příjemné případ s padělky všech náhradních dílů.

Zákazníci mi opakovaně přinesli kompletní rozvodové sady se všemi řetězy, napínákem, všemi řemínky a spodním krytem rozvodu, levně koupené u Avita, nemontoval jsem, protože tam není originál ke všem položkám.

Nevím, co poradit, pravděpodobně důvod spočívá v. a pak se sami rozhodněte, co to je. Moje názory se dávno posunuly do roviny člověka žijícího v moderním světě.

O podpěrách vačkových hřídelů motorů EA888 třetí generace jsem psal ZDE, o podpěrách vačkových hřídelů motorů Gen2 ZDE

Důležitá poznámka. Pokud k nám přijedete vyměnit řetěz znovu a neprovedli jste u nás první výměnu, nezodpovídáme za zárubně předchozích „přehazovaček“, kde mohou být vytržené závity šroubů v bloku a dalších montážních zárubní off, není to poprvé, co jsem se s tím setkal. Šrouby jsou často bez použití momentových klíčů taženy příliš silně a podpěra vačkového hřídele je zatlučena, což na ní zanechává hluboké rýhy. O všech nedostatcích klienta informujeme, aby se později nemluvilo o tom, že před vámi vše fungovalo.

Zdroj: JÍZDA2

Rozvodový řetěz Škoda Yeti (5L) 1 Crossover 1.8 TSI 4×4 152 hp. 2009 – 2017

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

kód motoru: CDAB
1.8 l.

  • Objem motoru 1798 cm3
  • Objem motoru 1.8l.
  • Výkon motoru 112 kW
  • Výkon motoru 152 hp
  • Počet válců 4
  • Ventily na válec 4
  • Typ motoru Benzín
  • Použité palivo Benzín
  • Systém přívodu paliva Přímé vstřikování (GDI)

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

Náhradní díly

  • Oleje a kapaliny
  • Auto lampy
  • Pneumatiky a kola
  • Motorový olej
  • Olej do manuální převodovky
  • Spojkový systém
  • Olej pro převodovku
  • Brzdová kapalina
  • Chladivo do klimatizace
  • Olej do kompresoru klimatizace
  • Potkávací
  • Dálkové světlo
  • Parkovací světlo
  • Protimlhový světlomet
  • Přední směrové světlo
  • Boční směrové světlo
  • Lampa pro osvětlení prostoru před dveřmi (pro snadný výstup z prostoru pro cestující)
  • Světlo pro denní svícení
  • Zadní směrové světlo
  • Zadní světlo
  • Brzdové světlo
  • Zpětné světlo
  • Zadní mlhové světlo
  • Osvětlení SPZ
  • Přídavné brzdové světlo
  • Vnitřní lampa
  • Světlo kufru
  • Světlo na čtení
  • Lucerna instalována ve dveřích
  • Bezpečnostní světlo dveří
  • Osvětlení dveří
  • R16
  • R16
  • R16
  • R17
  • R17

Objem náplně 4.60
Viskozita SAE
VW 502 00 SAE 0W-30, SAE 0W-40, SAE 5W-30, SAE 5W-40, SAE 10W-40
VW 504 00 SAE 5W-30
OEM specifikace
s pravidelným intervalem údržby VW 502 00
s flexibilním intervalem údržby VW 504 00
Původní čísla
s konstantním intervalem údržby VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6
s flexibilním intervalem údržby VAG G052195M2, VAG G052195M4, VAG G052195M9
Objem plnění
Přímo řazená převodovka 02E, Nová náplň 7.20
Převodovka s přímým řazením 02E, variabilní množství 5.20
Původní čísla
Převodovka s přímým řazením 02E VAG G052182A2
Objem plnění
Nová náplň 0.85
variabilní množství 0.72
Originální čísla VAG G055175A2
Objem náplně 0.90
Originální čísla VAG G052145A1
Objem plnění
s manuální převodovkou 1.15
s automatickou převodovkou 1.00
Specifikace FMVSS 116 DOT 4
Objem plnění
s chladivem R 134a 500 – 550
s chladivem R 1234yf 460
OEM specifikace
s chladivem R 134a R-134A
s chladivem R 1234yf R-1234YF
Původní čísla
s chladivem R 134a Fram EON, Xado XA60102
s chladivem R 1234yf VAG G0525422V, Mercedes A000989044805, Mercedes A000989044811
Objem plnění
1K0 820 859 S, kompresor Denso 130 – 150
1K0 820 859 T, kompresor Denso 80 – 100
1K0 820 808 A, kompresor Denso 80 – 100
1K0 820 859 F, kompresor Sanden 100 – 120
1K0 820 859 Q, kompresor Sanden 100 – 120
1K0 820 808 B, kompresor Sanden 100 – 120
5N0 820 803, Kompresor Delphi 100 – 120
Původní čísla
s chladivem R 134a, kompresor Denso VAG G052300A2
s chladivem R 134a, kompresor Delphi VAG G052154A2
s chladivem R 134a, kompresor Sanden VAG G052154A2
s chladivem R 1234yf, kompresor Denso VAG G055535M2
Typ lampy
před rokem 2013, s halogenovým světlometem Halogen
do roku 2013, s bi-xenonovými světlomety Xenon
od roku 2014, s halogenovým světlometem Halogen
od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety Xenon
Základní typ
před rokem 2013, s halogenovým světlometem H4
do roku 2013, s bi-xenonovými světlomety D1S
od roku 2014, s halogenovým světlometem H7
od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety D3S
Napájení, W
do 2013, s halogenovým světlometem 60/55W
do roku 2013, s bi-xenonovými světlomety 35W
od roku 2014, s halogenovým světlometem 55W
od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety 35W
Napětí
před rokem 2013, s 12V halogenovým světlometem
před rokem 2013, s bi-xenonovými světlomety 85V
od roku 2014, s 12V halogenovým světlometem
od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety 42V
Typ kazety
do roku 2013, s halogenovým světlometem P43t
před rokem 2013, s bi-xenonovými světlomety PK32d-2
od roku 2014, s halogenovým světlometem PX26d
od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety PK32d-5
Číslo článku

do 2013, s halogenovým světlometem OSRAM 64193, OSRAM 64193-01B, OSRAM 64193ALS-HCB, OSRAM 64193CBI, OSRAM 64193CBI-HCB, OSRAM 64193CBI-01B, OSRAM 64193 OSRAM 02 OSRAM BU-HCB, OSRAM 64193NBU- 64193B, OSRAM 64193NBU-01B, OSRAM 64193SV02, OSRAM 64193SV2-HCB, OSRAM 64193SV2-64193B, OSRAM 2SV01-64193B, OSRAM 2SUP, OSRAM 02, OSRAM 64193BULT, 64193RAM OSRAM, 64193RAM ULT,BULT,BULT OSRAM 64193 01ULT-64193B

do 2013, s bi-xenonovými světlomety OSRAM 66140, OSRAM 66144, OSRAM 66140CLC, OSRAM 66144CBI, OSRAM 66140XNB

od 2014, s halogenovým světlometem OSRAM 64210-01B, OSRAM 64210, OSRAM 64210ALL, OSRAM 64210ALL-HCB, OSRAM 62210CBH-HCB, OSRAM 64210CBI, OSRAM 64210CBI-HCB,64210CBI-HCB,01 OSRAM64210 OSRAM 02B, OSRAM 62210FBR-HCB, OSRAM 64210NBU, OSRAM 64210NBU-HCB, OSRAM 64210NBU-01B, OSRAM 64210NBU-02B, OSRAM 64210SV2, OSRAM 64210SV2-HCB, OSRAM 64210SV2-01B,64210 OSRAM 2ULT, OSRAM 02ULT-HCB, OSRAM 64210ULT-64210B , OSRAM 64210ULT-64210B

od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety OSRAM 66340, Philips 42403XV2C1
Typ lampy
před rokem 2013, s halogenovým světlometem Halogen
do roku 2013, s bi-xenonovými světlomety Xenon
od roku 2014, s halogenovým světlometem Halogen
od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety Halogen
Základní typ
před rokem 2013, s halogenovým světlometem H4
do roku 2013, s bi-xenonovými světlomety D1S
od roku 2014, s halogenovým světlometem H7
od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety H7
Napájení, W
do 2013, s halogenovým světlometem 60/55W
do roku 2013, s bi-xenonovými světlomety 35W
od roku 2014, s halogenovým světlometem 55W
od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety 55W
Napětí
před rokem 2013, s 12V halogenovým světlometem
před rokem 2013, s bi-xenonovými světlomety 85V
od roku 2014, s 12V halogenovým světlometem
od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety 12V
Typ kazety
do roku 2013, s halogenovým světlometem P43t
před rokem 2013, s bi-xenonovými světlomety PK32d-2
od roku 2014, s halogenovým světlometem PX26d
od roku 2014, s bi-xenonovými světlomety PX26d
Číslo článku

do 2013, s halogenovým světlometem OSRAM 64193, OSRAM 64193-01B, OSRAM 64193ALS-HCB, OSRAM 64193CBI, OSRAM 64193CBI-HCB, OSRAM 64193CBI-01B, OSRAM 64193 OSRAM 02 OSRAM BU-HCB, OSRAM 64193NBU- 64193B, OSRAM 64193NBU-01B, OSRAM 64193SV02, OSRAM 64193SV2-HCB, OSRAM 64193SV2-64193B, OSRAM 2SV01-64193B, OSRAM 2SUP, OSRAM 02, OSRAM 64193BULT, 64193RAM OSRAM, 64193RAM ULT,BULT,BULT OSRAM 64193 01ULT-64193B

do 2013, s bi-xenonovými světlomety OSRAM 66140, OSRAM 66144, OSRAM 66140CLC, OSRAM 66144CBI, OSRAM 66140XNB

od 2014, s halogenovým světlometem OSRAM 64210-01B, OSRAM 64210, OSRAM 64210ALL, OSRAM 64210ALL-HCB, OSRAM 62210CBH-HCB, OSRAM 64210CBI, OSRAM 64210CBI-HCB,64210CBI-HCB,01 OSRAM64210 OSRAM 02B, OSRAM 62210FBR-HCB, OSRAM 64210NBU, OSRAM 64210NBU-HCB, OSRAM 64210NBU-01B, OSRAM 64210NBU-02B, OSRAM 64210SV2, OSRAM 64210SV2-HCB, OSRAM 64210SV2-01B,64210 OSRAM 2ULT, OSRAM 02ULT-HCB, OSRAM 64210ULT-64210B , OSRAM 64210ULT-64210B

od 2014, s bi-xenonovými světlomety OSRAM 64210-01B, OSRAM 64210, OSRAM 64210ALL, OSRAM 64210ALL-HCB, OSRAM 62210CBH-HCB, OSRAM 64210CBI, OSRAM 64210-64210CBI OSBICRAM C BI-01B, OSRAM 64210FBR -HCB, OSRAM 02NBU, OSRAM 62210NBU-HCB, OSRAM 64210NBU-64210B, OSRAM 64210NBU-01B, OSRAM 64210SV02, OSRAM 64210SV2-HCB, OSRAM 64210B2-64210 OSRAM UP, 2ULT, OSRAM 01ULT-HCB, OSRAM 64210ULT-2B, OSRAM 02ULT-64210B

Zajímavé:
Kolik bude přijato na Škoda Kvasina 2017.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button