ŠkodaŠkoda Octavia

Co znamená pr-1zg skoda roomster?

Škoda Roomster (5J)

Začátkem 2000. století dostali inženýři Škody pokyny k vývoji kompaktního minivanu, který by mohl konkurovat jiným značkám automobilů. Vůz vznikl na základě platformy druhé Fabie v karoserii hatchback, stejně jako Octavie.

Koncept Škoda Roomster byl představen již v roce 2003 ve Frankfurtu a o tři roky později, na jaře, odstartoval sériový prodej kompaktního rodinného vozu. Model se montuje v české automobilce ve městě Kvasiny.

Kromě uvedení sériové Škody Roomster byla ve stejném roce představena i pseudo-terénní verze Škody Roomster Scout, která měla nelakované plastové bodykity na nárazníku, blatnících a prazích. Tento model se navíc vyznačuje vysokou světlou výškou.

Vůz je schopen úspěšně konkurovat tak kompaktním minivanům, jako jsou Citroen C3 Picasso a Opel Meriva. Kombinace vnějšího stylu, širokého vnitřního prostoru, masivních oken a četných funkcí vozu z něj právem dělá lídra na globálním automobilovém trhu.

Exteriér

Škoda Roomster se představuje v karoserii pětidveřového, 5místného minivanu. Nákladní verze roomsteru v karoserii van se jmenovala Škoda Praktik a vyrábí se od roku 2007. Od roku 2006 má navíc tento model ve svém arzenálu další karoserii, která svým vzhledem připomíná SUV. Tato úprava se jmenovala Škoda Roomster Scout a měla působivější exteriér.

Design vozu vznikl pod vedením Thomase Ingenlatha a Petera Wouda. Škoda Roomster má stylový, harmonický, sportovní vzhled. Vůz je vybaven poměrně velkými okny a panoramatickou střechou, která dále dodává jas a modernost. Světlomety se vyznačují jednoduchostí. Čelní sklo plynule přechází do karoserie a vytváří pocit kokpitu letadla. Zadní nárazník je hranatý, což kupodivu dobře ladí se zaoblenou přídí. I přes rozdíl v geometrii v různých částech vozu působí celkově harmonicky.

Zajímavé:
Jak se dostat ke kamnům Škoda Roomster.

Škoda Roomster je vybavena základním halogenovým optickým systémem. Kromě toho má vůz projektorové světlomety s halogeny H7 a optiku potřebnou pro instalaci xenonových výbojek. Optický systém je adaptivní, když se vůz otočí, světlomety se automaticky natočí ve směru, ve kterém se vůz pohybuje. Adaptivní jsou i mlhové světlomety Škody Roomster, které v zatáčkách dokážou dokonale osvětlit vozovku a po nich se narovnat.

Sériový model Škoda Roomster 2008 se velikostními parametry prakticky neliší od konceptu. Délka vozu je 4214 mm, šířka – 1684 mm, výška – 1607 mm. Rozvor náprav nepřesahuje 2620 mm. Světlá výška Škody Roomster je poměrně nízká, její výška je pouhých 140 mm, což pro tuzemské silnice není nejlepší ukazatel. Vůz je vybaven 14 nebo 15palcovými koly. Pohotovostní hmotnost Roomsteru je 1215 kg. Vůz je vybaven plynovou nádrží o objemu 55 litrů.

Barevné schéma karoserie je prezentováno ve 14 různých variantách, mezi nimiž i ten nejnáročnější automobilový nadšenec najde optimální odstín pro sebe. Barvy se pohybují od standardní Candy White, Black Magic až po poutavou zářivou Rosso Red.

V nedávno vydaném modelu Škoda Roomster 2018 v nové karoserii jsou nápadné aktualizované obdélníkové světlomety. Velikost mlhových světel se zmenšila. Maska chladiče je nyní lemována chromem, což vozu dodává eleganci a atraktivitu.

Jako každé auto má i Škoda Roomster klady a zápory povrchu karoserie. Mezi nedostatky je třeba poznamenat, že těsnění na dveřích nejsou odolná. V zimě je lak obzvláště náchylný na poškození sněhem a ledem. Podle recenzí majitelů je navíc hlavní nevýhodou Škody Roomster náchylnost výfukového systému na rez.

Galerie

interiér

Sportovnost, svižnost a jas v exteriéru plně neodhalují jeho pravou tvář. Výrobci staví Škodu Roomster 2007 jako kompaktní rodinný vůz. Uvnitř je však docela široký prostor. Když se podíváte na fotografii interiéru Škody Roomster, můžete si všimnout některých prvků převzatých z jiných modelů Škoda. Například tříramenný volant je stejný jako u Octavie a ergonomie sedadel je vypůjčená z Fabie.

V kabině je zřetelné oddělení prostoru pro řidiče a cestující. Sedadla se vyznačují komfortem, ergonomií a v míře komfortu mohou konkurovat sedanům.

Sloupek řízení lze nastavit jak sklonově, tak výškově, což řidiče jistě potěší. Na židli je také mnoho úprav. Tyto funkce umožňují sedět za volantem řidičům jakékoli výšky a postavy.

Přístrojová deska je navržena v jednotném firemním stylu, který se vyznačuje maximální přísností a jednoduchostí. Přístroje na panelu jsou vhodně umístěny, jsou čitelné a poskytují potřebné množství informací. Barevné provedení a design palubní desky je decentní, což umožňuje, aby se řidič nenechal rozptylovat od vozovky a neovlivňuje pozornost a bdělost. Prostor řidiče se může pochlubit dobrou úrovní ergonomie; sedadlo má boční podpěry, což připomíná sportovnost vozu, dříve vyjádřenou v exteriéru.

Panel má dvojitou odkládací schránku, mnoho odkládacích přihrádek, přihrádek a držák na nápoje. Vzdálenost od podlahy ke stropu je 160 cm, což je dostačující pro pohodlné sezení všech cestujících, včetně těch vzadu. Systém Vario Flex umožňuje přetvářet interiér v různých variacích posouváním a sklápěním sedadel.

Prostorný kufr Škody Roomster má objem 480 litrů. Chcete-li zvětšit velikost kufru Škody Roomster, můžete sklopit zadní řadu sedadel, čímž získáte celkem 1780 2000 litrů prostoru. Dodávka Praktik má nákladový prostor o objemu XNUMX litrů.

Vnitřní obložení se nemůže pochlubit vysokou odolností proti opotřebení. Po nějaké době jsou na volantu a panelech dveří pozorovány oděrky. Recenze na Škodu Roomster 2008 navíc uvádějí, že čalounění sedadel se špatně stírá, plasty a sedačky nepříjemně vržou.

Škoda Roomster 2018 v nové karoserii se vyznačuje technicky vylepšeným interiérem. Aktualizován byl zejména akustický systém a objevil se dotykový panel. Externě se design nezměnil.

Galerie

Motor

Škoda Roomster se vyznačuje širokou nabídkou pohonných jednotek. Benzínové motory jsou zastoupeny následujícími motory:

  • R3 1.2 HPT;
  • R4 1.2 TSI;
  • R4 1.4;
  • R4 6.

Motor R3 1.2 HPT je schopen zrychlit na 69 koní, ale pořádná dynamika není dodržena. Motor zrychlí na stovky za 16 sekund. Výhodou malého vozu je jeho nízká spotřeba paliva, nepřesahující 9 litrů na 100 km v městském režimu.

Škoda Roomster 1,2 TSI také neposkytuje dobrou dynamiku. Nevýhodou motoru je jeho krátký zdroj. Jednotka o výkonu 80 koní má mechanismus rozvodu plynu řetězovým pohonem. Řetěz často prokluzuje, což má za následek poškození pístů a ventilů. Majitelé navíc zaznamenávají poruchy turbodmychadla, ale tento prvek lze opravit.

Atmosférické motory Škoda Roomster 1.6 a benzin Škoda Roomster 1.4 jsou mezi automobilovými nadšenci považovány za nejspolehlivější. 1,4litrový agregát vymáčkne až 86 koní, 1,6litrový motor vyvine až 105 koní. Nejvýkonnější motor zrychlí na stovky za pouhých 11,3 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 183 km/h. Spotřeba paliva ve městě u těchto motorů nepřesahuje 9 litrů na 100 km. Škoda Roomster 1.6 by mohla být vybavena automatickou převodovkou.

K dispozici jsou čtyři dieselové motory:

  • R3 1.2 TDI;
  • R3 1.4 TDI;
  • R4 1.6 TDI;
  • R4 1.9 TDI.

Motor o objemu 1.2 litru je spolehlivý, ale výkon 75 koní není na auto úplně dostačující, zejména na jízdu po dálnici. Jedinou výhodou agregátu je jeho nízká spotřeba nafty, ve městě nepřesahující 5,4 litru.

Ekonomická je i Škoda Roomster diesel 1.4 s výkonem až 80 koní. Motor spotřebuje ne více než 6 litrů nafty na 100 km. Mezi nedostatky 1,4litrové instalace patří velká axiální vůle na klikovém hřídeli. Tento problém vyžaduje poměrně velké finanční investice. Turbodmychadlo má navíc příliš nízkou životnost a motor se vyznačuje zvýšenou spotřebou oleje.

1,6litrový turbodiesel o výkonu 105 koní má systém vstřikování Common Rail. Slabým místem elektrocentrály jsou vstřikovače a řídicí jednotka motoru.

Motor R4 1.9 TDI je mezi vznětovými agregáty nejspolehlivější. Je schopen mačkat až 105 koní. Motor při včasné údržbě a pečlivém používání vydrží dlouhou dobu. Mohou se vyskytnout problémy se vstřikovači čerpadla.

Syntetický motorový olej 5W30 je vhodný pro Škoda Roomster. Objemy oleje pro motor Škoda Roomster se pohybují od 2,8 do 4,3 litru v závislosti na typu nalévaného paliva a velikosti motoru.

Технические характеристики

Zvláštní pozornost je třeba věnovat technickým vlastnostem vozu Škoda Roomster. Konstrukce předního zavěšení je nezávislá vzpěra MacPherson, zadní zavěšení je vyrobeno ve formě nezávislého torzního nosníku. Podle recenzí majitelů je díky odpružení Škoda Roomster zaznamenána dobrá stabilita na silnici. I na vozovce pochybné kvality se vůz cítí skvěle a je schopen manévrovat v hustém městském provozu a neustále udržovat kontakt s vozovkou. Vpředu jsou kotoučové brzdy a vzadu standardní bubnové brzdy.

Místo posilovače řízení se výrobci rozhodli nainstalovat elektrický posilovač řízení. Motory Škoda Roomster jsou vybaveny šestistupňovou automatickou převodovkou nebo pětistupňovou manuální převodovkou.

elektronika

V závislosti na konfiguraci může být vůz vybaven vyhřívanými zrcátky, elektricky sklopnými zpětnými zrcátky a elektrickými okny vpředu. Špičkové varianty mají navíc klimatizaci, palubní počítač, imobilizér a centrální zamykání.

Výrobci dbali na bezpečnost účastníků silničního provozu instalací protiblokovacího brzdového systému a také ovládání brzdění motoru.

Recenze vlastníků často zaznamenávají problémy s elektronikou. Závady se projevují v podobě blikání obrazovky palubního počítače, poruchy centrálního zamykání, výpadku elektrického ovládání oken. Navíc dost často vypalují žárovky optického systému auta. Tyto problémy jsou důsledkem přepětí.

Bundling

Škoda Roomster se představuje v jediné konfiguraci Ambition, která je vybavena následujícími funkcemi:

  • Nastavení sedadla;
  • Možnost nastavení sloupku řízení;
  • palubní počítač;
  • Elektrický posilovač řízení;
  • elektrická okna;
  • Ocelová kola;
  • ABS;

Za příplatek si můžete zakoupit další sadu doplňků, například asistenční systém pro rozjezd do kopce, klimatizaci, vyhřívaná sedadla, panoramatickou skleněnou střechu, mlhovky, litá kola.

Škoda Roomster Scout je mírně vylepšena z hlediska výbavy. Vůz je vybaven zvětšenými předními světlomety, originálními ráfky s logem značky, ochrannými kryty nárazníků, rozšířenými podběhy kol a ochranným body kitem.

Rozdíl mezi restylingem a dorestylingem

Škoda Roomster prošla v roce 2010 přestavbou. Exteriér, konkrétně přední část vozu, stejně jako design interiéru, vybavený novými zařízeními, doznal změn. Kromě toho byly vylepšeny motory, do široké nabídky přibyl přeplňovaný agregát o objemu 1,2 litru. Benzinový motor produkuje až 105 koní a je spárován s manuální převodovkou nebo robotem.

2019-09-11 Použité: Škoda Roomster (modelové roky 2006-2015)

Článek hovoří o typických problémech, kterým budou muset čelit kupující ojeté Škody Roomster.

Nevypadá to jako crossover, ani hatchback, ani dodávkový „podpatek“. To vše je o Škoda Roomster . I přes svůj netriviální design je však český vůz připraven bez problémů plnit téměř jakýkoli úkol, který mu byl přidělen. A byť Roomster nikdy dědice nedostal, odešel, aby neubral zákazníky tradičnějším modelům koncernu VAG, ale ojetých exemplářů je na sekundárním trhu stále dost.

První a jediná generace Roomsteru se vyráběla poměrně dlouho – od roku 2006 do roku 2015. Během této doby prošlo auto pouze jedním restylingem – v roce 2010. Proslýchalo se, že druhá generace Roomsteru bude vycházet z Volkswagenu Caddy, ale tyto plány nebyly předurčeny k uskutečnění. Pokud jde o „první“ Roomster, byl založen na „celovolkswagenové“ platformě A 04. Modely jako Volkswagen Polo, Seat Ibiza a Audi A 2 mají také mnoho společného Modely Škoda Octavia a Fabia. Roomster s nimi sdílí několik pohonných jednotek a prvků předního zavěšení. Pokud jde o zadní polonezávislé zavěšení, je celé převzato z většího modelu Octavia. Proto je rozchod zadního odpružení u Roomsteru znatelně větší než u předního.

V roce 2007 česká společnost představila verzi Roomster Scout. O pohonu všech kol nebo zvýšené průchodnosti terénem nebyla řeč. Vše se omezilo na terénní prostředí, za což mohl bodykit z nelakovaného plastu. Aby bylo tělo chráněno před oblázky na polních cestách nebo větvích keřů, stačilo to. V roce 2009 byla výroba Roomsteru organizována v závodě Volkswagen v Rusku. Rozsáhlá montáž netrvala dlouho. Už v roce 2010 se Škoda rozhodla vrátit k dodávkám hotových vozů z České republiky.

Oficiálně se na našem trhu prodávaly Roomstery s benzínovými motory 1,2 – 1,6 litru. Po restylování byl nízkovýkonový atmosférický motor o objemu 1,2 litru opuštěn a byl nahrazen přeplňovaným agregátem stejného objemu řady TSI. Na trhu lze nalézt i Roomstery dovážené z Evropy. Taková auta mají zpravidla 1,4litrový dieselový motor. Pokud jde o cenovou hladinu pro Roomster, začíná na 200 tisíc rublech. Za nejnovější a dobře vybavené kopie mohou majitelé požádat až o 700 tisíc rublů. V průměru jsou dobře zachovalé vozy oceněny na 450–500 tisíc rublů. Poprava Scout, pokud jsou všechny ostatní věci stejné, bude stát víc. Najít terénní verzi Roomsteru na sekundárním trhu však není tak snadné. Mnohé navíc odrazuje robotizovaná převodovka a turbomotor 105 TSI o výkonu 1,2 koní.

Tvůrci Škody Roomster učinili svůj výtvor zajímavým pro řidiče i pohodlným pro cestující. Vnější části zadní pohovky lze posunout o 150 milimetrů, díky čemuž se v Roomsteru po obětování objemu kufru usadíte skoro jako v limuzíně. Během několika sekund se zadní část prostředního sedadla promění v širokou loketní opěrku a v případě potřeby lze střední část zadní pohovky zcela vyjmout z kabiny. V tomto případě se jednodílná zadní pohovka promění ve dvě „kapitánská“ křesla. Zbývající sedadla lze také snadno demontovat. A pak se Roomster promění z osobního vozu v malou dodávku s objemem kufru 1810 litrů.

Karoserie Škody Roomster se koroze nebojí. Pozor byste měli věnovat pouze velmi hlubokým třískám. Pokud nebudou včas opraveny, začne se lak na poškozených místech postupně odlupovat. Během 5-6 let provozu se elektrické vedení Roomsteru znatelně otupí a začne se lámat. Nejkritičtější místo je mezi předními dveřmi a sloupky. Pokud z nějakého důvodu na vámi vybraném voze nefungují elektrická zrcátka nebo elektricky ovládaná okna, pak je pravděpodobně problém v tomto. Dveřní spínače mohou také selhat. Pokud selžou, nemůžete již počítat se správným fungováním alarmu, centrálního zamykání a vnitřního osvětlení.

Pro mechanismus pohonu stěračů je obvykle kritický počet najetých kilometrů 100 tisíc kilometrů. Kolem stejné značky začne motor topení kvílet. Naštěstí není těžké prodloužit jeho životnost. K tomu stačí častěji, než vyžadují pokyny, vyměnit kabinový filtr . Dalším typickým problémem Roomsteru je prasklá hadička přivádějící kapalinu do trysek ostřikovačů čelního skla. Většinou si za to mohou sami majitelé, protože když přijde chladné počasí, zapomenou vyměnit obyčejnou vodu za kvalitní nemrznoucí kapalinu. Vinou majitelů, kteří na sedadla umisťují těžké věci s ostrými hranami, často praskají topná vlákna. I když část odpovědnosti za to mohou nést inženýři Škody: závity se ukázaly být příliš tenké a umístěny velmi blízko čalounění sedadel.

Životnost všech motorů Škoda Roomsterd je v průměru 250 tisíc kilometrů. Ale je lepší hned opustit tříválcový atmosférický motor. 3 koní získaných ze zdvihového objemu 1,2 litru je na Roomster málo. A pokud ve městě nedostatek dynamiky nijak zvlášť nepociťujete, pak na dálnici po rychlosti 70 km/h je 90koňový Roomster vyloženě pohodový. Motor se musí vytočit, což se okamžitě projeví na akustické pohodě. Další nevýhodou motoru 70 litru je pohon rozvodového řetězu . Tenký řetěz se natáhne na 100 tisíc kilometrů. Zároveň byly zaznamenány případy, kdy řetěz nevydržel ani 50 tisíc kilometrů. Cizí zvuky při běžícím motoru jsou jistým znamením, že naléhavě potřebujete jít do servisu. Pokud řetěz přeskočí několik článků, následky budou velmi smutné.

Uskočit však může i nenatažený řetěz. Díky konstrukci hydraulického napínáku se může řetěz prověšovat i při vypnutém motoru. Zvyk majitele nechávat auto v rychlosti přispívá k prověšení a vyskočení několika zubů. Majitelé 1,2litrového Roomsteru se ho budou muset zbavit. Tahový pohyb a dlouhé volnoběhy u 1,2litrového atmosférického motoru vedou k intenzivní tvorbě karbonových usazenin na zapalovacích svíčkách. To následně vede k urychlenému selhání zapalovací cívky . Ten druhý možná nevydrží ani 30-40 tisíc kilometrů.

Po restylingu byl atmosférický motor nahrazen motorem 1,2 TSI s výkonem 105 koní. Řetěz na něm se ukázal být odolnější, ale při studeném startu může také vyděsit cizí zvuky. V zimě, dokud motor nedosáhne provozní teploty, je lepší se intenzivní jízdě vyhnout. A přesto se v případě ojetého Roomsteru jeví jako nejlepší varianta verze s 1,6litrovým motorem, který byl na vůz nainstalován před restylováním. Tato jednotka má také pohon rozvodovým řetězem, ale z hlediska spolehlivosti je na tom o něco výše než u 1,2litrových motorů. Zde se není třeba bát, že by řetěz přeskakoval. Motor o objemu 1,6 litru navíc nebyl zaznamenán ani ve spotřebě oleje, ani ve zrychlené tvorbě sazí na zapalovacích svíčkách. Majitel bude muset pouze pravidelně čistit těleso škrticí klapky od usazenin.

Po aktualizaci z roku 2010 se Roomster začal vybavovat 1,6litrovým motorem jiné řady, známým ze sedanu Volkswagen Polo. Klepání pístů o stěny válců není vše, čím se tato pohonná jednotka proslavila. Stížností na to bylo tolik, že prodejci museli měnit písty v záruce. Teprve v roce 2013 se začaly na montážní lince montovat písty s upravenou geometrií, poté problém téměř zmizel.

Většina exemplářů na prodej má pod kapotou 1,4litrový motor. Řemenový pohon Tento motor je považován za spolehlivý, ale to vás nezbavuje povinnosti vyměnit řemen a válečky každých 80 tisíc kilometrů. Na kvalitním palivu také není třeba šetřit. Špatný benzín rychle poškodí neutralizátor, který je také instalován v těsné blízkosti výfukového potrubí. Jeho prostřednictvím mohou keramické částice skončit ve válcích, což následně povede k velmi nákladným opravám.

Pokud se vám podaří najít Roomster dovezený z Evropy s 1,4litrovým turbodieselovým motorem, pak je na místě připomenout, že tento agregát je extrémně citlivý na nekvalitní palivo. Selhání filtru pevných částic a drahých čerpacích vstřikovačů při tankování na nevyzkoušených čerpacích stanicích je jen otázkou času. Pokud ale chcete dieselový Roomster, pak je lepší se zaměřit na hledání verze s motorem 1,9 TDI. Pokud jsou všechny ostatní věci stejné, tento motor bude mít delší zdroj.

Ideální variantou převodovky je 5stupňová manuální. I když i zde jsou slabá místa. U automobilů vyrobených před restylováním může být ložisko vstupního hřídele hlučné po ujetí 30–40 tisíc kilometrů. Po 70-80 tisících kilometrech mohou být změny rychlostních stupňů doprovázeny klepáním. Obvykle jsou výsledkem vadných upevnění pohonné jednotky. Dobrá je i 6stupňová automatická převodovka Aisin. V době, kdy byl namontován na Škodu Roomster, byl již dávno zbaven většiny dětských nemocí. Hlavní věcí je nezapomenout aktualizovat převodový olej každých 70–80 tisíc kilometrů. A přestože výměna převodové kapaliny není oficiálně nikde zajištěna, nerespektování její čerstvosti nakonec povede k předčasné výměně drahé hydraulické řídicí jednotky.

Na verzi s turbodmychadlem byl kromě „mechaniky“ instalován také „robot“ DQ 200. Převodovka DSG se dvěma suchými spojkami byla v prvních letech výroby tolik kritizována, ale postupně na ni přibývalo stížností. méně a méně. Inženýři metodicky zdokonalovali každou součást, díky čemuž se do roku 2012 modernizované DSG stalo mnohem spolehlivějším než první upřímně řečeno „hrubé“ vzorky. A přitom i po všech úpravách životnost spojky a mechatroniky sotva přesáhla 120 tisíc kilometrů. Jinými slovy, vzácný majitel Roomsteru s robotickou převodovkou, pokud si auto několik měsíců nekoupí, se bude moci vyhnout vážným finančním investicím do této krabice. Výjimkou jsou vozy, u kterých může prodejce potvrdit v oficiálních dokladech nedávnou opravu DSG.

Závěsná konzola Škoda Roomster je drsná a informuje řidiče o každém detailu na silnici. Druhou stranou mince je skvělá manipulace. Slabým místem odpružení jsou nosná ložiska předních vzpěr, která začínají vrzat již po ujetí 30 tisíc kilometrů. Pouzdra stabilizátoru vydrží o něco více. Životnost tlumičů je 80-100 tisíc kilometrů. Mnohem spolehlivější se ukázalo zadní odpružení z většího modelu Octavia. Většina „spotřebního materiálu“ v něm nevyžaduje výměnu, dokud není najetých 150–170 tisíc kilometrů. Ani k řízení nejsou žádné stížnosti. Stejně jako k brzdový systém . Disky a bubny vyžadují pravidelné čištění nečistot.

Obchodníci Škody prostě Roomster přecenili. Kupující obdivovali netriviální design, ale většina z nich si za stejné peníze vybrala Octavii, která navíc mohla nabídnout dobrou ovladatelnost, 500litrový kufr a prostornou druhou řadu sedadel. Ale nyní, kdy je Roomster prezentován pouze na sekundárním trhu, jsou ceny tohoto modelu konečně mnohem rozumnější. Ideální volba pro ty, kteří mají rádi auto tohoto konkrétního formátu. Důležité je ale s nákupem nespěchat. Jak spolehlivý bude ojetý Roomster, bude přímo záviset na tom, jaký motor a převodovka jsou v konkrétní instanci nainstalovány. Nejlepší volbou je předrestylingový 1,6litrový motor a 5stupňová manuální převodovka.

Pokud se rozhodnete pro koupi Škody Roomster v Kazani, kontaktujte Avto.Tatar. Náš katalog obsahuje nabídky, kde nakoupit, jak postupovat Oprava vozu Škoda Roomster , jeho údržba dle předpisy údržby , projít technickou kontrolou a zažádat o povinné ručení z provozu vozidla, nákup Náhradní díly Škoda v Kazani .

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button