ŠkodaŠkoda FabiaŠkoda Octavia

Jak natáhnout tachometr na Škodu Fabia

Zvláštností navíjení rychloměru na vozech VW, ŠKODA (stejně jako Audi, MERCEDES, TOYOTA RAV4 z roku 2016, Toyota LC200 z roku 2016, některé Mitsubishi) je to, že v diagnostickém konektoru automobilů těchto značek nejsou žádné kabely digitální sběrnice CAN nutné pro navíjení rychloměru (ve skutečnosti tam v zásadě CAN je, ale digitální sběrnice v moderních autech není jedna, ale několik. Liší se přenosovou rychlostí atd. A konektor nemá vysokootáčkový motor CAN sběrnice potřebná k navíjení).

Pro připojení vinutí rychloměru je tedy nutné k diagnostickému konektoru přivést dva vodiče digitální sběrnice CAN, zařezávající se do elektroinstalace automobilu. 16pinový diagnostický konektor obsahuje volné kontakty, kam budou vloženy další vodiče pro připojení knoflíku rychloměru.

Stručně řečeno, pro připojení twisteru je třeba: Sejmout přístrojovou desku. Odpojte kabelový svazek, který vede k přístrojové desce. Odstraňte izolaci z postroje. Najděte dva dráty zkroucené dohromady (kroucený pár) oranžovo-hnědý, oranžovo-zelený (další barvy se mohou lišit) a na VW T6 je kroucený pár růžový. Odstraňte část izolace z těchto vodičů. Připojte nový přídavný vodič ke kroucenému páru. Vyjměte diagnostický konektor. Veďte další vodič z přístrojové desky ke konektoru. Vložte nové kontakty do diagnostického konektoru. Sbírejte vše. Vložte cívku rychloměru do diagnostického konektoru. Šek.

Aby byl proces instalace dalších vodičů pro navíjení rychloměru vizuálnější, natočili jsme video, které podrobně a kompletně ukazuje proces připojení kroucení rychloměru na příkladu Škoda Octavia A7. Odkaz na video o připojení navíječe rychloměru pro Škoda Octavia A7.

Nyní o instalaci navíječe rychloměru podrobně s obrázky. Auto na fotografiích je Škoda Oktavia A7 2016, ale všechny vozy rodiny VW jsou si velmi podobné. Jak demontáž, tak připojení vodičů pro navíjení rychloměru je naprosto stejné.

Zajímavé:
Kolik stojí pravidelná údržba v autorizovaném servisním středisku Škoda.

1. Než začnete připojovat vodiče pro navíječku rychloměru, vyjměte svorku z baterie. A pamatujte na pravidlo: nemůžete zapnout zapalování s odstraněnou přístrojovou deskou. Minimálně bude chyba v systému AIRBAG a tu může uhasit pouze odborník. skener.

natahovač rychloměru pro škodovku

2. Odstraňte ozdobnou lištu pod přístrojovou deskou, která blokuje přístup k montážním šroubům. Zaklapněte kryt. Západky mohou být docela tuhé (u VW Polo jsou velmi tuhé, kovové, zatahujte opatrně, občas se jejich upevnění ulomí).

natahovač tachometru vw

3. Odšroubujte dva šrouby zajišťující přístrojovou desku. šrouby typu TORX (běžný šroubovák nepomůže).

tachometr vw

4. Demontujte přístrojovou desku a odpojte konektor kabelového svazku na zadní straně.

montáž navíječe rychloměru pro vw skoda

5. Odstraňte izolaci z kabelového svazku a najděte kroucený pár.

knoflík rychloměru Škoda

6. Opatrně odstraňte malou část izolace z kroucených párových vodičů a připojte k nim paralelně další vodiče. Spoje je vhodné (i když není nutné) připájet. Izolovat. Instalace by měla být provedena opatrně, aby nedošlo ke zkratování vodičů sběrnice CAN mezi sebou (to může vést k selhání systému).

připojení navíječe k vw

7. Vyjměte diagnostický konektor. Posuňte fialovou vložku v konektoru na stranu.

připojení navíječe rychloměru vw

8. Veďte další vodič ke konektoru. Odizolujte vodiče a zalisujte kontakty pro diagnostický konektor na jejich koncích (řezačkami na dráty nebo kleštěmi).

natahovač tachometru Škoda

9. Vložte nové kontakty do diagnostického konektoru, jak je znázorněno na obrázku (Kontakty 2-10). Vložte je a zatlačte, dokud se západka nezavře. Vše je viditelné a srozumitelné při zkoumání konektoru zblízka.

10. Nyní je nutné určit „polaritu“ digitální sběrnice (polarita je podmíněná. Sběrnice má vysokou a nízkou úroveň, pokud se zamíchají, nic se nespálí). Chcete-li to provést, připojte přístrojovou desku, umístěte svorku na baterii a zapněte zapalování. Navíječ rychloměru vložíme do diagnostického konektoru. Pokud jste správně uhodli „polaritu“ pneumatiky, LED dioda na navíječi kilometrů začne blikat jednou za sekundu. Nájezd kilometrů se začne zvyšovat.

11. Pokud jste neuhádli „polaritu“ pneumatiky, LED na konci navíječe rychloměru bude trvale svítit a přístrojová deska bude indikovat poruchu motoru a brzdového systému. S TÍM NIC NECHCEHO. NIC NEHOŘÍ. Nové kontakty v konektoru jednoduše prohodíme a pokračujeme podle předchozího bodu.

Je třeba také poznamenat, že během natáčení ujetých kilometrů u vozů VW a Škoda na přístrojové desce bliká kontrolka ABS a stabilizačního systému. Chyby mohou zůstat i po vypnutí navíječe. Tohle je fajn. Chyby budou automaticky resetovány při prvním normálním otočení kol.

Po vyjmutí svorky baterie u těchto vozů by se také měla rozsvítit varovná kontrolka elektrického posilovače řízení (žlutá). Aby tato kontrolka zhasla, je potřeba nastartovat auto, otočit volantem až na doraz, nejprve jedním směrem, pak úplně opačným směrem. Na některých autech je po tom také potřeba jet kousek.

Další otázky týkající se připojení navíječe rychloměru lze položit na telefonním čísle 8 (920) 684-36-92 nebo na chatu na webu can-motalka.ru

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button