ŠkodaŠkoda Octavia

Co spotřebuje více paliva Mitsubishi Outlander nebo Škoda Octavia

Spotřeba paliva Mitsubishi Outlander. Čím jste mladší, tím máte menší chuť k jídlu

V roce 2001 se na globálním automobilovém trhu objevil nový produkt – kompaktní japonský crossover Mitsubishi Outlander. Během 19 let prošel model 3 generacemi. A každý z nich si do své armády získával stále více příznivců mezi Rusy. Prodeje aut proto zaznamenávaly jeden rekord za druhým. Outlander nebyl milován pro svůj vzhled. Jeho design nelze nazvat příliš výrazným nebo zapamatovatelným. Vůz snadno splynul s ostatními vozy v městském provozu. A milovali ho pro jeho praktičnost. Včetně mírné spotřeby paliva.

První generace 2001-2008

  • CU2W — Crossover Utility Vehicle (objem 2.0 benzín);
  • CU5W — Crossover Utility Vehicle (objem 2.4 benzín);
  • SUV – Sport Utility Vehicle (2.0 Turbo).

Jako elektrárnu výrobce použil 2litrové motory 4G63 a 4G63T a také 2,4litrové motory 4G69.

Tabulka 1. Smíšená spotřeba paliva Mitsubishi Outlander 1. generace (tzv. režim 10/15).

komponenty

Značka motoru

Typ paliva

Spotřeba,l/100km

2.0 Pozvat MT S01

Všechny konfigurace přišly na ruský trh výhradně s pohonem všech kol 4WD. I když výrobce měl i verze s pohonem předních kol. Jako převodovky byly instalovány mechanické a automatické (INVECS-II) převodovky.

Recenze majitele. Roman, Irkutsk. Pohodlný crossover s předvídatelnou ovladatelností a vyváženým podvozkem. Přemýšlel jsem o tom a rozhodl jsem se, že bych to měl vzít s 2,4litrovým spalovacím motorem a automatickou převodovkou. Automat spotřebuje minimálně 10 litrů, vyjde maximálně 15 litrů.

Druhá generace 2006-2012

Nová generace Outlanderu byla vyvinuta v roce 2005 na platformě Mitsubishi PS (Project America). Model zcela změnil svůj vzhled. Stala se atletičtější a rychlejší. Proč si to mladší generace Rusů zamilovala. Jako elektrárny vybrali inženýři Mitsubishi 2 modely motorů nové rodiny Theta II a jeden model rodiny 6B3:

  • 2,0-litrový 4B11 (147 k);
  • 2,4-litrový 4B12 (170 k);
  • 3,0-litrový 6B31 (223 hp).

Nejnovější V6. V kombinaci s automatickou převodovkou. V roce 2010 byl vůz přepracován. Hlavní rozdíl je v tom, že se objevila velká maska ​​chladiče s poniklovaným lemováním, od kapoty až po převis nárazníku. Tento design způsobil mnoho asociací s otevřenou tlamou žraloka. Přední světlomety se zúžily. Zbytek těla zůstal stejný.

Tabulka 2. Kombinovaná spotřeba paliva Mitsubishi Outlander 2. generace (4WD)

komponenty

Model motoru

Přenos

Druh paliva

Spotřeba,l/100km

Restyling od roku 2010

Pro evropský trh přišel Outlander-2 také s dieselovými motory: 20 DI-D (140 k), turbodiesel 22 DI-D (156 k), 22 DI-D Clear Tec (180 k).

Recenze majitele. Kirill, Penza. Auto 2009 S automatickou převodovkou a třílitrovým V6. Crossover je výkonný, s živým charakterem. Jenže podvozek, který je náchylný na klidnou jízdu, nedovolí podvozku naplno rozvinout svůj potenciál. Auto se valí v zatáčkách a líně točí kola. Obecně se s takovým motorem (220 koní) vyplatí jen na rovných silnicích. Spotřeba benzínu ve městě je 13-15 litrů za sto. Na dálnici cca 9 litrů.

Třetí generace 2012 –

Outlander 3 byl postaven na platformě Project Global. Duchovní dítě spolupráce mezi Mitsubishi MotorCo a Daimler-Chrysler Corp z roku 2004 (Peugeot a Citroen byly postaveny na stejné platformě v podobě C-Crosser/4007 a C4 Aircross/4008). Nový japonský crossover je větší než jeho předchůdce. Vzhledově se hodně změnil. Ze sportovního vozu se proměnil v vůz s funkcemi turismo. V těžkých převisech těla bylo cítit postavení.

Pro ruský trh byl vůz vybaven benzínovými motory o objemu 2.0 a 2.4 litru. Použitou převodovkou byl pohon předních i všech kol s inteligentním systémem AWC. Který se ovládá stisknutím tlačítka. V roce 2014 byl model restylován. Dělalo jí to dobře. Crossover se stal zajímavějším díky zadním svítilnám s technologií LED. Další modernizace proběhla v roce 2016. Zde crossover dostal nový nárazník, masku chladiče a aktualizované světlomety.

Tabulka 3. Kombinovaná spotřeba paliva Mitsubishi Outlander 3. generace (4WD)

komponenty

Model motoru

Přenos

Druh paliva

Spotřeba,l/100km

Co spotřebuje více paliva Mitsubishi Outlander nebo Škoda Octavia

Porovnání předností a technických vlastností se týká dvou vozů značek Mitsubishi a Škoda s objemově a výkonově podobnými pohonnými jednotkami a také s téměř identickými rozměry. Obě vozidla byla smontována v Rusku.

У Prodejce Mitsubishi v Petrohradě Kvality japonského crossoveru můžete ohodnotit naživo a vyzkoušet na testovací jízdě.

Vlastnosti motoru

Prvním vozem je první generace crossoveru střední třídy ŠKODA KODIAQ. Jeho vznětový motor o objemu 1,968 150 litrů produkuje 340 koní. S. s točivým momentem 4 N‧m. Pohon je čtyřkolový (7WD), převodovka je robotizovaná manuální převodovkaXNUMX.

Mitsubishi Outlander

Druhým je kompaktní crossover Mitsubishi Outlander třetí generace. Benzínový motor, objem válců 1,998 146 litrů, výkon 196 koní. s., maximální točivý moment XNUMX H‧m. Vůz je vybaven pohonem předních kol a automatickou převodovkou CVT.

Mitsubishi Outlander nebo Škoda Kodiak – co je lepší? To lze posoudit po srovnání vlastností a názorů majitelů automobilů.

Технические характеристики

Oba vozy mají téměř stejné rozměry karoserie. Délka a šířka prvního (4697 mm a 1676 mm) se liší od odpovídajících parametrů druhého (4695 mm a 1680 mm) o ne více než 4 mm.

Srovnávané vozy jsou 5místné a 5dveřové. Mají stejný objem palivové nádrže – 60 a 63 litrů. Zde podobnost vlastností končí.

ŠKODA KODIAQ

Výrazně odlišné objemy kufru (635 versus 591 litrů), hmotnosti vozu (1740 versus 1505 kg), rozvory (2791 versus 2670), světlé výšky (187 versus 215), spotřeba paliva (6,2 versus 7,5 litru) a rychlost zrychlení 100 km/ h – 10,2 a 11,4 sekund. Těžší Kodiak díky výkonnému vznětovému motoru rychleji akceleruje a spotřebuje méně paliva.

Ceny aut se také liší. U Škody Kodiak je to přibližně 2 200 tisíc rublů, u vozu Mitsubishi Outlander – 1800 XNUMX tisíc rublů.

Hodnocení aut od majitelů aut

Majitelé vozů Kodiak a majitelé Outlanderů se zúčastnili objektivní studie celkové atraktivity vozů. Byly získány následující výsledky:

  • v kategorii „vzhled“ není vítěz – oba vozy jsou hodnoceny 8,9 body;
  • Kodiak byl uznán jako nejlepší v designu interiéru – 8,8 oproti 8,3;
  • Outlander byl uznán jako nejlepší z hlediska „motoru“ – 9,0 oproti 8,6;
  • Outlander má také lepší podvozek – 8,6 versus 8,5.

Celkové hodnocení vozů bylo stejné – každý 8,7 bodu.

ŠKODA KODIAQ

Interiér vozu ŠKODA KODIAQ

Majitelé oceňují vysoké dynamické jízdní vlastnosti, komfort interiéru a účinnost vznětového motoru. Systémy tempomatu a udržování v jízdním pruhu fungují dobře. Zaznamenají také vynikající světlo – přední i zadní a provozní světla. Většina považuje interiér a kufr za prostorné a pohodlné.

Za negativní vlastnosti majitelé považují slabinu skla (zadní sklo se drolí, čelní sklo praská a často i odštípává) a lak, proto musí auto mýt velmi pečlivě. Zaznamenávají také tuhost odpružení, ale mnozí chápou, že jeho měkkost v crossoverech není dosažitelnou vlastností. Dieselový motor se obecně chová dobře v chladném počasí, ale je rozmarný, pokud jde o ruské palivo. S robotickou převodovkou jsou spokojeni téměř všichni. Obecně je stížností dost, ale nepřidávají se k masivním. Hlavní výtka je přitom kladena na kvalitu montáže v Rusku.

Mitsubishi Outlander

Vůz splňuje chápání dobré hodnoty za peníze. Většina majitelů je ohromena spolehlivostí, mírnou spotřebou paliva, manévrovatelností a schopností cross-overu. Uživatele potěší také malý poloměr otáčení, zvuková izolace, vysoká světlá výška, výborné světlo, dobrý tempomat, prostorný interiér, prostorný kufr a kvalitní jízdní vlastnosti.

Interiér Mitsubishi Outlander

Mezi hlavní nevýhody patří slabost čelního skla (snadné rozbití nebo poškození), lak, zranitelnost vnitřního plastu, tuhost odpružení, chybějící místo pro smartphone, vyhřívaná sedadla, přední blatníky a systém ESP. Nechybí nepohodlná sedadla a špatné nastavení předního sedadla, hučení z variátoru a nedostatečné nastavení objemu vzduchu v odrazkách.

Zajímavé:
Kdo vytvořil oblíbenou značku Škoda.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button