Škoda

Co můžete se škodovkou udělat, aby nezmizela?

Dobrý den. Již delší dobu mám sporadický problém, který v našem městě nedokáže vyřešit žádná služba. Při jízdě setrvačností s brzděním nebo při plynulém zpomalování a zrychlování v zácpě (obecně při nízkých otáčkách) se auto občas zasekne, občas nezasekne, ale otáčky jen cukají, jako bych lehce přidával plyn pedál. Žádné konkrétní podmínky pro toto chování se mi nepodařilo najít – vlhkost, teplota vzduchu, zahřívání motoru, aktivní jízda, pasivní jízda, dlouhá a krátká jízda nemá vliv. Vůz se může zastavit, když vyjíždí z garáže, může se zastavit, když se blíží k semaforu nebo když jede v dopravní zácpě. Ve všech případech je jen jedno stejné – zpomaluji. Občas, když už jsem zastavil, slyším, jak motor mírně šlape, ale ručička otáček se nehýbe.
Co se udělalo:
1) měnil svíčky, cívky, palivový a vzduchový filtr, sítko palivového čerpadla v nádrži a zkontroloval tlak čerpadla (vše ok), škrticí klapku (vyměnil jsem za skoro novou z jiného Superbu), snímač klikového hřídele, rozvodový řetěz (se všemi napínáky a válečky). Nádrž je čistá, benzín má jen 95-98.
2) počítač jednou ukázal nízký tlak paliva, jednou ukázal na čidlo na sacím potrubí, název si nepamatuji, umístěný na potrubí mezi motorem a velkým ventilátorem na chladiči, těsně pod středem ventilátoru . Tyto chyby se již neobjevovaly.
Servisní pracovníci (oficiální i neoficiální) krčí rameny, nevědí, co by to mohlo být (jsem v Kazachstánu, Almaty, tak se nedivte). Nejsou schopni diagnostikovat problém. Ptal jsem se na MO, Adsorbér, DMRV – prý toho nejsou schopni.
S takovým chováním stroje se nikdo nesetkal a pokud ano, jak to vyřešil?

Zajímavé:
Jak často je třeba měnit olej ve Škodě Octavia.

Čtěte zde: http://www.superb-club.com/forum/sho. 6#.WsRgnB6OFTs
Moje problémy po přeflashování zmizely.

__________________
CHIP a zvonky a píšťalky z petranvag. SUPER. 270 koní/400 NM.

rustam74
Prohlédnout profil
Pošlete soukromou zprávu rustam74
Najít další příspěvky od rustam74

Auto se pohybuje trhaně (z manuálu)

Ve vztahu k automobilu je trhnutí krátkodobá spontánní změna otáček klikového hřídele motoru bez ohledu na polohu plynového pedálu.

Při každodenním používání zpravidla dochází k řadě trhnutí.
Krajním případem trhnutí – propadu je znatelné zpoždění reakce motoru na sešlápnutí plynového pedálu.

Obvykle lze rozlišit tři typy trhnutí:

– v okamžiku zahájení pohybu:
— při zrychlení:
— se stálým pohybem, tzn. při konstantní poloze plynového pedálu.

K určení příčin trhnutí při jízdě autem se vstřikovacím motorem je zapotřebí speciální diagnostické zařízení, proto doporučujeme kontaktovat službu, která se specializuje na opravy systémů vstřikování paliva.

Jak však ukazuje praxe, ve většině případů cukání je způsobeno nedostatečným tlakem paliva v rozdělovači paliva nebo porucha snímače polohy škrticí klapky. Pokud máte nějaké dovednosti, můžete sami určit příčinu škubání.

škubnutí V OKAMŽIKU STARTOVNÍHO POHYBU

V okamžiku, kdy pohyb začíná, dochází častěji k limitujícímu případu trhnutí – selhání.
Nejnepříjemnější pocity jsou spojeny právě se zpožděním reakce motoru na sešlápnutí plynového pedálu. Někdy se dokonce zastaví motor.
Trhnutí nastává v okamžiku, kdy se začne otevírat škrticí klapka, kdy na základě signálu ze snímače polohy škrticí klapky ECU určí okamžik přechodu z režimu volnoběhu do režimu zatížení a musí zvýšit množství paliva dodávaného přes vstřikovače.

Pokud je tlak v rozdělovači paliva nedostatečný, i při prodlužující se době vstřiku není dostatek paliva pro plynulý start. Postup kontroly tlaku paliva viz podkapitola „Kontrola tlaku paliva v
napájecí systém“

škubání PŘI RYCHLOVÁNÍ

Příčinou cukání při akceleraci může být stejně jako v předchozím případě (viz výše) nedostatečný tlak paliva v rozdělovači paliva.
Elektronická řídicí jednotka motoru, která přijala signál ze snímače polohy škrticí klapky o intenzivním otevření klapky pod velkým úhlem, se snaží maximalizovat dodávku paliva, ale kvůli snížené
tlak paliva to nedokáže. Důvody tohoto jevu a způsob kontroly naleznete v podkapitole „Trhání v okamžiku spuštění pohybu“.
Kromě výše uvedených důvodů může být škubání při akceleraci vozu s automatickou převodovkou způsobeno buď nedostatkem pracovní kapaliny v převodovce (viz „Kontrola hladiny, doplňování a výměna oleje v převodovce“),
a poruchu samotné převodovky.

POZNÁMKA
Automat rychlostní stupeň může na začátku první jízdy po odpojení a opětovném připojení baterie trhavě zrychlit.
To není porucha, protože po několika zrychlení elektronická jednotka zkalibruje ovládání převodovky a řazení bude hladké.

škubání BĚHEM STÁLÉHO POHYBU

Takové škubání je nejčastěji způsobeno poruchou zapalovacího systému.
Je nutná diagnostika a oprava. Po cestě si můžete sami vyzkoušet následující:

– Zkontrolujte motorový prostor.

Vypněte zapalování a zkontrolujte bezpečné upevnění a usazení všech vodičů a konektorů na zapalovacím modulu a vysokonapěťových vodičů.

Nastartujte motor a poslouchejte jeho činnost: praskavý zvuk, když se vysokonapěťový proud rozpadne na zem, je slabý, ale zřetelný. V úplné tmě je jiskra během poruchy jasně viditelná;

– Vyměňte zapalovací svíčky bez ohledu na jejich stav a počet najetých kilometrů.

Věnujte pozornost stavu zapalovacích svíček: pokud neodpovídá standardu, může být nutné opravit motor nebo jeho systémy.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button