kia ceed

Jak resetovat chybu airbagu Kia Ceed

Po zapnutí zapalování a nastartování motoru se na palubní desce vozu rozsvítí mnoho různých kontrolek – ovládacích, informačních atd. Jde o normální jev. Systém provádí autodiagnostiku a signalizuje provozuschopnost včetně sady ochranných pomůcek. Pokud však kontrolka airbagu stále bliká několik minut po nastartování motoru, je třeba provést určitá opatření.

Možné příčiny poruchy

Jak ukazuje praxe provozu moderních vozů vybavených prvky aktivní a pasivní ochrany řidiče a cestujících, existují tři hlavní důvody, proč se kontrolka rozsvítí:

  1. V případě dopravní nehody. Pokud se po srážce v autě nafoukly airbagy, je důvod rozsvícení kontrolky zřejmý: ochranný systém splnil svou funkci, což signalizuje. Je možné, že po menší kolizi se airbag nespustil, ale na palubní desce se rozsvítila kontrolka, která může značit poškození senzoru. V takové situaci je jediným správným řešením kontaktovat servisní středisko (nejlépe továrního prodejce), aby zjistili příčinu poruchy a odstranili ji.
  2. Vadné kontakty snímače. Při každodenním používání vozu mohou kontakty umístěné na blocích airbagů vyhořet nebo zoxidovat. V důsledku toho bude na palubní desce blikat signál. Může se pravidelně objevovat a mizet. Řešením problému je odstraňování závad a výměna vadných dílů a prvků systému.
  3. Instalace přídavného zařízení. Často je to po práci s elektrickým vedením nebo elektrickým zařízením, kdy majitelé automobilů obdrží takovou chybu na palubní desce.

Krok za krokem

Pokud je majitel vozidla přesvědčen, že vůz nebyl účastníkem žádné dopravní nehody a všechny senzory a kontakty jsou v dobrém stavu, pak s největší pravděpodobností došlo k nějaké malé závadě v elektronické řídicí jednotce (ECU). Proto můžete problém vyřešit sami, není třeba kontaktovat servisní středisko. Hlavní věcí je pochopit pořadí akcí a jasně, krok za krokem, provést následující kroky:

  • Vložte klíč do spínací skříňky.
  • Sešlápněte brzdový pedál a držte jej v této poloze po celou dobu operace resetování chyby.
  • Otočte klíčkem zapalování do druhé polohy. V takovém případě by se měla rozsvítit všechna kontrolka na palubní desce, některá postupně zhasnou. Musíte počkat, dokud ikona airbagu nepřestane svítit.
  • Jakmile kontrolka zhasne, nejpozději do 1 sekundy musíte zapnout zapalování, počkat 3 sekundy a vypnout motor. Celý postup se musí opakovat třikrát, jasně dodržet krátký časový rámec.
  • Znovu zapněte zapalování a pozorně se podívejte na chování lampy. Protože pokud bylo vše provedeno správně, mělo by blikat pomaleji, což znamená, že systém vstoupil do diagnostického režimu. Proto byl problém vyřešen. Nezbývá než se o tom ujistit.
  • Vypněte zapalování, počkejte alespoň 5 sekund a otočte klíček zpět do polohy 2. Lampa by měla zhasnout.
Zajímavé:
Jak nainstalovat ovládání dosahu světlometů depo kia ceed.

Pokud je tedy vše provedeno podle zadaného algoritmu, je resetování chyby airbagu naprosto snadné bez návštěvy servisních specialistů.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button