ŠkodaŠkoda OctaviaŠkoda Yeti

Co je lepší Škoda Octavia nebo Yeti

Moje auto: Byla manuální převodovka Yeti 1.2, Activ s tažným, Octavia A7 1,4 manuální převodovka s tažným Nyní Tiguan 1.4 125 h/p s.

Příspěvky: 54
Říká děkuji: 2 XNUMX
Poděkovali jsme 240 15krát ve XNUMX XNUMX příspěvcích
Hodnocení názoru: 139
Yeti vs. Octavia A7. Poznámky od řazení dolů 🙂

Yeti je prodaný. Hodně sedím za volantem a musel jsem hodně přemýšlet, jestli crossover opravdu potřebuji? Navíc:
a) krize ve dvoře a náklady na vlastnictví nejsou poslední parametry při výběru.
b) odporná Škoda přestala vyrábět Yetiho s manuální převodovkou kromě motoru 1,2. A 1,2 už tam byla.

Nakonec jsem koupil Octavii A7 Elegance s manuální převodovkou 1,4. Od konce května najeto 32000 1,2 km. Hlavně na dálnicích v Evropě. Co jsem prodejem Yeti XNUMX manuální převodovky Ambition ztratil a co jsem získal s Octavií a naopak?

Tak.
1. Transformovatelnost interiéru. Dokud jsem v Octavii nepocítil škodu z její absence. Zjevně to více než pokrývá mnohem větší objem kufru. Lisaped jsem však ještě neřídil. Myslím, že je to remíza.
2. Odbavení. Ano, stal jsem se pozornějším. A jízda vysokou trávou na letišti už není tak příjemná, protože se neustále točí myšlenkami na jeho úžasné brusné vlastnosti a nízký spodní okraj nárazníku. A chladič je nižší než u Yetiho a už je pokrytý zářezy. A pokud je druhé ošetřeno pletivem, tak s tím prvním se nedá nic dělat. Co se týče výmolů na silnicích, auto špatné cesty skoro nepozná 🙂 Výraznější nepříjemnosti ze snížení světlé výšky o 20 mm jsem tedy nezaznamenal. Opět „jedna jedna“.
3. Zvuková izolace. V Octavii je to mnohem horší než v Yeti. Není to jen můj názor – celá rodina plivala. Oh, Yeti.
4. Palivo. Do práce 60 km tam a 67 km zpět. Polovina vzdálenosti ve městě. Pokud tam jedete v 6.30 ráno a zpět v 18.00, tak ráno 5,8 l/100 km na Octavii oproti 6,3 l/100 km na Yeti a večer 6,4 proti 9.
Pokud táhnete přívěs o hmotnosti 1300 kg na vzdálenost Moskva-Azurové pobřeží (3400 km) – 8,2 l/100 km pro Octavii, 10,5 pro Yeti.
Určitě je tu tedy solidní 20% úspora paliva. Vyhrála Octavia.
5. Montáž boxu na střechu. Yeti Foreva! Octavia má opravdu bastardní způsob uchycení příčníků. A dokonce i jejich polštáře pomalu drhnou barvu. Abych byl spravedlivý, nekoupil jsem původní sadu příčníků nebo Thule. Nějaký atlas, eh. Samotný způsob instalace je ale stejný jako u původního zařízení. Abrazivní nečistoty se prostě nemohou dostat pod polštáře. Yeti je napřed.
6. Vhodné pro tažení přívěsu. Točivý moment 1,4 a 250 n*m je mnohem lepší než 1,2 a 175 n*m. Octavia vítězí. Nebo spíše jeho motor.
7. Tuhost odpružení. Yetiho zabilo to, že jakýkoli zpomalovací náraz byl překonán bouchnutím předního zavěšení. Takto se opět chovaly tlumiče na zpětném zdvihu. Na plně naloženém autě se dalo zadní odpružení prorazit celou cestu i na té nejdrsnější silnici. Koupil jsem si Yetiho a byl jsem vnitřně připraven na auto, které bylo ve srovnání s Yetim tvrdé a nepohodlné. Ale nějak se ukázalo, že odpružení Octavie se ukázalo jako vadné. energeticky náročnější, nebo tak něco. Ještě nikdy nezasáhl. Nejsou zde žádné zbytečné zvuky. Ani problematické zadní náboje za 32 tisíc se nijak neprojevily. Ale tvrdý. Yeti měl včera, ale měkčí. A Octavia to má dnes, ale je to těžké. Obecně „jedna jedna“.
8. Ohledně Bolera. Skvělý marketingový tah – schovejte měnič do přihrádky v palubní desce! za co? V autě je spousta dětských audioknih na CD a střídám je. A dál! Který debil odstranil 6 kotoučů z Bolera a jeden nechal? Jak je to s umístěním USB konektoru? A kvalitu zvuku. To je v autě, které stojí skoro milion? V Yetim Bolero, i když se mu nijak zvlášť nelíbilo, nedal žádný důvod k rozčilování. Pokrok, sakra. Pro Octavii solidní mínus.
9. Kalhoty. Na konci pracovního dne se kalhoty promění v. kalhoty se promění v ve špinavých kalhotách! Naučí se Škoda „šetřit životní prostředí“? A pak se plýtvá tolik pracím práškem nad rámec normy! Enzymy, oh! Yeti i Octavia nervózně pokuřují v rohu ohledně stejného Tiguanu.
10. Ukazatel hladiny paliva. V Yeti nebylo nic takového, že by se hladina chovala „plus minus zastávka tramvaje“. Tady ani nevím, kolik se toho vejde do nádrže na benzínce. Deklarovaná kapacita se neshoduje se skutečnou a zároveň s počítačem počítajícím objem v nádrži! V Yetim otázka zbytku ani nevznikla. Octavia – věštění na kávové sedlině.
11. Nyní obecně platí, že stěrače nelze ze skla sundat vůbec. Přesuňte jej prosím do servisní polohy, tečka. Řekni mi to ráno, kdy se počítá každá minuta, a já ti řeknu, kam máš jít. U Yetiho bylo pohodlnější starat se o čelní sklo.
12. Přidejte kapalinu do nádržky ostřikovače. To nejsou vládní koule. a jezdit! Musíte 10 let tvrdě pracovat v cirkuse na Vernadském jako prestidigitátor! Student navrhl. Toto není Yeti – standard Zhiguli-kopek!
13. Když cestujete z Evropy, chcete si s sebou vzít cestovní víno. Yeti věděl, kam se sbalit z dohledu. Na Octavii jsem si ještě nezvykl. Proto nadměrná útrata nervů. Doufám, že se Octavia polepší.

Zajímavé:
Jaká by měla být tolerance pro olej Škoda.

Samozřejmě se jedná o zcela odlišné koncepty pohybu v prostoru. Yeti 1,2 – klidně a bez rozdílu směrem k městským mělkým vyjetým kolejím a ležícím cihlám. Octavia 1,4 znamená mít neustále zaseknuté „pojď!“ Tak to otoč!“ Ale zdá se, že už miluji oba.

Téma: Octavia vs Yeti

Lumi je offline

Ve výchozím nastaveníOctavia vs Yeti

Čas plynul a já se opět vrátil k myšlence změnit auto, ale tentokrát je vše mnohem vážnější a pokud se nic nestane, tak přejdu na Škodu. Doufám, že se k tomuto tématu vracím naposledy.
Obecně je na výběr, není to snadná volba, protože si chcete píchnout injekci a chcete sedět na ježkovi a nepíchnout si do zadku. Můžeme pokračovat dál a dál, ale vraťme se k tématu.
Na výběr je: Škoda Yeti 1,4TSI 125 7DSG 4×2 a Škoda Octavia 1,4TSI 150 7DSG. Který si mám vybrat?
Výběr pro mě není snadný, protože. Vzhledem ke změnám v životě prošly mé požadavky úpravami, a to:
1) Musel jsem opustit 1,8TSI 180 7DSG, protože. díky party za všechno! No, rozumíš.
2) pokud jste dříve drželi ruce a nohy za větší auto, protože dráha nesnáší malé děti, pravidla rozvoru atd. atd. Ale změna zaměstnání umožnila stále více si všímat města, kancelářských budov a souvisejících problémů s parkováním. Koneckonců, ve svém současném autě neparkuji volně.

Co se mi na Yetim líbilo:
1) Transformace. Zadní řada má 2 nastavovací roviny. Při sklopení opěradel získáte rovnou podlahu s malým narušením, bonusem je naklonění celé židle dopředu a možnost jejich vyjmutí z kabiny. Všechny triky se opakují nezávisle na všech 3 místech.
2) Odbavení. Přesto nebude 24 mm pod břichem zbytečných, zejména ve světle nouzové situace na dálnici Sortavala. ačkoli pravděpodobnost, že se do ní dostanete, je malá a blíží se nule, kdo ví, co čeká kolem příštího obratu života.
3) Rozměry. Délka +44,7 cm může být pro obyvatele města kritická.
4) Tělo. Miluju hatchbacky a kombíky, prostě miluju.

Co se vám na Octavii líbilo?
1) Přistání. Rád si sednu až úplně dole, blíže k asfaltu, ale Yeti reaguje zablokováním volantu z horní části palubní desky a polohou „chopper“, kdy máte ruce na volantu výše než ramena. I když během testovací jízdy jsem našel optimální fit a na konci cesty jsem nepociťoval žádné problémy.
2) Třída. Pořád osobní auto a jsou mi bližší.
3) Salon. Civilizovanější, kulturní.
4) Světlomety. 4 horizontální oka nejsou ve světě automobilů běžným jevem. S baterkami nás ale zklamaly;

Řekněte mi, co si vybrat: hlavu nebo srdce, praktičnost nebo rád? I když co říkám, mám je oba rád, každý svým způsobem.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button