Prachovka renaultŠkoda

Jak načipovat Renault Duster

Alfa Romeo Audi BAIC BMW Brilliance BYD Cadillac Changan Chery Chevrolet Chrysler Citroen Daewoo Datsun Dodge Dongfeng (DFM) Exeed FAW Fiat Ford GAC Geely Genesis Velká zeď (GWM) Haval Honda Hummer Hyundai Infiniti Iveco JAC Jaguar Li Land Ro Mazda Jeep Ro Mazda KLex KLex Land Ro Mazda Mitsubishi Nissan Omoda Opel Peugeot Porsche Ravon Renault Saab Seat Škoda Smart SsangYong Subaru Suzuki Tank Toyota Volkswagen Volvo Vortex Zotye VAZ (LADA) GAZ ZAZ UAZ

Clio Duster Fluence Kangoo Kaptur Koleos Laguna Logan Master Megane Sandero Sandero Stepway Scenic Symbol Trafic

Generace
I 2010 – 2015 I 2015 – současnost II 2020 – současnost

Nejste spokojeni s výkonem Dusteru? Z výroby je model silně škrten ekologickými normami, což se projevuje neadekvátní odezvou plynového pedálu, poruchami trakce a pomalou akcelerací. Odstranit tyto nedostatky je úkolem firmwaru Duster od ADACT.

Výhody chiptuningu Renault Duster

  • Zlepšení elasticity a odezvy motoru na plyn;
  • Výrazné zvýšení trakce při nízkých rychlostech;
  • Okamžitá odezva plynového pedálu;
  • Odstranění plovoucích otáček, vibrací motoru při volnoběhu;
  • Zlepšená dynamika při jízdě se spuštěnou klimatizací;
  • Odstranění poruchy při akceleraci;
  • Optimalizace teplotních podmínek spalovacího motoru;
  • Schopnost programově deaktivovat katalyzátor a další ekosystémy.

Měření výkonu na Dusteru 1.6

Měření po chiptuningu Renault Duster

Graf vlevo je točivý moment, vpravo výkon.
Ve žlutých buňkách – hodnoty skladem, v zelené – po čipování z ADACT

Spotřeba po čipování Dusteru zpravidla zůstává na stejné úrovni. Pokud začnete jezdit dynamičtěji (tuto touhu po čipu má mnoho řidičů), spotřeba patřičně vzroste.

Zajímavé:
Který tlumič koupit pro Škodu.

Civilní tuningový firmware nesnižuje životnost motoru a převodovky, neboť cílem není maximální výkon motoru, ale optimalizace kalibrací spojených se softwarovými omezeními z důvodu šetrnosti k životnímu prostředí.

K ochraně majitelů automobilů před podvodníky a nepoctivými řemeslníky je firmware ADACT doprovázen speciálním certifikátem. Mohou jej vydávat pouze oficiální partneři společnosti.

Podívejte se na naši videoreportáž o firmwaru Duster:

Oblíbené úpravy pro chiptuning

Renault Duster I 2010 – 2015 1.6l. (102 hp)

Zvýšení výkonu motoru o 6.9 % hp. Zvýšení točivého momentu +7.2% Nm Průměrná cena (pouze ladění) 9 000 rub.

Renault Duster I 2010 – 2015 1.5l. (86 hp)

Zvýšení výkonu vznětového motoru +16.9 % k. Zvýšení točivého momentu +17.7 % Nm Průměrná cena (pouze tuning) 9 000 RUB.

Renault Duster I 2010 – 2015 2.0l. (135 hp)

Zvýšení výkonu motoru o 6.8 % hp. Zvýšení točivého momentu +7.1% Nm Průměrná cena (pouze ladění) 9 000 rub.

Renault Duster I 2010 – 2015 1.5l. (90 hp)

Zvýšení výkonu vznětového motoru +16.9 % k. Zvýšení točivého momentu +17.7 % Nm Průměrná cena (pouze tuning) 9 000 RUB.

Renault Duster II 2020 – současnost 1.3 l. (150 hp)

Zvýšení výkonu motoru o 11.2 % hp. Zvýšení točivého momentu +11.8% Nm Průměrná cena (pouze ladění) 10 500 rub.

Ceny za chiptuning Renault Duster

Recenze na chiptuning Renault Duster

Podělte se o své zkušenosti s ostatními řidiči.

Firmware jsem nahrál z ADACT (optimalizovaný reproduktor pro normy EURO-2, verze je momentálně nejnovější, konkrétní čísla firmwaru neznám). Před aktualizací firmwaru jsem resetoval údaje palubního počítače. Výsledkem bylo, že když jsem jel k mechanikovi, dostal jsem následující: venkovní teplota – -12. -13 stupňů, najeto – 70 km, prům. rychlost – 65 km/h, spotřeba – 8,2 l/100, benzín – 92.st. Jízdní režim lze popsat jako „dálnice“, i když na samém konci bylo malé město (asi 2 km). Maximální rychlost je 105 km/h Přijel jsem, otevřel kapotu a vychladil motor. Poté si přečtěte původní firmware, sloučte jej na flash disk a poté nahrajte nový firmware. Vše trvalo asi 40-45 minut. Pak jsem jel stejnou cestou domů. První pocit byl ze změněného hluku motoru.
V kabině bylo klidnější. Podle čísel (údaje z palubního počítače, který se při cestě zpět resetoval): venkovní teplota -12. -13 stupňů, najeto – 70 km, prům. rychlost – 68 km/h, spotřeba – 8,8 l/100, benzín – 92.st. Vzhledem k tomu, že trasa byla při zpáteční cestě volnější, místy byla maximální rychlost 120-125 km/h. (cca 3-5 minut v tomto rychlostním režimu auto zrychlilo, zrychluje ochotněji a na dálnici se snáze předjíždí). Jízda se stala elastičtější, auto začalo dobře zrychlovat na 3. a 4. rychlostním stupni, 5. také více na vyšší točivý moment a 6. prakticky bez zvláštních změn. Před firmwarem (jízdním režimem byl ustálený, rovný vodorovný úsek silnice podél „dálnice“) byl zařazen 5. rychlostní stupeň při 100 km/h. asi 2500 otáček za minutu a stalo se (za přibližně stejných podmínek) asi 2900-3000.

První auto, které bylo úspěšně flashováno, bylo moje. Proto jsem šel jako první testovat. Udělal jsem okruh 3-4 km. Cítil jsem elasticitu řazení, jak řazení nahoru, tak i řazení dolů. Zdá se, že vlhkost plynového pedálu, na kterou si stěžovali téměř všichni „blikající“, se snížila: když začnete zrychlovat z nízkých otáček, zrychlení se objeví rychleji. Ale celkově nic zvláštního.

naprosto souhlasím s dg972, nic jako „ah!“ Nestalo se. Pokud by tato událost nestála 5 tisíc rublů, ale 8 tisíc rublů. (a ještě více u 10K), pak bych uvažoval o vrácení.

Nicméně včera po firmwaru jsem ujel 40-50 kilometrů po Moskvě. Při klidném stylu jízdy nejsou cítit vůbec žádné změny. Jakmile ale náhle prudce sešlápnete plynový pedál, auto reaguje citlivě a začne zrychlovat znatelně rychleji než dříve. Před tím se zdálo, že je v tom trochu přemýšlení a pak to „vystřelilo“ jakoby opožděně. Teď je to předvídatelnější. Spotřeba by se podle mě měla s tímto nastavením také snížit.
Každopádně nejzajímavější je pro mě chování na šestém rychlostním stupni v režimu „track“. Na Silvestra plánujeme výlet do Lipecku, zkusíme).

O prázdninách jsme podle plánu s rodinou vyrazili na dálkový výlet. 400+750+400 km = celkem něco přes 1500 km. Polovina z nich je na dálnici M4 Don. IMHO momentálně nejlepší trať v Rusku. Zbývající polovina cesty je po silnicích s jedním jízdním pruhem v jednom směru.

Největší strach jsem měl z 6. převodového stupně po firmware. A tohle je jediný moment, který mě nakonec rozrušil. Zůstala stejně letargická jako ona. Jediná věc je, že před firmwarem jsem musel hodně zvýšit rychlost na pátou a pak ji prudce zatáhnout na šestou tahem, aby to neškublo. Nyní můžete v nízkých rychlostech přepínat z páté na šestou, nedojde k žádnému cukání, prostě k žádné akceleraci. Obecně platí, že přepínání z 5-na-6 az 6-na-5 se stalo plynulejším, znovu opakuji, objevila se elasticita (ačkoli mnoho nečipových lidí zde tento koncept nemá rád). V každém případě jsem jel celou cestu uvolněně a ne jako poprvé po koupi auta, kdy jsme ujeli 500 km: škubal jsem s převodovkou nahoru a dolů, pravidelně jsem vynechával 6. a držel se 4.

Pokud potřebujete jet jen plynule, tak od 70-80 km/h můžete zařadit šestku a pomalu nabírat na cestovní rychlost. Ale pokud je před vámi kopcovité stoupání a na šestce bude méně než 3000 otáček, tak často otáčky jen pomalu klesnou na 2000, sešlápnete plyn méně a více, ale nic se neděje a auto prostě dojede a čeká na řazení dolů. Ale jakmile se silnice vyrovná, auto začne zrychlovat na šestku, pomalu, ale zrychluje.

Také při rychlosti 90-110 km/h je děsivé předjíždět šestou rychlostí (2400-2600 ot./min.). Jednou nastala nepříjemná chvíle, kdy auto, které jsem předjížděl, začalo mírně zrychlovat a já nestihl předjíždění dokončit, musel jsem zpomalit a „vstát“ za ním.

Ale pátá rychlost je opak: na ní zrychlení probíhá energicky a velmi sebevědomě. Při předjíždění je někdy lepší hrát na jistotu a hodit na to. Nechte motor pár sekund hlasitě řvát, ale budete předjíždět rychle a jistě).

Palubní spotřeba na cestu byla 10,0-10,2 l/st. Ve skutečnosti bylo na 1,5 tisíc km spotřebováno o něco více než 150 litrů AI-95. Za zmínku stojí, že jsem jel s pravoúhlými oblouky na střeše, navrch s tkz. zavazadlový „koš“, ke kterému byly přivázány sáňky a kočárek. Stejně byl přidán odpor.

Abych to shrnul: 5000 rublů. Přijaté změny nebyly dány nadarmo. Vůbec toho nelituji a soudě podle mých společných pocitů chápu, že to stálo za to.

Koupil jsem pro mechaniky benzín Renault Duster 2.0L a na základě mých zkušeností s přeflashováním motoru jsem se obrátil na Nikolay Rogachev, veškerá práce trvala asi 1 hodinu, motor vychladili a provedli diagnostiku. Výsledek stojí za to, po výměně továrního firmwaru za Adakt se auto výrazně zpříjemnilo jízdou, když zmizela akcelerace, funguje to plynuleji, ne; musíte neustále řadit!
Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na nastavení firmwaru, za jejich skvělou práci! Hodně štěstí všem!
Doporučuji kontaktovat Nikolaje. Tel. 89023840554

No, vždyť jsem se sem zaregistroval, abych napsal report minulou neděli jsem byl součástí pěti statečných na chipovce. Můj Duster 2L. 4 na 4.
Sice po přečtení tématu jsem pochopil, nic nového neřeknu, ale aspoň si to potvrdím.. Žádné zvláštní poruchy nebo problémy při startu na výpusti jsem neměl, ale byla pauza, kdy rozjezd, který se také pro nikdo neví proč nepochopitelně změnil v trvání, ale pak to poklidné zrychlení tisíců na tři otáčky i přes sílu sešlápnutí plynu dostalo. Je zajímavé, že jsem to už měl, skoro před deseti lety na jedenáctém modelu VAZ se továrna z nějakého důvodu rozhodla udělat firmware šetrnější k životnímu prostředí, ale dopadlo to jako vždy a tohle bylo na kabelovém osmiventilu s R -82 norem. Pak jsem dostal poprvé čip, takže jsem se teď nijak zvlášť nebál, věděl jsem, že je to všechno skutečné a že to funguje.

Tým ADAKT nezklamal, udělal normální „instantní“ firmware. Ukazuje se, že s Dusterem můžete jezdit a užívat si to nejen na hlíně a výmolech, ale i na asfaltu. Upozorňuji, že nemluvím o výrazném zvýšení výkonu, ale o výrazném zvýšení elasticity, a to o výrazném zvýšení elasticity. Odezva plynu se stala přímo úměrnou dráze pedálu Zpoždění myslím úplně zmizelo. Třetí rychlostní stupeň se stal pojezdem téměř od nuly, několikrát jsem z něj zkoušel rozjíždět, trochu to šlo, ale zrychlil. Pátý se také znatelně zrychlil. Ale na šestý nejnepatrnější efekt, jak jsem ho zapnul po 70-80, pokračuji. No, samozřejmě, před napsáním zprávy jsem se snažil zrychlit, na šestku to začíná dobře po 3000 otáčkách, ale nemohl jsem zrychlit více než 140, je nový rok, víte, a zdá se, že na skladě dosáhl 120 -150 bez namáhání, jezdím tak málokdy, nesedělo to jak má.

Jel jsem trochu, 200 km, ale stále nemůžu říct nic o spotřebě. Jezdím 95, auto na něm bylo znatelně rychlejší a tišší, teď určitě zkusím znovu 92 Ihned po firmwaru se zdálo, že motor začal pracovat tvrději, více jako diesel nebo tak něco, ale teď je tichý. Přizpůsobování?

Ale svobodní lidé se začali chovat jasně jinak. Při rozjíždění a zahřívání se mi zdálo, že je to více stupňovité, více méně, více, méně v rychlosti zahřívání. Na zvýšení zátěže reagují okamžitým zvýšením otáček o 200. Teď už přesně vím, kdy se topná tělesa vypnou. Jsou všichni takoví?

Co mohu říci závěrem, nebudu se vracet k zásobám, to je jisté. Určitě doporučuji ostatním.

Napíšu něco málo o běhu ve firmwaru ADACT. Čeho jsem se před firmwarem obával, bylo to, že auto bude na jedničku ještě více cukat, zvlášť když pustíte plyn. Nyní se tedy „škubání“ výrazně zjemnilo a zjemnilo. Pohyb „chytání plynem“ se stal jednoduše pohodlným, jedním slovem – pohodlnějším. Volnoběžné otáčky se však zvýšily a vůz jede rychleji. Je to dobré? ještě nevím. V zácpách je znát, že musíte častěji manipulovat se spojkou. Jak to bude ve „špína“? Kdo ví, musíme to vyzkoušet Teoreticky se stěží dá jezdit v terénu při otáčkách pod 1000 a pro „napětí“ budou pravděpodobně lepší vyšší hodnoty volnoběhu (jsou o něco méně než 1000). (možná bude méně váznutí?) ve srovnání se starým nastavením.

Co dalšího se stalo nápadným? Dvakrát jsem zachytil výpadek plynu. Poprvé jsem byl naštvaný, ale při pohledu na otáčkoměr jsem se smál -1800 ot./min. Doslova o dvě minuty později jsem zachytil druhé „selhání“. Podíval jsem se znovu – 2000 ot./min. Začal jsem experimentovat: při jaké rychlosti nedochází k „selhání“. Nutno říci, že tento efekt byl výsledkem změny stylu jízdy. Začal jsem sešlápnout pedál mnohem ostřeji (auto prostě provokuje ke zrychlení). Takže sebevědomý (ale i docela měkký) snímač z 2500. Pak zrychluje znatelně rychleji než předtím (ale ne raketově))). Zřetelněji jsem zaznamenal reakci na sešlápnutí plynového pedálu v těchto rychlostech – dochází k mírnému zpoždění – méně než 1 sekunda, a to pouze při ostřejším sešlápnutí než dříve. Další nuance: Začal jsem velmi intenzivně brzdit mnohem častěji. Důvod je stejný – zrychluje rychleji. S ohledem na tyto jemnosti je třeba změnit styl jízdy. Předtím jsem plynule sešlápnul plyn, snažil se chytit zrychlení, ale teď – docela (a jednoduše) prudce, protože to auto začalo povolovat. Převody z jedničky do 5 jsem už „otestoval“, zbývá jen jet po dálnici na 6.

Obecný dojem je, že je potřeba se přeučit a dávat si větší pozor na rychlost.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button