Obsah
Jak správně připojit palivové potrubí na Škoda Filicia 1997
Oprava karburátoru pro Škoda Felicia Typ 791 (1994-2001)
Specifikace napájecích systémů všech typů
Systém napájení karburátoru – benzínové modely 1.3 l Obecné parametry Typ palivového čerpadla Průtok palivového čerpadla, cm 3 /min Při otáčkách motoru 2000 ot/min a tlaku 1.2 kgf/cm 2 1000 Při 500 ot/min a tlaku 1.0 kgf/cm 2 830 otáček.
Obecné informace o systému napájení karburátoru
Pohonný systém karburátoru uspořádává směs vzduchu a paliva a dodává ji do spalovacích komor motoru. Hlavními součástmi energetického systému jsou palivová nádrž, palivové čerpadlo, karburátor, sací potrubí, spojovací potrubí.
Opatření při práci s napájecím systémem
Varování! Benzín je vysoce hořlavá kapalina. Při údržbě součástí napájecího systému je třeba dodržovat zvláštní opatření! Nekuřte a nepřibližujte se k pracovní oblasti s otevřeným zdrojem.
Údržba sestavy čističe vzduchu
Skříň čističe vzduchu je připevněna ke krytu karburátoru třemi maticemi M5. Těsnost spoje je zajištěna těsnícím těsněním, které je přitlačeno ke kovové desce. Tělo čističe vzduchu se přitlačí stejnou podložkou.
Popis konstrukce karburátoru
Součásti krytu karburátoru 1 – Šroub (7 Nm); 2 — Volnoběžná trubka; 3 – Ventilační trubice; 4 – Vzduchová klapka; 5 — Ekonost komory II; 6 — Vakuová komora přídavného spouštěcího zařízení (Pulldown); 7 – Startovací zařízení; 8-.
Ovládání polohy plynu
Pedál ovládání polohy plynu komory I (plynový pedál) je spolu s pedálem brzdy a spojky namontován na držáku pedálu v prostoru pro nohy řidiče. Pedál je spojen se škrticí klapkou ocelovým lankem o průměru 1.6 mm.
Postupy údržby karburátoru
Postupy údržby karburátoru zahrnují následující: a) Kontrola a seřízení volnoběžných otáček; b) Kontrola a seřízení obsahu oxidu uhelnatého (CO) ve výfukových plynech motoru; c) Kontrola a seřízení vůle c.
Kontrola a seřízení volnoběžných otáček
Při seřizování musí být splněny následující podmínky: a) Motor musí být v dobrém stavu; b) Motorový olej musel být nedávno vyměněn; c) Motor musí být zahřátý na přibližně 70°C (šipka ukazatele.
Kontrola a seřízení obsahu CO ve výfukových plynech
Podle mezinárodních norem by konstrukce pohonné soustavy vozidla v průběhu 80 000 km neměla umožňovat překročení přípustné úrovně toxických látek ve výfukových plynech motoru. Na základě toho, co bylo řečeno, by nemělo.
Kontrola a seřízení mezery v mechanismu pohonu škrticí klapky
Ručně otočte páku automatického startéru ve směru hodinových ručiček a zajistěte ji v této poloze gumičkou. Pokud je zjištěna nadměrná vůle v pohonu škrticí klapky (v první fázi sešlápnutí pedálu, otáčky motoru.
Výměna sítka
1. Sítko se vyměňuje každých 50 000 km. Filtr je umístěn uvnitř sacího potrubí karburátoru. 1 – Napínací šroub; 2 – Plynovod; 3 — Šroubovák 2. Uvolněte svorku zajišťující hadici přívodu paliva. 1 – Vstup.
Kontrola hladiny paliva v plovákové komoře
1. Jednou z příčin nestability otáček motoru může být nesprávné nastavení hladiny paliva v plovákové komoře karburátoru. 2. Vyjměte čistič vzduchu (viz část Údržba sestavy čističe vzduchu). 3. Odstraňte šrouby.
Nastavení rychlého volnoběhu
1. Počkejte, dokud motor zcela nevychladne. 1 – Stavěcí šroub; 2 – Stupňová kladka 2. Přesuňte seřizovací šroub na druhý nejvyšší stupeň krokové kladky. 3. Nastartujte motor bez sešlápnutí plynového pedálu. 4. Otáčejte seřizovacím šroubem.