Obsah
Jak zkontrolovat vodiče parkovacího senzoru Škoda Octavia A5
Problémy s parkovacími senzory
Řekněte mi prosím, zadní parkovací senzory přestaly fungovat. poté, co udeřily mrazy.
Zapnu zadní a vůbec to nereaguje.
Předtím jsem někdy napsal „nastavení teploty nebo tak něco“. „v cizině.
29.11.2011, 06:46 #2
Registrace studentů 20.12.2010 Adresa Zelenograd Auto
Model A5 FL Rok výroby 2010 Motor 1.6 MPI Barva Modrá Splněno Zprávy 24
Přestal mi fungovat, umyl nárazník se senzory a zase to začalo fungovat.
29.11.2011, 06:52 #3
Pravidelná registrace 28.09.2011 Adresa Moskva. Čertanovo Auto
Model Octavia Rok výroby 2011 Motor 1.8TSI DSG Barva Černá Zprávy 517
Zpráva od DAN
Přestal mi fungovat, umyl nárazník se senzory a zase to začalo fungovat.
S tou špínou je to nesmysl. Momentálně moje auto vypadá vlivem počasí jako kus hlíny a vše funguje.
Noc je jako den; cesta je jako ubrus – sedni a válej se
http://www.drive2.ru/users/diversant198210/
29.11.2011, 07:42 #4
Registrace závodníka 14.04.2011 Adresa St. Petersburg Auto
Model Octavia 1,8 7dsg Rok výroby 2011 Motor 1,8 Zprávy 82
prošel. víme
jeden ze snímačů je zakrytý. v tomto případě je celý systém vypnutý (v tom je logika).
Diagnostika a výměna trvá půl hodiny.
02.12.2011, 20:57 #5
Pravidelná registrace 19.04.2010 Adresa Moskva Auto
Model Octavia 1.8 DSG Elegance Rok výroby 2011 Motor 1.8TSI WR6 Barva Sněhově bílá Zprávy 652
Problémy s parkovacími senzory
Byl tedy problém s parkovacími senzory.
Otáčel jsem se, byl tam stojan na květiny, viděl jsem ho a PÍPAL parkovací senzor, podle něj bylo ještě 0,5 metru, ale pak jsem do něčeho narazil a jako zkušený jsem zastavil a šel se podívat – a jistě, vjel jsem do tohoto nešťastného stánku (květinová zahrada ho kurva!).
Jeho výška je na úrovni výfukového potrubí, škrábanec je pár centimetrů nad výfukovým potrubím.
Nikdy jsem těmto elektronickým věcem nevěřil, ale s Oktakhou jsem se uvolnil, ukázalo se, že je to marné. Buďte opatrní a nevěřte těmto „průvodcům“, vždyť nic lepšího než lidské oko ještě nebylo vynalezeno!
Tmel, drát a páječka proti špičkovým strojírenským výrobcům. Jaká „překvapení“ vyvolaly parkovací senzory Škody Octavia?
Neštěstí nikdy nepřichází samo. V praxi automobilových techniků se často stává, že k jednomu problému vede více důvodů. To se stalo v naší historii.
18. června 2019 5:00
Majitel Škody Octavia z roku 2012 kontaktoval autoservis se stížností na nefunkčnost parkovacích senzorů. Ze „vstupních dat“ bylo známo pouze to, že se majitel nezávisle na sobě pokusil něco opravit v kabelovém svazku, ale tento pokus nevrátil parkovací senzory do provozu. Hovoří o tom, co se dělo dál a jaká úskalí se občas na autech při opravách najdou. mistr diagnostik Dmitry. Další – v první osobě:
— Diagnostika začala čtením chyb: do paměti řídicí jednotky parkovacího asistenta byla uložena chyba „Napájecí napětí pro senzory parkovacího asistenta“. Přerušený obvod nebo zkrat k zemi.“ Je těžké nazvat tuto poruchu typickou. Činnost parkovacích senzorů je obvykle narušena v důsledku poruchy jednoho ze senzorů. Tady je ale problém s napětím.
Další diagnostika pomocí skeneru odhalila, že napětí na vstupu jednotky je 11,7 voltu a na výstupu napájení senzoru je 0. Následně se někde v jednotce parkovacího asistenta ztrácí, což nám umožňuje být na 99 procent jistý, že problém spočívá právě v něm. Naštěstí je instalován v kufru pod obložením, což značně zjednodušuje přístup.
Po otevření bloku se ukázalo, že desce chybí jeden díl. Jednoduše zmizel a zanechal stopu na těle bloku po „výbuchu“. Je obtížné spolehlivě určit, která část měla být na tomto místě: na desce nejsou žádné značky a výrobci nesdílejí schémata desky.
Po zkušenostech s prací s bloky můžeme předpokládat, že místo chybějící části, která je často instalována jako pojistka, byla instalována jednoduchá propojka. Vzhledem k tomu, že majitel zasahoval do kabelového svazku a možné problémy s ním, je celkem logické, že kvůli zkratu propojka normálně fungovala a jednoduše shořela.
Proto byl na jeho místo instalován drát: řešení nemusí být nejkrásnější, ale účinné – při vysokých proudech bude fungovat jako pojistka. Opakovaná diagnostika skenerem odhalila, že napětí na vstupu a výstupu jednotky se vrátilo do normálu a začalo se shodovat a po vymazání starých se v paměti jednotky neobjevily nové chyby.
V praxi jsem ale musel znervóznět: když jsem zapnul parkovací senzory, přestalo to úplně komunikovat. Konec „mozků“? Před vstupem do jakékoli „divočiny“ bylo nutné zkontrolovat ještě jeden podezřelý bod.
Už při přejímce auta jsem koutkem oka zaznamenal vrstvu tmelu na jednom z parkovacích senzorů. Senzory jsou poměrně citlivé na různé druhy rušení. Někdy se stane, že k narušení jejich chodu stačí barva odlupující se z povrchu.
Abych si pro jistotu zkontroloval verzi tmelu, jednoduše jsem vypnul podezřelý senzor. Parkovací senzory samozřejmě nezačaly fungovat, ale řídicí jednotka začala komunikovat a vygenerovala chybu. Zbývalo jen odstranit ze snímače rušivou vrstvu tmelu.
Při předjímání otázek o opravě drátů a bloků předem chci poznamenat následující: někdy není úniku z takových rozhodnutí během oprav rozpočtu. Bylo by možné vyměnit celý blok, ale to by byly náklady navíc. Také není vždy možné opravit desku do „továrního“ stavu kvůli nedostatku obvodů. V takových případech můžeme jen doufat, že na internetu je fotografie desky před opravou, ale pravděpodobnost není vysoká.
V případě Octavie se po opravě fotografie desky našla jen velmi obtížně. Ukázalo se, že na místo chybějícího dílu byla instalována samočinně resetující pojistka. Funguje následovně: při překročení proudu se pojistka začne zahřívat a zvyšovat svůj vlastní odpor, čímž chrání vnější obvod. Po vychladnutí pojistky by se jí podle plánu měly vrátit všechny původní vodivostní charakteristiky, nicméně jak říkají některé materiály na internetu, počet takových cyklů je časem stále omezený, tato opakovaně použitelná pojistka je docela schopná promění v obyčejnou pojistku.
Cena pojistky je nízká, ale je nepravděpodobné, že si ji můžete koupit v obchodě s rádiovými díly. S největší pravděpodobností to bude analog, jehož dodání bude trvat dlouho.
Navzdory mnohaletým zkušenostem s prací s elektronikou jsem se nikdy předtím nesetkal s pojistkami se samočinným resetem. Zadržet klientovo auto na den nebo dva kvůli vyřešení další hádanky od inženýrů, jejichž řešení jsou každým rokem stále složitější, je prostě nepřijatelné. Proto je v takových případech často moudřejší použít jednoduchá a rychlá řešení jako skokan: výsledek je dosažen, všichni jsou šťastní. Řídicí jednotka parkovacího senzoru má nakonec i externí pojistku, která zajišťuje ochranu v případě nouzových situací.
Andrej GORELIK
Foto čerpací stanice
Redakce děkuje čerpací stanici Novatek (Vitebsk) za pomoc při přípravě materiálu.
Chcete-li nahlásit chybu, zvýrazněte text a stiskněte Ctrl + Enter
Přihlaste se k odběru ABW a přečtěte si novinky dříve než kdokoli jiný!